Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.06.2019 00:11

tolek1 napisał(a):
Hmmm. Bym polemizował, że Cz-A-S bez korków.


Ja również.
Z doświadczenia wiem, że trasa przez Węgry jest o wiele mniej ryzykowna jeśli chodzi o korki. W samym Wiedniu można czasem stracić ponad pół godziny, o granicy w Macelj nie wspomnę.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 02.06.2019 15:00

marekkowalak napisał(a):
tolek1 napisał(a):
Hmmm. Bym polemizował, że Cz-A-S bez korków.


Ja również.
Z doświadczenia wiem, że trasa przez Węgry jest o wiele mniej ryzykowna jeśli chodzi o korki. W samym Wiedniu można czasem stracić ponad pół godziny, o granicy w Macelj nie wspomnę.


Nigdy więcej Austrii. Przejazd przez Wiedeń nawet w nocy to masakra. Na autostradach ruch jak na obwodnicy Krakowa piątkowym popołudniem. A jak jeszcze włączą IG-L to już lepiej se w łeb strzelić.
Węgry to pełen luz-blues. Nawet na głównych drogach ruch znikomy a na podrzędnych to czasem ciężko spotkać samochód.

Pozdrowienia.;)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 02.06.2019 15:48

Jeśli jedzie się w piątek to i nie dziwota, że we Wiedniu korek.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.06.2019 15:54

Jak często (mniej więcej) Austriacy włączają to swoje ograniczenie IG-L? Czy są jakieś dni i godziny, w których należy się tego spodziewać czy to nie zależy od niczego?

Czeka mnie jazda nocą z czwartku na piątek przez całą Suddautobahne (od Wiednia do granicy włoskiej) i nie wiem, czy mam się na to nastawiać.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 02.06.2019 16:07

Kilkakrotnie jeżdziłem z Warszawy o godz. 5.00 przez Czechy, Austrię do Chorwacji i nigdy nie doświadczyłem korków. Austrię pokonywałem w sobotę po południu.
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 02.06.2019 17:04

Gonzales napisał(a):
Nigdy więcej Austrii. Przejazd przez Wiedeń nawet w nocy to masakra. Na autostradach ruch jak na obwodnicy Krakowa piątkowym popołudniem. A jak jeszcze włączą IG-L to już lepiej se w łeb strzelić.
Węgry to pełen luz-blues. Nawet na głównych drogach ruch znikomy a na podrzędnych to czasem ciężko spotkać samochód.

Pozdrowienia.;)

Trzy razy rok po roku jeździłem do Włoch przez Wiedeń i było spoko, fakt przejeżdżaliśmy koło 7 rano, raz był to poniedziałek i trochę się korkowało, później była to niedziela rano to jedynmi spowalniaczami były znaki ograniczające prędkość . W tym roku jedziemy w środę, godzina przejazdu przez Wiedeń to również między 7 a 8 tak wiec zobaczymy jak będzie.
Za to droga przez Słowację to masakra, w zeszłym roku byłem w Budapeszcie na F1 i przejazd przez Słowację to jakieś nieporozumienie, większość drogi przejazd drogami krajowymi, przez miejscowości z ograniczeniami.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.06.2019 18:26

majkel001 napisał(a):Za to droga przez Słowację to masakra, w zeszłym roku byłem w Budapeszcie na F1 i przejazd przez Słowację to jakieś nieporozumienie, większość drogi przejazd drogami krajowymi, przez miejscowości z ograniczeniami.


A co to ma do trasy przelotowej w kierunku Chorwacji, to nie te drogi którymi jedzie się na lub wraca z wakacji.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.06.2019 18:44

wielbiciel napisał(a):
majkel001 napisał(a):Za to droga przez Słowację to masakra, w zeszłym roku byłem w Budapeszcie na F1 i przejazd przez Słowację to jakieś nieporozumienie, większość drogi przejazd drogami krajowymi, przez miejscowości z ograniczeniami.


A co to ma do trasy przelotowej w kierunku Chorwacji, to nie te drogi którymi jedzie się na lub wraca z wakacji.

Jak dla kogo. Prawie zawsze jeździmy do i z Chorwacji dokładnie drogami przez Słowację i Budapeszt
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9112
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 02.06.2019 19:49

majkel001 napisał(a):Za to droga przez Słowację to masakra, w zeszłym roku byłem w Budapeszcie na F1 i przejazd przez Słowację to jakieś nieporozumienie, większość drogi przejazd drogami krajowymi, przez miejscowości z ograniczeniami.

Przez większość Słowacji, jedzie się przecież autostradą. Od Żyliny do Bratysławy omijasz wszelkie miejscowości, a to prawie cała droga przez Słowację.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 02.06.2019 20:04

beatabm napisał(a):
Jak dla kogo. Prawie zawsze jeździmy do i z Chorwacji dokładnie drogami przez Słowację i Budapeszt


majkel001 napisał(a):Za to droga przez Słowację to masakra, w zeszłym roku byłem w Budapeszcie na F1 i przejazd przez Słowację to jakieś nieporozumienie, większość drogi przejazd drogami krajowymi, przez miejscowości z ograniczeniami.


A kto bogatemu zabroni jeździć bocznymi drogami :D

elka21 napisał(a):Przez większość Słowacji, jedzie się przecież autostradą. Od Żyliny do Bratysławy omijasz wszelkie miejscowości, a to prawie cała droga przez Słowację.


No tak, tylko że nie wszystkich stać na przejazd przez Budapeszt. Biedniaki wożą się autostradami przez Bratysławę :papa:

Pozdrowienia.;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.06.2019 13:39

Gonzales napisał(a):
beatabm napisał(a):
Jak dla kogo. Prawie zawsze jeździmy do i z Chorwacji dokładnie drogami przez Słowację i Budapeszt


A kto bogatemu zabroni jeździć bocznymi drogami :D


A jak jechać inaczej? Zresztą - to drogi krajowe - a że wygladają jak najwyzej gminne - nic nie poradzimy. Może kiedyś wybudują i w tam autostradę. Do tego czasu nie ma wyjścia - trzeba tłuc się tymi opłotkami :cry:
artury
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artury » 04.06.2019 18:14

panowie caly czas mam dylemat co do wyboru trasy... na razie sklaniam sie ku opcji CZ-A-SLO, ale tak czytam i czytam, i wiele ludzi chwali trase przez Wegry. wykombinowalem cos takiego : Katowice - BB - Zwardon - Bratyslawa - Gyor - Szombathely - Zagrzeb. zalezy mi na tym, zeby jak najwiecej jechac autostradami/ekspresowkami, a nie tluc sie wiochami. czy na tej trasie bedzie duzo mniej autostrady od trasy przez Austrie? zalezy mi na tym tez dlatego, ze jade noca. prosze o opinie, czy trasa przez Wegry dla kogos, komu nie zalezy na widokach a na szybkim dojezdzie bedzie lepsza, czy jednak zostac przy opcji CZ-A-SLO?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 04.06.2019 18:53

artury napisał(a):'[...] zalezy mi na tym, zeby jak najwiecej jechac autostradami/ekspresowkami, a nie tluc sie wiochami. [...]


Ten warunek wg mnie zawęża wybór do trasy CZ-A-SLO. Na tej trasie jedyna nie autostrada to odcinek koło Brzecławia lub Mikulowa (zależy co wybierzesz). Ja taką trasą jeżdżę już od kilku lat z Tarnowa i sobie chwalę.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 04.06.2019 18:55

artury napisał(a):panowie caly czas mam dylemat co do wyboru trasy... na razie sklaniam sie ku opcji CZ-A-SLO, ale tak czytam i czytam, i wiele ludzi chwali trase przez Wegry. wykombinowalem cos takiego : Katowice - BB - Zwardon - Bratyslawa - Gyor - Szombathely - Zagrzeb. zalezy mi na tym, zeby jak najwiecej jechac autostradami/ekspresowkami, a nie tluc sie wiochami. czy na tej trasie bedzie duzo mniej autostrady od trasy przez Austrie? zalezy mi na tym tez dlatego, ze jade noca. prosze o opinie, czy trasa przez Wegry dla kogos, komu nie zalezy na widokach a na szybkim dojezdzie bedzie lepsza, czy jednak zostac przy opcji CZ-A-SLO?


Przez Słowację i Węgry jest trochę mniej autostrad (o ok.100- 150 km w zależności od wyboru trasy), ale ruch drogowy (szczególnie na Węgrzech) jest nieporównywalnie mniejszy. Tym samym szansa na utkniecie w korku jest zdecydowanie mniejsza. Czas przejazdu i odległość są porównywalne. Winiety tylko 2 i tańsze. Można je kupić przez internet w dniu wyjazdu i mieć spokój na całą podróż.
Dla mnie Węgry wygrywają w przedbiegach.

Pozdrowienia.;)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 04.06.2019 18:59

artury napisał(a):...wykombinowalem cos takiego : Katowice - BB - Zwardon - Bratyslawa - Gyor - Szombathely - Zagrzeb. zalezy mi na tym, zeby jak najwiecej jechac autostradami/ekspresowkami, a nie tluc sie wiochami. czy na tej trasie bedzie duzo mniej autostrady od trasy przez Austrie? zalezy mi na tym tez dlatego, ze jade noca. prosze o opinie, czy trasa przez Wegry dla kogos, komu nie zalezy na widokach a na szybkim dojezdzie bedzie lepsza, czy jednak zostac przy opcji CZ-A-SLO?

Nieźle wykombinowałeś. Nie podałeś skąd "startujesz", ale jeżeli z Katowic lub okolic to moim zdaniem trasa OK.
Rozumiem, że ma być szybko - czyli Słowacja D1, Węgry M86 i 2 winiety. Pamiętasz o tym jak i o tym żebyś nie pojechał przez Słowenię. (Tam "wciąga" na kilka kilometrów płatnej ekspresówki - starzy wyjadacze wiedzą jak ominąć - na pierwszym rondzie w lewo). Jak się obawiasz to dla bezpieczeństwa jedź M 70 na Letenye. Mając węgierską winietę to tak bym dzisiaj pojechał.
Jedziesz nocą to ewentualne korki w Čadcy na tej trasie nie będą Cię dotyczyć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 191
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone