Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam Sprawdzonego Ubezpieczenia Podroznego

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MATEUSUNIQUE
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 13.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MATEUSUNIQUE » 23.06.2011 20:00

Ubezpieczenie Wojażer z zeszłego roku(lipiec) na 10 dni,dwie dorosłe osoby i jedno dziecko.Suma ubezpieczenia 20.000 euro,nnw 4000 euro w tym koszty leczenia w związku z zaostrzeniem lub powikłaniami choroby przewlekłej,oc w życiu prywatnym.Cena 87 zł.Dane zpisane z w/w polisy(doczekała tego roku).Wtym roku tak samo,wyliczone przez agenta pzu.
Marek75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 26.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek75 » 23.06.2011 21:04

marpud napisał(a):Szukam informacji o dobrym ubezpieczycielu od osób które refundowały koszty leczenia itd. Nie ofert bo od tego jest wyszkiwarka:)

Sam odradzam AXA, to cwaniaki i kombinatorzy, mielismy full pakiet w zeszłym roku i odmówili wypłaty 290e z Hiszpanii- pediatra, leki, kosMetyki specjalistyczne do podraznionej skory. Mega problemy skórne po basenie. Stwierdzili, ze dziecko musiąło miec problemy wczesniej co jest bzdura. A co jak odmowią zapłacic komus za szpital. ZŁODZIEJE !
Moim zdaniem to polisa na europe ok 50000e to minimum trzeba patrzec czy jest ratownictwo, transport medyczny i transport do kraju (medyczny), pomoc prawna, tłumacza oraz pokrycie kosztów leczenia, a nie zwroty bo mogą to być sumy..
Ktos mial doswiadczenia z genralli albo signal-duna) ?

ELVIA ODPADA..970ZL ZA 3 OS ZA 2 TYG EUROPA 50000E POJE..

W KWESTIACH DROGOWYCH POLECAM ASISTANCE STARTERA - TO TAKI POLSKI ADAC. FULL ZAKRES NA EUROPE I POLSKE ZA 199ZL ROCZNIE. KIEROWCA LAWETY/MECHANIK STWIERDZIL PRAWIDLOWO USTERKE NA DRODZE -CZUJNIK POLOZENIA WALKA ROZRZADU NO ALE NIE BYL W STANIE NA DRODZE TEGO PRZECIEZ WYMIENIC NIE MAJAC CZESCI ( MAJA PROBOWAC NAPRAWIAC NA DRODZE ) POMOC DROGOWA DOTARLA SZYBKO SPRAWNIE . ZA 199 BEZ LIMITU KM. DOJECHALI W W 40 MINUT ! MOZNA KUPIC ONLINE UBEZPIECZONE JEST AUTO NIEWAZNE KTO PROWADZI, BARDZO SZEROKI ZAKRES.

Dodaje 2 cenne info - axa i starter i mam nadzieje dostane cos w zamian. pzr


Starter tak samo jak inni ma limity na holowanie!!!!
Na terenie Polski jest bez "limitów", jednak nie dalej jak do miejsca zamieszkania (czyli jednak limit)
Na terenie UE max 100km
Nie wprowadzaj w błąd!!!
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 24.06.2011 17:00

A miał ktoś Podróznika 15 lub 30? Jeśli tak, to jakies doświadczenia?
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 25.06.2011 16:31

tygrysek0038 napisał(a):A miał ktoś Podróznika 15 lub 30? Jeśli tak, to jakies doświadczenia?


Od 15.02.2011. wymienione ubezpieczenia są dostępne tylko dla klientów Warty mających AC lub OC.

P.S. Autor wątku miał chyba na myśli ubezpieczenie kosztów leczenia - nie asisstance dla auta.
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 26.06.2011 09:33

przepraszam że się wtrącam ale wielkość składki jest napewno ważna dla nas ale drodzy najważniejsze są właśnie warunki korzystania z tego ubezpieczenia, Chorwacja zadeklarowała m.in. z Polską drobną pomoc medyczną bezpłatnie, sprawdziłem to dwa lata temu -drobne szycie brody 5 latkowi, co dwa dni zmiana opatrunku oraz antybiotyk to wszystko było gratis, zrobili tylko ksero paszportu rannego że udzielali takiemu pomocy. Dlatego myślę ze jadąc do Chorwacji i wykupując dodatkowe ubezpieczenie warto sprawdzić jak wygląda sprawa pokrycia kosztów pobytu w szpitalu oraz np. transportu zwłok do Polski. Wiem piszę o najczarniejszych scenariuszach których nikomu się nie życzy, ale przecież wykupując dodatkowe ubezpieczenie robimy to po to aby mieć jak najmniej problemów i kosztów na wypadek właśnie takich sytuacji. Ale znam sytuację że ktoś wykupił polisę i zmarł nagle za granicą potem okazało się że w ramach tego ubezpieczenia było pokrycie rachunków leczenia ale powyżej 150 euro i każdy miał, płacić z własnej kieszeni, a zwrot tych kosztów miał następować po przedstawieniu rachunków w firmie ubezpieczeniowej w Polsce oraz na wypadek śmierci nie było transportu zwłok do Polski i rodzina musiała wybachać kilka tysięcy złotych.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 26.06.2011 10:57

Te największe firmy mają porównywalne oferty. Ja osobiście zapoznałem się z oferta Allianz, Ergo Hestia, ING, Aviva. Najlepsze finansowo warunki miała Ergo Hestia, ale różnice w sumie ubezpieczenia były niewielkie. Najwyższa oferta wynosiła 55 zł o osoby na 11 dni ( kwota ubezpieczenia 150 tys. zł. oc , nw, ubezpieczenie bagażu itd)
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010
Allianz - polecam z doświadczenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 26.06.2011 22:20

Wszystkim polecam Allianz...

Już nie raz mi się sprawdziło, jeżeli chodzi o podróże. Nie wiem, jak wypada cenowo, w porównaniu z innymi firmami, niemniej jednak zarówno zdrowotnie jak i na auto sprawdza się rewelacyjnie.

Dwa przykłady z życia. 10 lat telu byłam w USA, niestety trochę się tam rozchorowałam. Jeden telefon, to było wszystko, co ja musiałam sama zrobić. Bezgotówkowo, zostałam umówiona do lekarza, miałam zrobione wszystkie badania i dostałam leki. Wszystko szczęśliwie się zakończyło.

W tym roku, jadąc na Chorwację zepsuło nam się auto na Węgrzech. Poprosiliśmy o naprawę na miejscu. Tak samo, bezgotówkowo, wszystko zostało przez Allianz załatwione, łącznie z tym, że dzwonili do warsztatu, sprawdzali status i kilka razy dziennie mnie informowali o sytuacji. Nie ma szans, żebym w jakikolwiek sposób dogadała się z węgierskim mechanikiem.

Pozdrawiam,
Aga
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 12.07.2011 13:16

Właśnie ubezpieczyłam 4 osoby w mbanku (pakiet Medium) na 2 tygodnie. Razem 150,40 zł.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 12.07.2011 14:24

witam,jako agent ubezpieczeniowy,napisze tylko tyle nie cena jest naistotniejsza a zakres i suma ubezpieczenia :!: :!: ubezpieczamy sie na wypadek nieszczescia,pobytu w szpitalu,transportu chorego,badz ( nie daj Boze) zwlok do kraju i tu nikogo nie bedzie obchodzic za ile kupiles ubezpieczenia tylko na ile cie stac,kupowanie ubezpieczenia tylko po to by miec jest bez sensu,zycze oby nikt nigdy nie musial sprawdzac ile naprawde kosztuje nieszczescie.
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 12.07.2011 17:58

gdzies w gazecie czytałem, że jest sporo skarg na ubezpieczenia oferowane przez banki. Polecam Generalli, dobre warunki i przystępna cena i wszystko online w pare minut.
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 12.07.2011 19:52

Czy ktoś korzystał może z ofert Generali - Ubezpieczenie podróży przez SMS - ORANGE?
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 16.07.2011 07:42

Dokonałem zakupu Ubezpieczenia Generali na 8 dni za 3 osoby 49 zł. Koszt leczenia na 40.000 zł + ASS + OC
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 16.07.2011 08:31

Czyli praktycznie żadne ubezpieczenie... Na tym nie należy oszczędzać.

Dam ci przykład co prawda zimowy. Austria, narty, skomplikowane złamanie nogi, dwie operacje, 12 dni hospitalizacji. Ubezpieczenie na 80.000 zł nie pokryło wszystkich kosztów, trzeba było dopłacać... a przecież złamanie nogi to nie jakaś bardzo rzadka przypadłość, tfu,tfu, oby nigdy !


No i pamiętajcie o chorobach przewlekłych !
Jeśli w ostatnich kilku miesiącach byliście z jakiegoś powodu hospitalizowani to w zależności od opcji i ubezpieczyciela, jeśli tego nie wykupicie, nie dostaniecie zwrotu kosztów !

Np. Miałem 2 miesiace temu badania w szpitalu przez dwa dni, jeśli trafiłbym do szpitala na wakacjach i nie miał wykupionej opcji chorób przewlekłych, guzik bym dostał zwrotu ! Czasami niektórzy ubezpieczyciele mają w OWU nawet do roku wstecz hospitalizację !
Walk3r
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 26.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walk3r » 21.07.2011 08:43

W przypadku wypadu na narty z całą pewnością polecałbym ubezpieczenie na najwyższą możliwą kwotę. Lecz wyjazd nad morze do Chorwacji nie jest tak ryzykowny. Pamiętajcie że koszty leczenie za wypadki komunikacyjne pokrywa OC sprawcy.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 21.07.2011 09:21

Walk3r napisał(a):W przypadku wypadu na narty z całą pewnością polecałbym ubezpieczenie na najwyższą możliwą kwotę. Lecz wyjazd nad morze do Chorwacji nie jest tak ryzykowny. Pamiętajcie że koszty leczenie za wypadki komunikacyjne pokrywa OC sprawcy.

pamietaj ze jakikolwiek transport medyczny do kraju pokrywasz sam :!:
jedyne co moze tu zaradzic to dodatkowe ubezpieczenie i to nie na 20-30 tys zl,jezeli ty jestes sprawca juz nie jest tak wesolo,bo z twojego oc poszkodowany jest zabezpieczony a ty? w samej Chorwacji jest super sprawa z kosztami leczenia dla Polakow,gorzej jak trafi sie cos po drodze,czego oczywiscie ani tobie,ani nikomu z nas wyjezdzajacych nie zycze.
sprawa jest prosta albo sie ubezpieczamy,albo jedzmy na ryzyko ze nic sie nie trafi,bo ubezpieczenie za kilkanascie zlotych to strata kasy :!: :!: :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Szukam Sprawdzonego Ubezpieczenia Podroznego - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone