Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.06.2016 20:42

Owain napisał(a):Złamał przepis ale wg mnie sk...syny, bo nie mają tolerancji nawet na 2 km, celowo zatrzymują polskie auta sprawdzając żarówki, których i tak sam bym sobie nie wymieniał, bo od strony klimatyzacji ciężko mi się dostać, dają słone mandaty gdy kamizelki masz w bagażniku a nie w kabinie, a wszystko celem wymuszenia łapówek. Kolega miał winietkę, jechał drogą wyglądającą jak autostrada, nagle przekreślony znak i co 20 m "80" "60" i zaraz stoją radarowcy. Oczywiście jeszcze na drodze która ma 4 pasy jak lotniskowiec. Normalny człowiek hamuje z tych 120, ale tam gdzie jest już 60 ma jeszcze 75km/h i dostaje słony mandat. Jak chcesz, broń ich - dla mnie to skur...syństwo


Ty wierzysz w to co piszesz ? Jaka tolerancja ? jest znak i obowiązuje i tyle. Wjeżdżasz dio obcego kraju poczytaj trochę o przepisach i konwencjach dot. wyposażenia ! Jak nie umiesz się dostosować nie wyjeżdżaj z kraju !
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.06.2016 11:19

Lednice napisał(a):Możesz się łaskawie od... od mojej osoby :?:

Możesz się łaskawie od...od forum ze swoimi filozofiami?

Bo czytać się tego nie da i mam śmiałość wyrazić opinię wielu.
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 11:52

romuald22 napisał(a):
Lednice napisał(a):Możesz się łaskawie od... od mojej osoby :?:

Możesz się łaskawie od...od forum ze swoimi filozofiami?

Bo czytać się tego nie da i mam śmiałość wyrazić opinię wielu.


Wypędzasz ludzi z forum :!: :twisted: :wink: 8) :roll:

Ciekawe :roll:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.06.2016 12:01

Lednice napisał(a):
romuald22 napisał(a):
Lednice napisał(a):Możesz się łaskawie od... od mojej osoby :?:

Możesz się łaskawie od...od forum ze swoimi filozofiami?

Bo czytać się tego nie da i mam śmiałość wyrazić opinię wielu.


Wypędzasz ludzi z forum :!: :twisted: :wink: 8) :roll:

Ciekawe :roll:

Doczytałeś pierwsze zdanie do końca? :roll: :roll:
Ze zrozumieniem treści zdania? :roll: :roll:
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 12:11

Nie wiedziałem, że jesteś właścicielem forum i masz prawo decydować o tym, kto tu pisze i jak pisze :roll:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 19.06.2016 19:47

bluesman napisał(a):
romuald22 napisał(a):
Lednice napisał(a):To taka sama prawda jak ta, że dają mandat o jazdę 2 kilometry za szybko :D :wink:

Złapią buraka, bo grzał 70 w mieście, 20 za szybko :roll:
Burak po powrocie do domu opowiada kumplom, że jechał 52,
a do tego jeszcze się do... do żarówek i kamizelki, że go skasowali za niewinność :roll:

I tak się rodzą plotki :roll:

Ja pierdziele... :roll: :roll:
Czy ty w końcu skończysz te swoje filozofie na forum? :roll: :roll:
Skąd wiesz kto ile jechał? :roll: :roll:
Skąd wiesz kto co opowiada kumplom? :roll: :roll:
Dlaczego obrażasz potencjalnych kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość (może nieopatrznie) wyzywając ich od "buraków"? :roll: :roll:
Po co znowu takie komentarze? :roll: :roll:

I tak się rodzą jasnowidze i nieskalane forumowe Duchy Święte...
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Czy aby nie przesadzasz ? :papa:


Powtórzę pytanie bluesmana - czy aby nie przesadzasz????
Nie mam ochoty kolorków Wam przyklejać, więc bardzo grzecznie (póki co) proszę - spróbujcie przez jakiś czas nie zwracać uwagi na swoje wpisy, bo widzę, że za spokojnie Wam na tym forum .... piszę w liczbie mnogiej, żeby nie wskazywać drugi raz palcem.
Z góry dziękuję, bo wiem, że mądrzy z Was ludzie.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.06.2016 21:12

a se pojechałem dzisiaj na 1-dniową wycieczkę do świetnie położonego zamku na Węgrzech (Fuzeri var) trasą: Barwinek-Svidnik-Presov-Koszyce...
na odcinku Vysny Komarnik-Nizny Komarnik kładą asfalt, została do położenia jeszcze chyba 1 warstwa na połowie drogi;
1 wahadło w miejscowości Krajna Polana;
1 wahadło przez całą miejscowość Sarrissky Stiavnik (początek na ostatnim zakręcie "wyremontowanych serpentyn");
generalnie na wahadła polecam jazdę w niedzielę;

pojechałem tak jak podpowiadała automapa z ustawieniami: omijaj płatne / droga najszybsza:
w Preszowie kierowałem się na autostradę i na wjeździe na nią zjechałem na zjazd Petrovany/Zaborske (przy komisie);
następnie wróciłem na drogę nr 20 na Budmir (gdzie już jest dobra nawierzchnia);

polecam ten przejazd jako alternatywę drogi nr 20 przez Lemesany...jechałem swobodnie, ruch zerowy, najwolniej 60-70; większość trasy to teren niezabudowany...
Obrazek

Obrazek
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 19.06.2016 21:31

Dzięki za świeże informacje, bedę wracał tą trasą w sobotę lub niedzielę. W tamtą stronę jechałem przez Bardejov i Ożenną.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 21.06.2016 09:39

Krótkie pytania:
1. Czy wszystkie ekspresówki na Słowacji są płatne?
2. Czy odcinek od SK do Miszkolca jest płatny?
3. Czy obwodnica Miszkolca jest płatna?
Pytam bo jakoś nie mogę się zorientować. W tamtym roku obwodnica ekspresowa Świdnika była jeszcze bezpłatna, ale za to odcinek ekspresówki z Koszyc do granicy HU był płatny. Wydaje mi się, że odcinek Tornyosementi HU do Miszkolca też jest płatny. Ktoś podpowie?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 21.06.2016 09:51

jan ostrzycki napisał(a):Krótkie pytania:
1. Czy wszystkie ekspresówki na Słowacji są płatne?
2. Czy odcinek od SK do Miszkolca jest płatny?
3. Czy obwodnica Miszkolca jest płatna?
Pytam bo jakoś nie mogę się zorientować. W tamtym roku obwodnica ekspresowa Świdnika była jeszcze bezpłatna, ale za to odcinek ekspresówki z Koszyc do granicy HU był płatny. Wydaje mi się, że odcinek Tornyosementi HU do Miszkolca też jest płatny. Ktoś podpowie?


Czytać ! to wszystko było i to nie tak dawno tu napisane i są linki ! mnie się już nie chce odpisywać ! Nie ja jestem leniem ........
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2016 10:21

jan ostrzycki napisał(a):Krótkie pytania:
1. Czy wszystkie ekspresówki na Słowacji są płatne?
2. Czy odcinek od SK do Miszkolca jest płatny?
3. Czy obwodnica Miszkolca jest płatna?
Pytam bo jakoś nie mogę się zorientować. W tamtym roku obwodnica ekspresowa Świdnika była jeszcze bezpłatna, ale za to odcinek ekspresówki z Koszyc do granicy HU był płatny. Wydaje mi się, że odcinek Tornyosementi HU do Miszkolca też jest płatny. Ktoś podpowie?

Wszysko jest tutaj >>> oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 21.06.2016 10:59

bluesman napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):Krótkie pytania:
1. Czy wszystkie ekspresówki na Słowacji są płatne?
2. Czy odcinek od SK do Miszkolca jest płatny?
3. Czy obwodnica Miszkolca jest płatna?
Pytam bo jakoś nie mogę się zorientować. W tamtym roku obwodnica ekspresowa Świdnika była jeszcze bezpłatna, ale za to odcinek ekspresówki z Koszyc do granicy HU był płatny. Wydaje mi się, że odcinek Tornyosementi HU do Miszkolca też jest płatny. Ktoś podpowie?


Czytać ! to wszystko było i to nie tak dawno tu napisane i są linki ! mnie się już nie chce odpisywać ! Nie ja jestem leniem ........

Czytać? Potrzebuję krótkiej odpowiedzi: Tak/Nie od kogoś kto akurat wie. Nie mam ochoty przebijać się przez jakieś przekomarzania z dużą ilością mrugających ikonek. Nie mam ochoty sprawdzać kto, komu, co, kiedy powiedział i jaką dostał odpowiedź. Lubisz te rzeczy i jak widzę w nie wchodzisz, ja nie, i to nie jest w żadnym razie lenistwo. Jak nie masz NIC do powiedzenia po prostu ignoruj wpis.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 21.06.2016 13:26

jan ostrzycki napisał(a):Krótkie pytania:
1. Czy wszystkie ekspresówki na Słowacji są płatne?
2. Czy odcinek od SK do Miszkolca jest płatny?
3. Czy obwodnica Miszkolca jest płatna?
Pytam bo jakoś nie mogę się zorientować. W tamtym roku obwodnica ekspresowa Świdnika była jeszcze bezpłatna, ale za to odcinek ekspresówki z Koszyc do granicy HU był płatny. Wydaje mi się, że odcinek Tornyosementi HU do Miszkolca też jest płatny. Ktoś podpowie?

1. Wszystkie raczej nie, są odcinki (ekspresowe obwodnice miast) bezpłatne : http://www.ndsas.sk/spoplatnenie-dialnic/49148s
2. Z tego co mi wiadomo nigdy nie był i nadal nie jest płatny ponieważ nie jest to autostrada czy droga ekspresowa
3. Jeżeli chodzi Ci o autostradową obwodnicę Miszkolca, to tak, jest płatna jak każda autostrada na Węgrzech.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 21.06.2016 13:34

Bartolo napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):Krótkie pytania:
1. Czy wszystkie ekspresówki na Słowacji są płatne?
2. Czy odcinek od SK do Miszkolca jest płatny?
3. Czy obwodnica Miszkolca jest płatna?
Pytam bo jakoś nie mogę się zorientować. W tamtym roku obwodnica ekspresowa Świdnika była jeszcze bezpłatna, ale za to odcinek ekspresówki z Koszyc do granicy HU był płatny. Wydaje mi się, że odcinek Tornyosementi HU do Miszkolca też jest płatny. Ktoś podpowie?

1. Wszystkie raczej nie, są odcinki (ekspresowe obwodnice miast) bezpłatne : http://www.ndsas.sk/spoplatnenie-dialnic/49148s
2. Z tego co mi wiadomo nigdy nie był i nadal nie jest płatny ponieważ nie jest to autostrada czy droga ekspresowa
3. Jeżeli chodzi Ci o autostradową obwodnicę Miszkolca, to tak, jest płatna jak każda autostrada na Węgrzech.

Dzięki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2016 13:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone