Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 28.05.2019 23:47

Myśli moje zaprzątnięte były tylko tym stwierdzeniem:
"Winieta wegierska kosztuje majątek".
caymann6
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) caymann6 » 29.05.2019 06:40

anakin napisał(a):
caymann6 napisał(a):Którą trasę byś wybrał i dlaczego
czas jazdy i odległość wg GM jest zbliżony

Jakkolwiek bym nie jechał muszę jechać przez Słowację.
A to najgorszy odcinek do przejechania z wszystkich.
Więc czy jedziesz na Bratysławę czy Budapeszt i tak musisz się tłuc słowackimi wiochami.
Ja osobiście wolę jechać mimo wszystko przez BB.
W nocy jest stosunkowo pusto i śmigam przez Budapeszt bez korków.
Nie daj się namówić na obwodnicę, bo wg mnie to tylko strata czasu.
Ale gdybym Ci miał odpowiedzieć dlaczego przez BB to tak naprawdę nie wiem.
Obie trasy mają swoje plusy i minusy.
Minusy dotyczą jak już powiedziałem Słowacji, bo na Węgrzech jedzie się zdecydowanie mniej stresowo.
Czy to M7 czy 86.


Właśnie wszystko rozchodzi się o tą Słowację tak jak mówisz, jednak przekraczając granice w Zwardoniu jade ok 50km "wiochami" do Żyliny a potem już elegancka dwupasmówka do bratysławy i dalej na węgry. Natomiast jadąc przez Chyżne musze sie tłuc przez wiochy 200km a to już jest sporo.
Z forum dowiedziałem sie że lepiej się jeździ po węgrzech niż na Słowacji więc raczej wybiore trase 1
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.05.2019 06:48

Niestety jeszcze nie doprowadzili bezpośredniej autostrady Polska -Chorwacja ;)
Zwardoń Żylina nie ma tragedii to tylko kilkadziesiąt kilometrów. Więcej nerwów jest na bramkach w Lucko jak trafimy na korek.
Winiety na Węgry czy Słowację są tanie i nie ma sensu dla takich "oszczędności" zaprzątać sobie głowę. Najwyżej raz nie pójdziemy do knajpy na obiad a ugotujemy w domu.
Nasza A2 to dopiero jest droga za jeden odcinek w kierunku Poznania.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.05.2019 07:02

wikol napisał(a):Niestety jeszcze nie doprowadzili bezpośredniej autostrady Polska -Chorwacja ;)

i bardzo dobrze, zanudziłbym się i zasnął na tych autostradach... :lol:
skrajność w żadną stronę nie jest wskazana...rozpoczynając jazdę po przespanej nocy po ok. 3 godzinach na autostradzie zauważam u siebie pierwsze oznaki znużenia (nie zmęczenia)... :roll:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 29.05.2019 08:59

Sol-Wagon napisał(a):
wikol napisał(a):Niestety jeszcze nie doprowadzili bezpośredniej autostrady Polska -Chorwacja ;)

i bardzo dobrze

Wielka szkoda. Dla nas, z północnej Polski, odległość do granicy polsko-czeskiej (słowackiej) to 1/3 trasy, dlatego oczekujemy prościutkiej autostrady pod sam apartament :).
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.05.2019 10:52

caymann6 napisał(a):Właśnie wszystko rozchodzi się o tą Słowację tak jak mówisz, jednak przekraczając granice w Zwardoniu jade ok 50km "wiochami" do Żyliny a potem już elegancka dwupasmówka do bratysławy i dalej na węgry. Natomiast jadąc przez Chyżne musze sie tłuc przez wiochy 200km a to już jest sporo.

Jadąc przez Zwardoń też tłuczesz się przez wiochy, tyle, że polskie.
Czas przejazdu:
Wieliczka - Zwardoń : 128 km, 2,38 godz.
Wieliczka - Chyżne: 87 km, 1,38 godz.
Więc gdybyś odjął od tego co zaoszczędzisz w Słowacji to co stracisz u nas, wyjdzie niemal na to samo.
Ale nie ma się co doktoryzować.
Jakkolwiek byś nie jechał to dojedziesz. :mrgreen:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 29.05.2019 14:01

amatus1 napisał(a):
wikol napisał(a):
amatus1 napisał(a):Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..


https://goo.gl/maps/7rga87Xui4r24vE3A

W Lenti jest stacja benzynowa więc warto się dotankować

A co myslisz o odbiciu w Nadasd na droge 74 ?


Ja zdecydowanie bardziej polecam z Szomba drogę nr. 86. Wracałem w tamtym roku 74 i więcej już nie mam zamiaru. 86 dla mnie jest prostsza i szybsza.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.05.2019 14:22

ApropoDefacto napisał(a):
amatus1 napisał(a):
wikol napisał(a):
amatus1 napisał(a):Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..


https://goo.gl/maps/7rga87Xui4r24vE3A

W Lenti jest stacja benzynowa więc warto się dotankować

A co myslisz o odbiciu w Nadasd na droge 74 ?


Ja zdecydowanie bardziej polecam z Szomba drogę nr. 86. Wracałem w tamtym roku 74 i więcej już nie mam zamiaru. 86 dla mnie jest prostsza i szybsza.

Co było nie tak?
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 29.05.2019 14:23

ApropoDefacto napisał(a):
amatus1 napisał(a):
wikol napisał(a):
amatus1 napisał(a):Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..


https://goo.gl/maps/7rga87Xui4r24vE3A

W Lenti jest stacja benzynowa więc warto się dotankować

A co myslisz o odbiciu w Nadasd na droge 74 ?


Ja zdecydowanie bardziej polecam z Szomba drogę nr. 86. Wracałem w tamtym roku 74 i więcej już nie mam zamiaru. 86 dla mnie jest prostsza i szybsza.

Wszystkie trzy trasy najczęściej wybierane ( 86,74, czy może skrótem przez Lenti) są czasowo i kilometrowo zbliżone. Więc chyba decydują wyłącznie własne preferencje. Ja wybieram jedną z tych dróg w zależności gdzie chcę zatankować i gdzie będę papusiał. :D
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 29.05.2019 14:51

Bratwojciech napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
amatus1 napisał(a):
wikol napisał(a):
amatus1 napisał(a):Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..


https://goo.gl/maps/7rga87Xui4r24vE3A

W Lenti jest stacja benzynowa więc warto się dotankować

A co myslisz o odbiciu w Nadasd na droge 74 ?


Ja zdecydowanie bardziej polecam z Szomba drogę nr. 86. Wracałem w tamtym roku 74 i więcej już nie mam zamiaru. 86 dla mnie jest prostsza i szybsza.

Wszystkie trzy trasy najczęściej wybierane ( 86,74, czy może skrótem przez Lenti) są czasowo i kilometrowo zbliżone. Więc chyba decydują wyłącznie własne preferencje. Ja wybieram jedną z tych dróg w zależności gdzie chcę zatankować i gdzie będę papusiał. :D

a gdzie najlepiej dieselka zatankować na wegrzech przed granicą? a gdzie zjeść ? (bedą koło połnocy przed granica H-HR)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 29.05.2019 14:59

amatus1 napisał(a):Co było nie tak?


Navi mnie poprowadziła 74 i pamiętam, że straaasznie się dłużyła ta droga zanim dojechałem do M86. Do tego 2 razy próbowano mnie ustrzelić na radar, niezliczone ograniczenia do 50 i spory ruch...O wiele lepiej jechało mi się 86 do Lenti a następnie Letenye na autostradowe przejście. Następnym razem jak będe jechał to bankowo 86.
gemello
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemello » 29.05.2019 20:23

A jak wygląda kwestia winiety węgierskiej na Renault Trafic. Auto rejestrowane na 9 osób, w podróży zaś jedzie nim 7. Czy w tym przypadku konieczna jest winieta wyższej kategorii?
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 29.05.2019 21:27

gemello napisał(a):Auto rejestrowane na 9 osób, w podróży zaś jedzie nim 7. Czy w tym przypadku konieczna jest winieta wyższej kategorii?


Ważne jest na ile osób pojazd jest zarejestrowany, a nie ile nim akurat jedzie. W tym przypadku obowiązuje winieta D2.
Do poczytania http://toll-charge.hu/documents/document/brochure
Jest tam m.in. taki zapis:
"UNAUTHORISED ROAD USE
Road use is unauthorised if
• the e-vignette has been purchased for a lower vehicle category (e.g. a category D1 e-vignette instead of D2 has been purchased for a passenger car designed for the carriage of more than 7 persons);"
Czyli w skrócie: zakup winiety niższej kategorii (np. winiety D1 zamiast D2 dla pojazdu zarejestrowanego do przewozu więcej niż 7 osób) jest traktowany jako brak winiety.
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 31.05.2019 10:24

Ja mam tez pytanie o trasę przez Węgry. Zawsze jeździłem przez Austrię ale moze pojadę inną trasą. Mam pytanie co do drogi M 86 i później na Lendawę w Słowenii. Czy jadąc tą drogą trzeba kupić winietę w Słowenii?? Bo tam widzę biegnie A5 i jakoś nie widzę możliwości żeby ja ominąć.
tom69
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom69 » 31.05.2019 10:47

Nie trzeba. Trzeba ominąć płatną autostradę zjazd w lewo na pierwszym rondzie po przejechani granicy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 189
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone