Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tucepi czy Gradac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ghost41
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.07.2009
Tucepi czy Gradac

Nieprzeczytany postnapisał(a) ghost41 » 17.07.2017 18:41

Jeśli ktoś ma porównanie Tucepi i Gradaca proszę o kilka słów na ich temat. z góry dziękuję
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 18.07.2017 08:59

Bylismy i tu i tu.
Dla mnie bardziej do gustu przypadł Gradac. Położenie i warunki geograficzno-przyrodnicze podobne, ale sama miejscowość bardziej swojska - lepiej się tam czuliśmy. Linia brzegowa bardziej urozmaicona - miasto przedzielone cyplem wychodzącym w morze. Mała starówka, której brak w Tucepi, klimatyczny stary port (maleństwo -ale jest), pomimo pobytu w tym samym czasie (sierpień) mniej ludzi było w Gradac. Dłuuuga promenada łącząca Gradac z Podaca. Tucepi to miasteczko ciągnące sie wzdłuż brzegu. Taki kurort. Troszkę za mało Chorwacji w Tucepi. Co nie oznacza, Że Tucepi nie ma swoich zwolenników i urlop tam bedzie równie przyjemny.
Gradac:
Załączniki:
gra3.jpg
ghost41
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ghost41 » 27.07.2017 14:02

Gradac jest większą mijscowiscią czy Tucepi ? Gdzie plaże sa szersze ?
Ostatnio edytowano 27.07.2017 14:14 przez ghost41, łącznie edytowano 1 raz
GrandeCzewa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrandeCzewa » 27.07.2017 14:08

Nie byłem w Gradac ale od siebie dodam kilka słów o Tucepi. Plaże są bardzo wąskie i ciasne jak na ilość turystów w sezonie. Dwa lata temu nawet idąc z samego rana na południową plażę od mariny było już tłoczno. Część północna od mariny moim zdaniem bardzo wąska. Osobiście wole mniejsze miejscowości gdzie nie muszę ciągle patrzeć na dzieciaki bo ciągle je słyszę.
ghost41
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ghost41 » 27.07.2017 14:13

Waska plaża nie zachęca... a to mnie interesuje. Bylem w Breli i tam plaża bardzo mi sie podobała.

Jak z infrastrukturą gastronomiczną w Gradac ? W Tucepi z tego co wyczytałemna forum duzo knajpek.
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 30.07.2017 00:09

ghost41 napisał(a):Waska plaża nie zachęca... a to mnie interesuje. Bylem w Breli i tam plaża bardzo mi sie podobała.

Jak z infrastrukturą gastronomiczną w Gradac ? W Tucepi z tego co wyczytałemna forum duzo knajpek.


Gradac ma bardzo bogata infrastrukture gastronomiczna...do wyboru do koloru.. :D
Oprocz tego mały porcik, promenada łacząca Gradac z Podaca (przez Brist), kosciół na wzgórzu...
ghost41
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ghost41 » 01.08.2017 20:11

Zdecydowalismy ze odwiedzimy jednak Gradac... Po kilku dniach mogę już napisać kilka zdań. Pierwsza sprawa, jest dosc daleko od Polski i to czuję sie w podróży, nawet te 150 -200 km dalej niz poprzednie nasz destynacje robi różnice. Miasteczko typowe na wypoczywania na plaży lub na zwiedzane pobliskich atrakcji jesli ktos lubi tak spedzac czas. Jesli ktos szuka klimatycznych starych zabudowań, charakterystycznych dla północnych regionow Chorwacji w cieniu ktorych w klimatyczny okolicznościach można ze smakiem cieszyc sie filiżanką espresso, to w Gradacu nie znajdzie nawet jednej, nie mowiac.juz nawet o jakiejs prowizorycznej starowce. Jak napisałem wyżej plażing na 100%. Wieczorami pozostaje spacer dosc dlugaą promenada obsiana restauracjami, kawiarniami i straganami. Ktos w ktoryms z tematow napisał ze w Gradac znajduje sie"pienka promenada"... nie wiem co moze byc pieknego w deptaku wzdłuż morza zeby okreslic ja jaka piekną.. ? Jest przełom lipca i sierpnia i czuc to na plaży ale miejsce zawsze da sie znaleźć. Uważam ze wcale nie mniej jest np w Primosten... Nie czuc tego natomiast podczas spacerow czyczy to w srodku dnia czy wieczorami. Swobodnie mozana spacerować nie obijajac sie o turystow czy unikac ich slalomem. Wiecej widzialem ww Primosten nie mowiac juz o Vodicach. Gradac najtlumniej odwiedzaja Bosniacy i Czesi ktorzy lgna do siebie na plazach tworząc swoiste enklawy. Rodakow nie jest za dużo... tyle ode mnie, pozdrawiam.
robert76
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert76 » 08.08.2017 21:29

Witam

Pierwszy raz jade do Tucepi, jestem ciekaw czy są tam jakieś winiarnie gdzie można wieczorem skosztować miejscowego wina tak jak to jest np w Primosten?
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 09.08.2017 09:17

robert76 napisał(a):Witam

Pierwszy raz jade do Tucepi, jestem ciekaw czy są tam jakieś winiarnie gdzie można wieczorem skosztować miejscowego wina tak jak to jest np w Primosten?


Jeśli mówisz o tej na starym mieście w Primosten to takiej w Tucepi nie znajdziesz.
robert76
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert76 » 09.08.2017 13:52

Szkoda właśnie tą miałem na myśli ma swój urok, w takim razie może macie namiary na jakiegoś gospodarza w Tucepi u którego można kupić tamtejsze wino i inne wyroby?

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone