Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vinisce - Rogoznica - Kastela

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rydwan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rydwan » 07.05.2017 22:20

Witam serdecznie.
Może dodam do wątku o Vinisce coś od siebie gdyż w miejscowości tej byłem dwukrotnie ma wakacjach, a w tym roku wybieramy się tam ponownie.
Jak wspomniał @CK-Kondi można powiedzieć, że w Vinisce są dwa "centra" - jedno przy wjeździe do miejscowości od strony restauracji Mastrinka i Porat oraz drugie w okolicy restauracji Kupinica. Spoglądając na mapę widzę, że ulica na której znajduje się Wasze lokum mieści sie właśnie w drugiej części Vinisce.
W pobliżu masz do dyspozycji wspomnianą restaurację Kupinica,
Konoba Vinisce,
DSC00639.jpg

restaurację-pizzerię Linarska oraz "market". Jeśli chodzi o plaże to im bardziej w głąb zatoki za portem będzie kamienista, wąska. Natomiast w drugą stronę gdzie kończy się już droga asfaltowa przy morzu przeważają betonowe platformy.
DSC00900.jpg

DSC01624.jpg

DSC00949.jpg

Tam też domki rozlokowane są na wzgórzu więc jest stromo, w Waszej okolicy jednak jakiegoś szaleństwa nie będzie więc bez obaw :)
Idąc główną ulicą/ promenadą przy morzu w głąb zatoki znajdziesz coraz więcej fragmentów plaż kamienistych a na samym końcu zatoki znajduje się główna plaża troszkę szersza. Tam też znajdziesz wspomniane konoby Porat,
DSC01857.jpg

restaurację Mastrinka trochę wyżej od głównej plaży, lodziarnię Hajduk, cafe bar i restaurację Kaktus, trzy sklepiki zwane marketami ;) pocztę, dwie piekarnie i bar/fast food Dalmatian FastFood.
DSC01827.jpg

Także jak na małą miejscowość jest dobrze. W konobach naprawdę dobrze karmią, pizza w Poracie rewelacyjna, wyśmienita peka w Mastrince (oczywiście trzeba conajmniej dzień wcześnie zamówić), mięsa oraz ryby czy owoce morza również kapitalnie w pozostałych knajpach. Jeśli chodzi o lody to rodzinna lodziarnia Hajduk oferuje swoje bardzo dobre wyroby (kilka smaków do wyboru; co jakiś czas się zmieniają), poza tym w Kaktusie też można coś liznąć ;) ale te z lodziarni były tak pyszne, że nigdy nie szukaliśmy niczego innego.
W tej okolicy również rano oraz popołudniu funkcjonuje stragan z owocami i warzywami, a we wczesnych godzinach rannych można zakupić bezproblemowo świeżą rybkę od wracających z połowów rybaków.
Zaopatrzenie w sklepach w porządku, wszystko co potrzebne na codzień dostaniesz bez problemu.
Najbliższy bankomat Zagrebacka Banka mieści się Marinie przy głównej ulicy w kierunku do Vinisce więc wracając z jakiejś wycieczki nie ma problemu zaliczyć go po drodze.
Jeśli ktoś lubi pojeździć po górkach przez które trzeba się dostać i wydostać z Vinisce to jest to fajne miejsce wypadowe - blisko do Trogiru, Rogoźnicy czy Primostenu.
Na miejscu można jeszcze wypożyczyć łódkę i trochę popływać
DSC01646.jpg

wspaniała Blue Lagoon na Drvenik Veli (w dni wolne dużo łódek i tłok)
DSC01706.jpg

czy też od strony morza dopłynąć do zatoczki Ljubljeva i Voluja - polecam zwłaszcza tą pierwszą :) droga morska zdecydowanie lepsza niż dojazd samochodem ;)
DSC01800.jpg

DSCF2563.jpg

Warto też wybrać się na drugą stronę zatoki, w miejscu gdzie kończą się domki można wejść na szlak i przejść się kawałek w górę (dobre obuwie się przyda) - piękny widok na zatokę z góry. Idąc dalej można dotrzeć na koniec zatoki z widokiem na morze i sąsiednie wyspy - równie pięknie i warto troszkę poskakać po tych kamieniach, by tam dotrzeć.
DSC01051.jpg

DSC01045.jpg

DSC01099.jpg

DSC01115.jpg

Podsumowując: bardzo fajne miejsce na wakacyjny pobyt, w szczycie wiadomo może być tłoczno, ale daleko tu do dzikich tłumów z okolic Makarskiej ;)
DSC00640.jpg

To tak na szybko :) jakby były jakieś pytania to służę pomocą.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 08.05.2017 14:49

rydwan napisał(a):

Kwintesencja Vinisce :)
Bardzo pozytywne wspomnienia mamy.
m-ak
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 07.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) m-ak » 12.07.2017 16:16

Dziękuję rydwan, że Ci się chciało... :D
Kilka Twoich wskazówek dopiszę do listy.
Namówiłeś mnie do zapakowania adidasów :D
I przepraszam za późną odpowiedź, nie jestem na forum zbyt często.
Pozdrawiam serdecznie
paxlinka
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.03.2017
Rogoźnica - dzikie plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) paxlinka » 01.08.2017 08:28

Cześć wszystkim!

Już w niedzielę wybieramy się do Rogoźnicy, z tego co wyczytałam, większość z Was ma dobre wspomnienia z tą miejscowością, ale nigdzie nie znalazłam wątku o "dzikich plażach" .. Mam na myśli, jakieś spokojne zatoczki, bez tłumów ludzi, wchodzą w grę okolice Rogoźnicy. Ktoś, coś? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Rogoźnica - dzikie plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2017 09:54

paxlinka napisał(a):Cześć wszystkim!

Już w niedzielę wybieramy się do Rogoźnicy, z tego co wyczytałam, większość z Was ma dobre wspomnienia z tą miejscowością, ale nigdzie nie znalazłam wątku o "dzikich plażach" .. Mam na myśli, jakieś spokojne zatoczki, bez tłumów ludzi, wchodzą w grę okolice Rogoźnicy. Ktoś, coś? :)

rogoznica-i-okolice-zaliczone-plaze-wodospady-krka-t33442.html

https://www.visit-rogoznica.com/pl/plaze-rogoznica

Skorzystaj z "ludzika" :wink:
https://www.google.pl/maps/@43.532355,15.9648933,17z
paxlinka
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) paxlinka » 01.08.2017 14:09

Dzięki wielkie! :)
m-ak
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 07.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) m-ak » 08.08.2017 18:16

Wróciłam z Vinisce. Oto moja subiektywna ocena.
Plusy: wyjątkowo spokojnie, atmosfera z lokalnym mieszkańcami wręcz rodzinna, sami zaczepiają i proponują figi z własnych drzew:-) Sklepy, restauracje - ok.
Minusy: świeże ryby tylko z bagażnika lokalnego dostawcy lub z pobliskiej Mariny, bardzo nasłoneczniona plaża, a niestety nasi rodacy miejsca pod drzewkami (jest ich niewiele) zajmowali kocykami lub namiotami na 24h lub cały pobyt. Całe szczęście, że parawanów nie rozstawiali. Autobus do Trogiru - za mało kursów, trudno było coś zaplanować.
Vinisce może się podobać i można je polubić. Raczej na tygodniowy pobyt a nie jako baza wypadowa - tak subiektywnie. Przejazd przez "góry" zajmował trochę czasu, choć nie był "straszny":-)
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Vinisce - Rogoznica - Kastela - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone