Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 08.09.2009 00:21

Melduję się. Lepiej późno niż wcale. Podziwiam z otwartymi ustami. Szczególnie te miejsca, które odwiedziliśmy również w tym roku. Pozdrawiam.
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 08.09.2009 09:02

No nareszcie zawitałaś na Korculę :D Z zapartym tchem bedziemy sledzić Twoja dalszą relację . Wczoraj gdy oglądaliśmy Twoje fotki po raz kolejny przebiegł mnie niesamowity dreszcz kiedy ujrzałam wjazd na przeprawę promową w Orebiću . Jakie to były cudowne chwile kiedy tam stalismy autem u progu naszej wakacyjnej przygody . Ach ...... rozmarzyłam się
andrew_g
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrew_g » 08.09.2009 09:30

Yo :) maslinko !
... Twój każdy wątek czytam jednym tchem ... piękne i bardzo mobilne wakacje ... niezłego masz fotografa :) ... czekam na kolejne odcinki ;)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 08.09.2009 11:45

maslinka napisał(a):
janniko napisał(a):A tak aproposis, to JAKIM APARATEM robiły panie fotki, bo bardzo ładny przekaz kolorystyczny?
Czyżby czasem nie jakiś Kanonik?

Janniko, hmm... nie wiem, o jakie panie Ci chodzi :wink: Wakacje spędziłam z mężem, jedyną panią byłam ja sama :P


ups.. :oops: ... maljeńka wtopa..

maslinka napisał(a):Zdjęcia robiliśmy dwoma aparatami. Większość w relacji pochodzi z Olympusa SP-570UZ, ale sporo zostało zrobionych prawdziwym hitem: Kodakiem EasyShare C813, który kupiliśmy rok temu w... Biedronce za 299 zł


ups.. znów wtopa.. :oops:
eeee tam.. chciałem poudawać "znawcę" tematu..
no cóż.. tym razem nie wyszło..
:P :P :P

Ale zdjęcia na prawdę są fajne
powinniście sobie sprawić lustrzankę (jakąś niedrogą), bo chyba macie oko do fotek..

pozdro
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.09.2009 16:41

Basiulinek napisał(a):Maslinko-08.08 to byl pierwszy dzien naszego urlopu w Orebiczu.I- mozesz mi wierzyc lub nie-myslalam o tym,ze gdzies jestescie w okolicy!
No i mialam racje :D

Telepatia? :)


Basiulinek napisał(a):A co do cen campingow-pytalam w Pernie na campie "Palme".Nie bylo zadnego cennika na widocznym miejscu,a mily pan powiedzial nam,ze za 3 osoby,namiot i auto- 230 kn.Chcielismy sie zorientowac,zeby w przyszlym roku moze "przerzucic" sie na namiot,ale po porownaniu cen stwierdzilismy,ze jednak apartament.

Na szczęście tylko "Kalac" w Korculi był taki drogi (208 kun). Potem pojechaliśmy do Priżby i tam płaciliśmy niemal połowę tego, bo 120 kun za dobę. Wybieramy raczej kameralne campingi, które zwykle są tańsze. Apartament kosztowałby nas mniej więcej dwa razy tyle co camp. Pewnie kiedyś zamienimy namiot na apartmani, pewnie, gdy rodzina się powiększy... :wink:



Mdziumka napisał(a):Szkoda, że Humacowi poświęciliście tak mało czasu, wart jest zatrzymania się na dłuższą chwilę. Jeżeli będziecie tam jeszcze kiedyś, to polecam Wam zwiedzanie tego miejsca z przewodnikiem :) A jakie tam są szutry....Pozdrawiam 8)

Oj, to faktycznie szkoda! Nawet nie wiedziałam, że jest możliwość zwiedzania Humaca z przewodnikiem. Trochę się wtedy spieszyliśmy na prom, ale może innym razem...


Janusz Bajcer napisał(a):KORČULA :D

Bardzo fajny film! :)


yskyerka napisał(a):yes yes yes (że pozwolę sobie zacytować :D) Jesteśmy na Korculi.

Jesteśmy :D Teraz będę Was męczyć zdjęciami starówki :wink: Moim zdaniem Korcula jest najpiękniejszym miasteczkiem w Cro (Jelsa to inna kategoria; wiadomo - sentymenty). Wolę Korculę od Dubrovnika, bo jest bardziej kameralna, no i po prostu ładniejsza!

aktual napisał(a):Melduję się. Lepiej późno niż wcale. Podziwiam z otwartymi ustami. Szczególnie te miejsca, które odwiedziliśmy również w tym roku. Pozdrawiam.

Witaj, Aktual. Cieszę się, że tu trafiłeś :)

oginioszki napisał(a):Wczoraj gdy oglądaliśmy Twoje fotki po raz kolejny przebiegł mnie niesamowity dreszcz kiedy ujrzałam wjazd na przeprawę promową w Orebiću . Jakie to były cudowne chwile kiedy tam stalismy autem u progu naszej wakacyjnej przygody . Ach ...... rozmarzyłam się

Ten przedwakacyjny dreszcz, kiedy jeszcze wszystko przed nami i nie wiadomo, co się zdarzy, to coś cudownego! Jeszcze 10 miesięcy i znowu poczujemy te dreszcze :twisted:


andrew_g napisał(a):Yo :) maslinko !
... Twój każdy wątek czytam jednym tchem ... piękne i bardzo mobilne wakacje ... niezłego masz fotografa :) ... czekam na kolejne odcinki ;)

Dzięki, Andrew. Sama też bywam "fotografem", ale jeśli chodzi o zdjęcia z moim udziałem, to faktycznie są dziełem mojego męża :)


janniko napisał(a):
maslinka napisał(a):
janniko napisał(a):A tak aproposis, to JAKIM APARATEM robiły panie fotki, bo bardzo ładny przekaz kolorystyczny?
Czyżby czasem nie jakiś Kanonik?

Janniko, hmm... nie wiem, o jakie panie Ci chodzi :wink: Wakacje spędziłam z mężem, jedyną panią byłam ja sama :P


ups.. :oops: ... maljeńka wtopa..

Hehe, nie szkodzi :)


janniko napisał(a):Ale zdjęcia na prawdę są fajne
powinniście sobie sprawić lustrzankę (jakąś niedrogą), bo chyba macie oko do fotek..

Dzięki za komplement. Myślimy o lustrzance... chociaż ten nasz Olympus też jest niezły (tylko strasznie wolny; denerwujące!) Ktoś, gdzieś :wink: na cro.pli napisał, że to nie aparat robi zdjęcia, tylko fotograf...:D Mimo to, zdaję sobie sprawę z tego, że z lepszym sprzętem mielibyśmy lepsze efekty :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.09.2009 22:29

09.08 - niedziela:

Zmęczeni wczorajszym podróżowaniem śpimy dosyć długo jak na nasze "chorwackie możliwości" (zwłaszcza moje, zwykle przed ósmą budzę się, bo w namiocie nie ma czym oddychać). Możemy się wyspać dzięki całkowicie zacienionej parceli :)

W świetle dziennym w pełni doceniamy nasz kawałek campingu. Mamy sporo prywatności, podoba się nam:

Obrazek

Inni mają tej prywatności jeszcze więcej, jeśli np. zupełnie zaszyli się w krzakach :wink::

Obrazek

bo i takie zakrzaczone miejsca zdarzają się na campingu "Kalac". Fajne zwłaszcza dla tych, którzy są bez samochodu.

Idę na przegląd sanitariatów (w świetle dziennym):

Obrazek

Łazienki nie najgorsze:

Obrazek

Podobają mi się zwłaszcza płaskie, szerokie umywalki, na których można poustawiać duuużo kosmetyków :twisted::

Z prysznicami już trochę gorzej; obskurne i niezbyt czyste (nawet zdjęć nie robiłam, bo mi na to nie pozwoliło moje poczucie estetyki :wink:).
Za te pieniądze, które płacimy, spodziewałam się większych "luksusów", choćby takich jak na campie "Grebišće" w Jelsie, który jest sporo tańszy.
Ostatniego dnia pobytu na "Kalacu" odkrywam drugi budynek toalet, nowszy i bardziej estetyczny. Z dokonania tego odkrycia jestem bardziej zła niż zadowolona :wink:

Po zjedzeniu śniadanka, idziemy do kiosku (Na campingu znajduje się dobrze zaopatrzony sklep samoobsługowy, kiosk i sklepik z pamiątkami.), żeby kupić mapę wyspy. Wybieramy wydawnictwo "Kartograf", to samo, z którego mamy już świetną mapę Hvaru.

Niestety korčulańska mapa jest nieco gorsza. Nie ma planów miast na odwrocie, a stan dróg jest z 2005 roku. W praktyce niektóre drogi zaznaczone jako szutrowe okazały się już być wyasfaltowane.

Jedziemy na pierwszą wycieczkę po wyspie. Na dzisiaj zaplanowaliśmy sobie dwie zatoczki: Pupnatską Lukę i jakąś uvalę w Zavalaticy.

Do Pupnatskiej Luki do końca dojeżdżamy asfaltem, mimo że na mapie w ostatnim odcinku jest zaznaczony szuter. Zatoczka z góry robi powalające wrażenie:

Obrazek

Zresztą nie tylko z góry :D:

Obrazek

Obrazek

Spędzamy tu jakiś czas, opalamy się, nurkujemy, Niestety "życie podwodne" niespecjalne, gorsze niż na Hvarze.

Po jakimś czasie jedziemy dalej, w kierunku Čary i dalej, do Zavalaticy. Tam odbijamy w lewo i szutrową drogą dojeżdżamy do zatoczki Žitna. Jak dla mnie po prostu bajka :D
Zresztą zobaczcie sami:

Obrazek

Obrazek

Ta zatoczka zrobiła na nas największe wrażenie ze wszystkich, które widzieliśmy na Korčuli. Spędziliśmy tu sporo czasu, wylegując się na skałkach po lewej.

Bardzo nie chcemy opuszczać tego pięknego miejsca, ale zrobiło się już późne popołudnie, a my mamy jeszcze pewien plan.

Kiedyś wyczytałam na forum o campingu w Prižbie. Zamierzamy go sprawdzić, jako alternatywę dla zbyt drogiego "Kalaca" i ewentualnie przenieść się pojutrze. Bez trudu znajdujemy camping "Ravno", który podoba nam się "od pierwszego wejrzenia" :) Jest położony w uroczym maslinkowym gaju :wink: (Więcej o campie napiszę, jak tam dojedziemy :))

Postanawiamy wykorzystać czas na "Kalacu" i spędzić dwa wieczory w Korčuli, a potem przenieść się w bardziej odludne miejsce :)

Zadowoleni z odkrycia, wyruszamy w drogę powrotną. Mijamy pięknie położone Blato (zostawiając jego ewentualne zwiedzanie na kiedyś tam):

Obrazek

Na campingu zjadamy obiadokolację i rozpoczynamy przygotowania do wieczoru w Korčuli :D W następnym odcinku: Korčula by night :D

:papa:
Ostatnio edytowano 25.02.2012 19:35 przez maslinka, łącznie edytowano 3 razy
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.09.2009 22:42

Zatoczki piękne, się rozmarzyłam, my w tym roku oglądaliśmy je tylko z drogi :cry: już tego bardzo żałuję.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2009 23:18

W Korčuli odbywa się coroczny festiwal piosenki "Marko Polo Festiwal"

Tamara Kujacic - XIV Marco Polo Festival Korčula, 2009
Ostatnio edytowano 09.09.2009 16:59 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.09.2009 08:34

W tym roku widzieliśmy kilka innych błękitów, ale daleko im do tych chorwackich modrości - zatoczka Žitna urocza. :hearts:

Czekam na korčulański cdn...:D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 09.09.2009 09:21

Hmmm... mam zupełnie inny plan na przyszły tydzień, ale podejrzewam, że jak obejrzę jeszcze kilka Twoich zdjęć z Korczuli, to ulegnie on modyfikacji... :lol: :wink:
A na Korczuli byłem tylko jeden dzień, bez samochodu... 8 lat temu :!:

pozdr

...i czekam na dalsze zdjęcia :!:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 09.09.2009 14:40

zatoczka Žitna zrobiła na mnie wrażenie 8O jest przepiękna, czekam na ciąg dalszy...:)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.09.2009 14:41

Yskyerko, nic straconego, na pewno tam wrócisz :)


Janusz Bajcer napisał(a):W Korčuli odbywa się coroczny festiwal piosenki "Marko Polo Festiwal"

Tamara Kujacic - XIV Marco Polo Festival Korčula, 2009

Szkoda, że nie widzieliśmy Festiwalu...


Tymona napisał(a):W tym roku widzieliśmy kilka innych błękitów, ale daleko im do tych chorwackich modrości - zatoczka Žitna urocza. :hearts:

Czekam na korčulański cdn...:D

Nie ma jak chorwackie błękity! :D


janusz.w. napisał(a):Hmmm... mam zupełnie inny plan na przyszły tydzień, ale podejrzewam, że jak obejrzę jeszcze kilka Twoich zdjęć z Korczuli, to ulegnie on modyfikacji... :lol: :wink:

Niech żyją zmiany! (te na lepsze :D)


trinity napisał(a):zatoczka Žitna zrobiła na mnie wrażenie 8O jest przepiękna, czekam na ciąg dalszy...:)

Dzięki, Trinity. Ciąg dalszy już za chwilę :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.09.2009 14:55

09.08 - niedziela - ciąg dalszy.

Bajeczny wieczór w Korčuli:

Wieczór zaczynamy od "złapania" taksówki wodnej. Mamy to szczęście, że do starówki możemy dopłynąć łódeczką za jedyne 10 kun od osoby. Moglibyśmy też dojść (20 minut), ale jesteśmy zbyt leniwi. (Ostatni powrotny kurs o północy, więc mamy sporo czasu :D)

Wsiadamy na łajbę:

Obrazek

i po pięciu minutach przyjemnego rejsu:

Obrazek

dopływamy do korčulańskiego nabrzeża:

Obrazek

Zdjęć Korčuli na forum nie brakuje, ale nocnych fotek jest stosunkowo mało. Postaram się Wam pokazać odrobinę inne miasto, "Korčulę by night" widzianą "moimi oczami" :D

Ten odcinek będzie miał trochę inny charakter: zamieszczę tylko zdjęcia z komentarzami (bez długich opisów). Nie trzeba wielu słów, niech Korčula przemówi sama :wink:

Poza zabytkami uroku miasteczku dodają jej czworonożni mieszkańcy:

Obrazek

Obrazek

Tego drugiego "ustrzeliłam" przy knajpce "Cupido" na nabrzeżu Petra Kanavelića.

Wieża Revelin jeszcze w świetle dziennym:

Obrazek

i w nocy :D:

Obrazek

Którą wersję wolicie :?: :D

Wąskie uliczki Korčuli:

Obrazek

Sv. Marko:

Obrazek

Obrazek

Zachwyt:

Obrazek

Niczym Marylin Monroe :lol::

Obrazek

Mam nadzieję, że podobał się Wam spacer po nocnej Korčuli. Jutro kolejny wieczór w miasteczku. Może oprowadzę Was jeszcze inaczej... :wink:

:papa:
Ostatnio edytowano 25.02.2012 19:36 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.09.2009 17:26

Podobał? Nawet bardzo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.09.2009 17:39

Zaglądałem cały czas tutaj "po cichu", ale przy tym miasteczku w tym świetle i klimacie nie wytrzymałem.

Korčula ma swój niezwykły i niezapomniany urok. Będąc w Orebićiu nie mogłem co wieczór nie wyjść na plażę, by popatrzeć na drugą stronę kanału. Nigdy jednak wieczorem w tym miateczku nie byłem. Do dziś.


Czuję nieprzemijający zachwyt nad "Zachwytem".

Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009 - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone