Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 26.05.2019 01:48

Arias napisał(a):Hej.
Jak wygląda S1 do granicy? Są dwa pasy w jednym kierunku? Czy jakaś zwierzyna się pojawia?


Zazwyczaj jeździmy S1 właśnie. Teraz dwa paski lecą aż do Węgierskiej Górki, z tym że przed BB jest trochę świateł i fotoradarów.
Jeśli chodzi o zwierzynę to jest takie jedno miejsce, pomiędzy Tychami a Pszczyną (Kobiór?), gdzie rok w rok widzimy pasące się stado saren. Za pierwszym razem była lekka panika jak zobaczyliśmy kozła stojącego zaraz przy jezdni, który pilnował stada (kilkanaście saren) pasącego się nieco dalej. Samochody nie robiły na nim wrażenia. Z tego wszystkiego postanowiliśmy wracać przez Katowice ale widok dzików pędzących przez drogę :mrgreen: spowodował, że wybieramy jednak sarny :oczko_usmiech:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 26.05.2019 10:36

Krzywy75 napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):
Raphael napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):A ja mam pytanie czy jadąc z Bratysławy do Baśki Vody warto omijać płatne drogi na Węgrzech?

(...) Co do samej trasy omijającej węgierskie autostrady, wystarczy w mapach Googla ustawić opcje "unikaj opłat". Generalnie z Bratysławy są 3 warianty:
1. Mosonmagyaróvár - Csorna - Szombathely - Körmend - Rédics
2. Mosonmagyaróvár - Csorna - Sárvár - Zalaegerszeg - Letenye
3. Burgenland - Fertőd - Csepreg/Szeleste - Szombathely - Körmend - Rédics

Kolego Raphael a jechałeś którąś z tych tras? Jaką byś wybrał na moim miejscu? Bo chyba jeśli chodzi o drugi wariant to odpada bowiem w Letenye stare przejście graniczne do końca lipca ma być zamknięte a ustawiając w GM nowe przejście autostradowe wychodzi na to że bez opłat nie da rady. Mam rację czy nie?

Jechałem wszystkimi powyższymi wariantami. Wszystkie fajne i spokojne, a nawierzchnia z reguły dobra lub bardzo dobra. Tylko ostatnio (V.2019) zauważyłem że odcinek Újkér-Csepreg-Szombathely jakoś się pod tym względem pogorszył, więcej nierówności, dziur i łat, ale wciąż bez ryzyka urwania czegoś. Co do drogi nr 2, ze względu na zamknięcie bezpłatnej drogi Węgrzy powinni zapewnić darmowość tego kawałka autostrady k. Letenye (gdzieś chyba w tym wątku wkleiłem informację, jaką mi odpisał zarządca węg. autostrad), ale gdyby się trafił jakiś ponadgorliwy rendőrség to nie chciałoby mi się go przekonywać, że to ja mam rację. A poza tym jakoś bardziej gładko mi się jedzie przez Rédics, Słowenię i dalej na Čakovec. Czasowe różnice w tych wariantach nie są duże.

Jeśli masz czas, warto zwiedzić sobie coś po drodze.
Krzywy75
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzywy75 » 26.05.2019 10:50

Krzywy75 napisał(a):
Raphael napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):
Raphael napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):A ja mam pytanie czy jadąc z Bratysławy do Baśki Vody warto omijać płatne drogi na Węgrzech?

Warto. Winieta wegierska kosztuje majątek a i tak nie trzeba kombinować i mało gdzie wiochy
:lol:

Rok temu jechałem przez Budapeszt wzdłuż Balatonu prawie cały czas autostrady.
W tym roku postanowiłem jechać przez Brstysławę i widzę że tych autostrad na Węgrzech będzie niewiele.
Masz może pomysł jak przejechać Węgry bez winiet?

Jeśli do granicy węgiersko-chorwackiej (względnie węgiersko-słoweńskiej) jechać z kierunków Esztergom, Šahy, Balassagyarmat, Salgótarján, Tornaľa, Koszyce, wtedy węgierska winieta MA sens - bo autostrady jest wtedy dużo, co przekłada się w znacznym stopniu na czas przejazdu. Natomiast jeśli przez Słowację jedzie się D1 Żylina-Bratysława, to wtedy węgierska autostrada nie ma sensu, bo w Chorwacji i tak będzie się używać chorwackiej autostrady A4 Goričan-Zagrzeb. A wystarczy porównać sobie w GM ile czasu traci się nie używając w takim przypadku węgierskiej autostrady: 20-30 minut - więcej czasu "traci się" na siku.

Co do samej trasy omijającej węgierskie autostrady, wystarczy w mapach Googla ustawić opcje "unikaj opłat". Generalnie z Bratysławy są 3 warianty:
1. Mosonmagyaróvár - Csorna - Szombathely - Körmend - Rédics
2. Mosonmagyaróvár - Csorna - Sárvár - Zalaegerszeg - Letenye
3. Burgenland - Fertőd - Csepreg/Szeleste - Szombathely - Körmend - Rédics

zag napisał(a):Kolego "Raphael" - jeżeli tygodniowa kosztuje 3 500 forintów (ok. 50 zł), a miesięczna 4 780 forintów (ok. 69 zł) x dwa przejazdy, pietruszka około 20 zł za kilogram, A4 Zagrzeb - Goričan 44 HRK ( średni kurs 0,5781) 25,4364 zł za 76 km x 2 50,8728.
Tylko tak ze zwykłej ciekawości , gdzie Ty jedziesz i po co?

A litr czerwonej Maraskiej 76 kun... ale tak konkretnie, to co masz na myśli?

Kolego Raphael a jechałeś którąś z tych tras? Jaką byś wybrał na moim miejscu? Bo chyba jeśli chodzi o drugi wariant to odpada bowiem w Letenye stare przejście graniczne do końca lipca ma być zamknięte a ustawiając w GM nowe przejście autostradowe wychodzi na to że bez opłat nie da rady. Mam rację czy nie?

Po przemyśleniach doszedłem do wniosku że pojadę tak:
https://maps.app.goo.gl/GG762CV5c6vLk4Ab6
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 26.05.2019 11:57

amatus1 napisał(a):Doradźcie. W zeszłym roku jechałem przez Węgry ( zwiedzanie Budapesztu) do Cro i w tym roku planuje po raz kolejny jazdę tymi stronami ale już prosto do cro. Trasa wygląda, podzielona jest na 2 etapy z racji noclegu u znajomych w Katowicach: Słupsk-Katowice-Lokva Rogoznica. Druga część podróży to: Katowice-Czadca-Żylina-Bratysława-Abda-Zaleagerszeg-Nagykanisza-Letyney-Zagrzeb-Lokva.
Oceńcie to opcję. Wyruszamy o godz. 04 nad ranem 27 czerwca z Katowic.
https://www.google.com/maps/dir/Katowic ... 156861!3e0

Dobra godzina startu, więc do granicy powinno iść gładko. Węgierską 74 jedzie się bardzo fajnie. Przyzwoita nawierzchnia, a natężenie ruchu bardzo małe. :papa:
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 26.05.2019 12:13

amatus1 napisał(a):Doradźcie. W zeszłym roku jechałem przez Węgry ( zwiedzanie Budapesztu) do Cro i w tym roku planuje po raz kolejny jazdę tymi stronami ale już prosto do cro. Trasa wygląda, podzielona jest na 2 etapy z racji noclegu u znajomych w Katowicach: Słupsk-Katowice-Lokva Rogoznica. Druga część podróży to: Katowice-Czadca-Żylina-Bratysława-Abda-Zaleagerszeg-Nagykanisza-Letyney-Zagrzeb-Lokva.
Oceńcie to opcję. Wyruszamy o godz. 04 nad ranem 27 czerwca z Katowic.
https://www.google.com/maps/dir/Katowic ... 156861!3e0

Zbyszek brałeś pod uwagę trasę z Węgier przez BiH do Lokvy ?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.05.2019 12:22

krzywy mamy podobną opcje trasy jednak chyba ja zdecyduje się na drogę węgierską 74 zamiast 86. Powiedzcie która opcja jest wygodniejsza, szybsza?Google pokazuje przybliżony czas jazdy
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.05.2019 12:24

yanek37 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Doradźcie. W zeszłym roku jechałem przez Węgry ( zwiedzanie Budapesztu) do Cro i w tym roku planuje po raz kolejny jazdę tymi stronami ale już prosto do cro. Trasa wygląda, podzielona jest na 2 etapy z racji noclegu u znajomych w Katowicach: Słupsk-Katowice-Lokva Rogoznica. Druga część podróży to: Katowice-Czadca-Żylina-Bratysława-Abda-Zaleagerszeg-Nagykanisza-Letyney-Zagrzeb-Lokva.
Oceńcie to opcję. Wyruszamy o godz. 04 nad ranem 27 czerwca z Katowic.
https://www.google.com/maps/dir/Katowic ... 156861!3e0

Zbyszek brałeś pod uwagę trasę z Węgier przez BiH do Lokvy ?

Nie nie brałem. Mi jakoś jazda po BiH nie przypadła do gustu, przynajmniej do Mostaru i po okolicy...
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 26.05.2019 13:33

Krzywy75 napisał(a):Po przemyśleniach doszedłem do wniosku że pojadę tak:
https://maps.app.goo.gl/GG762CV5c6vLk4Ab6

Jak to mawiają: będzie Pan zadowolony :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 26.05.2019 13:39

Raphael napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):Po przemyśleniach doszedłem do wniosku że pojadę tak:
https://maps.app.goo.gl/GG762CV5c6vLk4Ab6

Jak to mawiają: będzie Pan zadowolony :)

Jak chce Ci się jechać przez Rajkę na Węgrzech i kluczyć po wiochach to możesz jechać. Ja wolę jechać na Jarovce, Gyor i M86
Krzywy75
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzywy75 » 26.05.2019 15:36

wikol napisał(a):
Raphael napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):Po przemyśleniach doszedłem do wniosku że pojadę tak:
https://maps.app.goo.gl/GG762CV5c6vLk4Ab6

Jak to mawiają: będzie Pan zadowolony :)

Jak chce Ci się jechać przez Rajkę na Węgrzech i kluczyć po wiochach to możesz jechać. Ja wolę jechać na Jarovce, Gyor i M86

Pewnie że mi się chce.
A że tak zapytam. Jechałeś w ogóle trasą którą tak krytykujesz?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 26.05.2019 16:46

Krzywy75 napisał(a):Pewnie że mi się chce.
A że tak zapytam. Jechałeś w ogóle trasą którą tak krytykujesz?

Pytanie nie do mnie. Ale to forum.

Jechałem M86 oraz 86. Tą ostatnią częściej.
Nie ma tragedii na 86. Są obszary zabudowane i 50 km/h. Są pewne proste i można nieco "podgonić".
Jak komuś bardzo się śpieszy to poleciłbym M86 co jest związane z pewnymi kosztami.
Jak komuś się nie śpieszy to 86 jest idealna.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.05.2019 17:11

romuald22 napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):Pewnie że mi się chce.
A że tak zapytam. Jechałeś w ogóle trasą którą tak krytykujesz?

Pytanie nie do mnie. Ale to forum.

Jechałem M86 oraz 86. Tą ostatnią częściej.
Nie ma tragedii na 86. Są obszary zabudowane i 50 km/h. Są pewne proste i można nieco "podgonić".
Jak komuś bardzo się śpieszy to poleciłbym M86 co jest związane z pewnymi kosztami.
Jak komuś się nie śpieszy to 86 jest idealna.

Romuald M 86 to rozumiem, ze chodzi ci o trasę M86 i przejście w drogę 74 na wysokości Szomathely?
Krzywy75
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzywy75 » 26.05.2019 18:38

romuald22 napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):Pewnie że mi się chce.
A że tak zapytam. Jechałeś w ogóle trasą którą tak krytykujesz?

Pytanie nie do mnie. Ale to forum.

Jechałem M86 oraz 86. Tą ostatnią częściej.
Nie ma tragedii na 86. Są obszary zabudowane i 50 km/h. Są pewne proste i można nieco "podgonić".
Jak komuś bardzo się śpieszy to poleciłbym M86 co jest związane z pewnymi kosztami.
Jak komuś się nie śpieszy to 86 jest idealna.

Nie wiem tylko dlaczego GM uporczywie podpowiadają taki wariant?
https://maps.app.goo.gl/NuU1Hnuwg1jLDpd26
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 26.05.2019 18:47

Krzywy75 napisał(a):
wikol napisał(a):
Raphael napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):Po przemyśleniach doszedłem do wniosku że pojadę tak:
https://maps.app.goo.gl/GG762CV5c6vLk4Ab6

Jak to mawiają: będzie Pan zadowolony :)

Jak chce Ci się jechać przez Rajkę na Węgrzech i kluczyć po wiochach to możesz jechać. Ja wolę jechać na Jarovce, Gyor i M86

Pewnie że mi się chce.
A że tak zapytam. Jechałeś w ogóle trasą którą tak krytykujesz?

Jechałem 1 raz i już więcej nie będę jechał. Szczególnie między Sarvar i Varsar jest kiepsko. Wolę kupić winietę i jechać na tempomacie niż kołować przez wioski.
Krzywy75
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzywy75 » 26.05.2019 18:58

wikol napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):
wikol napisał(a):
Raphael napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):Po przemyśleniach doszedłem do wniosku że pojadę tak:
https://maps.app.goo.gl/GG762CV5c6vLk4Ab6

Jak to mawiają: będzie Pan zadowolony :)

Jak chce Ci się jechać przez Rajkę na Węgrzech i kluczyć po wiochach to możesz jechać. Ja wolę jechać na Jarovce, Gyor i M86

Pewnie że mi się chce.
A że tak zapytam. Jechałeś w ogóle trasą którą tak krytykujesz?

Jechałem 1 raz i już więcej nie będę jechał. Szczególnie między Sarvar i Varsar jest kiepsko. Wolę kupić winietę i jechać na tempomacie niż kołować przez wioski.

Kolego wikol przecież moja trasa w ogóle nie uwzględnia tych miejscowości.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 186
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone