Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Białystok- Makarska- pomoc w wyborze trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 14.07.2016 21:21

Krisbstok napisał(a):Witam.
Chciałbym podpytać doświadczonych w tej kwestii osób przez jakie kraje najlepiej jechać z północnego-wschodu Polski (dokładnie Białystok)? Wstępnie zastanawiałem się nad trasą przez Czechy, Austrię i Słowenię (oczywiście z ominięciem płatnych odcinków w samej Słowenii). Czy uważacie że to dobry kierunek?
Ostatni raz byłem w Chorwacji ok. 10 lat temu i wówczas trasa z Białegostoku biegła przez Lublin, Rzeszów, następnie przez Słowację i Węgry, jednak nie ja wówczas ustalałem trasę.
Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Pozdrawiam,
Krzysiek


Trasa przez Czechy zakłada jazdę S8, mam nadzieję że wiesz co się tam dzieje na remontowanych odcinkach przed Wyszkowem?
Krisbstok
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 14.07.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisbstok » 14.07.2016 22:00

Dzięki za informację, wobec tego muszę wziąć to pod uwagę.
Jeżeli chodzi o S8 to jeżdżę regularnie w okolice Warszawy i tragedii nie ma, więc tego się akurat najmniej obawiam:)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 14.07.2016 22:09

Krisbstok napisał(a):Dzięki za informację, wobec tego muszę wziąć to pod uwagę.
Jeżeli chodzi o S8 to jeżdżę regularnie w okolice Warszawy i tragedii nie ma, więc tego się akurat najmniej obawiam:)


Parę tygodni temu miałem okazję....masakra, korek na 5 km przed wjazdem na ekspresowkę pod Wyszkowem, wcześniej jazda 60 km/h za kolumnami tirów. Z Białegostoku do Wawy 4 godziny.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 15.07.2016 10:50

Podpowiedzcie gdzie zatrzymać się na krótką drzemkę w samochodzie (2-3 godziny)
Trasa z Białegostoku do Breli
Czy zatrzymać się na stacji na Węgrzech, czy w Chorwacji.
Jakie stacje polecacie, a jakie unikać
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 15.07.2016 10:56

shrek napisał(a):Podpowiedzcie gdzie zatrzymać się na krótką drzemkę w samochodzie (2-3 godziny)
Trasa z Białegostoku do Breli
Czy zatrzymać się na stacji na Węgrzech, czy w Chorwacji.
Jakie stacje polecacie, a jakie unikać


Sensownie na normalny nocleg. W normalnym łóżku, z normalnym sniadaniem. 2 godziny drzemki za kierownicą nicsegio nie dają poza subiektywnym poczuciem "jestem odświeżony i moje reakcje są jak błysk"....
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 15.07.2016 11:01

Na krótka drzemkę to obojętnie gdzie. Tam gdzie będziesz chciał odpocząć. I w Chorwacji i na Wegrzech przy autostradzie są parkingi z toaletami. zawsze stoją tam auta, w których sie śpi.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 15.07.2016 11:08

Ale lepiej wybierać stacje na Węgrzech czy w Chorwacji ?
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 15.07.2016 11:12

a co to ma za znaczenie? ja spałam i tu i tu. jeśli chodzi o Węgry to toalety na parkingach bez stacji są bezpłatne a toaleta na stacji benzynowej jest za bramką do której trzeba wrzucić monetę, nie pamiętam dokładnie czy 100 Forintów czy więcej.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 15.07.2016 12:17

amator33 napisał(a):a co to ma za znaczenie? ja spałam i tu i tu. jeśli chodzi o Węgry to toalety na parkingach bez stacji są bezpłatne a toaleta na stacji benzynowej jest za bramką do której trzeba wrzucić monetę, nie pamiętam dokładnie czy 100 Forintów czy więcej.


100 forintow na Shellu, na MOL i OMV bezpłatnie
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 15.07.2016 12:40

shrek napisał(a):Ale lepiej wybierać stacje na Węgrzech czy w Chorwacji ?

Powiem tak, jakoś pewniej czuje się na parkingach w Cro... na Węgrzech jakoś tak mnie strach ogarnia. Jeśli mamy odpocząć to zatrzymujemy się na parkingu, nie na stacji paliw, bo wiadomo tam jest ciągły ruch, ktoś przyjeżdża , ktoś odjeżdża, trzaskanie drzwiami itd. Drzwi samochodu koniecznie zamknięte i najlepiej zaparkować pod latarnią.
W moim przypadku to jest tak, że mąż i dzieciaki śpią, a ja się męczę bo nie mogę zasnąć więc ich pilnuję.....
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 15.07.2016 14:29

Andzia* napisał(a):
shrek napisał(a):Ale lepiej wybierać stacje na Węgrzech czy w Chorwacji ?

Powiem tak, jakoś pewniej czuje się na parkingach w Cro...


Jak ja się zatrzymuję na jedzonko to zawsze na parkingach przy węgierskich autostradach, ale to wynika z logistyki i trasy z Rz-wa. Najlepiej przy stosunkowo nowo budowanych autostradach, czyli np w okolicach Egeru (np tutaj) czy za Balatonem. Tuż przed i tuż za Budapesztem parkingi nie zachęcały mnie do odwiedzin, a tym bardziej nocowania.
Przy autostradzie chorwackiej też pewnie czułbym się lepiej w nocy, ale z Białegostoku trochę tych kilometrów jest i nie wiem czy dojedziesz. Jeśli dojedziesz to przyjemna jest pierwsza stacja w Chorwacji (tutaj), bo pierwszy parking (o ten) jest dużo mniej przyjemny, "łysy", zazwyczaj pusty i bez toalet z prawdziwego zdarzenia, bo nawet chyba toytoye stamtąd zabrali o ile dobrze kojarzę.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 15.07.2016 14:49

Czyli drzemka w Chorwacji
A na jakich stacjach na Węgrzech i w Chorwacji są płatne toalety?
Kiedyś jadąc w 8 osób z dziećmi trzeba było zjechać na stację za potrzebą i okazało się że toaleta jest płatna, a tu brak drobnych i spora kolejka do kasy.
Trzeba było się ratować krzakami za stacją
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107689
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.07.2016 14:53

shrek napisał(a):Czyli drzemka w Chorwacji
A na jakich stacjach na Węgrzech i w Chorwacji są płatne toalety?

Węgry - post wyżej valdemara.
Chorwacja - siusiu i kupka bez opłat.
OKid2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) OKid2 » 15.07.2016 15:00

valdemar napisał(a):
amator33 napisał(a):a co to ma za znaczenie? ja spałam i tu i tu. jeśli chodzi o Węgry to toalety na parkingach bez stacji są bezpłatne a toaleta na stacji benzynowej jest za bramką do której trzeba wrzucić monetę, nie pamiętam dokładnie czy 100 Forintów czy więcej.


100 forintow na Shellu, na MOL i OMV bezpłatnie


Ja ostatnio na dwóch OMV najpierw jadąc do Chorwacji, później wracając widziałem bramki do toalet :)
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 15.07.2016 17:17

To w końcu które są płatne ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone