Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 22.02.2016 21:46

agata26061 napisał(a):Nieźle ktoś wymyślił z tą Tereską. Plaża wygląda bajecznie :D

fakt, świetne miejsce 8)
21monika napisał(a):Ktoś gdzieś pisał, że mnie nosi a sam ............. 8O
Proszę cały czas w drodze miejsca nie zagrzeje, morduje tego Fabiana bez litośnie. :lol: :lol: :lol:

Jak widzisz nie którzy tak maja, że nawet na wywczasach nie usiedzą.

Pozdrawiam
Monika

wszystko się zgadza...
...z jedną różnicą:
Fabiana traktowałem z szacunkiem
:oczko_usmiech:

ajdadi napisał(a):Widoczki megaskandaliczniezaje...fajne :)
Pozdrawiam

moglibyśmy tam siedzieć i podziwiać jeszcze dłuuugo...

kanarowski napisał(a):Widoki niesamowite, coraz bardziej nie mogę się doczekać czerwca, kiedy to też będziemy je podziwiać na własne oczy :D

już to chyba mówiłem, ale... zazdroszczę Ci :)

pozdrawiam,
Michał
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 23.02.2016 00:25

mapa do wczorajszej trasy
anaga tour.jpg





Słoneczne południe Teneryfy - ostatni dzień

Rano po śniadaniu, zgodnie z planem jedziemy na południe, gdzie chcemy spędzić cały dzień aż do odlotu, który ma miejsce właśnie z południowego lotniska Reina Sofia. Pogoda na północy waha się i nie umie się zdecydować.

DSC_0491-001.JPG


trasa na dziś:

teneryfa południe.jpg


Mamy jednak nadzieję graniczącą z przekonaniem, że na południu – jak zresztą wszystkie przewodniki i informatory mówią – zawsze jest słońce...

Z autostrady TF1 zjeżdżamy na Arico Viejo i górską drogą jedziemy w stronę Villa de Arico. Zatrzymujemy się tu na chwilę... bo jest fajnie

Iglesia de San Juan Bautista

DSC_0494-001.JPG


Ulica Benites de Lugo

DSC_0495-001.JPG


DSC_0496-001.JPG


DSC_0497-001.JPG


Jedziemy dalej po drodze podziwiając to co za oknem. Przez kilkanaście kilometrów wzdłuż drogi raz po jednej, raz po drugiej, ciągnie się czynny akwedukt

DSC_0498-001.JPG


DSC_0507-001.JPG


DSC_0503-001.JPG


DSC_0504-001.JPG



Kierujemy się nie na Las Vegas, a na Granadillę

DSC_0506-001.JPG


W Granadilla pogoda się klaruje idziemy na spacer po miejscowości – bardzo urocze, spokojne miasteczko. Produkują tu słynne Gofio.

DSC_0509-001.JPG


DSC_0510-001.JPG


DSC_0511-001.JPG


DSC_0513-001.JPG


DSC_0514-001.JPG


DSC_0515-001.JPG


DSC_0516-001.JPG


Następnie drogą TF21 pniemy się serpentynami w interior w stronę wulkanu chcąc dojechać do najwyżej położonego miasteczka na Teneryfie – Vilaflor

DSC_0543-001.JPG


Iglesia de San Pedro

DSC_0538-001.JPG


DSC_0535-001.JPG


DSC_0534-001.JPG


DSC_0528-001.JPG


DSC_0520-001.JPG


siadamy na kawę i "ciasto babuni", które podaje sama babunia. Polskie babunie robią lepsze, ale nie ma tragedii

DSC_0541-001.JPG


DSC_0542-001.JPG



Teraz kierujemy się już na wybrzeże. Po drodze dopada nas potężna ulewa, w której dojeżdżamy do Playa de las Americas. Czekamy w samochodzie na parkingu aż przestanie padać, Później idziemy na wybrzeże, ale okazuje się, że na tym słonecznym i suchym południu ma zamiar padać, a raczej lać już do końca dnia z małymi przerwami.

cały ten żur, na który składa się to, co ulewa zabrała ze sobą (patyki, muł, śmieci) wpada do oceanu. Woda przy głównej plaży zaczyna z koloru light blue zabarwiać się w deep brown. Pocieszeniem jest fakt, że takie zjawisko tu na południu zdarza się niezwykle rzadko.

DSC_0547-001.JPG


DSC_0548-001.JPG


DSC_0549-001.JPG


DSC_0562-001.JPG


Siadamy w knajpce przy promenadzie, ale po godzinie znów zaczyna walić żabami. Przemieszczamy się więc na chwilę do Los Christianos, ale z uwagi na to, że nic nas tu nie porywa w tę pogodę, jedziemy do Las Galletas.
Na chwilę nawet wychodzi słońce, moczymy chwilę nożyny w oceanie, ale za chwilę znów leje, idziemy zatem na ostatnią kolację do knajpy przy porcie.

DSC_0564-001.JPG


Leje tak mocno, że woda uśmierca prąd w restauracji i po zmroku jemy pyszną kolację w świetle świec :wink:
Romantycznie na koniec 8)

Na lotnisko stąd już rzut beretem. Oddajemy samochód - co sprowadza się do przekazania kluczyków i pytania ile paliwa zostawiłem w baku.
Na lotnisku okazuje się, że obie nasze walizki przekraczają dopuszczalną wagę na 2 osoby. Z pomocą przychodzi miły Polak, który ma mieszkanko na Teneryfie i dołącza się do nas w trakcie odprawy. Dopuszczalna masa 3 walizek na 3 osoby jest już w normie i nie musimy nic dopłacać. Nocny lot i wczesnym rankiem jesteśmy :hut: w domu
Za kilka dni krótkie podsumowanie

:papa:
Użytkownik usunięty
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 00:59

Wielkie dzięki za fajną relację :D 8)

Teneryfa jest śliczna :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.02.2016 06:37

Boskie są te małe miasteczka na Kanarkach, widzę, że niestety nie udało się Wam ze słońcem na koniec...
:papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 24.02.2016 17:02

Bardzo ciekawa relacja...fajnie się z Wami podróżowało...Pozdrawiam
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 25.02.2016 16:26

Lednice napisał(a):Wielkie dzięki za fajną relację :D 8)

Teneryfa jest śliczna :)

dzięki za odwiedziny :)
tony montana napisał(a):Boskie są te małe miasteczka na Kanarkach, widzę, że niestety nie udało się Wam ze słońcem na koniec...
:papa:

też tak uważam

pogoda w ostatni dzień była największą porażką wyjazdu
ajdadi napisał(a):Bardzo ciekawa relacja...fajnie się z Wami podróżowało...Pozdrawiam

bardzo mi miło i dziękuję :)
za chwilę krótkie podsumowanie
pozdrawiam,
Michał
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 25.02.2016 18:46

Podsumowanie

Teneryfa to przepiękna i różnorodna wyspa. Na tyle różnorodna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Południe to mekka dla osób lubiących spędzać wakacje na plaży, deptakach, korzystać z atrakcji hotelowych, północ oferuje piękne zabytkowe miasteczka, rewelacyjne górskie krajobrazy, centralna część wyspy skupia się wokół wulkanu, który jest idealnym miejscem na trekking, jest to też świetne miejsce dla kogoś, kto jest ciekawy nieziemskich krajobrazów. Dzieciaki również będą zadowolone: Loro Park na północy, Siam Park i Jungle Park na południu i wiele, wiele innych atrakcji dla najmłodszych

Nie mam jeszcze porównania z innymi wyspami archipelagu, ale Teneryfa nas zachwyciła. Zawsze myślałem, że to typowy, przepełniony turystyczny kołchoz. Ten tygodniowy pobyt diametralnie zweryfikował moje wyobrażenie o wyspie, również w kwestii cen – są naprawdę przystępne jak na tak popularne i egzotyczne miejsce. Generalnie staramy się nie odwiedzać tych samych miejsc więcej niż raz, aczkolwiek robimy wyjątki dla miejsc gdzie czuliśmy się …wyjątkowo – takim właśnie jest Teneryfa – miejsce gdzie będziemy chcieli kiedyś wrócić.
Wybraliśmy opcję przelot z hotelem i śniadaniem i był to dla nas strzał w 10. Rano nie traciliśmy czasu na przygotowywanie śniadania (a mamy problem wstać wcześnie, bo siedzimy do późnej nocy na tarasie wspomagając się miejscowymi destylatami). Można również poskładać sobie wylot samemu i na własną rękę rezerwować kwaterę i organizować wyżywienie - może wyjść trochę taniej. Zdecydowanie warto wypożyczyć samochód. Fabian na 8 dni wyszedł nas 15 EUR/dzień – taniej niż w Polsce. Samochody są relatywnie nowe, dobrze wyposażone, nie zniszczone (mówię o wypożyczalniach bardziej znanych), paliwo również tańsze niż w Polsce (0,77-0,85 EUR/litr PB95).

Poniżej zamieszczam mój subiektywny ranking top10 z lokalizacją na mapie, aczkolwiek atrakcyjność poniższych miejsc jest bardzo zbliżona, każde jest na swój sposób piękne i ciekawe

ranking.jpg


1. Wulkan El Teide
… oraz kaldera i cały narodowy park. Warto wyjechać na górę i podziwiać te spektakularne widoki – dobra pogoda jest tu kluczowa
2. Wąwóz Masca
…oraz zapierająca dech w piersiach trasa dojazdowa, urocza wioska.
3. Masyw Anaga
…oraz piękne trasy przecinające masyw (w tym karkołomna dróżka z Benijo do El Draquillo), oferujące rewelacyjne widoki, domy w skałach, zapomniane wioski, bujna roślinność
4. La Orotava
…klimatyczne miasteczko pełne kolonialnej architektury, warto pobyć tam za dnia i po zmroku
5. Klify Los Gigantes
…spektakularnie wyglądają zarówno w wybrzeża jak i od strony oceanu, z północnej strony (Punta de Teno) jak i z południowej (miasteczko Los Gigantes), a i ze środka (wąwóz Masca)
6. Playa de las Teresitas
…warto tam po prostu poleżeć i pokąpać się w oceanie, ale i spojrzeć nań z punktów widokowych. Plaża jest bajkowa
7. La Laguna
…piękne miasto pełne wspaniałych zabytków. Wystarczy skupić się na starym mieście
8. Punta de Teno
…oraz cały masyw Teno, widokowe trasy, dzika przyroda
9. Candelaria
…urocze miasteczko strzeżone przez ogromne pomniki królów Guanczów na wybrzeżu, warto poszwendać się uliczkami i zajrzeć do bazyliki
10. Loro Park w Puerto de la Cruz
... Wspaniałe pokazy delfinów orek i lwów morskich i wiele innych egzotycznych zwierząt i roślin. Można kupić bilet łączony ze Siam Parkiem – raj dla rodzin z dziećmi. Loro Park można połączyć z wizytą w Garachico i Icod de los Vinos


Jak widać wszystkie pozycje znajdują się w północnej części wyspy. W trakcie krótkich przygotowań przedwyjazdowych uznaliśmy, że na południu nie ma dla nas nic ciekawego. Planowaliśmy spędzić tam jeden, ostatni dzień bycząc się na plaży, ale nic z tego nie wyszło.

Szczerze polecam spędzić na Teneryfie przynajmniej tydzień :!:

Na tym kończę moją relację, dziękuję za odwiedziny i komentarze i pozdrawiam serdecznie,

Michał
:papa:


Zdrowie Wasze w gardła nasze 8)

DSC_0556-002.JPG
Użytkownik usunięty
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2016 19:18

Niezła ściąga dla planujących pobyt na Teneryfie,
zaraz zaznaczam relację w "Ulubione" 8) 8)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 25.02.2016 21:16

Dzięki za fajną 8) podróż - zachętę żeby po raz kolejny wrócić do kanarakowych planów urlopowych ...
Ale :? jaki będzie priorytet? Za dużo fajnych miejsc, w których chciałabym się znaleźć w najbliższej przyszłości! A możliwości realizacji planów stanowczo za mało :(
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 25.02.2016 21:33

Przepiekna relacja. Fajnie że na nią w końcu trafiłem :)
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 26.02.2016 07:06

Bardzo fajnie pokazana Teneryfa, widoki przepiękne. A jak cenowo wygląda w sklepach? Chodzi mi o podstawowe produkty spożywcze, napoje, alkohole?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.02.2016 07:36

Mikeee napisał(a):Zawsze myślałem, że to typowy, przepełniony turystyczny kołchoz.

Ja również :lol: . Dlatego nigdy nawet nie rozpatrywałam tego kierunku :roll: .

Świetna relacja. Niecierpliwie będę wyglądać następnej Twojego autorstwa.
Dziękuję i pozdrawiam.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 26.02.2016 09:46

Bardzo fajna relacja, która pomogła mi zaplanować majowy wyjazd.

Nie mam za bardzo, gdzie się zapytać, więc proszę autora o wyrozumiałość, a innych o informacje.

- czy z Puerto de Santiago da się dojść promenadą/ ściężką nad oceanem do Los Gigantos, czy trzeba iśc drogą przez miejscowości ?
- gdzie można zamówić wycieczkę statkiem w poszukiwaniu delfinów i pod klify ( czy tez chodzą po plaży naganiacze jak w cro ? )
- czy warto wcześniej rezerwować bilety na El Teide ( bez wejścia na szczyt ) żeby uniknąć kolejek, czy też może warto wybrać dzień na miejscu ze względu na pogodę ?
- czy w ryanairze można wykupić walizki tylko dla dzieci nie kupując dla dorosłych ( te dla dzieci są dwa razy tańsze ), a 2 większe i 4 podręczne spokojnie nam wystarczą


nocujemy w Puerto de Santiago
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.02.2016 16:00

Dzięki za tak obfitą relację. Z pewnością przyda się jako przewodnik podczas podróży na Teneryfę :D
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 26.02.2016 18:07

Dzięki serdeczne za świetną relację, Mikeee. Dużo przydatnych opisów i refleksji, fajne zdjęcia. Nawet zdążyłem skorzystać, miesiąc temu szwendałem się po Teneryfie. Z pierwszą trójką Twojego zestawienia się zgadzam (Teide, Anaga, Masca).

Mnie pierwsze spotkanie z Kanarkami podobało się baaardzo. Kreowany przez niektóre biura turystyczne obraz Teneryfy jako imprezowni z techno i drinkami z palemką to jakieś nieporozumienie. Zresztą podobne odczucia miałem na Majorce.

Raz jeszcze dzięki!

PS Sam nie wiem, czy lepszy widok jest z Teide...
Teneryfa 586.jpg

...czy na Teide :).
Teneryfa 705.jpg

Pozdrawiam!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017) - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone