Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W cieniu tamaryszku - Grebastica 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 22.01.2013 22:30

donkiszot napisał(a):
Jacek 206 napisał(a):Witaj Tomaszu, jak piszesz o Grebasticy, to ja jestem.
Byłem w tym czasie jak Ty.
Mieszkałem po 2 stronie zatoki. :D


Witaj,

Być może było nam dane się spotkać :D . W którym miejscu dokładnie byłeś?

Pozdrawiam.

Hej,
Camping Toni, był z nami pies York, może nas widziałeś. :lol:
byska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 08.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) byska » 31.01.2013 13:11

donkiszot napisał(a):Wczesnym popołudniem na horyzoncie pojawiły się ku uciesze wszystkich wzgórza z wiatrakami i już wiedzieliśmy, że lada moment będziemy w Sibeniku i Grebasticy. W tej pierwszej miejscowości zatrzymaliśmy się jeszcze na grubsze zakupy w Konzumie. Dojeżdżając do naszych apartmanów, spotkała nas miła niespodzianka ponieważ okazało się, że już na nas oczekuje mój serdeczny przyjaciel Marcin z rodziną, który pomimo tego, że wyjechał z PL później od nas, przez to, że nie spał po drodze, na miejscu był mniej więcej w tym samym czasie. Przywitał nas również gospodarz Spiro i jego baset Lu ....



Witam czy możesz podać mi namiar na kwaterę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Etosote
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 14.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Etosote » 06.02.2013 19:56

Ja rowniez sie dosiadam, ciekawa relacja z podrozy, czekam na c.d.
iwonah
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwonah » 06.02.2013 23:30

A ja mogłabym dostać namiary na apartament?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
donkiszot
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) donkiszot » 07.02.2013 19:37

Witam po dłuższej nieobecności!

Kolejny dzień upłynął na słodkim leniuchowaniu i chłonięciu tego nieskażonego cywilizacją powietrza, delektowaniu się widokami i pluskaniu w wodzie. Jako, że w latach ubiegłych pozwiedzaliśmy już parki i komercyjne – robione typowo z myślą o turystach wycieczki (mam tu na myśli szczególnie Kornati), tym razem postanowiliśmy (jak już wcześniej wspominałem) we własnym zakresie pozwiedzać okoliczne wysepki i obowiązkowo odwiedzać Sibenik, Primosten no i chociaż raz Split. Na pierwszy ogień poszła więc maleńka wysepka o wdzięcznej nazwie Krapanj. Według opowieści naszego gospodarza głównym zajęciem jej mieszkańców było niegdyś poławianie gąbek, które tu i tam się jeszcze suszyły. Na wyspie nie ma ruchu kołowego (za wyjątkiem jednośladów) i w zasadzie oprócz starej zabudowy, jednego hotelu (z ładnie zagospodarowaną plażą), kościółka i oczywiście plaży nie ma na niej innych atrakcji. Do wyspy dopływa się niewielkim „promem” z miejscowości Brodarica (między Grebastcą a Sibenikiem). Prom odpływa mniej więcej 1 x na godzinę, ale trzeba przyjechać nieco wcześniej ze względu na brak wolnych miejsc parkingowych. Sama przeprawa nie trwa dłużej niż 5 minut, a dzieciaki mają już namiastkę rejsu. My postanowiliśmy popłynąć jednym z ostatnich kursów, co wynikało z dwóch powodów: brak uciążliwego upału oraz możliwość podziwiania zachodu słońca.
Załączniki:
otok_Krapanj (5).JPG
otok_Krapanj (48).JPG
otok_Krapanj (7).JPG
otok_Krapanj.JPG
rozkład jazdy
donkiszot
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) donkiszot » 07.02.2013 20:53

Złapawszy bakcyla pływania, następnego dnia wybraliśmy się już w nieco dalszy rejs na wysepkę o nazwie Zirje. Tym razem prom, który mało brakowało a by nas nie zabrał, odpływał z Sibenika i był już całkiem pokaźną jednostką, która mogła zabierać samochody. Podróż trwała około 2 godzin i po drodze zawijaliśmy do portów wysepek po drodze - Zirje była ostatnią. Z Sibenika wypłynęliśmy ok. 16.20 i pomimo upału na lądzie, podczas rejsu nasze buzie muskały przyjemne podmuchy morskiej bryzy. Dopłynąwszy na miejsce, po zapoznaniu się z planem wyspy i uświadomieniu sobie, że właściwie nie mamy zbyt wiele czasu, ruszyliśmy w głąb wyspy. Na samej wysepce było niewielu turystów, a maszerując podziwialiśmy zabytki motoryzacji, które ze względu na koszt ich transportu na stały ląd dogorywały na tej jakże słonecznej wysepce. Oprócz tych osobliwości po drodze, jak to w Chorwacji było sporo lawendy, motyli i cykad, wzgórz i lazurowego morza …. Po, krótkiej wędrówce, spaleni słońcem doszliśmy do zatoczki, w której oddaliśmy się bez pamięci urokom plażowania. Woda była niezwykle przejrzysta i kojąca a my byliśmy królami plaży. Niestety idylla ta nie trwała długo bowiem trzeba było wracać na prom, gdyż następny odpływał dopiero po godz. 20-tej, a to było dla nas zdecydowanie za późno…. Wracając podziwialiśmy kolejny zachód słońca. Te piękne okoliczności przyrody zostały jednak zepchnięte nieco na dalszy plan, gdy na nasz prom, na którejś z wysepek wjechała śmieciarka, z której unosiły się już bardziej swojskie (przynajmniej nozdrzom Krakusa) zapachy …. Towarzyszyła nam już do samego Sibenika.
Załączniki:
otok_Zirje (101).JPG
mapa
otok_Zirje (125).JPG
marsz
otok_Zirje (135).JPG
lawenda
otok_Zirje (159).JPG
brum
otok_Zirje (100).JPG
Krcanka
otok_Zirje (113).JPG
auteczko
otok_Zirje (133).JPG
mmmmm........
otok_Zirje (191).JPG
motylek
otok_Zirje (223).JPG
jak "Rejs" to nie można pominąć cytatu z klasyka o tym samym tytule ".oooo... krowa, kura, koń ....."
otok_Zirje (242).JPG
panorama otok Zirje
otok_Zirje (278).JPG
zachód słońca
otok_Zirje (306).JPG
powrót do Sibenika i śmieciarka, która dostarczała nam dodatkowych wrażeń
jate
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jate » 09.02.2013 15:22

Witam serdecznie wszystkich uczestników tego wątku.Podobnie jak Wy jestem również miłośnikiem Hrvatskiej.
W tym roku planuję po raz 8 urlop w Chorwacji. Zastanawiam się właśnie nad pobytem w Grebasticy.
W latach minionych miałem przyjemność przebywać na Istrze, zachaczyłem o Kvarner, Pag, Velebit, Hvar, Dubrovnik i kilka innych miejsc. W ostatnie lato byłem w Starigradzie Paklenica.
Donkiszot czy mógłbyś napisać info nt. bazy gastronomicznej w Grebasticy, czy są tu knajpki, w których można wieczorem miło spędzić czas (nie mam na myśli jakiś hucznych imprez) przy lokalnym winie i aromatycznych grilowanych kalmarach.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :lol:
donkiszot
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) donkiszot » 09.02.2013 17:33

jate napisał(a):Witam serdecznie wszystkich uczestników tego wątku.Podobnie jak Wy jestem również miłośnikiem Hrvatskiej.
W tym roku planuję po raz 8 urlop w Chorwacji. Zastanawiam się właśnie nad pobytem w Grebasticy.
W latach minionych miałem przyjemność przebywać na Istrze, zachaczyłem o Kvarner, Pag, Velebit, Hvar, Dubrovnik i kilka innych miejsc. W ostatnie lato byłem w Starigradzie Paklenica.
Donkiszot czy mógłbyś napisać info nt. bazy gastronomicznej w Grebasticy, czy są tu knajpki, w których można wieczorem miło spędzić czas (nie mam na myśli jakiś hucznych imprez) przy lokalnym winie i aromatycznych grilowanych kalmarach.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :lol:



Witaj. Baza gastronomiczna jak na tak małą miejscowość nie jest najgorsza, tzn. dwie pizzerie, jedna restauracja - o ile dobrze pamiętam o nazwie "grill bar roko", w której można zasmakować kuchni lokalnej i owoców morza (bardzo miły właściciel, który nieco przypomina Rowana Atkinsona) i jeden większy lokal, znajdujący się po lewej stronie jadranki od strony Sibenika (z uwagi na odległość od plaży byliśmy tam tylko raz i nie wywarł na nas pozytywnego wrażenia). Oczywiście jest też kilka ogródków, w których można podrinkować. Jeżeli chodzi o jakieś wyszukane dania i bardziej klimatyczne lokale polecam Sibenik, ew. Primosten.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 26.07.2015 14:02 przez donkiszot, łącznie edytowano 1 raz
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 12.02.2013 22:00

Proszę kontynuuj. Twoje wyprawy na pobliskie wysepki są bardzo intrygujące. Może jeszcze pokażesz nam jakieś ciekawe miejsca w tej okolicy? Ja cały czas nie wiem gdzie jechać w tym roku i szukam, czytając relacje naszych "cromaniaków".
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 12.02.2013 22:23

emi13214 napisał(a):Proszę kontynuuj. Twoje wyprawy na pobliskie wysepki są bardzo intrygujące. Może jeszcze pokażesz nam jakieś ciekawe miejsca w tej okolicy

Podpisuję się pod tym postem. W maju jadę na riverę makarską (Biokovo)., ale już planuję wyjazd na wrzesień, właśnie w miejsca przez Ciebie opisywane. Ten TAMARYSZEK... tak pięknie brzmi.
Pozdrawiam GAJUS
donkiszot
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) donkiszot » 13.02.2013 12:00

Witam wszystkich śledzących ten wątek i bardzo się cieszę, że wzbudził w Was ciekawość.

Poniżej w celu uzupełnienia relacji z wycieczki na wyspę Zirje, załączam kilka zdjęć widoków z samego rejsu :hut: .
Załączniki:
o.Zirje (2).JPG
taki smok cumował przy nabrzeżu w Sibeniku
otok_Zirje (7).JPG
odcumowanie
otok_Zirje (26).JPG
otok_Zirje (70).JPG
otok_Zirje (18).JPG
otok_Zirje (21).JPG
otok_Zirje (42).JPG
otok_Zirje (67).JPG
otok_Zirje (98).JPG
otok_Zirje (267).JPG
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 25.02.2013 20:26

Witam, po cichu zasiadam do czytelni. :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.02.2013 23:07

razpol napisał(a):Witam, po cichu zasiadam do czytelni. :)


Mogę obok :?: :)

Dziękuję , postaram się nie przeszkadzać


Pozdrawiam
Piotr
donkiszot
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) donkiszot » 27.02.2013 23:26

Witam nowych czytelników i od razu przepraszam za ostatnie zaniedbania. Na swoje usprawiedliwienie mam banalny powód - brak czasu :-(. W miarę możliwości postaram się uzupełnić braki w najbliższy weekend. A w kolejce czekają opisy z Sibenika, Primostenu, Splitu, pozostałych wysp no i życia codziennego Grebasticy.

Serdecznie pozdrawiam,

Tomasz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2013 23:30

Jacek 206 napisał(a):Mieszkałem po 2 stronie zatoki. :D

Czyli w Sparadici - oazie ciszy i spokoju !
Ale za kwatery to sobie tam wołają :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
W cieniu tamaryszku - Grebastica 2012 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone