Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W cieniu tamaryszku - Grebastica 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 02.03.2013 12:53

Witam, ja równiez wstąpiłam do czytelni i zostaję, miło powspominać
to są "moje" okolice, zatrzymywaliśmy sie kilkakrotnie nieco dalej w kierunku na Primosten, a i w samej Grabasticy też kilka noclegów spędziłam ale to z braku miejsc u naszych "starych", znajomych gospodarzy, miejscowość urocza, dla mnie ma tylko ten minus, że w głębokiej zatoce jest położona - przez to woda nie jest taka krystaliczna, ale za to nie ma tłoku jest cisza, i brak naprzykrzajacej się komercji a to nieocenione,
niecierpliwie czekam na ciąg dalszy i na fotki, bo okolica piękna,
pozdrawiam autora :)
donkiszot
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) donkiszot » 02.03.2013 16:07

1.JPG
Dzisiaj postanowiliśmy przyrządzić rybę z grilla. Nauczeni doświadczeniem z lat ubiegłych, ryb nie kupowaliśmy od miejscowego handlarza ani na targu, gdzie ceny były zawrotne, tylko pojechaliśmy w tym celu do Sibenika. Tu za bardzo rozsądne pieniądze kupiliśmy świeże ryby w Konzumie (dla niewtajemniczonych jest to centrum handlowe). Zdecydowaliśmy się na Dorady, a każda z rybek posiadała metkę z informacją o dacie połowu! Tak zaopatrzeni wróciliśmy do Grebasticy, gdzie z pomocą Spira powzięliśmy dalsze przygotowania. Tzn. męska część zajęła się rozpalaniem grilla a dziewczyny oporządzaniem ryb (były one muskane gałązką rozmarynu zerwaną z krzaczka obok maczaną w domowej oliwce) i przygotowaniem sałatek. Jeśli chodzi o patroszenie to odbywało się ono tuż obok naszej plaży (wiem, wiem - kiedy pierwszy raz Spiro pokazał nam jak się patroszy ryby i, że jest to tuż obok miejsca, w którym się moczymy byliśmy też zbulwersowani). Na szczęście, ku uciesze dzieci, wszystkie pozostałości od razu były konsumowane przez mewy tudzież inne żyjątka morskie. Posileni, udaliśmy się na plażę gdzie Posejdon zafundował wszystkim fale niczym te w Bałtyku.
Załączniki:
2.JPG
moja luba przygotowuje rybkę pod czujnym okiem Spira, a pozostali bacznie się przyglądają....
3.JPG
44.JPG
Ostatnio edytowano 26.07.2015 13:50 przez donkiszot, łącznie edytowano 1 raz
donkiszot
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) donkiszot » 02.03.2013 17:04

Fale (29).JPG
No i te fale......
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.03.2013 21:45

Donkiszot. Czy ryba była kupiona martwa czy żywa. Jesli żywa to dlaczego ją męczycie nad brzegiem morza. Mniemam, że odbył się ubój rytualny niezgodny z normami UE. Jest to karalne.
donkiszot
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) donkiszot » 03.03.2013 07:50

darek1 napisał(a):Donkiszot. Czy ryba była kupiona martwa czy żywa. Jesli żywa to dlaczego ją męczycie nad brzegiem morza. Mniemam, że odbył się ubój rytualny niezgodny z normami UE. Jest to karalne.


Ryba była już bez życia w chwili zakupu :lol: Karpia nie mieli :D Pozdrawiam.
boz24
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) boz24 » 25.12.2013 01:51

donkiszot napisał(a):
Fale (29).JPG
No i te fale......

Proszę o namiary na kwaterę do Spiro. Z góry dziękuję.
donkiszot
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) donkiszot » 25.12.2013 10:21

Namiary wysłane na PW,

Pozdrawiam.
boz24
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) boz24 » 26.12.2013 19:16

Bardzo dziękuję za namiar na kwaterę.
Jestem w trakcie rozmów z właścicielami.
Mam prośbę o zdjęcia samego domu i okolicy bo na stronce jest bardzo ubogo.
Pozdrawiam
donkiszot
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) donkiszot » 26.12.2013 22:13

Zdjęć niestety nie mam pod ręką, ale wydaje mi się, że te umieszczone w wątku wystarczająco oddają klimat tego miejsca. Co do samych kwater i otoczenia, wszystko jest świerze i zadbane. Standard naprawdę wysoki. Otoczenie domu bardzo ładne (drzewko figowe, granat i migdałlowiec + inna egzotyczna roślinność), aczkolwiek nie ma co się nastawiać na typowy ogród - po prostu dwa domy jeden obok drugiego - ten dla gości jest z tyłu, duuuża altana z rożnem na barana i węzłem sanitarnym, no i miejsce dla samochodów (z parkowaniem na terenie posesji przy pełnym obłożeniu jest pewien problem z racji ograniczonej powierzchni, ale nam to nie przeszkadzało). Dzieciaki mogą gonić dookoła domu, ale i tak większość czasu spędzliśmy na plażyczce za "płotem" i przy stoliku w cieniu tamaryszku. W domu do każdego apartamentu przynależna była duża loggia + na każdym poziomie taras.
Pozdrawiam.
boz24
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) boz24 » 05.01.2014 20:29

Donkiszot może dasz mi wskazówki jak najłatwiej trafić do AP. " TEANA".
Może masz dane na GPS.?
Pozdrawiam.
donkiszot
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) donkiszot » 05.01.2014 23:55

+43° 37' 58.42", +15° 58' 9.93" (43.632895, 15.969426)

Dom dla gości to ten nieco z tyłu.

Pozdrawiam,

p.s.

nie wiem jak jest obecnie, ale my do ceny podanej przez gospodarzy, zawsze musieliśmy dopłacić taxe klimatyczną - uzgodnijcie sobie ten szczegół, żeby nie było niedomówień....
boz24
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) boz24 » 06.01.2014 10:35

Dziękuję za wiadomość.
Tak za dorosłą osobę musimy zapłacić klimatyczne.
Pozdrawiam
ARNIK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARNIK » 06.01.2014 13:57

Bylem w Grebasticu w 2013 roku. Mielismy dla siebie całe pietro wraz z ogromnym tarasem z widokiem na zatoke za rozsadne pieniadze. Jesli ktos chce to wysle namiary .
jarko1976
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 19.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarko1976 » 20.02.2014 19:24

witam. w tym roku wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji i wybraliśmy miejscowość Grebastica. Jedziemy w 6 osób ( 2x 2+1), proszę o namiary na kwaterki, na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, z góry bardzo dziękuje
Karolonek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolonek » 08.07.2014 15:55

Witam,
Czekamy na dalszą relację.Będziemy tam we wrześniu.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
W cieniu tamaryszku - Grebastica 2012 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone