Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.05.2019 19:02

Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 26.05.2019 19:17

amatus1 napisał(a):Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..

Trwa remont mostu prowadzącego do starego przejścia, planowo ma się zakończyć około 30 lipca.
- ale to już wiesz.

edit:
Jak masz w GM zaznaczoną opcję unikaj opłat, to będzie omijał.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.05.2019 19:23

papse napisał(a):
amatus1 napisał(a):Cały czas GM omija mi przejście na drodze M7 w Letenye. Coś nie tak z przejściem?Zamknięte jest?
wikol pokaż link jak wygląda twoja trasa..

Trwa remont mostu prowadzącego do starego przejścia, planowo ma się zakończyć około 30 lipca.

Jade pod koniec czerwca czyli lipa. W takim razie trzeba chyba kierować się na Mursko?Tylko teraz nie wiem czy warto jechać drogą z Bratyslawy na wegierska 74 i później na 75 czy jechać wspominaną wcześniej przez kolegę od razu 86? jak myślicie?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 26.05.2019 19:33

Jeśli nie planujesz zakupu winiety HU to prościej będzie na Mursko, pamiętaj ominąć A5 na Słowenii.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.05.2019 19:45

papse napisał(a):Jeśli nie planujesz zakupu winiety HU to prościej będzie na Mursko, pamiętaj ominąć A5 na Słowenii.

Własnie nie myślałem o Mursku i Slowenii. Od zeszlego roku postanowiłem jeżdzić przez Wegry i nam sie spodobało. Cieżko to ominać? Planowalem zakup winiety wegierskiej i bede powoli musial mysleć o nowej trasie...chodzi nam o jak najszybsza trase gdyż jedziemy z Katowic na raz na 2 auta.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 26.05.2019 19:57

amatus1 napisał(a):
papse napisał(a):Jeśli nie planujesz zakupu winiety HU to prościej będzie na Mursko, pamiętaj ominąć A5 na Słowenii.

Własnie nie myślałem o Mursku i Slowenii. Od zeszlego roku postanowiłem jeżdzić przez Wegry i nam sie spodobało. Cieżko to ominać? Planowalem zakup winiety wegierskiej i bede powoli musial mysleć o nowej trasie...chodzi nam o jak najszybsza trase gdyż jedziemy z Katowic na raz na 2 auta.

Nieczynne jest stare przejście. Nowe na M7 działa normalnie.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 26.05.2019 20:24

amatus1 napisał(a): Planowalem zakup winiety wegierskiej i bede powoli musial mysleć o nowej trasie...chodzi nam o jak najszybsza trase gdyż jedziemy z Katowic na raz na 2 auta.

Skoro planowałeś zakup winiety to sprawa jest prosta, Bratysława - Gyor i dalej 86 z odbiciem na Lenti i Letenye.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 26.05.2019 20:26

Skoro z Katowic będziesz wyjeżdżał o 4 rano, to w Lučko bedziesz po około 9 godzinach (według GM) plus przerwy i poprawka że na dwa auta to mniej więcej będzie godzina 15-można się spodziewać zwiększonego obciążenia wjazdu na autostradę w związku z powrotami ludzi z pracy itp.-...tak tylko sobie głośno myślę...., wyjechałbym o drugiej.
pozdro
fly
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.05.2019 20:29

Bratwojciech napisał(a):
amatus1 napisał(a):
papse napisał(a):Jeśli nie planujesz zakupu winiety HU to prościej będzie na Mursko, pamiętaj ominąć A5 na Słowenii.

Własnie nie myślałem o Mursku i Slowenii. Od zeszlego roku postanowiłem jeżdzić przez Wegry i nam sie spodobało. Cieżko to ominać? Planowalem zakup winiety wegierskiej i bede powoli musial mysleć o nowej trasie...chodzi nam o jak najszybsza trase gdyż jedziemy z Katowic na raz na 2 auta.

Nieczynne jest stare przejście. Nowe na M7 działa normalnie.

Czyli jednak działa na M7? Jesli tak to czemu każdorazowo GM nie prowadzi przez M7?Nawet jadać z Nagykanisza do Palovec, Zagrzeb prowadzi nas przez Mursko...coś nie tak?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 26.05.2019 20:41

Dziwne, mi wyznacza przez M7.

papse napisał(a):Jak masz w GM zaznaczoną opcję unikaj opłat, to będzie omijał.


Może w ten deseń? :wink:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.05.2019 20:54

papse napisał(a):Dziwne, mi wyznacza przez M7.

papse napisał(a):Jak masz w GM zaznaczoną opcję unikaj opłat, to będzie omijał.


Może w ten deseń? :wink:

Dzięki, wszystko ok. Dobrze piszesz. Korzystałem z mapy kolegi powyżej a on miał widocznie włączona opcję unikania dróg płatnych na Węgrzech....
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 26.05.2019 21:05

amatus1 napisał(a):
papse napisał(a):Jeśli nie planujesz zakupu winiety HU to prościej będzie na Mursko, pamiętaj ominąć A5 na Słowenii.

Własnie nie myślałem o Mursku i Slowenii. Od zeszlego roku postanowiłem jeżdzić przez Wegry i nam sie spodobało. Cieżko to ominać? Planowalem zakup winiety wegierskiej i bede powoli musial mysleć o nowej trasie...chodzi nam o jak najszybsza trase gdyż jedziemy z Katowic na raz na 2 auta.

Myślisz amatus1 że przez Węgry jest szybciej ? Bo mi się wydaje że jednak przez Austrię ?
A pytam Cie bo też stoję przed tym dylematem jadąc z Katowic.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 26.05.2019 21:23

andywiki napisał(a):Myślisz amatus1 że przez Węgry jest szybciej ? Bo mi się wydaje że jednak przez Austrię ?
A pytam Cie bo też stoję przed tym dylematem jadąc z Katowic.


amatus1 napisał(a): Od zeszlego roku postanowiłem jeżdzić przez Wegry i nam sie spodobało.


Tutaj masz odpowiedź, identyczną otrzymasz ode mnie, a jeździłem różnymi trasami.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 26.05.2019 21:26

papse napisał(a):
andywiki napisał(a):Myślisz amatus1 że przez Węgry jest szybciej ? Bo mi się wydaje że jednak przez Austrię ?
A pytam Cie bo też stoję przed tym dylematem jadąc z Katowic.


amatus1 napisał(a): Od zeszlego roku postanowiłem jeżdzić przez Wegry i nam sie spodobało.


Tutaj masz odpowiedź, identyczną otrzymasz ode mnie, a jeździłem różnymi trasami.

papse piszesz że Ci się spodobało a to nie oznacza że jest szybciej. :D
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 26.05.2019 21:35

andywiki napisał(a):
papse napisał(a):
andywiki napisał(a):Myślisz amatus1 że przez Węgry jest szybciej ? Bo mi się wydaje że jednak przez Austrię ?
A pytam Cie bo też stoję przed tym dylematem jadąc z Katowic.


amatus1 napisał(a): Od zeszlego roku postanowiłem jeżdzić przez Wegry i nam sie spodobało.


Tutaj masz odpowiedź, identyczną otrzymasz ode mnie, a jeździłem różnymi trasami.

papse piszesz że Ci się spodobało a to nie oznacza że jest szybciej. :D

Otóż to, jeden woli szybciej a drugi ..... :wink: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 187
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone