Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Umag na "Janusza"

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 01.12.2017 11:53

Fajna relacja, następnym razem jedź jednak na południe za Split albo na wyspy, morze na Istrii i sama Istria to jednak nie Dalamacja. Sam pamiętam pierwszy zjazd do Senja i widok z gór na Adriatyk.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 03.12.2017 01:26

ocelot77 napisał(a): Co i jak i dlaczego?... napisze, jezeli znajda sie chetni na zapoznanie z nieco odmiennym spojrzeniem na wyjazdy wakacyjne do Chorwacji...

I kiedy nastąpi to nieco odmienne spojrzenie?
ocelot77
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ocelot77 » 07.12.2017 00:02

Dobry wieczór.
W relacji podsumowanie, czyli ostatni post.

Nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji okazał się strzałem w "10". Pogoda nad Adriatykiem spełniła nasze oczekiwania, wypoczynek się udał (nie da się ukryć, że to prawdopodobnie najbardziej udany urlop rodzinny, jaki udało nam się przeżyć). Ośrodek w którym byliśmy, szczerze polecam polskim rodzinom z dziećmi. Posiada dużo atrakcji, które mogą zainteresować zwłaszcza młodsze pociechy. Ceny finalnie okazały się przystępne (nie odbiegały od cen Międzyzdrojów, Świnoujścia czy innych, mniej znanych miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem), a jakby zrobić jakiś przelicznik kosztów urlopu do słońca i wysokich temperatur, to zdecydowanie na korzyść Chorwacji :hut: :hut: :hut:
Sam "apartament" nie zachwycił, ale w porównaniu z Pogorzelicą rok wcześniej to i tak było lepiej (a potem jeszcze w sierpniu pojechaliśmy do Dziwnowa na weekend, gdzie w tej samej cenie mieliśmy pokój ze wspólną łazienką, a za kuchnię służył kawałek korytarza z czajnikiem elektrycznym i wyłączoną lodówką, bo było tylko jedno gniazdko :) ).

Nie będę ukrywał, że chyba najbardziej jednak czekałem na sam przejazd (w obie strony). Możliwość przejazdu europejskimi autostradami, przejazd przez Alpy i sprawdzenie się w roli kierowcy (a uwielbiam to) dodatkowo ładowały mi akumulatory...
Nie zawiodłem się... finalnie jednak przejazd spadł na drugie miejsce - pobyt w Chorwacji stał się najlepszą atrakcją!!!

Samochód przejechał bez najmniejszych problemów ponad 2800 km (https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater)

przy spalaniu około 6l/100; sam samochód pokazał 5,9/100 (https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater)

Paliwo: tankowanie w PMI, Świecko, Salzburg (w te) i Tržić + jakaś wioska za Monachium (wew te). Najtaniej (ew. porównywalnie z PMI) to chyba wyszło w Niemczech POZA autostradą (a tak faktycznie to zjechaliśmy poszukując pilnie WC)!

Duże wrażenia to ruch na trasie (darmowe autostrady w Niemczech), skrzyżowania autostrad (mi się to podoba), stadion Bayernu (kiedyś go odwiedzę), TUNELE (!), przełęcz Ljubelj (a zwłaszcza od strony Klagenfurtu), widoki na góry w Słowenii, widok na Koper z autostrady, widok na Koper jadąc w stronę Istrii (lub wracając :wink: ), roślinność (od Kopru po Umag), ROVINJ (nr 1 :!: :!: :!: ), Umag, MORZE ADRIATYCKIE, wyspy, ciepła woda. Wszystko to spowodowało, że następne wakacje spędziliśmy ponownie w Chorwacji (tym razem w Selce).

I kilka dodatkowych zdjęć:

IMG_20160630_203247 (Copy).jpg
Katoro


IMG_20160630_203422 (Copy).jpg
Katoro


IMG_20160701_204407 (Copy).jpg
Katoro


IMG_20160701_204823 (Copy).jpg
Katoro


IMG_20160701_210626 (Copy).jpg
W weekendy ta łąka zapełniała się kocami i grillami.


IMG_20160701_210913 (Copy).jpg
Widok na ODNOWIONE domki (inny, droższy ośrodek) i jeden z wielu placów zabaw.


IMG_20160702_090319 (Copy).jpg
Widok z tarasu.


IMG_20160702_090325 (Copy).jpg
Widok z tarasu.


IMG_20160702_111654 (Copy).jpg
Baseny...


IMG_20160702_184313 (Copy).jpg
... i my


IMG_20160702_193736 (Copy).jpg
Ožujsko ciemne (?)


IMG_20160702_215036 (Copy).jpg
Jeden z meczów Euro w amfiteatrze... (chyba Niemcy-Włochy)


IMG_20160703_151007 (Copy).jpg
Klagenfurt.


IMG_20160703_150907 (Copy).jpg
Klagenfurt.


IMG_20160703_160922 (Copy).jpg
Tunele.


IMG_20160703_163801 (Copy).jpg
Tunele.
Ostatnio edytowano 07.12.2017 00:57 przez ocelot77, łącznie edytowano 3 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.12.2017 00:50

ocelot77 napisał(a):Dobry wieczór.
W relacji podsumowanie, czyli ostatni post.

A co znaczy tytuł relacji :?:
ocelot77
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ocelot77 » 07.12.2017 01:00

The End



IMG_20160701_204727 (Copy).jpg
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.12.2017 01:29

Nie czuję się uprawniona, ale...może troche domyślam się o co chodziło Ocelotowi77 - z tym stwierdzeniem o odmiennym spojrzeniu..

Ocelot.., czy dobrze myślę?
Pojechałeś z Rodziną na wakacje w hotelu, który, jak sam uznałeś jest innym światem turystycznym, niż ten doświadczany przez tych, którzy mogą sobie pozwolić na nieograniczone niczym wakacje , na co składa się wiele czynników ( finanse, brak dzieci, znajomość terenu, lub też beztroska związana z... nieznajomością terenu..itd.)

Ja byłam na Istrii pierwszy raz w 2016 - po wielu wcześniejszych pobytach na południu kraju..Było to cudne przeżycie, i mimo,że Dalmacja jest wciąż nr 1 , to doceniam fascynację ludzi tą częścią Chorwacji.

Nigdy nie mieszkałam w hotelu, ani nie byłam na zorganizowanym pobycie w Cro - dlatego uważam,że zobaczyłam jednak jakieś odmienne spojrzenie na Chorwację :D

Wesołych Świąt , zwłaszcza dla Córeczki :papa:
Ostatnio edytowano 07.12.2017 01:31 przez Katerina, łącznie edytowano 1 raz
ocelot77
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ocelot77 » 07.12.2017 01:31

...

OK :D
Pytacie, a moder wręcz ciśnie - to ja to widziałem tak.

Po przeczytaniu dużej ilości relacji z ostatnich 2-3 lat odniosłem wrażenie, że większość wyjazdów to "uświadomione" chłonięcie bałkańskiej kultury, kuchni i obyczajowości. Rodzice po kilkunastokrotnym pobycie, również te elementy wyjazdu podkreślali. Ale to moja relacja :twisted: a ja wolę zwykłą autostradę od malowniczej drogi lokalnej, blokowisko wielkiej płyty od zabytkowej zabudowy, plażing od czynnego wypoczynku. Jedyne, co oczekiwałem od Chorwacji - to słońce :D

Jedzenie, picie, piwo miałem ze sobą

CROnikiCROpka napisał(a):Z chęcią zobaczę to inne spojrzenie :)

Reklamówka z Biedry i sandały plus skarpety będą? :mrgreen:



Zdjęcia wprawdzie nie wstawiłem (ale jechałem w sandałach i po około 300 km skarpetki założyłem :) - tego nie widzieliście); zakupy w Biedrze były...

Całość - myślałem - składa się na częste określenie "Janusz na wczasach"... I tu zaskoczenie... Wygląda na to, że nikt tak tego nie odebrał (aż strach napisać, ale czyżby własne doświadczenia (?) )

:D :D :D

OK, no to tytuł chybiony, ale czy wcześniej SAM TYTUŁ RELACJI wzbudzał takie emocje zainteresowanie :lol: :lol: :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.12.2017 01:38

Przeczytaj mój post przed Twoim..
ocelot77
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ocelot77 » 07.12.2017 01:40

Katerina napisał(a):Nigdy nie mieszkałam w hotelu, ani nie byłam na zorganizowanym pobycie w Cro - dlatego uważam,że zobaczyłam jednak jakieś odmienne spojrzenie na Chorwację


:arrow: I O TO CHODZIŁO 8) :papa:


Katerina napisał(a):Wesołych Świąt , zwłaszcza dla Córeczki


Dziękujemy, rano przekażę i również życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku (z wakacjami w Cro :hut: ) +

:papa: :papa: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.12.2017 02:12

:D :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.12.2017 08:31

ocelot77 napisał(a):...

OK :D
Pytacie, a moder wręcz ciśnie - to ja to widziałem tak.

Zdjęcia wprawdzie nie wstawiłem (ale jechałem w sandałach i po około 300 km skarpetki założyłem :) - tego nie widzieliście); zakupy w Biedrze były...

Całość - myślałem - składa się na częste określenie "Janusz na wczasach"... I tu zaskoczenie... Wygląda na to, że nikt tak tego nie odebrał (aż strach napisać, ale czyżby własne doświadczenia (?) )

:D :D :D

OK, no to tytuł chybiony, ale czy wcześniej SAM TYTUŁ RELACJI wzbudzał takie emocje zainteresowanie :lol: :lol: :lol:

W pierwszej kolejności jestem jak wszyscy - użytkownikiem tego forum.
Dlatego pytałem o tytuł jako użytkownik nie jaki moder.
Odpowiedź dostałem - dziękuje :lol: :papa:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 07.12.2017 09:29

ocelot77 napisał(a):Po przeczytaniu dużej ilości relacji z ostatnich 2-3 lat odniosłem wrażenie, że większość wyjazdów to "uświadomione" chłonięcie bałkańskiej kultury, kuchni i obyczajowości.

Trafiłeś w sedno i to co podkreśliła Katerina. I masz rację, na forum jest pełno takich relacji, o których wspomniałeś powyżej.

Niedawno w innej relacji napisałem tak:
Trajgul napisał(a):Tak się właśnie spędza wakacje, tłumy, dzieci, frytki a nie jakieś bezludne miejsca i kontemplacja ;) (na pewno dzieciom się wtedy bardziej podoba).

ocelot77 napisał(a):Całość - myślałem - składa się na częste określenie "Janusz na wczasach"... I tu zaskoczenie... Wygląda na to, że nikt tak tego nie odebrał (aż strach napisać, ale czyżby własne doświadczenia (?) )

Odebrał, odebrał, nawet wyglądasz jak Janusz ;). Masz poczucie humoru i dystans, dlatego relacja ciekawa ;).
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 07.12.2017 09:34

ocelot77 napisał(a):...

Po przeczytaniu dużej ilości relacji z ostatnich 2-3 lat odniosłem wrażenie, że większość wyjazdów to "uświadomione" chłonięcie bałkańskiej kultury, kuchni i obyczajowości.(...)
OK, no to tytuł chybiony (...)


Dlaczego chybiony ? nie wiem mnie się od razu wydawało, że właśnie o to chodzi w Twojej relacji :) i według mnie bardzo fajnie spędzone wakacje. Nie że nie lubię zwiedzać, ale dla mnie wakacje to przede wszystkim relaks i zabawa (czasem warto coś zwiedzić wiadomo :) Tutaj kolega postawił właśnie na relaks przede wszystkim i dla mnie to jest właśnie to odmienne spojrzenie w tej relacji. Fajna relacja, napisana na luzie, Twoimi oczami. Podobało mi się pozdrawiam :papa:

Ps. Też lubię samą drogę, zwłaszcza jadąc tam, bo to już jest fajna przygoda mimo, że trochę męcząca :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2018 09:53

Zero klimatu w tym Umagu, kiedyś przejazdem zatrzymałem się na kawę i postanowiłem zobaczyć co nieco ale brrr...szybciej zwiałem jak kawę wypiłem :D
Mnie to w ogóle nie kojarzy się z Chorwacją...
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 24.03.2018 14:57

Z wielką przyjemnością prezczytałam Twoją relację :) Przypomniał mi się nasz pierwszy raz w Cro - każdy zaczyna inaczej- nam wypadło Duce :lol: I zachwyciliśmy się tak samo jak Wy, i potem były kolejne, bardziej wypasione wyprawy, oczywiście w zdecydowanie ciekawsze rejony. Nigdy nie zapomnę komentarza Janusza Bajcera, że jeśli zachwyciłam się Chorwacją po pobycie w Duce, to kolejne wyjazdy tylko to pogłębią. No i tak było :hut: ale emocje, które nam towarzyszyły podczas pierwszego wyjazdu były takie jak Twoje, więc miło było poczuć to samo znowu czytając Twoje wspomnienia :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Umag na "Janusza" - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone