Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Użytkownik usunięty
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2016 20:58

Wąwóz świetny, ale zauważyłem coś dziwnego :roll:
Obrazek

Na szlaku nie ma żadnych barierek, zabezpieczeń :?: :roll:
Na oko wygląda na to, że wystarczy chwila nieuwagi i można się ładnie wypie... :roll:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.01.2016 23:32

Mikeee napisał(a):para Anglików, którzy rano szli do oceanu, a teraz wracają do góry skalnym szlakiem (my szliśmy dnem wąwozu)

O tym górnym wariancie dowiedziałem się dopiero po powrocie z Teneryfy. A on sugeruje ciekawostki, jak na lewadach na Maderze.
Cóż... może jeszcze kiedyś.

Lednice napisał(a):Na szlaku nie ma żadnych barierek, zabezpieczeń :?: :roll:
Na oko wygląda na to, że wystarczy chwila nieuwagi i można się ładnie wypie... :roll:

To jest łatwy szlak. Dopiero na samym dole bywa kilka ciekawych momentów przy przekraczaniu wody (kiedy jest woda).

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2016 23:38

Franz napisał(a):
Lednice napisał(a):Na szlaku nie ma żadnych barierek, zabezpieczeń :?: :roll:
Na oko wygląda na to, że wystarczy chwila nieuwagi i można się ładnie wypie... :roll:

To jest łatwy szlak. Dopiero na samym dole bywa kilka ciekawych momentów przy przekraczaniu wody (kiedy jest woda).



A ha :roll:

Czyli raczej dla dorosłych 8)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 02.01.2016 02:49

marze_na napisał(a):Czekałam na ten odcinek i się nie zawiodłam.
Ekstramegafantastycznie!

Cieszę się, że Ci się podoba, jednak zdjęcia nie oddają piękna tego wąwozu. Nieraz bezradnie kombinowałem jak tu najlepiej uchwycić to przytłaczające piękno - bezskutecznie :wink:

marze_na napisał(a):Również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku i powodzenia w realizacji urlopowych planów. Niech zdrowia i kasy nie brakuje :D .

bardzo dziękuje :) . Jak będzie zdrowie i kasa to będą podróże 8)
tony montana napisał(a):Do listy dla Kolegi Wojtka dorzucilbym Icod de los Vinos a wiec popularna Dracene Smocza (wg niektorych zrodel tysiacletnia)
:)

jeśli starczy Wam czasu to jak najbardziej. Zajrzymy tam wracając z Maski.

tony montana napisał(a):Vice versa Michal Samych super wypraw i zdrowia w 2016

wojan napisał(a):
Mikeee napisał(a):Życzę Wam wszystkiego dobrego w Nowym Roku, zdrowia i realizacji wszystkich zamierzonych celów podróżniczych 8)

I tego samego Tobie Michale ... :D :papa:

woojtekg napisał(a):Ja również życzę Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

Dziękuję :D
woojtekg napisał(a):Czy warto popłynąć na delfiny i klify? Dużo to kosztuje?

wycieczki na oglądanie delfinów i wielorybów
Ja nie byłem. Czytałem gdzieś, że podczas takiej wycieczki nie ma pewności spotkania wielorybów i delfinów. Klify natomiast na pewno spotkacie - z wody wyglądają pięknie 8) .
Co prawda to nie to samo co na wolności, ale będziecie oczarowani spotkaniem z delfinami i orkami w Loro Parku :) .
Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):para Anglików, którzy rano szli do oceanu, a teraz wracają do góry skalnym szlakiem (my szliśmy dnem wąwozu)

O tym górnym wariancie dowiedziałem się dopiero po powrocie z Teneryfy.

gdybyśmy wracali wąwozem na pewno wybralibyśmy górną ścieżkę

Franz napisał(a):
Lednice napisał(a):Na szlaku nie ma żadnych barierek, zabezpieczeń :?: :roll:
Na oko wygląda na to, że wystarczy chwila nieuwagi i można się ładnie wypie... :roll:

To jest łatwy szlak. Dopiero na samym dole bywa kilka ciekawych momentów przy przekraczaniu wody (kiedy jest woda).

podczas naszego przejścia były to płytkie sadzawki, przez które skakaliśmy po kamieniach, lub przyklejeni do ściany
Lednice napisał(a):Czyli raczej dla dorosłych

myślę, że do przejścia dla każdego co najmniej średnio sprawnego osobnika :wink:

pozdrawiam,
Michał
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 04.01.2016 20:11

Masca cd

Spaceru wąwozem w stronę oceanu ciąg dalszy

DSC_0109-001.JPG


DSC_0125.JPG


momentami klify sięgają wysokości 600 m

DSC_0128.JPG


podziwiamy różne fajne roślinki, są wśród nich endemity

DSC_0129-001.JPG


DSC_0130.JPG


DSC_0137-001.JPG


deszcz postraszył na samym początku, później świeciło słońce, nie dawało się jednak za bardzo we znaki, bo w dolnej części wąwóz jest wysoki i wąski

DSC_0141-001.JPG


dochodzimy do słynnej formacji skalnej "słoniowa trąba"

DSC_0146.JPG


DSC_0150-001.JPG


DSC_0151.JPG


człowiek czasami ma wrażenie, że jest obserwowany :wink:

DSC_0154.JPG


momenty z wodą, o których wspominał Wojtek

DSC_0156-001.JPG


DSC_0163.JPG


DSC_0164.JPG


DSC_0167.JPG


DSC_0168-001.JPG


DSC_0171.JPG


DSC_0174-001.JPG


... i w końcu dochodzimy do kamienistego, ale pięknego wybrzeża...
Moim zdaniem szlak nie jest trudny, ale wymaga jednak wysiłku od przeciętnego zjadacza chleba. Trzeba się momentami wykazać zwinnością i skocznością. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie antypoślizgowe. Ja i HOla! pokonaliśmy wąwóz w 2 godziny 45 minut, zatrzymując się kilka razy na zdjęcia, podziwianie i odpoczynek.

DSC_0179-001.JPG


DSC_0180.JPG


DSC_0183.JPG



Jednak z pewnym zdziwieniem widzę puste biuro (krzesło i parasol) przewoźnika, który miał nas zabrać do Los Gigantes 8O . Jest po 16:00, kelner wpisał mi na pokwitowaniu "Last shipment - 17:00"
Idę do innego "biura", którego "dyrektor" twierdzi, że ostatni kurs mojej taksówki wodnej odbył się o 16:00. Widzę już oczami wyobraźni jak chwytam kelnerzynę za gardło, a potem wyrywam mu nogi z d... i przerabiam na rzeszoto :evil:

Na plaży czeka garstka osób, czekających na taksówkę "nie mojego biura", która rzekomo za 5 minut ma przypłynąć.
Pomocny "dyrektor nie mojego biura" dzwoni do "dyrektora mojego biura" i z intonacją wskazująca na zdziwienie informuje "moje biuro", że ma jeszcze klientów do odebrania u wylotu z wąwozu.

Rozłączając się informuje nas, że do 15 minut zjawią się, żeby nas odebrać.
Za 15 minut podpływa taksówka "mojego biura" z dwiema pięknymi paniami za sterami, które okazują się ...Brytyjkami 8O ("piękna Brytyjka" brzmi jak klasyczny oksymoron :) )
Klienci "nie mojego biura" wciąż czekają na taksówkę.

i tak oto zostajemy dostarczeni do portu Los Gigantes sami w taksówce przez 2 piękne i miłe Brytyjki

Giganty widziane z wody...

DSC_0190.JPG


DSC_0191-001.JPG


nasza taksa...

DSC_0192-001.JPG


w Los Gigantes kupujemy lody i idziemy na chwilę na plażę...

DSC_0194-001.JPG



...a po chwili na postój taksówek, gdzie dowiadujemy się od miłego pana taksówkarza, że kurs do wioski Masca będzie nas kosztował 23-24 EUR - to 19 kilometrów po serpentynach. To cena naprawdę akceptowalna.
Pan nie czeka na kolejnych klientów, tylko zaprasza nas do busa (Renault Traffic) i zawozi nas do naszego dzielnego Fabiana już osamotnionego na parkingu. Licznik pokazuje 23 EUR. Żegnamy się czule i idziemy do Fabiana się przebrać.

Następnie kierujemy się do Icod de los Vinos...

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.01.2016 20:58

Logistycznie nieźle to wszystko wyszło, no i dwie miłe Brytyjki, WOW 8O 8O

Super przygoda!

:papa:
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 05.01.2016 13:10

U nas klamka zapadła. Wylot na 7 dni 02.05, bo niestety 15.05 musimy być we Wrocławiu. Szkoda, bo tydzień później jest około 550 zł taniej.
Nocleg w Puerto de Santiago hotel 4* ( podobno naciągane bardzo ) ze śniadaniami i obiadokolacją dla naszej czwórki z możliwością rezygnacji za 2200 zł. Rewelacja.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.01.2016 15:38

woojtekg napisał(a):U nas klamka zapadła. Wylot na 7 dni 02.05, bo niestety 15.05 musimy być we Wrocławiu. Szkoda, bo tydzień później jest około 550 zł taniej.
Nocleg w Puerto de Santiago hotel 4* ( podobno naciągane bardzo ) ze śniadaniami i obiadokolacją dla naszej czwórki z możliwością rezygnacji za 2200 zł. Rewelacja.


Fajnie macie, cena hotelu bajeczna

A jeśli mozna - ile lot na ile osób?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.01.2016 16:13

Mikeee napisał(a):momenty z wodą, o których wspominał Wojtek

Momenty były.

Pozdrawiam,
Wojtek
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 05.01.2016 16:15

2 +2 ( 4 i 6 lat )
Lot wyszedł około 2800, tydzień później i byłoby mniej niż 2300.
Była jeszcze opcja 9 dni i powrotu przez Kraków, wychodziło bodajże coś około 2500, ale odpuściliśmy ze względu na długi lot i potencjalne marudzenie dzieciaków. Pewnie coś jeszcze doliczymy za jakieś walizki, ale na dzieci wychodzi 90 zł za szt za dwie strony, więc zupełnie przystępnie.

W planach na bank Loro Park, Orotava, Teide ( musze tylko żonę przekonać ) i plaża Terisitas. Ze znakiem zapytania La Laguna, Garachico, Masca / na pewno bez wąwozu /, rejs na klify, Monkey lub Jungle Park. Na pewno podskoczymy tez na którąś plaże w trójmieście. Genaralnie na cały pobyt bieżemy samochód. W Cicarze z ubezpieczeniem i fotelikami wychodzi 100-120 Eur.

Wybraliśmy Santiago ze względu na widoki, promenadę i zdecydowanie mniej turystyczny klimat niż trójmiasto. Kolacje w hotelu jako bonus, dopłata była mniej niż 300 zł, więc grzechem było nie skorzystać.

Ciekawe jak to będzie, bo raczej preferowaliśmy apartamenty i wyżywienie we własnym zakresie.
Zupełnie nie przypuszczałem, ze za 70 Eur dziennie można mieć to wszystko w hotelu. Nawet więc jak będą niedociągnięcia to nie będziemy narzekać.

Już widzę, że czasu braknie i że trzeba będzie tam kiedyś wrócić.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 05.01.2016 18:13

Udało mi się nadrobić od klifów...aż po wąwóz
Tony miał rację Twoje foty są SKANDALICZNE :wink: SUPER
Pozdrawiam
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 08.01.2016 20:19

Widzę, że "słoń" też był dla Ciebie niełaskawy :D Niestety fotka Nomada z otwartym okiem "słonia" zaginęła w brzuchu "żaby" :D

A Masca to faktycznie - punkt obowiązkowy na liście miejsc do odwiedzenia na Teneryfie :D :papa:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 11.01.2016 19:40

tony montana napisał(a):dwie miłe Brytyjki, WOW 8O 8O
Super przygoda!

nie byłbym bardzo zmartwiony, gdyby w trakcie podwózki do portu zepsułby się silnik... :lol:

...miałbym więcej czasu m.in. na podziwianie Gigantów z perspektywy oceanu :oczko_usmiech:

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):momenty z wodą, o których wspominał Wojtek

Momenty były.

..ale obeszło się bez zamoczenia :oczko_usmiech:
woojtekg napisał(a):W planach na bank Loro Park, Orotava, Teide ( musze tylko żonę przekonać ) i plaża Terisitas.

postaraj się. Nie będziecie żałować

woojtekg napisał(a): Kolacje w hotelu jako bonus, dopłata była mniej niż 300 zł, więc grzechem było nie skorzystać.

Nawet więc jak będą niedociągnięcia to nie będziemy narzekać.

ja nie trafiłem na dobre jedzenie w hotelu, szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego, dlatego wziąłem tylko śniadania. Kwota, rzeczywiście korzystna i myślę, że to dobra decyzja chociażby ze względu na dzieciaki

woojtekg napisał(a):Już widzę, że czasu braknie i że trzeba będzie tam kiedyś wrócić.

pobyt utwierdzi Cię w tym przekonaniu 8)
życzę wielu wrażeń
ajdadi napisał(a):Udało mi się nadrobić od klifów...aż po wąwóz
Tony miał rację Twoje foty są SKANDALICZNE :wink: SUPER
Pozdrawiam

bardzo się cieszę, dziękuję i witam po dłuższej nieobecności :)
wojan napisał(a): Niestety fotka Nomada z otwartym okiem "słonia" zaginęła w brzuchu "żaby" :D

szkoda, bo nigdy nie widziałem takiego ujęcia...
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 13.01.2016 22:21

Icod de los Vinos

...ale przedtem jeszcze widok wybrzeża u wylotu wąwozu Masca z cypelkiem do cumowania taksówek wodnych

barranco de masca.jpg


Jedziemy do Icod de los Vinos czyli do miasteczka gdzie rośnie El Drago Milenario (1000-letnia Smocza Dracena). W drodze do Icod podziwiamy widoki jakie oferują nam góry Teno

DSC_0195-001.JPG


DSC_0199-001.JPG



Na miejsce docieramy już pod wieczór. Kierujemy się w stronę drago

DSC_0210-001.JPG


DSC_0211-001.JPG


DSC_0213.JPG



Tak naprawdę źródła podają różne informacje na temat wieku drzewa; od 250 do nawet 1000 lat (wcześniej sądzono, że ma nawet 5000 lat) nie zmienia to faktu, że TA dracena jest największym i najstarszym drzewem tego gatunku (szparagów :lol: ) na świecie.

DSC_0205-001.JPG


DSC_0215-001.JPG


DSC_0221-001.JPG



…po czym przechadzamy się uliczkami miasteczka w poszukiwaniu knajpki na kolację.

Plac Andres de Lorenzo Caceres

DSC_0214.JPG


DSC_0222.JPG


Ayuntamiento...

DSC_0224.JPG


DSC_0225-001.JPG


DSC_0227-001.JPG


DSC_0229-001.JPG



Trafiamy do „La Parada”, którą uznajemy za najlepszą knajpkę w jakiej jedliśmy na Teneryfie.
Świeże kalmary, frytki, sałatka, królik i ziemniaczki papas canarias i stołowe przepyszne wino. Płacimy 28,50 EUR i wracamy do Puerto prosto do hotelu



Mapa przejazdu z wioski Masca do Puerto
z Los Gigantes do Maski – taksówką za 23 EUR, z Maski przez Icod do Puerto dzielnym Fabianem

gigantes-icod-puerto.jpg


:papa:
Użytkownik usunięty
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2016 22:53

Dobre :D 8) Bajka 8)

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017) - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone