Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Turcja Osiołkiem 2022 i 2023

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.03.2023 19:51

Fajny ten zamek, taki bajkowy, a trawniczek pięknie utrzymany.


Będzie krótkie podsumowanie? Ile kilometrów przejechaliśmy i jakiś ranking naj w Turcji?

Super, że zdecydowałeś się zabrać nas na Osiołkową wycieczkę, wspaniałe się podróżowało. Dzięki i czekam na więcej odsłon Turcji.
:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.03.2023 20:06

megidh napisał(a):Bardzo fajne mają tam pomniki. Kosiarz, rowerzysta i te figury na ławce na jeziorem. Myślę, że jeszcze trochę by się ich tam znalazło.


Subotica uważana jest za najpiękniejsze miasto Serbii , jestem skłonny to potwierdzić , ładniejszego miasta tam nie widziałem , klimatem i trudną do określenia specyfiką przegrywa z Jagodiną i Zlatiborem , ale to moja , bardzo subiektywna opinia :mrgreen:

piotrf napisał(a):A ten sklep ze zdjęcia, to chyba nie oferuje sukien, lecz materiały, które upięto na manekinach jak suknie.
Beata odwiedziła ten sklep zapewne z racji tego, że sama sobie szyje kiecki i szukała jakiegoś fajnego materiału.


To bardzo prawdopodobne , zwróciłem jedynie uwagę na to , że było kilka toreb i różne kolorystycznie kreacje ( materiały :?: )
Beatę podziwiam za umiejętność ( i chęci :idea: ) szycia , to nie jest łatwe - próbowałem :roll: , mam kolegę , który posiadł te umiejętności już w szkole średniej , dzisiaj jest właścicielem poważnej firmy krawieckiej . Jedno jest pewne - to nie jest zajęcie dla każdego :wink:


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.03.2023 20:14

megidh napisał(a):Widać, że Osiołek jest zadowolony z kąpieli.
Aż się uśmiecha :oczko_usmiech:.

Dzięki Piotrze za wspaniałą relację, która pokazała mi, jak wspaniałym turystycznie krajem jest Turcja.


Gosiu , ja jego kąpiele lubię zdecydowanie mniej :oczko_usmiech:
Również dziękuję za Twoją obecność i komentarze , z Twojej relacji dowiedziałem się gdzie jeszcze warto wrócić po uzupełnienie :hut:


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.03.2023 21:41

piekara114 napisał(a):Fajny ten zamek, taki bajkowy, a trawniczek pięknie utrzymany.

Będzie krótkie podsumowanie? Ile kilometrów przejechaliśmy i jakiś ranking naj w Turcji?

Super, że zdecydowałeś się zabrać nas na Osiołkową wycieczkę, wspaniałe się podróżowało. Dzięki i czekam na więcej odsłon Turcji.
:papa:


Od dawna miałem na niego "ochotę" , ale przegrywał bo czas gonił :D

Przejechaliśmy osiem tysięcy kilometrów , płacąc za ON w przeliczeniu od 6,5 do 8,22 PLN/litr , najdrożej było w Serbii ; bilety do głównych atrakcji zachowaliśmy , pozostałe wejściówki plenerowe średnio 20 - 40 TL / szt.

bilety1.jpg


bilety2.jpg


bilety3.jpg


Wędrując po Turcji nie planowałem pisania relacji , więc nie robiłem notatek , a pamięć :wink: . . . sprzątana regularnie , bo z racji wieku miejsca coraz mniej :lol:
Rankingu nie mam , nie robię , trudno postawić w jednym rzędzie kanion Saklikent , Efez , czy inne pełne wspaniałych artefaktów antyczne miasto , wodospady Kapuzbasi i Kapadocję , a potem wybrać to jedyne , najlepsze miejsce . Nie umiem . Dla mnie te wszystkie miejsca warte są odwiedzin , podobnie jak pozostałe przez nas odwiedzone . Jak już wcześniej pisałem dopiero liznęliśmy to ciastko zwane Turcją , mam nadzieję że uda się w tym roku poznać go lepiej i pokazać potem w relacji :)

Bardzo Ci dziękuję za obecność w relacji i komentarze :D


Pozdrawiam
Piotr
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.03.2023 21:44

Piotrze, dziękuję za tą podróż :hut: .
Życzę powodzenia w realizacji kolejnych pomysłów na Turcję.

Pozdrawiam serdecznie :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.03.2023 21:47

Super to zestawienie biletów. Bardzo ładne :D Liczba kilometrów robi wrażenie...

I jakby nie było jakiś ranking Ci wyszedł, bo gdyby te miejsca nie zapadły Ci w pamięć to byś ich nie wymienił, a inne by się tu pojawiły. A kolejność mniej ważna.

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.03.2023 23:10

marze_na napisał(a):Piotrze, dziękuję za tą podróż :hut: .
Życzę powodzenia w realizacji kolejnych pomysłów na Turcję.

Pozdrawiam serdecznie :papa:


Dziękuję bardzo , pomysłów mam około mnóstwa , oby czasu i możliwości nie zabrakło :mrgreen: Trochę żałuję , że pominąłem teren na południe od Osmaniye ( Iskenderun , Belen , Antiochia ) i na wschód ( Gaziantep , Kahramanmaras , Halfeti ) . :oops:
Kilku z tych miejsc już zobaczyć się nie da w stanie pierwotnym . . .

Dziękuję że tu byłaś :papa:

Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.03.2023 23:16

piekara114 napisał(a):Super to zestawienie biletów. Bardzo ładne :D Liczba kilometrów robi wrażenie...

I jakby nie było jakiś ranking Ci wyszedł, bo gdyby te miejsca nie zapadły Ci w pamięć to byś ich nie wymienił, a inne by się tu pojawiły. A kolejność mniej ważna.

:papa:


Efez był pierwszy w zestawieniu biletów , ale coś w tym jest :smo:

:papa:

Pozdrawiam
Piotr
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.03.2023 11:03

piotrf napisał(a): dopiero liznęliśmy to ciastko zwane Turcją , mam nadzieję że uda się w tym roku poznać go lepiej i pokazać potem w relacji :)

Tego właśnie serdecznie Tobie życzę :D , gdyż przy okazji i ja będę miała wielką przyjemność z wirtualnej podróży po Turcji.
Dziękuję za świetną relację :papa:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 28.03.2023 22:18

Udana i jednocześnie świetnie zrelacjonowana wyprawa :lol: . Przyjemnie się czytało i oglądało :lol: . Turcja kusi od jakiegoś czasu :wink: .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.03.2023 23:23

dangol napisał(a):
piotrf napisał(a): dopiero liznęliśmy to ciastko zwane Turcją , mam nadzieję że uda się w tym roku poznać go lepiej i pokazać potem w relacji :)

Tego właśnie serdecznie Tobie życzę :D , gdyż przy okazji i ja będę miała wielką przyjemność z wirtualnej podróży po Turcji.
Dziękuję za świetną relację :papa:


Danusiu , dziękuję bardzo za życzenia i obecność czynną w mojej relacji :D
Przyznaję się - połknąłem tureckiego bakcyla :papa:


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.03.2023 23:32

Dawigs napisał(a):Udana i jednocześnie świetnie zrelacjonowana wyprawa :lol: . Przyjemnie się czytało i oglądało :lol: . Turcja kusi od jakiegoś czasu :wink: .


Dziękuję za miłe słowa :D

Co do Turcji - daj się skusić , bo ma naprawdę bardzo dużo do zaoferowania i to "z różnej beczki" , mimo znacznego wzrostu cen jest stosunkowo tania , a biorąc pod uwagę stosunek cen do wartości tego co tam zobaczyć można - jest bardzo tania :hut: :papa:



Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.03.2023 23:35

Piotrze, szkoda, że to już koniec relacji :(
Dzięki bardzo za czas poświęcony na jej powstanie, za barwne opisy i zdjęcia. Zachęciłeś mnie do odwiedzin Turcji :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12176
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.03.2023 11:47

Śliczny ten zameczek :hearts:
Osiołek z kąpieli zadowolony ale pewnie wolałby dalej podróżować zamiast się myć :mrgreen:
Piotrze - dziekuję za MEGA wyprawę! Kawał drogi, ogrom super miejsc, zdjęcia - cudo (jedyny wyjątek ten ośmionożny stwór :mrgreen: ).
Jeździjcie, zwiedzajcie i pokazuj jak najwięcej a ja chętnie popatrzę na tereny niedostępne z morza :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Turcja Osiołkiem 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.03.2023 17:31

maslinka napisał(a):Piotrze, szkoda, że to już koniec relacji :(
Dzięki bardzo za czas poświęcony na jej powstanie, za barwne opisy i zdjęcia. Zachęciłeś mnie do odwiedzin Turcji :D


Cel osiągnięty :D , naprawdę warto odwiedzić Turcję , jest piękna i ciekawa , a prócz tego to kultura różna od naszej , im dalej na wschód - tym bardziej .
Dziękuję za obecność w relacji i komentarze :papa:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Turcja Osiołkiem 2022 i 2023 - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone