Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam Sprawdzonego Ubezpieczenia Podroznego

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 21.07.2011 09:41

Na każdy wyjazd zagraniczny wykupuję ubezpieczenie Europejskie.pl. Tańsze od Wojażera a zdecydowanie wyższa suma ubezpieczenia. Za pośredni pakiet dla 3-osobowej rodziny (koszty leczenia i transportu 40 000 Euro) na 14 dni zapłaciłem składkę 182 zł.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 21.07.2011 10:27

Wykupiłam Wartę Travel Pakiet Rodzinny (jak zawsze zresztą) 17 dni 4 osoby (dwójka uczących się) na 15 000 E - 151 zł (euro 4,03 zł, bo to też jest ważne)

Ciepło pozdrawiam i oby nikt nigdy nie musiał z tych ubezpieczeń korzystać :)
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010
Re: Allianz - polecam z doświadczenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 21.07.2011 10:41

Agnieszka.Kulik napisał(a):W tym roku, jadąc na Chorwację zepsuło nam się auto na Węgrzech. Poprosiliśmy o naprawę na miejscu. Tak samo, bezgotówkowo, wszystko zostało przez Allianz załatwione, łącznie z tym, że dzwonili do warsztatu, sprawdzali status i kilka razy dziennie mnie informowali o sytuacji. Nie ma szans, żebym w jakikolwiek sposób dogadała się z węgierskim mechanikiem.


jaki miałaś wariant ubezpieczenia i co się zepsuło?
An_drzej
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) An_drzej » 21.07.2011 13:20

Wtrące swoje trzy grosze. Dwa lata temu byłem ubezpieczony w Generali (koszt jak dobrze pamiętam coś ok 100 zł za 3 osoby). Na miejscu musiałem iść do lekarza gdyż nie mogłem mówić i miałem gorączkę. Telefonicznie skontaktowałem się z ubezpieczycielem który się zapytał czy sobie sam pokryję koszty leczenia i w kraju uzyskam zwrot czy chcę ich interwencji. Leczenie pokryłem z własnej kieszeni (brałem rachunki) a po powrocie do kraju dostałem zwrot kasy. Jak to cenowo wygląda w tym roku niewiem ale może ktoś się podzieli wiedzą jeżeli takowe ma wykupione. :wink:
mar_70
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar_70 » 21.07.2011 13:24

wykupilem w tym roku w Generali - koszt sie nie zmienil

pzdr
dakard
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dakard » 28.07.2011 14:40

Koniecznie pamiętajcie również o Assistance dla auta. Dwa tyg. temu na dwa dni przed wyjazdem w czasie małej wycieczki w okolicach Zadaru poszedł mi pasek rozrządu....

Tel. do AXA podstawiony holownik a póżniej tydzień extra w Chorwacji + auto zastępcze na koszt AXA ( trochę wolno działali musiałem wiele razy dzwonić ). Koszt naprawy 9600 kun... i tydzień czekania. Zgłosiłem to jako szkodę AC ( zobaczymy co z tego wyjdzie ) + dodatkow napisałem do Renault Polska ( Auto do grand scenic przebieg w chwili zdarzenia 108500, pasek wymieniony przy 81000 w ASO Renault w Polsce )

Miałem również wykupione ubezpieczenie zdrowotne w Allianz direct ( ok 70 zł na 3 os. na tydzień ), ale tutaj uwaga, jak zadzwoniłem i chciałem je przedłużyć to nic z tego... nie było takiej możliwości... również strona internetowa Allianz nie pozwoliła zrobić mi nowego ubezpieczenia ponieważ miałem IP chorwacki... :(
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005
Re: Allianz - polecam z doświadczenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 28.07.2011 21:48

Agnieszka.Kulik napisał(a):W tym roku, jadąc na Chorwację zepsuło nam się auto na Węgrzech. Poprosiliśmy o naprawę na miejscu. Tak samo, bezgotówkowo, wszystko zostało przez Allianz załatwione, łącznie z tym, że dzwonili do warsztatu, sprawdzali status i kilka razy dziennie mnie informowali o sytuacji. Nie ma szans, żebym w jakikolwiek sposób dogadała się z węgierskim mechanikiem.


Co to znaczy "że szystko bezgotówkowo" chyba Alianz nie pokrył Ci naprawy auta?
P.
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010
Re: Allianz - polecam z doświadczenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 28.07.2011 22:10

piotr62 napisał(a):
Agnieszka.Kulik napisał(a):W tym roku, jadąc na Chorwację zepsuło nam się auto na Węgrzech. Poprosiliśmy o naprawę na miejscu. Tak samo, bezgotówkowo, wszystko zostało przez Allianz załatwione, łącznie z tym, że dzwonili do warsztatu, sprawdzali status i kilka razy dziennie mnie informowali o sytuacji. Nie ma szans, żebym w jakikolwiek sposób dogadała się z węgierskim mechanikiem.


Co to znaczy "że szystko bezgotówkowo" chyba Alianz nie pokrył Ci naprawy auta?
P.


Witam,

Nie, nie pokrył, bo nie było żadnej zewnętrznej przyczyny... po prostu auto się zepsuło... Niestety czasem tak bywa. Ale holowanie (mieliśmy do wyboru naprawę na miejscu, transport do Polski lub na Chorwację) około 100km do warsztatu i hotel (5 noclegów) pokrył Allianz. Codziennie, kilka razy do nas dzwonili, aby poinformować nas o postępie naprawy i pomagali dogadać się z warsztatem.

Pozdrawiam,
Aga
ART74
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ART74 » 07.08.2011 18:46

Ja ubezpieczałem się zawsze w Multibanku (kilka razy lato zima) , ale już na pewno nie będę , odradzam wszystkim !
Przy zgłoszeniu szkody potraktowano mnie jak bandytę , od razu dowiedziałem się że płacą tylko za pierwszą wizytę u lekarza ,podchwytliwe pytania czy aby może nie byłem pijany ?
koszt ubezpieczenia niewielki ponad 100zł 14 dni 2+1
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 10.08.2011 17:12

Mnie podobnie potraktowało PZU......nigdy więcej tam ubezpieczenia :x
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 10.08.2011 18:27

Ja kupiłem Globtrotera w Allianz za 93 zł - 25 000 euro kosztów leczenia i 2500 euro NNW na 4 osoby (2+2 małe dzieci) na 11 dni.
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 12.08.2011 22:22

To dorzucę jeszcze naszą przygodę....
Jakieś dwa lata temu będąc na Korculi z dziećmi, wydarzyła się
przygoda gdzie musieliśmy korzystać z pomocy szpitala w Vela Luca.

Ubezpieczenie PZU Voyager - bez problemów, bezgotówkowo i bez najmniejszego stresu. Wystarczył jeden telefon do konsultanta w PL
i reszta formalności została załatwiona już bez naszego udziału...
w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze dokończyliśmy hospitalizację
naszego dziecka.....:-) Cali i zdrowi wróciliśmy do PL bez
większego uszczerbku na zdrowiu i portfelu....

Nie jestem fanem PZU - ale chyba faktycznie, Duży może więcej......

pzdr.samart
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 19.08.2011 07:42

Teska napisał(a):Mnie podobnie potraktowało PZU......nigdy więcej tam ubezpieczenia :x


A wystarczyło przeczytać OWU.

A tak na marginesie to na przykład rafting jest traktowany jako sport ekstremalny i wypadek na takim spływie nie podlega pod zwyczjne ubezpieczenie. Tak samo jak po spożyciu
Adriano84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 26.07.2015
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adriano84 » 31.07.2015 23:02

alutka9 napisał(a):
Walk3r napisał(a):W przypadku wypadu na narty z całą pewnością polecałbym ubezpieczenie na najwyższą możliwą kwotę. Lecz wyjazd nad morze do Chorwacji nie jest tak ryzykowny. Pamiętajcie że koszty leczenie za wypadki komunikacyjne pokrywa OC sprawcy.

pamietaj ze jakikolwiek transport medyczny do kraju pokrywasz sam :!:
jedyne co moze tu zaradzic to dodatkowe ubezpieczenie i to nie na 20-30 tys zl,jezeli ty jestes sprawca juz nie jest tak wesolo,bo z twojego oc poszkodowany jest zabezpieczony a ty? w samej Chorwacji jest super sprawa z kosztami leczenia dla Polakow,gorzej jak trafi sie cos po drodze,czego oczywiscie ani tobie,ani nikomu z nas wyjezdzajacych nie zycze.
sprawa jest prosta albo sie ubezpieczamy,albo jedzmy na ryzyko ze nic sie nie trafi,bo ubezpieczenie za kilkanascie zlotych to strata kasy :!: :!: :!:


Ja wykupuje w PZU Vojegera, szczęśliwie nigdy nie byłem zmuszony korzystać aczkolwiek kilka razy korzystałem w kraju z usług PZU i jestem zadowolony. Mam nadzieję, że za granica też będzie wszytko OK?
zygzak
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygzak » 28.02.2016 20:03

Jakie ubezpieczenie/ubezpieczyciela obecnie polecacie ? Potrzebuję coś na majówkę, na 7 dni z przewlekłymi chorobami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Szukam Sprawdzonego Ubezpieczenia Podroznego - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone