Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.05.2019 22:18

andywiki napisał(a):
amatus1 napisał(a):
papse napisał(a):Jeśli nie planujesz zakupu winiety HU to prościej będzie na Mursko, pamiętaj ominąć A5 na Słowenii.

Własnie nie myślałem o Mursku i Slowenii. Od zeszlego roku postanowiłem jeżdzić przez Wegry i nam sie spodobało. Cieżko to ominać? Planowalem zakup winiety wegierskiej i bede powoli musial mysleć o nowej trasie...chodzi nam o jak najszybsza trase gdyż jedziemy z Katowic na raz na 2 auta.

Myślisz amatus1 że przez Węgry jest szybciej ? Bo mi się wydaje że jednak przez Austrię ?
A pytam Cie bo też stoję przed tym dylematem jadąc z Katowic.

Jade ze Słupska ale mamy nocleg u znajomych w Katowicach. Raz jechałem przez Niemcy-Praga-Wiedeń (zwiedzanie Pragi) 3 razy przez CZ-Slo-Aus-Cro, ostatnio przez Węgry (zwiedzanie Budapesztu) a powrotna prosto do Pl i akurat ta tarsa nam najbardziej przypadła nam do gustu. Kosztowo jesli chodzi o winiety również. Osobiście nie lubię jazdy przez Wiedeń.A czy szybciej zobaczymy, porównywalnie.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.05.2019 10:01

amatus1 napisał(a):Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..


https://goo.gl/maps/7rga87Xui4r24vE3A

W Lenti jest stacja benzynowa więc warto się dotankować
gemello
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemello » 28.05.2019 16:07

Wokół rozumiem że proponowana przez Ciebie trasa wymaga zakupu winiet na oba kraje -Slowacje i Węgry?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2019 16:13

gemello napisał(a):Wokół rozumiem że proponowana przez Ciebie trasa wymaga zakupu winiet na oba kraje -Slowacje i Węgry?

wikol :wink: podał link do trasy z winietami. :idea:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.05.2019 17:14

wikol napisał(a):
amatus1 napisał(a):Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..


https://goo.gl/maps/7rga87Xui4r24vE3A

W Lenti jest stacja benzynowa więc warto się dotankować

A co myslisz o odbiciu w Nadasd na droge 74 ?
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 28.05.2019 17:25

amatus1 napisał(a):
wikol napisał(a):
amatus1 napisał(a):Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..


https://goo.gl/maps/7rga87Xui4r24vE3A

W Lenti jest stacja benzynowa więc warto się dotankować

A co myslisz o odbiciu w Nadasd na droge 74 ?

Hej,
Zbyszek ja w tamtym roku startowałem z Lenti po noclegu i
"szedłem na" Mursko.... i "unikałem" autostrad i powiem Ci droga ok.
Co do drogi 74 to się nie wypowiem.
Jedyne co mi przychodzi to czy warto ?
Ale to już w/g uznania...
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 28.05.2019 17:42

amatus1 napisał(a):
wikol napisał(a):
amatus1 napisał(a):Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..


https://goo.gl/maps/7rga87Xui4r24vE3A

W Lenti jest stacja benzynowa więc warto się dotankować

A co myslisz o odbiciu w Nadasd na droge 74 ?

Spokojnie i pusto, więc fajnie się jedzie.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.05.2019 17:50

Bratwojciech napisał(a):
amatus1 napisał(a):
wikol napisał(a):
amatus1 napisał(a):Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..


https://goo.gl/maps/7rga87Xui4r24vE3A

W Lenti jest stacja benzynowa więc warto się dotankować

A co myslisz o odbiciu w Nadasd na droge 74 ?

Spokojnie i pusto, więc fajnie się jedzie.

tak zrobię:)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.05.2019 18:21

gemello napisał(a):Wokół rozumiem że proponowana przez Ciebie trasa wymaga zakupu winiet na oba kraje -Slowacje i Węgry?

Tak. Zawsze kupuje winiety gdyż jadąc od Wawy i wjeżdżając na Węgry nie chce mi się kluczyć i kombinować. Wolę prosto na tempomacie. Jak ktoś lubi jeździć po wsiach to niech jeździ.
Jadąc przez Słowację też mam winietkę.
artury
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artury » 28.05.2019 19:22

Witam. Czy wyjeżdżając z Katowic, lepiej będzie jechać trasą Bielsko Biała - Bratysława - Szombathely - Zagrzeb czy jednak tak, jak prowadzi GM przez Brno, Wieden, Graz, Slowenie i do Zagrzebia? Zalezy mi glownie na trasie bez korkow i jak najwiecej autostrady. krotko mowiac zalezy mi na czasie dojazdu. jazda noca, wyjazd o 22.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 28.05.2019 20:14

artury napisał(a):Witam. Czy wyjeżdżając z Katowic, lepiej będzie jechać trasą Bielsko Biała - Bratysława - Szombathely - Zagrzeb czy jednak tak, jak prowadzi GM przez Brno, Wieden, Graz, Slowenie i do Zagrzebia? Zalezy mi glownie na trasie bez korkow i jak najwiecej autostrady. krotko mowiac zalezy mi na czasie dojazdu. jazda noca, wyjazd o 22.


W zeszłym roku wyjazd też z Katowic w piątek około 18,30. Trasa B.Biała-Zwardoń-Bratysława-Szombathely-Mursko Sredisce-Zagrzeb. Trasa bez żadnych korków. Odcinek Świerczynowiec-Żylina bez utrudnień. Większy ruch był od Bratysława do zjazdu na M85 w Gyor. M86 tak pusta ,że człowiek się zastanawia czy na pewno jest otwarta. 86 od Szombathely do granicy ze Słowenią puściutka, w większości z nowym asfaltem. Jeśli dobrze pamiętam to na tej drodze są dwa fotoradary. Przed samą Słowenią całodobowa stacja tanim paliwem. W Lucko byliśmy koło 4. Ruch już był bardziej wzmożony, ale praktycznie nie staliśmy po bilet. Co do trasy przez Cz-A-Slo nie pomogę, bo nią jeszcze nie jechałem.W tym roku pierwszy raz nią pojadę , tylko że w tygodniu.
caymann6
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) caymann6 » 28.05.2019 21:31

proszę o pomoc od osób które mają doświadczenie w jeździe którąś z poniższych tras. Wyjazd wieczorem , trasę chce pokonać nocą jak najszybciej tj max 12-13h. Winiety słowacja i węgry opłacone.
trasa 1 wieliczka-zwardoń-zylina-bratysława - m15 /m1 gyor -potem m85 do szombathely - i 86 przejscie dolga vas
trasa 2 chyżne - zwoleń- sahy-M0 budapeszt M1 - wzdłuż balatonu do Zagrzebia

Prosze przy 2 wariancie o informacje jak jedzie się przez słowację - ponieważ nie ma na trasie za wiele autostrad:/a za to dużo jedzie się przez lasy drogą z jednym pasem co akurat w nocy nie jest atutem - przynajmniej dla mnie
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.05.2019 21:47

caymann6 napisał(a):trasa 2 chyżne - zwoleń- sahy-M0 budapeszt M1 - wzdłuż balatonu do Zagrzebia

Prosze przy 2 wariancie o informacje jak jedzie się przez słowację - ponieważ nie ma na trasie za wiele autostrad:/a za to dużo jedzie się przez lasy drogą z jednym pasem co akurat w nocy nie jest atutem - przynajmniej dla mnie

Normalnie się jedzie.
Trzeba tylko przestrzegać ich magicznego 50 km/h w zabudowanym i luz.
Zawsze jeżdżę w nocy i nie widzę nic nadzwyczajnie niebezpiecznego w jeździe, jak to nazywasz jednym pasem.
caymann6
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) caymann6 » 28.05.2019 22:09

anakin napisał(a):
caymann6 napisał(a):trasa 2 chyżne - zwoleń- sahy-M0 budapeszt M1 - wzdłuż balatonu do Zagrzebia

Prosze przy 2 wariancie o informacje jak jedzie się przez słowację - ponieważ nie ma na trasie za wiele autostrad:/a za to dużo jedzie się przez lasy drogą z jednym pasem co akurat w nocy nie jest atutem - przynajmniej dla mnie

Normalnie się jedzie.
Trzeba tylko przestrzegać ich magicznego 50 km/h w zabudowanym i luz.
Zawsze jeżdżę w nocy i nie widzę nic nadzwyczajnie niebezpiecznego w jeździe, jak to nazywasz jednym pasem.


Którą trasę byś wybrał i dlaczego
czas jazdy i odległość wg GM jest zbliżony
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.05.2019 22:25

caymann6 napisał(a):Którą trasę byś wybrał i dlaczego
czas jazdy i odległość wg GM jest zbliżony

Jakkolwiek bym nie jechał muszę jechać przez Słowację.
A to najgorszy odcinek do przejechania z wszystkich.
Więc czy jedziesz na Bratysławę czy Budapeszt i tak musisz się tłuc słowackimi wiochami.
Ja osobiście wolę jechać mimo wszystko przez BB.
W nocy jest stosunkowo pusto i śmigam przez Budapeszt bez korków.
Nie daj się namówić na obwodnicę, bo wg mnie to tylko strata czasu.
Ale gdybym Ci miał odpowiedzieć dlaczego przez BB to tak naprawdę nie wiem.
Obie trasy mają swoje plusy i minusy.
Minusy dotyczą jak już powiedziałem Słowacji, bo na Węgrzech jedzie się zdecydowanie mniej stresowo.
Czy to M7 czy 86.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 188
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone