Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 12.07.2010 09:25

alurka napisał(a):A co z tym limitem km? ( poza granicami)


Proponuję przeglądnąć ofertę PTU S.A.: PTU Auto Assistance Plus w wersji LUX krótkoterminowe:
http://www.ptu.pl/file.php?action=prod&fid=58974
Pozdrawiam
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 12.07.2010 13:40

Jeśli chodzi o ubezpieczenie osób to mogę polecić ub. z mBanku, koszty leczenia i cala reszta za parę groszy :D Kiedyś kupowaliśmy ubezp. w PZU, ale jest nieporównywalnie droższe.
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 13.07.2010 11:13

Dodam tylko, że za dwie osoby zapłaciliśmy 60 zł :P
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 18.07.2010 21:02

muszę cię zmartwić.
Od kilku dni przeglądam oferty i niestety ubezpieczenie mBanku poza dobrą ceną "prawie" nic nie daje. W OWU zawarte są klauzule których zapewne nie przeglądałaś a które zapewniają Ci ochronę naprawdę słabą.
Czasami warto troszkę dołożyć ale się zabezpieczyć szczególnie że NFZ w Chorwacji już nie chroni.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 18.07.2010 22:21

RobertZ napisał(a):Czasami warto troszkę dołożyć ale się zabezpieczyć szczególnie że NFZ w Chorwacji już nie chroni.


Oczywiście że chroni, poczytaj troszkę w temacie
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 19.07.2010 11:34

RobertZ napisał(a):muszę cię zmartwić.
Od kilku dni przeglądam oferty i niestety ubezpieczenie mBanku poza dobrą ceną "prawie" nic nie daje. W OWU zawarte są klauzule których zapewne nie przeglądałaś a które zapewniają Ci ochronę naprawdę słabą.
Czasami warto troszkę dołożyć ale się zabezpieczyć szczególnie że NFZ w Chorwacji już nie chroni.



Oczywiście, że przeglądałam wszelkie klauzule - koszty leczenia i ochrona porównywalna do innych pakietów z tego przedziału (MEDIUM), a właściwie taka sama + ubezpieczenie bagażu. W innych firmach za taki pakiet zapłacę dużo więcej.Wykupiliśmy pakiet średni, jak wspomniałam, ten najwyższy obejmował dodatkowo wszelkie sporty ekstremalne - z tego nie skorzystam :D
maciek k.
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 26.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek k. » 19.07.2010 13:33

Mały komentarz odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego w Chorwacji. Otóż dotyczy to tylko nagłych przypadków, podczas dojazdu do Chorwacji nabawiłem się zapalenia krtani całkowicie straciłem głos- źle znoszę klimatyzację. Na ostrym dyżurze w szpitalu dowiedziałem się że to nie jest nagły przypadek i skasowali mnie na 165 HRK. Faktura do wglądu. Poza tym urlop jak zwykle wspaniały.
pzdr
M.K.
Panteros
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Panteros » 20.07.2010 08:17

maciek k. napisał(a):Mały komentarz odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego w Chorwacji. Otóż dotyczy to tylko nagłych przypadków, podczas dojazdu do Chorwacji nabawiłem się zapalenia krtani całkowicie straciłem głos- źle znoszę klimatyzację. Na ostrym dyżurze w szpitalu dowiedziałem się że to nie jest nagły przypadek i skasowali mnie na 165 HRK. Faktura do wglądu. Poza tym urlop jak zwykle wspaniały.
pzdr
M.K.


I tu masz rację karta NFZ chroni tylko w nagłych wypadkach. O sposobie i możliwościach leczenia decyduje lekarz (tam na miejscu), czyli teoretycznie wszelka pomoc stosowana jest w przypadku zagrożenia życia bo to jest główna idea tej karty. Najlepiej wykupić sobie ubezpieczenie dodatkowe i sprawę mamy załatwioną. Wiele firm oferuję na terenie Chorwacji transakcję bezgotówkowe, a nawet jeśli bedziemy musieli wyłożyć to po powrocie oddadzą :)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 20.07.2010 10:28

maciek k. napisał(a): Na ostrym dyżurze w szpitalu dowiedziałem się że to nie jest nagły przypadek i skasowali mnie na 165 HRK. Faktura do wglądu. Poza tym urlop jak zwykle wspaniały.
pzdr
M.K.


Trzeba by było sprawdzić jaka jest definicja nagłego przypadku.
Koniec końcem nic straciłeś bo koszt leczenia był w cenie przeciętnej polisy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2010 10:43

monia85 napisał(a):Dodam tylko, że za dwie osoby zapłaciliśmy 60 zł :P


Lepszy zakres ubezpieczenia i niższa cena jest w Hestii...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2010 10:46

noyle napisał(a):
RobertZ napisał(a):Czasami warto troszkę dołożyć ale się zabezpieczyć szczególnie że NFZ w Chorwacji już nie chroni.


Oczywiście że chroni, poczytaj troszkę w temacie


Zdania są podzielone...2 dni temu otrzymałem odpowiedź
z jeleniogórskiego odziału NFZ informację, że karta NFZ nie ma zastosowania w Chorwacji...
Na pewno opieranie się tylko i wyłącznie na NFZ to duży błąd...
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 20.07.2010 11:05

alessandro1977 napisał(a):
noyle napisał(a):
RobertZ napisał(a):Czasami warto troszkę dołożyć ale się zabezpieczyć szczególnie że NFZ w Chorwacji już nie chroni.


Oczywiście że chroni, poczytaj troszkę w temacie


Zdania są podzielone...2 dni temu otrzymałem odpowiedź
z jeleniogórskiego odziału NFZ informację, że karta NFZ nie ma zastosowania w Chorwacji...
Na pewno opieranie się tylko i wyłącznie na NFZ to duży błąd...


Bo karta nie ma zastosowania, świadczenia zdowotne realizowane były na podstawie umowy miedzynarodowej zawartej pomiedzy Polską a Chorwacja ( w tym celu konieczny był paszport podczas wizyty u lekarza)
Być moze teraz zmienił sie zakres usług w wyniku np.zmiany umowy. Wyjeżdzajacy powinni sobie to sprawdzić. ja 2 lata temu korzystałem z chorym dzieckiem i mielismy wizytę na dyzurze w przychodni. spisali sobie tylko dane z paszportu. a mielismy ubezpieczenie ale szybciej i latwiej bylo w zwykłej przychodni na paszport bo przedstawicielka ubezpieczalni proponowała lekarza 100 km od miejsca pobytu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2010 11:15

Nadal tak jest...
karta NFZ szczególnie przydaje się w krajach przez które przejeżdżamy ...warto jednak wykupić dodatkowe ubezpieczenie, koszt niewielki...
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 20.07.2010 11:25

Dlatego na wszelki wypadek wykupiłem dla całej rodziny ubezp podrózne w allianz direct (najtaniej wychodziło) i dodatkowo assistance na samochód za 60 zł na 15 dni w mondialu. ale w razie jakiegos niegroźnego zranienia , przeziebienia dzieci itp. paszport w łapę i do najblizszej przychodni. najprostsze. Ubezpieczenie w razie prawdziwych klopotów.
maciek k.
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 26.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek k. » 21.07.2010 09:02

Panteros napisał(a):
I tu masz rację karta NFZ chroni tylko w nagłych wypadkach. O sposobie i możliwościach leczenia decyduje lekarz (tam na miejscu), czyli teoretycznie wszelka pomoc stosowana jest w przypadku zagrożenia życia bo to jest główna idea tej karty. Najlepiej wykupić sobie ubezpieczenie dodatkowe i sprawę mamy załatwioną. Wiele firm oferuję na terenie Chorwacji transakcję bezgotówkowe, a nawet jeśli bedziemy musieli wyłożyć to po powrocie oddadzą :)


tak, oczywiście nic nie straciłem bo mniej więcej tyle kosztuje u nas ubezpieczenie zdrowotne. Gwoli ścisłości nie okazywałem tam kartu NFZ bo to nie unia europejska, a jedynie paszport- rzecz działa się w Porecu. Reasumując umowa miedzy narodowa z Chorwacja zapewnia leczenie tylko w nagłych sytuacjach zagrażających życiu lepiej więc wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne przed wyjazdem na urlop. Tu na forum wiele osób zapewnia nie znając dokładnie szczegółów o darmowej opiece medycznej podczas urlopu w każdym przypadku.
pozdrawiam
Maciek K.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone