Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 21.06.2016 14:39

Panowie i Panie. Nie może być żadnych mandatów za żarówki czy kamizelki w bagażniku. Jest coś takiego jak konwencja genewska ktora to reguluje. My mamy mieć wyposażenie pojazdu takie jakie obowiązuje w pl i tyle. Jak ktoś płaci to ewidentnie daje zrobić się balona.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2016 14:42

Wg mnie opisywany wcześniej mandat był za przekroczenie prędkości. :idea:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.06.2016 14:46

dareks20 napisał(a):Panowie i Panie. Nie może być żadnych mandatów za żarówki czy kamizelki w bagażniku. Jest coś takiego jak konwencja genewska ktora to reguluje. My mamy mieć wyposażenie pojazdu takie jakie obowiązuje w pl i tyle. Jak ktoś płaci to ewidentnie daje zrobić się balona.

Tu akurat chodzi o Konwencję Wiedeńską o Ruchu Drogowym, ale zgadzam się z Tobą :wink:
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 21.06.2016 15:10

Dokładnie wiedeńska. Mój czeski blad
slaweek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) slaweek » 22.06.2016 13:24

Cześć wszystkim.
Za tydzień startuję do CRO przez Barwinek, liczę koledzy i koleżanki na info o trasie i utrudnieniach na odcinku Barwinek - Sena
i ew. ominąć wahadła.
Z góry dzięki.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.06.2016 20:46

nie wiem czy jest sens omijać 3 kilkuminutowe wahadła...
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 23.06.2016 08:49

Sol-Wagon napisał(a):nie wiem czy jest sens omijać 3 kilkuminutowe wahadła...

Na jakich odcinkach? Między - pomiędzy?!
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 23.06.2016 09:06

Nie wiem jak w tym, ale w ubiegłym roku wahadła pomiędzy Barwinkiem a Presovem były naprawdę upierdliwe. Objazdy słabo oznakowane, gdyby nie CB byłoby krucho.
Ale co tam! Nic nigdy, przenigdy, ever, nie przebije powrotu z wakacji majowych w 2010 w czasie powodzi, która nawiedziła Węgry, Słowację, Czechy i Polskę. Miszkolc pod wodą, autostrady zamknięte. Ucieczka w górę do Aggtelek. Sajo i mniejsze rzeczki zalały drogi na których utknęły ciężarówki i kolumny wojska, straży i ratowników. Ewakuacja granicy HU/SK, Węgrzy i Słowacy z obsługi granicy pakowali graty na pickupy i zwiewali pod byle górkę. Dworzec autobusowy w Plesivec zalany po dachy autobusów. Koszyce pod wodą, częściowo ewakuowane. Do granicy PL kilka razy przejazd przez wodę. U nas zerwane drogi ale już po przejściu głównej fali. Zwykle mam setki zdjęć, a tym razem ani jednego. Nie było czasu żeby wyciągnąć aparat. Po powrocie w komorze silnika znalazłem martwą rybę i mnóstwo błota.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 23.06.2016 09:28

Alize 1800 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):nie wiem czy jest sens omijać 3 kilkuminutowe wahadła...

Na jakich odcinkach? Między - pomiędzy?!



Między Barwinkiem s Svidnikiem. Plus jedno spore za Svidnikiem.

Te za Barwinkiem to drobne mijanki i rzeczywiście nie ma sensu omijać, wyżej pisałem że w weekend nie ma tirów, które mogą mocno spowolnić przejazd, a za Svidnikiem odbić na Stropkov, aby uniknąć długiego wahadła w Sariskim Stavniku.
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 23.06.2016 09:33

Bartolo napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):Krótkie pytania:
1. Czy wszystkie ekspresówki na Słowacji są płatne?
2. Czy odcinek od SK do Miszkolca jest płatny?
3. Czy obwodnica Miszkolca jest płatna?
Pytam bo jakoś nie mogę się zorientować. W tamtym roku obwodnica ekspresowa Świdnika była jeszcze bezpłatna, ale za to odcinek ekspresówki z Koszyc do granicy HU był płatny. Wydaje mi się, że odcinek Tornyosementi HU do Miszkolca też jest płatny. Ktoś podpowie?

1. Wszystkie raczej nie, są odcinki (ekspresowe obwodnice miast) bezpłatne : http://www.ndsas.sk/spoplatnenie-dialnic/49148s
2. Z tego co mi wiadomo nigdy nie był i nadal nie jest płatny ponieważ nie jest to autostrada czy droga ekspresowa
3. Jeżeli chodzi Ci o autostradową obwodnicę Miszkolca, to tak, jest płatna jak każda autostrada na Węgrzech.


Czy ktoś z Was kupował węgierską winietę przez portal Tolltickets? Jeżeli tak to proszę o informację czy mail który przysyłają jest wystarczającym potwierdzeniem ze mam kupiona i aktywna winietę.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 23.06.2016 09:44

valdemar napisał(a):
Alize 1800 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):nie wiem czy jest sens omijać 3 kilkuminutowe wahadła...

Na jakich odcinkach? Między - pomiędzy?!



Między Barwinkiem s Svidnikiem. Plus jedno spore za Svidnikiem.

Te za Barwinkiem to drobne mijanki i rzeczywiście nie ma sensu omijać, wyżej pisałem że w weekend nie ma tirów, które mogą mocno spowolnić przejazd, a za Svidnikiem odbić na Stropkov, aby uniknąć długiego wahadła w Sariskim Stavniku.

No to trochę super, bo Słowację będę przejeżdżał w sobotę.
I za Stropkovem w prawo na 556 na Giraltovce - no to tak samo jak w ubiegłym roku.
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 23.06.2016 10:28

Alize 1800 napisał(a):
valdemar napisał(a):
Alize 1800 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):nie wiem czy jest sens omijać 3 kilkuminutowe wahadła...

Na jakich odcinkach? Między - pomiędzy?!



Między Barwinkiem s Svidnikiem. Plus jedno spore za Svidnikiem.

Te za Barwinkiem to drobne mijanki i rzeczywiście nie ma sensu omijać, wyżej pisałem że w weekend nie ma tirów, które mogą mocno spowolnić przejazd, a za Svidnikiem odbić na Stropkov, aby uniknąć długiego wahadła w Sariskim Stavniku.

No to trochę super, bo Słowację będę przejeżdżał w sobotę.
I za Stropkovem w prawo na 556 na Giraltovce - no to tak samo jak w ubiegłym roku.


ja tez w sobotę.
Winiętę węgierska zamówiłam przez tolltickets, potwierdzenie mam na mailu, kasę ściągnęło z karty kredytowej.
Słowackiej nie kupuję.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 23.06.2016 10:38

My też w sobotę. Pewnie z samego rana.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 23.06.2016 18:05

My 11.07 w nocy z niedzieli na poniedziałek - wtedy chyba TIRy niestety już jeżdżą. Dla mnie wakacje zaczynają się dopiero jak jestem w Senie i czuję już węgierskie powietrze :D Słowacja to okropny kraj do jazdy i z roku na rok jest gorzej, o zeszłym szkoda pisać. My jesteśmy co roku na Słowacji ok. 3:00 więc dodatkowo dochodzi problem dzikich zwierząt, które zawsze spotykamy. Zastanawiam się nad zaproponowanym przez was objazdem przez Stropkov i drogę 556, ale w nocy trzeba strasznie uważać - w tamtym roku całe stado przerośniętych saren wypadło nam na drogę. Jeśli ktoś pokonywał to duże wahadło w Sariskim Stavniku lub jechał tym objazdem w nocy niech napisze o swoich doświadczeniach, bo jeszcze mam trochę czasu do zastanowienia.
Co do mandatów za prędkość, to ja plotek nie rozpuszczam i nie tworzę, ale sam zapłaciłem 10 czy 20E (już nie pamiętam) za 52km na godzinę w terenie zabudowanym w Palocie dwa lata temu. Ja lubię przestrzegać przepisy, ale to co tam się dzieje to juz pewna przesada.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.06.2016 18:43

Alize 1800 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):nie wiem czy jest sens omijać 3 kilkuminutowe wahadła...

Na jakich odcinkach? Między - pomiędzy?!

Cofnij się do strony 49 tego wątku, tam wszystko opisałem...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone