Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 15.10.2016 22:37

figusek napisał(a): Wybór padł na małą Žuljanę :)

fajne miejsce :D
kto wie może i ja tam wyląduję po raz drugi :roll:
w jakim terminie się wybieracie :?: :wink:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 17.10.2016 19:47

lotnikwsk napisał(a):
figusek napisał(a):chodzimy zamyśleni, zastanawiamy się: dlaczego?

tego to chyba nikt nie wie :?
a swoją drogą to nie pokusiłaś się o kupno tej lampki (żyrandolu) i jakie ceny , jak kiedyś będę to na pewno sobie kupię :D

Nie mam gdzie tego powiesić :D a co do cen, to na jednym zdjęciu udało mi się kilka uchwycić i tak: taki średni lampion kosztował 10e, duży 15e, a zestaw 4 dużych 50e :)

ewula91 napisał(a):
figusek napisał(a):W przyszłym roku chcemy odpocząć trochę od ludzi i w końcu zobaczyć Pelješac. Wybór padł na małą Žuljanę :) w Mlini miałam problem ze znalezieniem odpowiadającego nam noclegu (a jeśli już był, to albo zajęty, albo właściciele nie odpowiadali na wiadomości :D).
A zdradzisz chociaż jaki kierunek? :lol:

Pelješac też by mnie interesował ale raczej na kiedyś :D teraz ciekawi mnie Pasman i Ugljan ale nie mam wybranej miejscowości no i w ogóle jakoś nie znajduję za dużo informacji... Sama nie wiem. Chyba po tej Podgorze ciężko mi coś wybrać :p Ale myśląc o tych dwóch wyspach przewija mi się gdzieś tam rower i wtedy mogłoby być ciekawie, tylko że nie mamy póki co żadnego bagażnika.

Nie słyszałam nic o tych miejscach :lol: my mieliśmy w planach rowery, ale jeździmy zawsze w szczycie sezonu i pierwszy minus to dużo ludzi, a drugi, który w naszym przypadku zadecydował o niezabieraniu ich, to temperatury w lipcu i sierpniu :) nie wyobrażam sobie pedałować pod górkę w 40 stopniach :oops:

Swibon napisał(a):Mostar rzeczywiście robi wrażenie choć my nie zapuszczaliśmy się "głębiej". Ceny pamiątek itp. w porównaniu do Chorwacji naprawdę fajne. Córka kupiła sobie plecaczek za 7€, w Trogirze widzieliśmy identyczny za ... 18€.

To prawda, ja zwróciłam uwagę na magnesy, które wszędzie kosztowały 1e, za podobne w Cro wołali 20 kun :)

lotnikwsk napisał(a):
figusek napisał(a): Wybór padł na małą Žuljanę :)

fajne miejsce :D
kto wie może i ja tam wyląduję po raz drugi :roll:
w jakim terminie się wybieracie :?: :wink:

Oooo a coś więcej możesz napisać o Žuljanie? :) jedziemy w terminie 17.07-01.08 :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 17.10.2016 20:59

figusek napisał(a):Nie słyszałam nic o tych miejscach :lol: my mieliśmy w planach rowery, ale jeździmy zawsze w szczycie sezonu i pierwszy minus to dużo ludzi, a drugi, który w naszym przypadku zadecydował o niezabieraniu ich, to temperatury w lipcu i sierpniu :) nie wyobrażam sobie pedałować pod górkę w 40 stopniach :oops:

Właśnie nie ma o nich za dużo szczegółowych informacji ani zdjęć :( na forum kilka relacji, które już przeczytałam i trochę info z netu ściągnęłam ale chyba będę musiała się "wczytać" :D jeszcze raz :mrgreen: i wynotować WSZYSTKO co może się przydać. Tylko jedyne co mi przychodzi na myśl o tych wyspach to "za*upie" no i czy ja tam dam radę wytrzymać dłuższy czas? :roll:
A z rowerami... :roll: po pierwsze hak, którego nie mamy a po drugie to się chyba wiąże z wyższymi opłatami, musiałabym poczytać dokładnie bo jeszcze się nie orientowałam w tym. Ewentualnie jest wypożyczalnia ale to już jakieś ograniczenie swobody wtedy.
Mimo tego wszystkiego jakoś mnie tam ciągnie... :lol: chyba to nieznane :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 18.10.2016 00:34

figusek napisał(a):Oooo a coś więcej możesz napisać o Žuljanie? :)

trochę napisałem w tamtym roku
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... kfuSj9TbEA

ale jakby co to pytaj śmiało , tutaj lub na PW :wink:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 18.10.2016 09:08

ewula91 napisał(a):
figusek napisał(a):Nie słyszałam nic o tych miejscach :lol: my mieliśmy w planach rowery, ale jeździmy zawsze w szczycie sezonu i pierwszy minus to dużo ludzi, a drugi, który w naszym przypadku zadecydował o niezabieraniu ich, to temperatury w lipcu i sierpniu :) nie wyobrażam sobie pedałować pod górkę w 40 stopniach :oops:

Właśnie nie ma o nich za dużo szczegółowych informacji ani zdjęć :( na forum kilka relacji, które już przeczytałam i trochę info z netu ściągnęłam ale chyba będę musiała się "wczytać" :D jeszcze raz :mrgreen: i wynotować WSZYSTKO co może się przydać. Tylko jedyne co mi przychodzi na myśl o tych wyspach to "za*upie" no i czy ja tam dam radę wytrzymać dłuższy czas? :roll:
A z rowerami... :roll: po pierwsze hak, którego nie mamy a po drugie to się chyba wiąże z wyższymi opłatami, musiałabym poczytać dokładnie bo jeszcze się nie orientowałam w tym. Ewentualnie jest wypożyczalnia ale to już jakieś ograniczenie swobody wtedy.
Mimo tego wszystkiego jakoś mnie tam ciągnie... :lol: chyba to nieznane :mrgreen:

Zawsze to Ty możesz być autorką pierwszej relacji o jakimś miejscu :D :) co do wypożyczalni to po pierwsze - jeśli to zadupie, to czy będzie tam wypożyczalnia, a po drugie - jak z cenami, w Podgorze rower na dzień to 100 kun :)

lotnikwsk napisał(a):
figusek napisał(a):Oooo a coś więcej możesz napisać o Žuljanie? :)

trochę napisałem w tamtym roku
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... kfuSj9TbEA

ale jakby co to pytaj śmiało , tutaj lub na PW :wink:

Dobrze znam Twoją relację, podróżowałam razem z Wami :) widzę, że nocleg wzięliście gdzieś dalej, nie przy samym morzu, my zdecydowaliśmy się na to samo, kawałek od morza i na zadupiu :D
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 18.10.2016 22:11

figusek napisał(a):Zawsze to Ty możesz być autorką pierwszej relacji o jakimś miejscu :D :) co do wypożyczalni to po pierwsze - jeśli to zadupie, to czy będzie tam wypożyczalnia, a po drugie - jak z cenami, w Podgorze rower na dzień to 100 kun :)

Wypożyczalnie są, a na pewno jedna :) Nawet widziałam na którymś blogu cennik, co prawda z 2013 roku, ale ceny sporo niższe niż w Podgorze a i fajne opcje wypożyczania rowerów - na 6, 12, 24 godziny lub na 3, 7, 10, 14 dni ;) na 14 dni koszt wynosił 1000 kun. Pewnie już sporo zdrożało ale jeśli dalej można wypożyczać na kilka dni to niezła sprawa, tak ogólnie ujmując. Bo jeśli mam płacić tyle za 2 rowery to jak dla mnie już bardziej się opłaca swoje zabrać.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 18.10.2016 22:16

ewula91 napisał(a):
figusek napisał(a):Zawsze to Ty możesz być autorką pierwszej relacji o jakimś miejscu :D :) co do wypożyczalni to po pierwsze - jeśli to zadupie, to czy będzie tam wypożyczalnia, a po drugie - jak z cenami, w Podgorze rower na dzień to 100 kun :)

Wypożyczalnie są, a na pewno jedna :) Nawet widziałam na którymś blogu cennik, co prawda z 2013 roku, ale ceny sporo niższe niż w Podgorze a i fajne opcje wypożyczania rowerów - na 6, 12, 24 godziny lub na 3, 7, 10, 14 dni ;) na 14 dni koszt wynosił 1000 kun. Pewnie już sporo zdrożało ale jeśli dalej można wypożyczać na kilka dni to niezła sprawa, tak ogólnie ujmując. Bo jeśli mam płacić tyle za 2 rowery to jak dla mnie już bardziej się opłaca swoje zabrać.

Musisz się zorientować, bo właśnie może bardziej będzie się opłacało zabrać swoje rowerki :) muszę w wolnej chwili poczytać o tych miejscach, ciekawam ich ! :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 18.10.2016 22:22

figusek napisał(a):Musisz się zorientować, bo właśnie może bardziej będzie się opłacało zabrać swoje rowerki :) muszę w wolnej chwili poczytać o tych miejscach, ciekawam ich ! :)

Ja też! :D i mnie do nich ciągnie jak... do Podgory w zeszłym roku :mrgreen: więc coś mi się wydaje, że jeśli tylko będzie możliwy wyjazd to tam właśnie wylądujemy, przynajmniej na kilka pierwszych dni :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.10.2016 22:24

Ja dzięki Twojej relacji figusek za rok wysyłam moich dziadków do Podgory - apartamencik już wybrany, muszę tylko depozyt posłać i w drugiej połowie czerwca 2017 będą zdobywać Chorwację :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.10.2016 00:43

figusek napisał(a):widzę, że nocleg wzięliście gdzieś dalej, nie przy samym morzu, my zdecydowaliśmy się na to samo, kawałek od morza i na zadupiu :D

zgadza się , można powiedzieć że druga linia domów a może trzecia :roll: ale do morza 30 kroków :D
tam jak bierzesz przy samym morzu to istnieje niebezpieczeństwo że ktoś będzie chodził po Twoim tarasie (podwórku) :D :wink:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.10.2016 08:07

ewula91 napisał(a):
figusek napisał(a):Musisz się zorientować, bo właśnie może bardziej będzie się opłacało zabrać swoje rowerki :) muszę w wolnej chwili poczytać o tych miejscach, ciekawam ich ! :)

Ja też! :D i mnie do nich ciągnie jak... do Podgory w zeszłym roku :mrgreen: więc coś mi się wydaje, że jeśli tylko będzie możliwy wyjazd to tam właśnie wylądujemy, przynajmniej na kilka pierwszych dni :)

Oby wyjazd był możliwy, bo nie wyobrażam sobie wakacji bez cro :roll: :lool:

CROnikiCROpka napisał(a):Ja dzięki Twojej relacji figusek za rok wysyłam moich dziadków do Podgory - apartamencik już wybrany, muszę tylko depozyt posłać i w drugiej połowie czerwca 2017 będą zdobywać Chorwację :)

Wow super, cieszę się :) mam nadzieję, że będzie im się podobało i dadzą sobie radę z górkami :) (chyba, że skołowałaś im nocleg w pierwszej linii :))

lotnikwsk napisał(a):
figusek napisał(a):widzę, że nocleg wzięliście gdzieś dalej, nie przy samym morzu, my zdecydowaliśmy się na to samo, kawałek od morza i na zadupiu :D

zgadza się , można powiedzieć że druga linia domów a może trzecia :roll: ale do morza 30 kroków :D
tam jak bierzesz przy samym morzu to istnieje niebezpieczeństwo że ktoś będzie chodził po Twoim tarasie (podwórku) :D :wink:

Właśnie tego się obawiałam, poza tym to mała mieścina i bałam się, że wieczorem ludzie będą mi chodzili pod oknem. Chcieliśmy też czegoś trochę dalej, więc wybraliśmy apartament 5 minut do morza :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.10.2016 09:34

figusek napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Ja dzięki Twojej relacji figusek za rok wysyłam moich dziadków do Podgory - apartamencik już wybrany, muszę tylko depozyt posłać i w drugiej połowie czerwca 2017 będą zdobywać Chorwację :)

Wow super, cieszę się :) mam nadzieję, że będzie im się podobało i dadzą sobie radę z górkami :) (chyba, że skołowałaś im nocleg w pierwszej linii :))


Mają pierwszą linię, 100 m do plaży :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.10.2016 09:49

CROnikiCROpka napisał(a):
figusek napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Ja dzięki Twojej relacji figusek za rok wysyłam moich dziadków do Podgory - apartamencik już wybrany, muszę tylko depozyt posłać i w drugiej połowie czerwca 2017 będą zdobywać Chorwację :)

Wow super, cieszę się :) mam nadzieję, że będzie im się podobało i dadzą sobie radę z górkami :) (chyba, że skołowałaś im nocleg w pierwszej linii :))


Mają pierwszą linię, 100 m do plaży :)

No to rewelacja, na pewno im się spodoba ! :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.10.2016 10:11

figusek napisał(a):A w przyszłym roku nie jedziecie? :(

No, właśnie raczej nie będzie to Cro. Trochę mąż marudzi, że nie chce mu się już taki kawał z dziecmi samochodem jechac, ale jeszcze nic nie jest przesądzone. Mam taki mały plan do zrealizowania, więc jakoś muszę go do tego przekonac.
On se wymyślił Mazury! No, wiem, piękne są, ale na kilka dni, a nie na cały urlop. A i ta pogoda u nas też różna może byc. Tak myślę, że jak mąż będzie nieugięty i nie będzie się go dało na Cro namówic, to może chociaż jakiś inny kraj samolotem 8O
Zobaczymy...
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 20.10.2016 11:43

Policz mu koszta, dodaj do tego niepewną pogodę i żonę w złym humorze - powinno zadziałać :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16 - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone