Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 16.06.2016 09:13

valdemar napisał(a):Aktualna mapa remontów na Słowacji.

zjazdnost.sk/map/view.html

Jeśli ktoś jedzie w weekend, można jechać przez Barwinek, za Svidnikiem skręcić na Stropkov, a potem przed Domaszą w prawo na Girlatovce/Preszów. Nadkłada się tylko 9 km w porównaniu z podstawową trasą.

Latem w weekendy obowiązuje zakaz ruchu tirów 7.00-19.00 w soboty i 00.00-22.00 w niedziele. Dzięki temu można szybko przeskoczyć wahadła między Barwinkiem a Svidnikiem.

Jazda przez Krempną i Bardejów to już ponad 20 km nadkładania, a droga za Żmigrodem do granicy jest wąska i kręta. Po nocy łatwo można tam upolować "dziczyznę". Jeździmy w tamte strony na offroady i nocą naprawdę trzeba uważać.

co to znaczy przed Domaszą? Nie moge znależc na mapie? jade za tydzień.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 16.06.2016 09:18

Chodzi o jezioro Domasza za Stropkovem. Skręt w drogę 556.
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 16.06.2016 09:20

dzieki, jade w sobote po południu. W zeszłym roku objazdy przez Vranów mnie wykończyły. Warto jechać przez Stropkov w sob czy jechac mimo robót od razu ze Swidnika na Presov?
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 16.06.2016 09:23

amator33 napisał(a):dzieki, jade w sobote po południu. W zeszłym roku objazdy przez Vranów mnie wykończyły. Warto jechać przez Stropkov w sob czy jechac mimo robót od razu ze Swidnika na Presov?


Przecież po to piszę o objezdzie przez Stropkov , aby nie jechać bezpośrednio ze Svidnika do Preszowa.
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 16.06.2016 09:28

wiem, ale piszesz tę z w sobote nie bedzie tirów, stad moje ostatnie pytanie. Dziekuje za pomoc
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 16.06.2016 09:43

amator33 napisał(a):wiem, ale piszesz tę z w sobote nie bedzie tirów, stad moje ostatnie pytanie. Dziekuje za pomoc


Chodziło mi o to, że w sobotę będzie można szybko przejechać przez krótkie mijanki za Barwinkiem, ale w kilkukilometrowe wahadło za Svidnikiem, to nawet w weekend bym się nie pchał.
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 16.06.2016 10:21

dzieki
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6631
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.06.2016 10:27

Owain napisał(a): A kolega mimo winietki zapłacił, bo sk..syny stali tuż przed granicą węgierską, na R4, gdzie jeszcze wygląda jak ekspresówka ale już za znakiem z przekreślonym jej symbolem i 100 euro zapłacił...


czegoś nie rozumiem złamał przepis czy nie ? Jeżeli złamał to to dlaczego sk..syny ? Jeżeli jest pewny swego i miał winietkę na autostrady więc niech interweniuje !
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 16.06.2016 14:13

valdemar napisał(a):
Alize 1800 napisał(a):A pomiędzy Giraltovcami a Preszowem są roboty drogowe, mijanki czy ok? Nie mogę odpalić tego adresu!

Roboty są w Sariskim Stavniku, kilka km za Svidnikiem w kierunku Preszowa. Za Giraltovcami czysto.

No to od ubiegłego roku nic się nie zmieniło, bo w Sariskim Stiavniku też był remont na przełomie VII/VIII i jechaliśmy jak
valdemar napisał(a):Jeśli ktoś jedzie w weekend, można jechać przez Barwinek, za Svidnikiem skręcić na Stropkov, a potem przed Domaszą w prawo na Girlatovce/Preszów. Nadkłada się tylko 9 km w porównaniu z podstawową trasą.

a z powrotem
Alize 1800 napisał(a):trzeba będzie jechać jak w ubiegłym roku: z Miszkolca na Szerencs-Trebisov-Stropkov.

Fajna trasa, spokojna, bez dużego ruchu: m.Tokaj, pola gronowe, winiarnie a robót drogowych nie przypominam sobie.
fiordek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 31.03.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiordek » 16.06.2016 17:09

może to coś pomoże :)

www.zjazdnost.sk
fiordek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 31.03.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiordek » 16.06.2016 17:16

aa już przejrzałem posty, ktoś powyżej dał link na drogi w Słowacji :)
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 17.06.2016 07:38

Zgodnie z tą mapką Koszyce i autostrada w okolicach Koszyc już nie są w remoncie. Czy ktoś jechał już w tym roku, i może potwierdzić, ze tak faktycznie jest? Bo w ubiegłym roku było fatalnie, i się tak naprawdę skłaniałam do ominięcia tej trasy i podjechania właśnie przez Trebisov...
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 17.06.2016 09:07

tez się właśnie zastanawiam, jadę z Przemyśla, na Barwinek, Świdnik ,Stropkov..
1. i dalej skręcać w 556 , potem Presov i Koszyce, płatne drogi planuje ominąć
2. Czy od razu jechać na Trebisov, Tokaj do Miscolca.
Róznica tylko 20 km. Nie muszę szukać objazdu autostrady i uważać żeby nie wjechać na R4
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 17.06.2016 09:22

Dzięki za informację, jadę w sobotę (25.06) i będę omijał wahadło za Svidnikiem przez Stropkov...
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 17.06.2016 09:23

amator33 napisał(a):tez się właśnie zastanawiam, jadę z Przemyśla, na Barwinek, Świdnik ,Stropkov..
1. i dalej skręcać w 556 , potem Presov i Koszyce, płatne drogi planuje ominąć
2. Czy od razu jechać na Trebisov, Tokaj do Miscolca.
Róznica tylko 20 km. Nie muszę szukać objazdu autostrady i uważać żeby nie wjechać na R4

Za dużo różnicy nie ma, bo najwięcej remontów (wg mapki) jest na odcinku Barwinek - Svidnik i tu nie ma wyjścia- zęby zagryźć i trzeba go przeskoczyć. Potem 1 utrudnienie, ale jak ktoś pisał - ok. 5 km, więc wskazane jechać jak pkt 1. Z powrotem jak pkt 2 - ale to moje zdanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone