Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj Informacje o Miejscowosci od A do Z

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 25.07.2013 20:52

A ta żwirowa plaża daleko jest od portu ? Fajne fotki tak nawiasem mówiąc .
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 26.07.2013 06:14

Zaczyna się od samego portu i leci dalej dalej dalej hehe jakieś 400-500m i tam jest taki cypel i golaski są, ale ich nie widać. Nie ma tłoku. Z portu nie śmierdzi paliwem bo pływają nocą i są same kutry a jachty dalej przy centrum . Oczywiście świeża ryba spoko do kupienia. To zdjęcie jest jakieś 100m od portu widać tam jeszcze cypel. A no i na tym cyplu rybki się łowi :) na tzw lignije ( kalmary) do kupienia w Lidlu w Vodicach .
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 26.07.2013 06:39

O Tribunj "zachaczyliśmy " na jedną dobę pływając jachtem dwa lata temu. Jest to dla mnie jedno z napiękniejszych miasteczek na chorwackim wybrzeżu . Zacumowaliśmy z drugiej strony półwyspu , nie w głównej marinie , tylko tuż przy promenadce z knajpkami . Niezwykle klimatyczne miejsce! Chciałabym tam kiedyś wrócić...Bardzo polecam Tribunj , choć jako że to malutka mieścinka , raczej jako miejce wypadowe na okolice.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 26.07.2013 09:31

Witaj Joanno....Też tam stałem, ale to było w 2003 ......A może pamiętasz, ile teraz kosztuje doba postoju przy nabrzeżu miejskim, czyli m,in., w tym miejscu...pozdrawiam
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 26.07.2013 10:25

tacim napisał(a):Zaczyna się od samego portu i leci dalej dalej dalej hehe jakieś 400-500m i tam jest taki cypel i golaski są, ale ich nie widać. Nie ma tłoku. Z portu nie śmierdzi paliwem bo pływają nocą i są same kutry a jachty dalej przy centrum . Oczywiście świeża ryba spoko do kupienia. To zdjęcie jest jakieś 100m od portu widać tam jeszcze cypel. A no i na tym cyplu rybki się łowi :) na tzw lignije ( kalmary) do kupienia w Lidlu w Vodicach .





Dziękuję pięknie za info , gdyby nie dzieciaki to na golasową plażę też z żoną bym poszedł :oops:
kafarszczak
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafarszczak » 26.07.2013 18:59

Fajne fotki, a informacje napewno sie przydadzą ;)
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 27.07.2013 12:13

Jestem właśnie w Tribunj, miasteczko naprawdę urokliwe i godne polecenia. Przy czym jeżeli ktoś szuka nocnego życia to raczej Vodice.
Jadąc na większe zakupy do Sibenika przejeżdżam obok tej "Haciendy", to jest de facto na granicy Vodic. Bungee jest kawałek dalej, na moście przed Sibenikiem.
Statki z rybkami przypływają ok 17 i w porcie można bez problemu kupić.
Tuż przy plaży Bristak jest knajpka Sinje More - bardziej jak bałtyckie smażalnie niż konoby (jeśli chodzi o wygląd) ale rybki i kalmary pierwsza klasa (właściciel knajpki ma 3 kutry) i dodatkowo 20-30 kun taniej niż w centrum.
kafarszczak
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafarszczak » 27.07.2013 15:11

Fajnie ze ktos jest na miejscu i moze zdać relacje :) wiadomo gdzie czego szukać ;)
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 27.07.2013 20:29

Jeśli chodzi o ceny wycieczek z Tribunja to Kornati 300 kn, FishPicknick 225 kn. Opcje All Inclusive :D
kafarszczak
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafarszczak » 28.07.2013 17:03

a jeżeli chodzi o łowienie ryb z brzegu to pozwolenie jest konieczne rozumiem ? bo jedni piszą tak a drudzy inaczej i nie wiem sam a chetnie pospiningował bym tam sobie ;)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 28.07.2013 19:43

sandomingo napisał(a):Jestem właśnie w Tribunj, miasteczko naprawdę urokliwe i godne polecenia. Przy czym jeżeli ktoś szuka nocnego życia to raczej Vodice.
Jadąc na większe zakupy do Sibenika przejeżdżam obok tej "Haciendy", to jest de facto na granicy Vodic. Bungee jest kawałek dalej, na moście przed Sibenikiem.
Statki z rybkami przypływają ok 17 i w porcie można bez problemu kupić.
Tuż przy plaży Bristak jest knajpka Sinje More - bardziej jak bałtyckie smażalnie niż konoby (jeśli chodzi o wygląd) ale rybki i kalmary pierwsza klasa (właściciel knajpki ma 3 kutry) i dodatkowo 20-30 kun taniej niż w centrum.

Spróbuj kalmarów w Grill-Fisch , ostatnia knajpa po prawej stronie przed plażą w kierunku Vodic
agniesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 23.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniesia » 29.07.2013 11:21

sandomingo napisał(a):Jestem właśnie w Tribunj


sandomingo jaka pogoda? :wink: i czy widać było dzisiaj tabliczki z wolnymi apartmani ?
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 29.07.2013 12:00

Pogoda niezmienna 8) Grzeje równo, bez obawy. A i woda od 3-4 dni wyraźnie cieplejsza.
Co do wolnych apartamentów - owszem widać takie napisy tylko nie wiem, czy są postawione na stałe czy faktycznie wolne. U mnie np. gospodarze w sobotę wywiesili karteczkę ale wieczorem przyjechały dwie rodziny z Polski i już jej nie ma.
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 29.07.2013 12:31

AdamSz napisał(a):Witaj Joanno....Też tam stałem, ale to było w 2003 ......A może pamiętasz, ile teraz kosztuje doba postoju przy nabrzeżu miejskim, czyli m,in., w tym miejscu...pozdrawiam


Wiesz , w ogóle nie kojarzę , zebyśmy coś płacili ... Chociaż nie jestem pewna czy przypadkiem jakiś KTOŚ nas nie skasował , z innych marin mam dokumenty , ale z Tribunj nie kojarzę . Sprawdzę i dam znać.
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 29.07.2013 15:47

Skorzystam z okazji i zapytam , skąd najlepiej zacząć zwiedzanie wodospadów Krka ? Jak widzę po AutoMapie i mapach google dojazd tam z Trybunj nie jest skomplikowany mimo to jak ktoś ma jakieś propozycje to chętnie wysłucham ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Tribunj Informacje o Miejscowosci od A do Z - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone