Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga - remont obwodnicy Trzyńca !

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Postnapisał(a) kodens79 » 21.07.2013 08:38

O tamtych odcinkach na razie cisza. :( ale lepszy rydz niż nic.
Gofer83
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 09.12.2010

Postnapisał(a) Gofer83 » 21.07.2013 09:35

No to widzę ze jednak przez Zwardon trzeba smigać. Szkoda chciałem sprobowac nowego wariantu.
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2013 09:44

A czemu TRZEBA przez Zwardoń :?:
Gofer83
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 09.12.2010

Postnapisał(a) Gofer83 » 21.07.2013 17:10

Lednice napisał(a):A czemu TRZEBA przez Zwardoń :?:

Wyjeżdzam z Zabrza w piatek, około 15-16, myslisz ze warto pchać sie na te wahadło?
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2013 17:37

Przecież ja w tym wątku NONSTOP piszę, że nie trzeba się pchac na wahadło, bo jest bjazd przez Oldrzychowice i Karpentną i nic się nie traci czasowo :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Postnapisał(a) Fatamorgana » 21.07.2013 20:41

Raul73 napisał(a):Oj, to byś się mocno zdziwił. :D :D

Słowacy aytostradę z Żyliny do Skalitego budują już od dobrych kilku lat i do tej pory zbudowali tylko tunel Horelica w Cadcy. A planowane oddanie całego odcinka (zaledwie 60 km) to ok. 2023 roku!

Polskie tempo budowy dróg to przy słowackim pikuś!


Ja nie o budowie dróg lecz o remontach. Jasne, nie wszędzie jest tak samo źle, ale jeżdżę po Słowacji od 20 lat o różnych porach roku i widzę jak było a jak jest dzisiaj, jak się zmieniała jakość niektórych dró na przestrzeni tego czasu i mimo wszystko jak na kilkumilionowy kraj to i tak progres był lepszy niż u nas. U nas się kopło przez te EURO 2012 głównie... :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Postnapisał(a) Marsallah » 22.07.2013 08:46

agsz97 napisał(a): doturlałem się do granicy CZ/SK i tu problem - brak winiet miesięcznych. No to powolutku jadę dalej rozglądając się za winietami... i to mnie uratowało. Jakiś 1 km od granicy jest lekki łuk w prawo, jakieś blaszane ogrodzenie, zza którego mierzyła do mnie lufa "suszarki" wraz z przyczajoną parką policjantów. Oj, ciepło mi się zrobiło... Mam wrażenie, że jest to ulubione miejsce polowań, więc radzę uważać.


Hehe, ja ich tam nie widziałem, ale też jechałem powolutku, pomny ostrzeżeń na forum, że słowaccy policjanci lubią suszyć zaraz za granicą w Svrcinovcu.
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Postnapisał(a) jgx1 » 23.07.2013 08:49

Lednice napisał(a):
Można też jechać przez centrum Trzyńca Jabłonkowską
lub Kasztanową ( wyjazd koło hotelu Vitality )
Ale wtedy trzeba liczyć na szczęście, czyli akurat musi być puszczony ruch na południe i doczepiamy się do Tirów.
Są informacje, żeby tak zrobić, dołączyć do jadącej kolumny :!:

wracam w sobote. W tamtą strone stałem chyba ze 3 zmiany świateł :evil: i troszke się obawiam powtórki - z racji tego ze nie zbyt dobrze się orientuje w terenie nawet nie pamiętam gdzie to dokładnie było, natomias tmniej więcej wiem jak przebiega obwodnica Trzyńca bo dwukrotnie jechałem z powrotem przez miasto zjeżdzając z trasy na jabłonkowską (tak mnie kierowała navi Igo). Czy jeśli teraz również zjade z trasy na Jabłonkowską i dakej Teslinską wzdłuż torów to omine te roboty czy one są już wcześniej?
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2013 09:22

Przestudiuj wątek, strony do tyłu :!:
Są mapki :!:

Jadąc z południa na północ światła kierujące ruchem wahadłowym są w Bystrzycy,
nie da się ich uniknąć.
Skręt do centrum Trzyńca nic nie daje, bo jest ZA tymi światłami
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Postnapisał(a) Fatamorgana » 23.07.2013 09:26

Ręce Tadziu chyba czasami opadają... :wink:
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Postnapisał(a) jgx1 » 23.07.2013 09:47

Fatamorgana napisał(a):Ręce Tadziu chyba czasami opadają... :wink:

nie bijcie :D miejcie troche wyrozumiałości - siedze w Podgorze na plaży i szkoda mi tracić czasu na czytanie a właściwie analizowanie bo przeczytałem) wątku w całości - myśle że to mnie troszke usprawiedliwia :D
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2013 12:40

UWAGA

Koniec ruchu wahadłowego na obwodnicy :!: :!: :!:

Jedzie się normalnie w obu kierunkach, bez świateł, nie trzeba objazdu przez Oldrzychowice i Karpentną :!:

Wygląda na to, że skończyli kilka dni przed terminem.


Na miejscu zleceniodawcy robót, bym nie zapłacił za takie brakoróbstwo i tandetę :cry:


Tam gdzie był koleiny na obwodnicy, przed światłami w Trzyńcu, tam dalej są :!:
Przy światłach nie położyli nowego asfaltu, tam gdzie był konieczny.
Za to dali tam, gdzie nawierzchnia była dobra. :roll:
Most w Trzyńcu przed Wędrynią dalej w garbami :roll:

Ponadto jeszcze muszą wymalować pasy w wielu miejscach.

Podejrzewam, że to nie koniec robót na trasie Cieszyn - granica czesko-słowacka, bo w tragicznym stanie jest most w Ropicy i jezdnia w Nieborach jest na jednym odcinku frezowana.
Ostatnio edytowano 24.07.2013 12:54 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Postnapisał(a) Darkos » 24.07.2013 12:49

Dawajcie znać jak coś się będzie działo.

Dzięki za temat.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2013 12:53

Właśnie skonczyło się dziać :!: :!:


Jak zaczną się nowe prace, to raczej w przyszłym roku.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Postnapisał(a) Darkos » 24.07.2013 13:15

To o to mi chodzi żeby się w tym roku już skończyło. :D

Łatwiej się będzie leciało do Heli
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga - remont obwodnicy Trzyńca ! - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone