Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Supetar + Sutivan + Pag = WM

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.08.2017 21:23

Trochę pospaliśmy, wrażeń było dużo, a i spać poszliśmy trochę późno :wink: . W Chorwacji każdy dzień zaczyna się tak samo.
Poranny spacer po kruh jest dla mnie rytuałem :D Czemu w Polsce tak nie jest :roll:
20170627_072006.jpg
20170627_072102.jpg

Tym razem nie idę skrótem, tylko brzegiem Jadranu
20170627_072325.jpg

Namierzam nasz budzik :wink:
IMG_1546.JPG

Bracki kruh rustic smakuje wybornie z kawką i dżemikiem.
Dzisiaj w planach mamy plażowanie przy kempingu Waterman Beach Village, czyli tu :lol:
Bez tytułu.jpg

Drogę poznaliśmy w ostatnim odcinku.
Jesteśmy na końcu wczorajszej plaży, przed 100 metrowym deptakiem, który prowadzi do naszej dzisiejszej plaży :P
IMG_1660.JPG

Idziemy dalej przy murku,
IMG_1665.JPG

oglądając .... :lol:
IMG_1666.JPG

I już zaraz... za zakrętem
IMG_1670.JPG

Jeszcze rzut oka za siebie :wink:
IMG_1738.JPG

Jest :D , po 15 minutowym spacerku jesteśmy na miejscu :mrgreen:
IMG_1721.JPG

IMG_1676.JPG
IMG_1679.JPG

Cudowne miejsce, dla nas nr 2 jeśli chodzi o supetarskie plaże :mrgreen:
Z wody praktycznie nie wychodzimy, mimo że życie podwodne bez szału, plaża jest boska :P
IMG_1674.JPG

IMG_1702.JPG
IMG_1710.JPG

IMG_1724.JPG


I kilka kroków za plażą
IMG_1680.JPG
IMG_1681.JPG
IMG_1684.JPG
IMG_1685.JPG
IMG_1688.JPG
IMG_1695.JPG
Ostatnio edytowano 02.11.2017 23:53 przez Habanero, łącznie edytowano 4 razy
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 02.08.2017 21:28

Habanero napisał(a):... Najbardziej lubię to, że najbardziej rozreklamowane miejsca (np Zlatni Rat ), robią najmniejsze wrażenie, a każdego cieszy zupełnie co innego. To lubię najbardziej :mrgreen: :papa:


:D ... w takim razie mamy podobne odczucia. Zlatni Rat jest wg. nas baaardzo przereklamowany. Nie wspomnę o fakcie, że z samego miasta na plażę jest dosyć daleko, my i tak przyjechaliśmy tam, dwoma samochodami z Sumartinu. Parking :wink: 100 kun, za cały dzień, na 2 auta, byliśmy ok. 11.00, wyjechaliśmy przed 16.00.
Na samą plażę maszerowaliśmy kilka minut. :roll:
Plaża, mnóstwo ludzi, nie tylko z okolic Bol. Wśród nas, na pewno masa, jednodniowych plażowiczów, podobnych do nas. Nawiasem mówiąc, tuż obok nas, plażowali nasi rodacy, którzy przyjechali na Brać z Makarskiej, /odczucia podobne/.
Wokół mrowie ludzi, tłumy, wprost niesamowity gwar, ogromny ruch.
Woda, akurat w tym dniu, była bardzo, bardzo zimna. Z drugiej strony cypla, natomiast bardzo wysokie fale.

Ot, cały Bol...

:D ...oczywiście po południu, nie zabrakło atrakcji, typu narty wodne, Windsurfing. Podobno na Bol, przeważa mistral, który idealnie nadaje się do uprawiania tego rodzaju sportów. Zaawansowani surferzy, zaprezentowali nam fajne, spektakularne widoki i to był plus Zlatniego Ratu :hearts:

Zdecydowanie jednak, ponieważ jesteśmy amatorami ciszy i spokoju, nasza mała plaża w pobliżu beach baru Kartolina, wierz mi, była o wiele sympatyczniejsza...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.08.2017 21:35

Jak miło pospacerować u Ciebie po moim ulubionym Supetarze :)

To prawda, w Cro wyjście po kruh to sama przyjemność :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.08.2017 22:43

majeczka napisał(a):
:D ... w takim razie mamy podobne odczucia. Zlatni Rat jest wg. nas baaardzo przereklamowany. Nie wspomnę o fakcie, że z samego miasta na plażę jest dosyć daleko, my i tak przyjechaliśmy tam, dwoma samochodami z Sumartinu. Parking :wink: 100 kun, za cały dzień, na 2 auta, byliśmy ok. 11.00, wyjechaliśmy przed 16.00.
Na samą plażę maszerowaliśmy kilka minut. :roll:
Plaża, mnóstwo ludzi, nie tylko z okolic Bol. Wśród nas, na pewno masa, jednodniowych plażowiczów, podobnych do nas. Nawiasem mówiąc, tuż obok nas, plażowali nasi rodacy, którzy przyjechali na Brać z Makarskiej, /odczucia podobne/.
Wokół mrowie ludzi, tłumy, wprost niesamowity gwar, ogromny ruch.
Woda, akurat w tym dniu, była bardzo, bardzo zimna. Z drugiej strony cypla, natomiast bardzo wysokie fale.

Ot, cały Bol...

:D ...oczywiście po południu, nie zabrakło atrakcji, typu narty wodne, Windsurfing. Podobno na Bol, przeważa mistral, który idealnie nadaje się do uprawiania tego rodzaju sportów. Zaawansowani surferzy, zaprezentowali nam fajne, spektakularne widoki i to był plus Zlatniego Ratu :hearts:

Zdecydowanie jednak, ponieważ jesteśmy amatorami ciszy i spokoju, nasza mała plaża w pobliżu beach baru Kartolina, wierz mi, była o wiele sympatyczniejsza...
Reasumując. Wszystkie plaże są piękne, tylko na te rozreklamowane najlepiej późną jesienią, albo wczesną wiosną przyjeżdżać :wink: :papa:

maslinka napisał(a):Jak miło pospacerować u Ciebie po moim ulubionym Supetarze :)

To prawda, w Cro wyjście po kruh to sama przyjemność :D

Dzięki za miłe słowa :D , a spacery po Supetarze były czystą przyjemnością :D :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 03.08.2017 00:01

Czuję sensorycznie ten spacer po kruh... :P

Czy ta ostatnia plaża to ta przy kampie Waterman? Ja-kryptoblondynka :mrgreen: staram się czytać uważnie, ale z nadmiaru info o Braczu( notatki z kilku relacji przed wyjazdem 29 dni :D ) zaczyna mi się mieszać..

To zdjęcie podoba mi się - czuć jakąś obietnicę za tym zakrętem

I już zaraz... za zakrętem

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 821 x 616)IMG_1670.JPG
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 03.08.2017 07:52

Katerina napisał(a):Czuję sensorycznie ten spacer po kruh... :P

Czy ta ostatnia plaża to ta przy kampie Waterman? Ja-kryptoblondynka :mrgreen: staram się czytać uważnie, ale z nadmiaru info o Braczu( notatki z kilku relacji przed wyjazdem 29 dni :D ) zaczyna mi się mieszać..

To zdjęcie podoba mi się - czuć jakąś obietnicę za tym zakrętem

I już zaraz... za zakrętem



Tak to plaża przy Kampie. Jest bardzo kameralnie, bez muzy i w ciszy. :mrgreen: noooo cykady trochę rozbijają tą ciszę. :D
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 03.08.2017 08:37

Ja nie chodziłem po kruh, tylko po bułki (jak jest po ichniemu?), gdyż mieli bardzo dobre w naszym sklepie osiedlowym ;)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.08.2017 10:11

Katerina napisał(a):Czuję sensorycznie ten spacer po kruh... :P

Czy ta ostatnia plaża to ta przy kampie Waterman? Ja-kryptoblondynka :mrgreen: staram się czytać uważnie, ale z nadmiaru info o Braczu( notatki z kilku relacji przed wyjazdem 29 dni :D ) zaczyna mi się mieszać..

To zdjęcie podoba mi się - czuć jakąś obietnicę za tym zakrętem

I już zaraz... za zakrętem

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 821 x 616)IMG_1670.JPG

Dokładnie to ta plaża.
Tutaj filmik, który nagrałem dla Gusi-s, pokazujący plażę i dojście do kempingu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2017 10:28

Oglądając co rusz jakąś relację, coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że w Cro jest wiedzania na kilka lat :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.08.2017 10:32

Trajgul napisał(a):Ja nie chodziłem po kruh, tylko po bułki (jak jest po ichniemu?), gdyż mieli bardzo dobre w naszym sklepie osiedlowym ;)
Bułki to chyba ogólnie pecivo, ale nie jestem pewny :roll:
IMG_1604.JPG
Ostatnio edytowano 02.11.2017 23:57 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2017 10:37

Kruh to nie przypadkiem chleb? Pecivo to coś w rodzaju ciastkarni ale tu mój początkujący chorwacki nie daje głowy - słownik w jednej linii podaje i ciastka i bułki. Zaś bułka to de facto prawie jak po naszymu - žemlja (żymła) :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.08.2017 10:44

Pääkäyttäjä napisał(a):Kruh to nie przypadkiem chleb? Pecivo to coś w rodzaju ciastkarni ale tu mój początkujący chorwacki nie daje głowy - słownik w jednej linii podaje i ciastka i bułki. Zaś bułka to de facto prawie jak po naszymu - žemlja (żymła) :mrgreen:

Kruh to na pewno chleb :D Bułka - žemlja , tego nie wiedziałem :roll:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.08.2017 10:48

Pääkäyttäjä napisał(a):Oglądając co rusz jakąś relację, coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że w Cro jest wiedzania na kilka lat :D

Nigdzie indziej w najbliższych latach nie wybieram się :mrgreen: :hut: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.08.2017 10:51

pawel silesia napisał(a):
Habanero napisał(a):CD
Jeszcze raz w prawo. Gdzie ta nasza plaża :?:
Przybliżam i ...... bingo :P Jest murek z deptakiem, musi tam być :idea: :mrgreen: na końcu
Załącznik IMG_1618.JPG nie jest już dostępny

O kurcze... Moja miejscówka rok temu 8O :mrgreen: Ale tam było fajnie! :oczko_usmiech: ...

O kurcze! a właśnie, że moja jeszcze tydzień temu :mrgreen:
IMG_20170720_083305.jpg
IMG_20170720_082804.jpg
IMG_20170720_082721.jpg


Habanero napisał(a):... Pawle, to dzięki Twojej relacji, dowiedziałem się, że koło Twojego campu, znajdę piękne miejsce do plażowania :D :papa:
Jeszcze raz dzięki za relację :D ...
Ja również :) oraz dzięki Tobie, bo zrobiłeś dla mnie filmik i zwizytowałeś kemping :) Nawet mi odradzałeś lokowanie się na nim z własną budką ale nie posłuchałam i nie żałuję absolutnie :)
Nasz obóz prezentował się tak tuż po rozbiciu - jeszcze bez daszka bo wiało :)
IMG_20170716_180717.jpg


Miało nie być widoczku na morze a jednak ... :) to mnie najbardziej ucieszyło
IMG_20170716_171850.jpg
IMG_20170717_082200.jpg


Habanero napisał(a): ... I kilka kroków za plażą ...
Załącznik IMG_1680.JPG nie jest już dostępny
...

Jest następna plaża :)
IMG_20170726_110918.jpg


Katerina napisał(a):... czuć jakąś obietnicę za tym zakrętem ...

I za każdym następnym w tamtą stronę :)
IMG_20170725_145222.jpg
IMG_20170717_150341.jpg
IMG_20170717_150431.jpg
IMG_20170717_151039.jpg


majeczka napisał(a):... Zlatni Rat jest wg. nas baaardzo przereklamowany. Nie wspomnę o fakcie, że z samego miasta na plażę jest dosyć daleko, my i tak przyjechaliśmy tam, dwoma samochodami z Sumartinu. Parking :wink: 100 kun, za cały dzień, na 2 auta, byliśmy ok. 11.00, wyjechaliśmy przed 16.00.
Na samą plażę maszerowaliśmy kilka minut. :roll: ...

A my zaparkowaliśmy za free zaraz na wjeździe - tutaj i spokojnie, spacerkiem przez zacieniony deptak w 20 min. z foceniem dotarliśmy do Rogu :)
Wrażenia takie same i innych się nie spodziewaliśmy ale być = koniecznie zobaczyć ;)

Habanero napisał(a): ... Tutaj filmik, który nagrałem specjalnie dla Gusi-s, pokazujący plażę i dojście do kempingu.
Jeszcze raz dzięki :)

Sorki za wcinki ale nie mogę się powstrzymać ... nie wiem czy zdam samodzielną relację bo na razie mi się nie kce ;)
Ostatnio edytowano 08.09.2017 09:57 przez gusia-s, łącznie edytowano 1 raz
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.08.2017 10:59

Dzięki gusia-s za piękne zdjęcia :hearts: Cudownie uzupełniły relację :D :papa: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Supetar + Sutivan + Pag = WM - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone