Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trpanj, Kuciste lub inne oprócz Orebic

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
casperud
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.04.2012
Trpanj, Kuciste lub inne oprócz Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) casperud » 21.04.2012 11:53

Witam forumowiczów urokliwej Chorwacji. W tym roku zamierzam z rodziną wybrać się na Płw. Peljesac. Proszę o poradę do której miejscowości najlepiej. Sporo poczytałem na temat Orebic, wydaje mi się, że trochę za głośne. Szukam miejscowości tak pośrodku nie za dużej, ale również nie za cichej. Dzięki
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 22.04.2012 22:01

Na Półwyspie spędziliśmy wakacje dwukrotnie. Raz w Dubie - totalnie cichej :hearts: i w Trpanj - tu może mniej cicho, ale spokojnie.
Bardzo polecam Ci Trpanj właśnie. Pierwszy atut to ścieżka spacerowa brzegiem morza, przepiękna, widokowa, super!
Po drugie - kilka starych uliczek, kościółki na wzgórzach...
Po trzecie - port z przybijającym regularnie dostojnym, ogromnym Wladimirem Nazorem.
Knajpki w porcie i nie tylko. Fantastyczna pizza z prsutem oczywiście:)
Plaże - w samym mieście nie znam - byliśmy na campie Vrila - i plaża bardzo przyjemna, z cieniem palm:)
Jest tu wszystko: bankomat, konoby, sklepy, informacja turystyczna.
Trpanj wieczorny opisywała maslinka w swojej relacji, bardzo jej się podobało :hearts: Nam również :D
casperud
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) casperud » 23.04.2012 11:56

dzięki za zainteresowanie. Proszę o inne opcje pobytu na Peljesac
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 23.04.2012 14:26

Zjechałam cały Peljesac, wygrał Trpanj - za sam wjazd gdy nagle modre wody Adriatyku się ukazują a szczęki opadają należy mu się 6-tka. Żałowałam bo kwaterę mieliśmy w Orebicu. To było nasze najgłośniejsze wow! na tym półwyspie.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 23.04.2012 21:45

2salamandra22 napisał(a):Zjechałam cały Peljesac, wygrał Trpanj - za sam wjazd gdy nagle modre wody Adriatyku się ukazują a szczęki opadają należy mu się 6-tka. Żałowałam bo kwaterę mieliśmy w Orebicu. To było nasze najgłośniejsze wow! na tym półwyspie.

Poważnie? Zastanawiam się czy oby jeden Trpanj na półwyspie, czy ja w innym byłam? Nie, uroku mu nie odbiorę, broń Boże, piękne miejsce, ale żeby NAJ, żeby najgłośniejsze WOW....muszę to jeszcze raz sprawdzić.

Choć chyba już wiem w czym tkwi problem...Vladimin Nazor mi skutecznie psuje wizerunek...nie lubimy się za bardzo ;)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 23.04.2012 21:53

Piszcie ,piszcie , my też znamy Orebic i to co dalej ,teraz myślimy o innej miejscowości na półwyspie.
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 23.04.2012 23:15

W ubiegłym roku na kilka dni zatrzymaliśmy się w miejscowości Viganj, przy samej granicy z Kuciste. Wieczorne spacery urządzaliśmy albo do Kuciste, albo do Viganja. J właśnie Viganj jakoś bardziej przypadł nam do gustu. Miejscowość raczej spokojna, kilka knajpek, konzum, sklepik z owocami i domacim vinem, a wieczorami można było posłuchać wycia szakali.
Polecam więc Viganj.
:)
Jarek Magnuski
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 25.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek Magnuski » 24.04.2012 05:14

W Trpanj byliśmy wielokrotnie w różnych miejscach ( w Palma apartman x2) , zawsze zadowoleni . Naszą głowna zasadą był codzienny pobyt na plaży w DUBIE , gdzie plażA jest bardzo spokojna po za czasem przypływu wycieczek z lądowej strony pomiędzy 10-13. W ubiegłym roku byliśmy z wnukiem i aby uniknąć dojazdów na plażę zamieszkaliśmy w DUBIE -też fajnie , tyle ,ze do lepszej knajpki trzeba było jeździć.
Te rejony są jeszce dzikie, choć z roku na rok to się zmienia. Polecam wykorzystać te rejony przed wejściem CRO do uni.
magda_dr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_dr » 10.07.2012 11:45

Orebic na początku lipca jeszcze nieco pustawy i na pewno nie głośny, wg mnie bardzo fajne miejsce wypadowe, bankomaty, kilka knajpek, promenada, port, długa ścieżka spacerowa, spory wybór plaż, każdy znajdzie coś dla siebie.
Najpiękniejsze plaże są jednak obok w Kuciste i Viganj, obie miejscowości są godne polecenia.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 15.10.2012 20:30

rbogi napisał(a):W ubiegłym roku na kilka dni zatrzymaliśmy się w miejscowości Viganj, przy samej granicy z Kuciste. Wieczorne spacery urządzaliśmy albo do Kuciste, albo do Viganja. J właśnie Viganj jakoś bardziej przypadł nam do gustu. Miejscowość raczej spokojna, kilka knajpek, konzum, sklepik z owocami i domacim vinem, a wieczorami można było posłuchać wycia szakali.
Polecam więc Viganj.
:)

Mam pytanko:
Gdzie w Viganj jest konzum, bo na stronie konzuma najbliższa lokalizacja to Orebic.
Wybieram się do Viganj i chcę wiedzieć gdzie kupować browary :).
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 15.10.2012 21:16

Konzum jest w Orebicu. Jeden na wlocie od Stonu, a drugi w centrum.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 15.10.2012 21:35

Adam66 napisał(a):Konzum jest w Orebicu. Jeden na wlocie od Stonu, a drugi w centrum.

Dzięki

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Trpanj, Kuciste lub inne oprócz Orebic
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone