Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.01.2016 19:07

ajdadi napisał(a):Fajna ta plaża

Cudo po prostu :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.01.2016 10:42

tony montana napisał(a):A widzieliście malunki słynnych ludzi na kamieniach przy oceanie na tyłach Auditorio?

Mikeee napisał(a):tam nie zaglądałem. Masz jakieś zdjęcia, bo nie kojarzę z Twojej relacji?


Piąta i szósta fotka


Mikeee napisał(a):plaża jest nietypowa jak na Teneryfę i w ogóle Wyspy Kanaryjskie. Nietypowa bo żółta, a nie ciemna. Do jej budowy, na czarne, wulkaniczne podłoże, wysypano 4 mln worków tegoż złocistego piasku, który ściągnięto tu wprost z Sahary. Wybudowano również wał chroniący przed falami – gwarantuje to bezpieczną i spokojna kąpiel i plażowanie – raj dla rodzin z dziećmi.


Teresa jest znakomita, byliśmy tam dwukrotnie, niestety w zimie Anaga mają duże znaczenie dla pogody na tej plaży - po prostu często jest pochmurno, mimo średniej pogody jednak wykapałem się tam pod koniec stycznia, WIDOKI SĄ NATOMIAST MOC!!

Plaża jest bardzo dluga - tak na oko z 1,5 km i można sobie miło po niej pospacerować w tę i wewtę, ma także spory parking

Mikeee napisał(a):Bardzo nam się podoba ta plaża. Z uwagi na to, że jutro mamy w planie spędzić cały dzień w górach Anaga (czyli w okolicy), decydujemy, że w drodze powrotnej wpadniemy tu jeszcze na chwilę. Kusi mnie ten punkt widokowy przy drodze na tej skale


Widoki z punktu widokowego
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 22.01.2016 18:44

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Jadąc drogą z Santa Cruz na północ ok. 10 km, wzdłuż potężnego portu docieramy do Playa de las Teresitas

Tam zrobiliśmy krótki przystanek w drodze przez góry Anaga na drugą stronę. Obok się plażowała pani topless, a Bea w buciorach turystycznych...

tak... też na tej plaży mimochodem zauważyłem kilka młodych pań topless :roll:
Lednice napisał(a):Super :D

ajdadi napisał(a):Fajna ta plaża zwieńczona klifami...

agata26061 napisał(a):Cudo po prostu :D

najfajniejsza jakie widziałem na Teneryfie. I co ważne - w czasie naszego pobytu prawie pusta
tony montana napisał(a):
tony montana napisał(a):A widzieliście malunki słynnych ludzi na kamieniach przy oceanie na tyłach Auditorio?

Mikeee napisał(a):tam nie zaglądałem. Masz jakieś zdjęcia, bo nie kojarzę z Twojej relacji?


Piąta i szósta fotka

jak zobaczyłem zdjęcia to se przypomniałem, że je u Ciebie widziałem :lol:


tony montana napisał(a):Plaża jest bardzo dluga - tak na oko z 1,5 km i można sobie miło po niej pospacerować w tę i wewtę

panie topless nawet miło po niej biegły 8)

tony montana napisał(a):
Mikeee napisał(a):Bardzo nam się podoba ta plaża. Z uwagi na to, że jutro mamy w planie spędzić cały dzień w górach Anaga (czyli w okolicy), decydujemy, że w drodze powrotnej wpadniemy tu jeszcze na chwilę. Kusi mnie ten punkt widokowy przy drodze na tej skale


Widoki z punktu widokowego

zrobiliśmy takie same :)
siedzieliśmy tam chyba z godzinę. Strzeliliśmy nawet po małym piwku na skałach :wink:
pozdrawiam,
Michał
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 26.01.2016 11:12

Piękna plaża, wyspa także piękna. Z jednej strony fajnie, że w tym roku prawdopodobnie się uda tam pojechać w czerwcu i że czas tak szybko płynie, a z drugiej strony szkoda, że tak szybko płynie, bo jak już tam będziemy to szybko zleci niestety :(
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.01.2016 23:24

Anaga

Wstajemy o świcie, za oknem piękna pogoda – żadnej chmury, jemy szybkie śniadanie, dosiadamy Fabiana i kierujemy się w stronę La Laguny skąd zamierzamy ruszyć w góry Anaga.

Dominator praży się w pełnym słońcu…my jeszcze w porannym cieniu

DSC_0312-001.JPG



W La Lagunie - trochę jak na karuzeli – ze względu na mnogość ulic jednokierunkowych oraz brak drogowskazów i nawigacji (przypomnę, że gniazdo 12V w Fabianie nie działa) skręcamy tylko w prawo i kręcimy się w kółko. Mapa google w telefonie z dalszej perspektywy nie pokazuje ulic jednokierunkowych. W końcu jakoś wydostajemy się z miasta w kierunku masywu, lecz z uwagi na to, że tracimy trochę minut na błądzeniu, rezygnujemy z pierwotnie obranego kierunku na Bajamar i Punta del Hidalgo, dlatego z TF13 skręcamy na TF12 i niedługo potem zatrzymujemy się na punkcie widokowym Mirador Cruz del Carmen skąd roztacza się piękny widok na wioskę Las Mercedes, La Lagunę i jak jest przejrzyste niebo – El Teide.

Niestety nie jest już przejrzyste.

DSC_0316-001.JPG


DSC_0317-001.JPG



Masyw Anaga to geologicznie najstarsza część wyspy, dodatkowo obficie bujna w zieleń - często endemiczną, słabo zaludniona i mało popularna wśród turystów. Jednym słowem – idealny obszar dla osoby wrażliwej na piękno natury i chcącej ją kontemplować w spokoju.

Naszym celem jest dostać się dzisiaj do najdalszych i najbardziej dzikich zakamarków tej części wyspy.

DSC_0319-001.JPG


Jedziemy zatem dalej i po chwili docieramy do najwyżej położonego punktu widokowego: Mirador Pico del Ingles (punkt Anglików - 992 mnpm). Był to kiedyś punkt obserwacyjny angielskich piratów, którzy wypatrywali zbliżających się do wyspy Hiszpanów. Widoki stąd zapierają dech.

DSC_0324.JPG


po prawej widać La Lagunę, a po lewej stolicę Santa Cruz de Tenerife

DSC_0320.JPG


na zbliżeniu widoczne jest Auditorio w Santa Cruz, które wczoraj fotografowaliśmy

DSC_0321-001.JPG



w drodze powrotnej do głównej TF12 skręcam spontanicznie w jakąś boczną drogę, jedziemy w drogą w dół, gdzie po chwili pojawia się na drodze coraz więcej gałęzi i chaszczy, a droga traci na jakości. Widać, że nikt tędy nie jeździ. W końcu (po 2,3 km) docieramy do miejsca gdzie nagle kończy się asfalt a przed nami wyrastają zwalone skały i zarośnięte już kopy ziemi.

DSC_0328-001.JPG


DSC_0327-001.JPG


DSC_0325-001.JPG



Prawdopodobnie kiedyś osunęło się zbocze i zablokowało drogę na sporej odległości.

Zawracamy z powrotem do drogi TF12 i udajemy się kilkanaście kilometrów nieoznaczoną na mapie drogą, która kończy się wioską Chinamada. Ludzie żyją tu powoli i spokojnie z dala od cywilizacji - utrzymują się głównie w z uprawy ziemi i hodowli zwierząt domowych.

DSC_0329.JPG


DSC_0330-001.JPG


DSC_0331-001.JPG


DSC_0333-001.JPG



Dojeżdżamy do końca asfaltu i idziemy kawałek do ostatniego domostwa wykutego w skale – to kraniec tego świata.

DSC_0336-001.JPG


DSC_0335-001.JPG


cd
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.01.2016 23:25

kanarowski napisał(a):Piękna plaża, wyspa także piękna. Z jednej strony fajnie, że w tym roku prawdopodobnie się uda tam pojechać w czerwcu i że czas tak szybko płynie, a z drugiej strony szkoda, że tak szybko płynie, bo jak już tam będziemy to szybko zleci niestety :(

:lol:
Najlepsze jest oczekiwanie na wyjazd. Jak już człowiek wyjedzie to się smuci, że za chwilę będzie musiał wracać :mrgreen:
Życzę zatem, żeby czerwiec nadleciał prędko, a pobyt dłużył się w nieskończoność

pozdrawiam,
Michał
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.01.2016 23:38

Mikeee napisał(a):W końcu jakoś wydostajemy się z miasta w kierunku masywu

My tędy wracaliśmy, a wjechaliśmy od plaży Teresitas, na koniec przez tunel.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.01.2016 00:40

Podoba mi się :D

Obrazek

Fajnie, bardzo fajnie, widoczki mistrzostwo świata 8)

Trochę mnie zniechęcają te mocno zakręcone i wąskie drogi :roll:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.01.2016 16:02

Fajne masz foty z Miradorów, niestety w styczniu 2014 był sens robić tylko fotki na pierwszym (del Carmen), na Anglikach była taka mgła, że chowałem aparat i płakałem ...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21041
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 30.01.2016 18:54

tony montana napisał(a):Fajne masz foty z Miradorów...


Mi też się podobają... :papa:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 01.02.2016 22:54

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):W końcu jakoś wydostajemy się z miasta w kierunku masywu

My tędy wracaliśmy, a wjechaliśmy od plaży Teresitas, na koniec przez tunel.

no to my zakończymy naszą górską eskapadę na Teresitas
Lednice napisał(a):Trochę mnie zniechęcają te mocno zakręcone i wąskie drogi :roll:

fakt, górskie drogi są zakręcone i momentami wąskie, ale odpowiednio zabezpieczone i o dobrej nawierzchni. Naprawdę nie ma obawy. Przepiękne widoki eliminują wszelkie odczucia niepewności :)
tony montana napisał(a):niestety w styczniu 2014 był sens robić tylko fotki na pierwszym (del Carmen), na Anglikach była taka mgła, że chowałem aparat i płakałem ...

pamiętasz moje mleczne zdjęcia ze szczytu trasy transfogarskiej? Wróciłem tam potem po kilku miesiącach i miałem super widoczność. Więc wiesz... :wink:
ajdadi napisał(a):
tony montana napisał(a):Fajne masz foty z Miradorów...

Mi też się podobają... :papa:

cieszę się bardzo :)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 01.02.2016 23:52

Anaga cd

powracamy Z Chinamada do drogi TF12...

DSC_0340-001.JPG


DSC_0341-001.JPG


DSC_0344-001.JPG



... i za chwilę znów skręcamy w boczną TF136 na Afur, gdzie znajdują się chyba już opuszczone domy w skałach...

DSC_0347.JPG


DSC_0352-001.JPG


widoki są rewelacyjne
Ponownie wracamy do głównej TF12 i po kilkunastu kilometrach znów zbaczamy w podrzędną TF123 chcąc dostać się do północno wschodnich krańców masywu i całej Teneryfy – jedziemy do wioski Chamorga - przepiękną trasą o świetnej nawierzchni, wśród bujnych lasów laurowych, krętą jak loki Gesslerowej.

DSC_0387.JPG


DSC_0358.JPG


DSC_0361-001.JPG


widać część portu w Santa Cruz

DSC_0364.JPG


a tu na zbliżeniu widać złocistą plażę Teresitas, na której byliśmy wczoraj i chcemy tam dotrzeć również dzisiaj...

DSC_0366-001.JPG


DSC_0368-001.JPG


DSC_0370-001.JPG



Wioska Chamorga znajdująca się na końcu tej długiej drogi na koniec świata

DSC_0382.JPG


DSC_0384.JPG


DSC_0386-001.JPG


DSC_0380-001.JPG


Wracając z powrotem do głównej TF12 niedaleko przed skrzyżowaniem z ową drogą zatrzymujemy się w restauracji Alberque Montes de Anaga. Jesteśmy tam sami. Też nie spodziewaliśmy się tłumów na takim odludziu.

Zamawiamy lokalny ser Blancos, świeże chlebki, cortado, małe piwko i wreszcie wyczekiwane przeze mnie Puchero, które okazuje się…genialne!!! - porcja dla 2 osób - najadamy się jak bąki, za całość płacimy 14,30 EUR. A widok z tarasu…mmmm

DSC_0374-001.JPG


DSC_0372-001.JPG


DSC_0376-001.JPG


DSC_0377-001.JPG



Znów z głównej TF12 skręcamy z TF134 udając się przez urocze miasteczko Taganana, następnie Almaciga do nadbrzeżnego Benijo. Zjazd do Taganany to rewelacja widokowa.

DSC_0389-001.JPG


DSC_0390-001.JPG


DSC_0392-001.JPG


DSC_0394-001.JPG


DSC_0396.JPG




Niestety dojeżdżając do wybrzeża straszą nas chmurzyska i zaczyna padać deszcz.

cd :papa:
Użytkownik usunięty
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2016 00:02

Zarąbiste widoki, przefajna roślinność i ciekawe miejscowości - dla mnie główne atuty Teneryfy :D

Ciekawe, jak się zwiedza wyspę latem :roll:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.02.2016 00:41

Mikeee napisał(a):Niestety dojeżdżając do wybrzeża straszą nas chmurzyska i zaczyna padać deszcz.

Oj, szkoda. Pięknie wyglądają w słońcu Roques de Anaga.

Pozdrawiam,
Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21041
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.02.2016 10:23

Mikeee napisał(a):widoki są rewelacyjne


...trudno się nie zgodzić... :) :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017) - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone