Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szymon.p
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymon.p » 28.06.2016 15:16

Kumpel jechał w niedzielę w nocy i musiał przejechać autostradą.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 28.06.2016 15:24

szymon.p napisał(a):Kumpel jechał w niedzielę w nocy i musiał przejechać autostradą.


Na stronie: http://www.zjazdnost.sk/map/view.html nie ma żadnych informacji o rozpoczętych pracach drogowych, więc przyczyna zamknięcia pewnie była inna.
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 28.06.2016 16:01

W niedzielę była otwarta, a wahadła opisane powyżej nieszkodliwe, ale to w niedzielę...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.06.2016 16:37

Na str.49 tego wątku przedstawiłem mapki jak można jechać...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.06.2016 16:39

Adek99 napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):Jechałem prosto Barwinek/Presov jak znaki pokazują. Nigdzie nie skręcałem.

I tak najlepiej jechać, nie opłaca się odbijać na Stropkov. Również jechałem tą trasą w Sobotę rano, niestety w drodze powrotnej, w Sariskim Stavniku czekałem 10 minut, ale i tak wyszło szybciej niż objazd przez Stropkov.
W tamtą stronę jechałem przez Jasło i Ożenną bo nie chciałem się pchać w zakorkowany w godzinach szczytu Rzeszów. Trasa fajna, praktycznie żadnego ruchu, dzikie tereny Beskidu Niskiego, no i te znaki: Zwolnij Rysie... Wilki.. Niedźwiedzie... Ale po zmroku raczej bym jej nie wybierał.

10 minut przy trasie 1500 km to śmiech na sali...
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 28.06.2016 20:27

Sol-Wagon napisał(a):10 minut przy trasie 1500 km to śmiech na sali...

Zgadza się, napisałem, że nie ma sensu szukać żadnych objazdów :)
OKid2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) OKid2 » 29.06.2016 21:33

Częśc!

Jestem nowy jeśli chodzi o Chorwację i podróżowanie samochodem :) Zawsze tylko pociąg - tak, nie samolot :P

Wybieram się z Rzeszowa do Makarskiej. Myślę o trasie przez Brawinek, Słowacja z winietką z GPSem, potem do Budapesztu i dalej do Makarskiej. W Chorwacji są bramki, nie winietki z tego co zrozumiałem. Możecie powiedzieć jak kształtuje się cena przejazdu autostradami tam? I jaką walutę zabrać najlepiej. W ogóle, jeśli mógłbym prosić, mówcie wszystko co wiecie, jesli stwierdzicie, że może mi się przydać.

ha, i winiety na SVK i Madziarów kupować zaraz po przekroczeniu granicy w danym kraju czy, np. w Polsce z PZM?

Nie bijcie za to, że pytam i nie przeczesuję forum wzdłuż i wszerz, po prostu dosyć szybko i niespodziewanie się zdecydowaliśmy na taki "wakacyjny ruch" :)

Pozdrawiam!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2016 21:42

OKid2 napisał(a):Częśc!

Jestem nowy jeśli chodzi o Chorwację i podróżowanie samochodem :) Zawsze tylko pociąg - tak, nie samolot :P

Wybieram się z Rzeszowa do Makarskiej. Myślę o trasie przez Brawinek, Słowacja z winietką z GPSem, potem do Budapesztu i dalej do Makarskiej. W Chorwacji są bramki, nie winietki z tego co zrozumiałem. Możecie powiedzieć jak kształtuje się cena przejazdu autostradami tam? I jaką walutę zabrać najlepiej. W ogóle, jeśli mógłbym prosić, mówcie wszystko co wiecie, jesli stwierdzicie, że może mi się przydać.

ha, i winiety na SVK i Madziarów kupować zaraz po przekroczeniu granicy w danym kraju czy, np. w Polsce z PZM?

Nie bijcie za to, że pytam i nie przeczesuję forum wzdłuż i wszerz, po prostu dosyć szybko i niespodziewanie się zdecydowaliśmy na taki "wakacyjny ruch" :)

Pozdrawiam!

Witam.
Polecam >>> krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 02.07.2016 21:23

A więc info na prawie gorąco bo pogoda w Nagykanizsa gdzie nocuje jest parno a temp. podczas trasy 32 st. Za Barwinkiem wahadlo ok. 3 min. czekania, w Stavisku też ok. 4 min. stania, ciężarowe jadą i spowalniaja ruch. winieta slowacka kupiona więc tam szybko przeskoczylem. Ps. Spalanie auta na trasie 5l/100 km przy prędkościach do 130 km/h - luxik.
Łogur
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.07.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łogur » 04.07.2016 14:26

Jestem tu nowy więc witam wszystkich CROMANIAKÓW !!!

To dopiero drugi nasz wyjazd z Lublina do Chorwacji (i kilka razy na Węgry tą trasą). Nie Pamiętam jak było w zeszłym roku z tymi remontami na Słowacji. Wybieram się w piątek 15.07 późnym wieczorem może koło 20-21. Czy jak wyjadę w takich godzinach to przejadę bez większych problemów przez remontowane odcinki na Słowacji? Jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy? Poza tym jak z korkami na dalszych odcinkach trasy? Wychodzi mi na to, że w nocy powinienem bez problemu objechać obwodnicę Budapesztu i ewentualne korki na wyjeździe nad Balaton, bo będą to właśnie godziny nocne ale później już Chorwacja i rano może już być gorzej. Czy ktoś z doświadczonych CROpodróżników może doradzić czy to dobre godziny piątkowego wyjazdu żeby maksymalnie zminimalizować ryzyko korków a może wcześniej lub później wyjechać?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2016 14:42

Witam.
Z Budapesztu do granicy węgiersko - chorwackiej jedziesz autostradą, korków w nocy i nad ranem nie będzie.
Jedynie co może je spowodować, to jakiś nieprzewidziany wypadek.
Łogur
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.07.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łogur » 04.07.2016 14:53

Dziękuję za odpowiedź.

A rano w Chorwacji okolice Zagrzebia, Lucko i dalej? W sobotę rano będzie ok. czy w razie czego przygotować plan B i inną trasę (jeśli taka istnieje w Chorwacji). Na pierwszy tydzień jedziemy do Pakostane.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2016 14:57

W Lučko lubi się korkować ..... ale może w sobotę wcześnie rano nie będzie tragedii ....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2016 14:58

W sobotę rano może być "ciasno" szczególnie na bramkach w Lučko. Za wielkiej alternatywy nie ma, jedynie ominiecie bramek drogą D1. Chociaż w ostatnią sobotę, większych zatorów nie było.
kuzii
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuzii » 04.07.2016 17:47

Ja jechałem w sobotę ok godziny 12.00 przez bramki w Lucko i był korek 15 minut stania:( ale za to dalej na autostradzie były ograniczenia i przestoje związane z dużym natężeniem ruchu ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone