Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam - Książka o Jugosławii i jej upadku

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010
Szukam - Książka o Jugosławii i jej upadku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 07.07.2013 22:27

Witam,
po raz kolejny właśnie jestem na Bałkanach i tak jadąc i słuchając pytań syna (i na sporą część nie znając odpowiedzi) stwierdziłem że niewiele wiem o historii Jugosławii.

Głównie interesuje mnie ta historia najnowsza - ostatnie ok. 20 lat. Czyli kto rozpoczął wojnę i dlaczego, jakie państwa kolejno się odłączały i ponownie łączyły, kto kogo mordował, itd......

Znacie jakieś pozycje książkowe na rynku ?? Niekoniecznie takie gdzie będą setki dat i liczb, ale chętnie jakieś 'ciekawostki'.
Ostatnio edytowano 08.07.2013 11:17 przez Stendo, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.07.2013 10:51

może te:
Kocioł bałkański. Wojna wróciła do domu / Autor: Ryszard Bilski

Konflikty na Bałkanach w okresie kształtowania się państw narodowych w XIX i na początku XX wieku / Autor: Mirosław Dymarski

Jugosławia HPŚ XX Wieku / Autor: Wiesław Wałkiewicz

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Szukam - Książka o Jugosławii i jej upadku
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone