Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj Informacje o Miejscowosci od A do Z

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 29.07.2013 16:49

kafarszczak napisał(a):a jeżeli chodzi o łowienie ryb z brzegu to pozwolenie jest konieczne rozumiem ? bo jedni piszą tak a drudzy inaczej i nie wiem sam a chetnie pospiningował bym tam sobie ;)





Do tego pytania też się dołączam bo chętnie bym wziął feedera i spróbował szczęścia :D
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 29.07.2013 17:48

joanna młodzik napisał(a):
AdamSz napisał(a):Witaj Joanno....Też tam stałem, ale to było w 2003 ......A może pamiętasz, ile teraz kosztuje doba postoju przy nabrzeżu miejskim, czyli m,in., w tym miejscu...pozdrawiam


Wiesz , w ogóle nie kojarzę , zebyśmy coś płacili ... Chociaż nie jestem pewna czy przypadkiem jakiś KTOŚ nas nie skasował , z innych marin mam dokumenty , ale z Tribunj nie kojarzę . Sprawdzę i dam znać.


Sprawdzałam swoje dokumenty z wyjazdu i nie znalazłam żadnego rachunku za postój w Tribunj. Pozostałe mariny kosztowały nas 300 - 400 kuna i wydaje mi się , że płaciliśmy 100 kuna komuś tam , nie pamiętam , kto okazał się dokumentami potwierdzającymi ,że to jego teren.
kafarszczak
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafarszczak » 29.07.2013 18:08

ja akurat bede miał takie miejsce ze parking jest przy domku bodajże ;) i bezplatny co najlepsze ;)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.07.2013 19:42

kafarszczak napisał(a):ja akurat bede miał takie miejsce ze parking jest przy domku bodajże ;) i bezplatny co najlepsze ;)

Lecz oni o wodnym parkowaniu piszą :papa:
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 29.07.2013 19:56

Tak , akurat mowa jest o "parkowaniu" jachtem , a tego się nie da gratis dostać. :(
kafarszczak
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafarszczak » 29.07.2013 20:02

heeh no tak wszedzie trzeba płacić :) wszystkiego za darmo nie dostaniemy w Życiu
agniesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 23.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniesia » 30.07.2013 11:25

sandomingo napisał(a):Pogoda niezmienna 8) Grzeje równo, bez obawy. A i woda od 3-4 dni wyraźnie cieplejsza.
Co do wolnych apartamentów - owszem widać takie napisy tylko nie wiem, czy są postawione na stałe czy faktycznie wolne. U mnie np. gospodarze w sobotę wywiesili karteczkę ale wieczorem przyjechały dwie rodziny z Polski i już jej nie ma.


Dziękuję za odpowiedź :)
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 30.07.2013 12:30

Jędrula napisał(a):Skorzystam z okazji i zapytam , skąd najlepiej zacząć zwiedzanie wodospadów Krka ? Jak widzę po AutoMapie i mapach google dojazd tam z Trybunj nie jest skomplikowany mimo to jak ktoś ma jakieś propozycje to chętnie wysłucham ;)






Up :)
domingos
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domingos » 31.07.2013 11:24

Jedz do wioski SKRADIN tam postaw samochod na jakimś parkingu i statkiem płyniesz do wodospadów
Jest druga opcja z innej wioski(nie pamietam jakiej) dojezdzasz autobusem do wodospadow, nie korzystałem z tej oferty
Cena o ile sie nie myle to 95 kun i w tej kwocie jest statek albo autobus
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 31.07.2013 12:00

domingos napisał(a):Jedz do wioski SKRADIN tam postaw samochod na jakimś parkingu i statkiem płyniesz do wodospadów
Jest druga opcja z innej wioski(nie pamietam jakiej) dojezdzasz autobusem do wodospadow, nie korzystałem z tej oferty
Cena o ile sie nie myle to 95 kun i w tej kwocie jest statek albo autobus





Dziękuję pięknie za pomoc . Chciałbym się dopytać , wiem , że tam można się kąpać i mam zamiar z tego skorzystać , masz jakieś doświadczenia w tej kwestii ?
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 31.07.2013 12:05

Przy głównym , największym wodospadzie jest kąpielisko .Między głazami (śliskie!) można sobie troszkę ponurkować . Woda fajna. My byliśmy dwa razy i zawsze największą atrakcją - przynajmniej dla dzieci-ale nie tylko - jest wejście po lewej stronie wodospadu , tuż przy skarpie ( czy raczej zwisających nalotach wapiennych), ponieważ można tam postać sobie pod wodospadem i ogólnie jest to fajowe... :D
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 31.07.2013 12:09

joanna młodzik napisał(a):Przy głównym , największym wodospadzie jest kąpielisko .Między głazami (śliskie!) można sobie troszkę ponurkować . Woda fajna. My byliśmy dwa razy i zawsze największą atrakcją - przynajmniej dla dzieci-ale nie tylko - jest wejście po lewej stronie wodospadu , tuż przy skarpie ( czy raczej zwisających nalotach wapiennych), ponieważ można tam postać sobie pod wodospadem i ogólnie jest to fajowe... :D



Właśnie o te dzieciaki chodzi . Czyli torbę z ręcznikami muszę zabrać :D . Bardzo Ci Asiu :) dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 31.07.2013 12:41

Ręczniki konieczne, dobrze jest mieć też coś do siedzenia , w sensie karimatę albo chociażby właśnie ręcznik , bo nabrzeże tam nieciekawe do siedzenia. Polecam dojazd jednak nie od strony Skradin , choć stateczek jest może i dodatkową atrakcją . My płynęliśmy nim dwa lata temu , tłok i ścisk porażający . Cztery lata temu jechaliśmy z Vodic , nie pamiętam dokładnie na jaką miejscowość , ale jak zwykle jest to doskonale oznakowane. Na początku parku wsiada się do autobusu i jedzie w dół (widoki piękne) , potem na pieszo kładkami przez cały park (widoki jeszcze piękniejsze) i w końcu dech zapiera jak się wychodzi przed wodospadem ! Osobiście uważam , że fajniejsza jest wycieczka "z góry" ta piesza , niż statkiem . Więcej do zobaczenia i same ochy i achy...Decyzja Wasza. :D
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 31.07.2013 12:56

Czyli mam rozumieć , że proponujesz do Skradin dojechać autkiem a potem na piechotkę dojść do wodospadów ?
Jaki to dystans i czy droga jest bardzo męcząca - dzieciaki ?
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 31.07.2013 13:17

Jędrula napisał(a):Czyli mam rozumieć , że proponujesz do Skradin dojechać autkiem a potem na piechotkę dojść do wodospadów ?
Jaki to dystans i czy droga jest bardzo męcząca - dzieciaki ?


Nie , do Skradin jedziesz , jeśli dalej chcesz płynąć stateczkiem . Od Tribunj do Skradin masz 30 km . Jeśli wybierasz wycieczkę pieszą , musisz kierować się , tak jak pokazują do Parku Narodowego Krka , tj. 48 km od Tribunj. Z Jadranki zjeżdżasz tak jak pokazują drogowskazy w drogę nr 33 . Łatwo trafić. Wtedy macie pieszą wycieczkę kładkami , to jest nie mały kawałek , ale fajnie się idzie , bo cały czas w cieniu i widoki piękne.Nie pamiętam , ile to czasu zajmuje , chyba ok. 45 - 60 min.Szliśmy z córcią wtedy 7-mio letnią , było ok , małe wodospady po drodze , ślicznie , dziecko nawet zachwycone. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Tribunj Informacje o Miejscowosci od A do Z - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone