Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Vinisce - Rogoznica - Kastela

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rydwan
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rydwan » 07.05.2017 21:20

Witam serdecznie.
Może dodam do wątku o Vinisce coś od siebie gdyż w miejscowości tej byłem dwukrotnie ma wakacjach, a w tym roku wybieramy się tam ponownie.
Jak wspomniał @CK-Kondi można powiedzieć, że w Vinisce są dwa "centra" - jedno przy wjeździe do miejscowości od strony restauracji Mastrinka i Porat oraz drugie w okolicy restauracji Kupinica. Spoglądając na mapę widzę, że ulica na której znajduje się Wasze lokum mieści sie właśnie w drugiej części Vinisce.
W pobliżu masz do dyspozycji wspomnianą restaurację Kupinica,
Konoba Vinisce,
DSC00639.jpg

restaurację-pizzerię Linarska oraz "market". Jeśli chodzi o plaże to im bardziej w głąb zatoki za portem będzie kamienista, wąska. Natomiast w drugą stronę gdzie kończy się już droga asfaltowa przy morzu przeważają betonowe platformy.
DSC00900.jpg

DSC01624.jpg

DSC00949.jpg

Tam też domki rozlokowane są na wzgórzu więc jest stromo, w Waszej okolicy jednak jakiegoś szaleństwa nie będzie więc bez obaw :)
Idąc główną ulicą/ promenadą przy morzu w głąb zatoki znajdziesz coraz więcej fragmentów plaż kamienistych a na samym końcu zatoki znajduje się główna plaża troszkę szersza. Tam też znajdziesz wspomniane konoby Porat,
DSC01857.jpg

restaurację Mastrinka trochę wyżej od głównej plaży, lodziarnię Hajduk, cafe bar i restaurację Kaktus, trzy sklepiki zwane marketami ;) pocztę, dwie piekarnie i bar/fast food Dalmatian FastFood.
DSC01827.jpg

Także jak na małą miejscowość jest dobrze. W konobach naprawdę dobrze karmią, pizza w Poracie rewelacyjna, wyśmienita peka w Mastrince (oczywiście trzeba conajmniej dzień wcześnie zamówić), mięsa oraz ryby czy owoce morza również kapitalnie w pozostałych knajpach. Jeśli chodzi o lody to rodzinna lodziarnia Hajduk oferuje swoje bardzo dobre wyroby (kilka smaków do wyboru; co jakiś czas się zmieniają), poza tym w Kaktusie też można coś liznąć ;) ale te z lodziarni były tak pyszne, że nigdy nie szukaliśmy niczego innego.
W tej okolicy również rano oraz popołudniu funkcjonuje stragan z owocami i warzywami, a we wczesnych godzinach rannych można zakupić bezproblemowo świeżą rybkę od wracających z połowów rybaków.
Zaopatrzenie w sklepach w porządku, wszystko co potrzebne na codzień dostaniesz bez problemu.
Najbliższy bankomat Zagrebacka Banka mieści się Marinie przy głównej ulicy w kierunku do Vinisce więc wracając z jakiejś wycieczki nie ma problemu zaliczyć go po drodze.
Jeśli ktoś lubi pojeździć po górkach przez które trzeba się dostać i wydostać z Vinisce to jest to fajne miejsce wypadowe - blisko do Trogiru, Rogoźnicy czy Primostenu.
Na miejscu można jeszcze wypożyczyć łódkę i trochę popływać
DSC01646.jpg

wspaniała Blue Lagoon na Drvenik Veli (w dni wolne dużo łódek i tłok)
DSC01706.jpg

czy też od strony morza dopłynąć do zatoczki Ljubljeva i Voluja - polecam zwłaszcza tą pierwszą :) droga morska zdecydowanie lepsza niż dojazd samochodem ;)
DSC01800.jpg

DSCF2563.jpg

Warto też wybrać się na drugą stronę zatoki, w miejscu gdzie kończą się domki można wejść na szlak i przejść się kawałek w górę (dobre obuwie się przyda) - piękny widok na zatokę z góry. Idąc dalej można dotrzeć na koniec zatoki z widokiem na morze i sąsiednie wyspy - równie pięknie i warto troszkę poskakać po tych kamieniach, by tam dotrzeć.
DSC01051.jpg

DSC01045.jpg

DSC01099.jpg

DSC01115.jpg

Podsumowując: bardzo fajne miejsce na wakacyjny pobyt, w szczycie wiadomo może być tłoczno, ale daleko tu do dzikich tłumów z okolic Makarskiej ;)
DSC00640.jpg

To tak na szybko :) jakby były jakieś pytania to służę pomocą.
CK-Kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 08.05.2017 13:49

rydwan napisał(a):

Kwintesencja Vinisce :)
Bardzo pozytywne wspomnienia mamy.
m-ak
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) m-ak » 12.07.2017 15:16

Dziękuję rydwan, że Ci się chciało... :D
Kilka Twoich wskazówek dopiszę do listy.
Namówiłeś mnie do zapakowania adidasów :D
I przepraszam za późną odpowiedź, nie jestem na forum zbyt często.
Pozdrawiam serdecznie
paxlinka
Turysta
Rogoźnica - dzikie plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) paxlinka » 01.08.2017 07:28

Cześć wszystkim!

Już w niedzielę wybieramy się do Rogoźnicy, z tego co wyczytałam, większość z Was ma dobre wspomnienia z tą miejscowością, ale nigdzie nie znalazłam wątku o "dzikich plażach" .. Mam na myśli, jakieś spokojne zatoczki, bez tłumów ludzi, wchodzą w grę okolice Rogoźnicy. Ktoś, coś? :)
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Rogoźnica - dzikie plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2017 08:54

paxlinka napisał(a):Cześć wszystkim!

Już w niedzielę wybieramy się do Rogoźnicy, z tego co wyczytałam, większość z Was ma dobre wspomnienia z tą miejscowością, ale nigdzie nie znalazłam wątku o "dzikich plażach" .. Mam na myśli, jakieś spokojne zatoczki, bez tłumów ludzi, wchodzą w grę okolice Rogoźnicy. Ktoś, coś? :)

rogoznica-i-okolice-zaliczone-plaze-wodospady-krka-t33442.html

https://www.visit-rogoznica.com/pl/plaze-rogoznica

Skorzystaj z "ludzika" :wink:
https://www.google.pl/maps/@43.532355,15.9648933,17z
paxlinka
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) paxlinka » 01.08.2017 13:09

Dzięki wielkie! :)
m-ak
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) m-ak » 08.08.2017 17:16

Wróciłam z Vinisce. Oto moja subiektywna ocena.
Plusy: wyjątkowo spokojnie, atmosfera z lokalnym mieszkańcami wręcz rodzinna, sami zaczepiają i proponują figi z własnych drzew:-) Sklepy, restauracje - ok.
Minusy: świeże ryby tylko z bagażnika lokalnego dostawcy lub z pobliskiej Mariny, bardzo nasłoneczniona plaża, a niestety nasi rodacy miejsca pod drzewkami (jest ich niewiele) zajmowali kocykami lub namiotami na 24h lub cały pobyt. Całe szczęście, że parawanów nie rozstawiali. Autobus do Trogiru - za mało kursów, trudno było coś zaplanować.
Vinisce może się podobać i można je polubić. Raczej na tygodniowy pobyt a nie jako baza wypadowa - tak subiektywnie. Przejazd przez "góry" zajmował trochę czasu, choć nie był "straszny":-)
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Vinisce - Rogoznica - Kastela - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022