Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 17.06.2016 09:28

lkemot napisał(a):Dzięki za informację, jadę w sobotę (25.06) i będę omijał wahadło za Svidnikiem przez Stropkov...

też wtedy jadę
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 17.06.2016 09:58

A jaką trasą ? Ja jadę z Rzeszowa i pierwszy nocleg mam w Siofok
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 17.06.2016 10:16

A trasa przez Ożenną, Bardejów i dalej na Koszyce .... ? To tylko kawałek dalej od Barwinka. Są też remonty owszem. Przez Barwinek jechałam 2013, potem 2014 i 2015 przez Ożenną wydawało mi się że trasa jest lepsza . Mimo tych remontów przejazd w tamtym roku był sprawny. W tym roku planujemy jechać tą samą trasą i mam nadzieję, że prace remontowe posunęły się do przodu a do końca sierpnia się zakończą :wink:
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 17.06.2016 10:26

lkemot napisał(a):A jaką trasą ? Ja jadę z Rzeszowa i pierwszy nocleg mam w Siofok

Ja z Przemysla, bez noclegu do Marusici
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 18.06.2016 12:03

Przecież pisałem, jechałem przez Barwinek a wracałem przez Bardejov i Krępną. Tydzień temu. Do i z Budapesztu. Skrót przez Stropkov to nieporozumienie bo dziury takie że nie da się jechać szybciej niż 50km/h a i tak trzęsie. Przez Krępną i Bardejov jest tylko 13 km więcej. W nocy faktycznie można jechać normalnie, bo kręta przez las i ewentualna zwierzyna ale w dzień powszedni wybierałbym jednak mój skrót. No ale nikogo nie przymuszam:)

bluesman napisał(a):
Owain napisał(a): A kolega mimo winietki zapłacił, bo sk..syny stali tuż przed granicą węgierską, na R4, gdzie jeszcze wygląda jak ekspresówka ale już za znakiem z przekreślonym jej symbolem i 100 euro zapłacił...

czegoś nie rozumiem złamał przepis czy nie ? Jeżeli złamał to to dlaczego sk..syny ? Jeżeli jest pewny swego i miał winietkę na autostrady więc niech interweniuje !


Złamał przepis ale wg mnie sk...syny, bo nie mają tolerancji nawet na 2 km, celowo zatrzymują polskie auta sprawdzając żarówki, których i tak sam bym sobie nie wymieniał, bo od strony klimatyzacji ciężko mi się dostać, dają słone mandaty gdy kamizelki masz w bagażniku a nie w kabinie, a wszystko celem wymuszenia łapówek. Kolega miał winietkę, jechał drogą wyglądającą jak autostrada, nagle przekreślony znak i co 20 m "80" "60" i zaraz stoją radarowcy. Oczywiście jeszcze na drodze która ma 4 pasy jak lotniskowiec. Normalny człowiek hamuje z tych 120, ale tam gdzie jest już 60 ma jeszcze 75km/h i dostaje słony mandat. Jak chcesz, broń ich - dla mnie to skur...syństwo
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2016 17:43

Owain napisał(a):Złamał przepis ale wg mnie sk...syny, bo nie mają tolerancji nawet na 2 km, celowo zatrzymują polskie auta sprawdzając żarówki, których i tak sam bym sobie nie wymieniał, bo od strony klimatyzacji ciężko mi się dostać, dają słone mandaty gdy kamizelki masz w bagażniku a nie w kabinie, a wszystko celem wymuszenia łapówek.


Z całym szacunkiem, ale to już są bajki :D

Z mchu i paproci :D
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 18.06.2016 17:53

Owain napisał(a):Przecież pisałem, jechałem przez Barwinek a wracałem przez Bardejov i Krępną. Tydzień temu. Do i z Budapesztu. Skrót przez Stropkov to nieporozumienie bo dziury takie że nie da się jechać szybciej niż 50km/h a i tak trzęsie. Przez Krępną i Bardejov jest tylko 13 km więcej. W nocy faktycznie można jechać normalnie, bo kręta przez las i ewentualna zwierzyna ale w dzień powszedni wybierałbym jednak mój skrót. No ale nikogo nie przymuszam:)

bluesman napisał(a):
Owain napisał(a): A kolega mimo winietki zapłacił, bo sk..syny stali tuż przed granicą węgierską, na R4, gdzie jeszcze wygląda jak ekspresówka ale już za znakiem z przekreślonym jej symbolem i 100 euro zapłacił...

czegoś nie rozumiem złamał przepis czy nie ? Jeżeli złamał to to dlaczego sk..syny ? Jeżeli jest pewny swego i miał winietkę na autostrady więc niech interweniuje !


Złamał przepis ale wg mnie sk...syny, bo nie mają tolerancji nawet na 2 km, celowo zatrzymują polskie auta sprawdzając żarówki, których i tak sam bym sobie nie wymieniał, bo od strony klimatyzacji ciężko mi się dostać, dają słone mandaty gdy kamizelki masz w bagażniku a nie w kabinie, a wszystko celem wymuszenia łapówek. Kolega miał winietkę, jechał drogą wyglądającą jak autostrada, nagle przekreślony znak i co 20 m "80" "60" i zaraz stoją radarowcy. Oczywiście jeszcze na drodze która ma 4 pasy jak lotniskowiec. Normalny człowiek hamuje z tych 120, ale tam gdzie jest już 60 ma jeszcze 75km/h i dostaje słony mandat. Jak chcesz, broń ich - dla mnie to skur...syństwo

czegos nierozumiem :?: skoro jest 120 , potem 80 i 60 to dlaczego kolega jedzie 75? a o co chodzi z tymi zarowkami? i kamizelkami ? bo nie wiem czy mam wozic ksenony ze soba he he :?: :idea: kamizelki woze w bagazniku - to przestepstwo?
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2016 17:58

To taka sama prawda jak ta, że dają mandat o jazdę 2 kilometry za szybko :D :wink:

Złapią buraka, bo grzał 70 w mieście, 20 za szybko :roll:
Burak po powrocie do domu opowiada kumplom, że jechał 52,
a do tego jeszcze się do... do żarówek i kamizelki, że go skasowali za niewinność :roll:

I tak się rodzą plotki :roll:
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 18.06.2016 18:07

jemu chyba chodzilo o 2 km bez winiety ??? "Owain napisał(a):
A kolega mimo winietki zapłacił, bo sk..syny stali tuż przed granicą węgierską, na R4, gdzie jeszcze wygląda jak ekspresówka ale już za znakiem z przekreślonym jej symbolem i 100 euro zapłacił..." --- a tego juz wogole nie rozumiem ???? skoro mial winiete to o co chodzi ??? czy na nie expresowki trzeba inne winiety?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 18.06.2016 18:21

Lednice napisał(a):To taka sama prawda jak ta, że dają mandat o jazdę 2 kilometry za szybko :D :wink:

Złapią buraka, bo grzał 70 w mieście, 20 za szybko :roll:
Burak po powrocie do domu opowiada kumplom, że jechał 52,
a do tego jeszcze się do... do żarówek i kamizelki, że go skasowali za niewinność :roll:

I tak się rodzą plotki :roll:

Ja pierdziele... :roll: :roll:
Czy ty w końcu skończysz te swoje filozofie na forum? :roll: :roll:
Skąd wiesz kto ile jechał? :roll: :roll:
Skąd wiesz kto co opowiada kumplom? :roll: :roll:
Dlaczego obrażasz potencjalnych kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość (może nieopatrznie) wyzywając ich od "buraków"? :roll: :roll:
Po co znowu takie komentarze? :roll: :roll:

I tak się rodzą jasnowidze i nieskalane forumowe Duchy Święte...
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 18.06.2016 18:27

Skończmy spory. Po prostu trzeba uważać na Słowacji. Może to i dobrze, że nie lekceważą tak mocno przepisów Słowacy jak my, ale jednak Policja ichniejsza jest nastawiona na... oczywiście koledzy mogli mnie kłamać ale to często ludzie kolo 60tki, niekoniecznie szaleńcy. Pax atomica ;)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 18.06.2016 18:53

Owain napisał(a):Przecież pisałem, jechałem przez Barwinek a wracałem przez Bardejov i Krępną. Tydzień temu. Do i z Budapesztu. Skrót przez Stropkov to nieporozumienie bo dziury takie że nie da się jechać szybciej niż 50km/h a i tak trzęsie. Przez Krępną i Bardejov jest tylko 13 km więcej. W nocy faktycznie można jechać normalnie, bo kręta przez las i ewentualna zwierzyna ale w dzień powszedni wybierałbym jednak mój skrót. No ale nikogo nie przymuszam:)


Droga przez Stropkov i dalej do Domaszy i Trebisova była remontowana kilka lat tremu. Jest w świetnym stani, tak samo droga 556

google.pl/maps/@49.1858298,21.6589032,3a,75y,29.06h,77.71t/data=!3m7!1e1!3m5!1sFcvTd7nY7iPti40UlcPUDA!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DFcvTd7nY7iPti40UlcPUDA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D82.23304%26pitch%3D0!7i13312!8i6656?hl=pl
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2016 19:12

romuald22 napisał(a):
Lednice napisał(a):To taka sama prawda jak ta, że dają mandat o jazdę 2 kilometry za szybko :D :wink:

Złapią buraka, bo grzał 70 w mieście, 20 za szybko :roll:
Burak po powrocie do domu opowiada kumplom, że jechał 52,
a do tego jeszcze się do... do żarówek i kamizelki, że go skasowali za niewinność :roll:

I tak się rodzą plotki :roll:

Ja pierdziele... :roll: :roll:
Czy ty w końcu skończysz te swoje filozofie na forum? :roll: :roll:
Skąd wiesz kto ile jechał? :roll: :roll:
Skąd wiesz kto co opowiada kumplom? :roll: :roll:
Dlaczego obrażasz potencjalnych kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość (może nieopatrznie) wyzywając ich od "buraków"? :roll: :roll:
Po co znowu takie komentarze? :roll: :roll:

I tak się rodzą jasnowidze i nieskalane forumowe Duchy Święte...
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:



Możesz się łaskawie od... od mojej osoby :?:

PS : piszę na podstawie swich obserwacji, z autopsji, ale wybacz, nie będę podawał danych personalnych buraków :D

Już kilka razy pisałem, ze nie jestem święty
Nikt z nas nie jest :roll:
Ty też
Więc wyluzuj 8)

Bez odbioru
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.06.2016 20:34

romuald22 napisał(a):
Lednice napisał(a):To taka sama prawda jak ta, że dają mandat o jazdę 2 kilometry za szybko :D :wink:

Złapią buraka, bo grzał 70 w mieście, 20 za szybko :roll:
Burak po powrocie do domu opowiada kumplom, że jechał 52,
a do tego jeszcze się do... do żarówek i kamizelki, że go skasowali za niewinność :roll:

I tak się rodzą plotki :roll:

Ja pierdziele... :roll: :roll:
Czy ty w końcu skończysz te swoje filozofie na forum? :roll: :roll:
Skąd wiesz kto ile jechał? :roll: :roll:
Skąd wiesz kto co opowiada kumplom? :roll: :roll:
Dlaczego obrażasz potencjalnych kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość (może nieopatrznie) wyzywając ich od "buraków"? :roll: :roll:
Po co znowu takie komentarze? :roll: :roll:

I tak się rodzą jasnowidze i nieskalane forumowe Duchy Święte...
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Czy aby nie przesadzasz ? :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.06.2016 20:39

kobrat napisał(a):jemu chyba chodzilo o 2 km bez winiety ??? "Owain napisał(a):
A kolega mimo winietki zapłacił, bo sk..syny stali tuż przed granicą węgierską, na R4, gdzie jeszcze wygląda jak ekspresówka ale już za znakiem z przekreślonym jej symbolem i 100 euro zapłacił..." --- a tego juz wogole nie rozumiem ???? skoro mial winiete to o co chodzi ??? czy na nie expresowki trzeba inne winiety?


Nie sądzisz, że trochę za mało wiemy ? za tydzień będę pokonywał tą trasę i zobaczę jak to wygląda oczywiście winietę wykupię :)
P.S. Jak rozumiem myślał, że skoro już jest za znakiem to wszystko jest ok ? ale jak do niego dotarł helikopterem ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone