Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Subiektywny wybór aparatu cyfrowego na prezent gwiazdkowy.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004
Subiektywny wybór aparatu cyfrowego na prezent gwiazdkowy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 21.12.2004 13:27

Ponieważ Gwiazdka tuż, tuż, a niezdecydowani pewnie wciąż szukają w gąszczu danych i porównań pozwolę sobie zaproponować całkowicie subiektywną listę ciekawych aparatów cyfrowych. Oczywiście mile widziane są Wasze propozycje. Umówmy się, że z każdej kategorii proponujemy 3 modele, dodając krótkie uzasadnienie. Bierzemy pod uwagę cenę samego aparatu (bez karty pamięci czy akumulatora). Ceny wyśrodkowane: sklep - Allegro - internet.

Aparaty do 1000 zł
Nikon serii Coolpix (2200, 3200, 3700) - przyjemne, bezproblemowe automaty z dużą ilością predefiniowanych programów tematycznych i asystentów, bardzo dobra jakość zdjęć
Canon A60/75 - bardzo dobra jakość zdjęć, pełny tryb manualny
Olympus C725 - nie jest to najnowszy model, ale jedyny megazoom w tej kategorii (8 x) z pełnym manualnym nastawianiem parametrów ekspozycji

Aparaty 1000 - 2000 zł
Fuji S5100 (5500) - rasowy wygląd lustrzanki, duży zoom (x 10) pełny manual, tryb zapisu zdjęć RAW. Wg mnie hit tej kategorii cenowej
Canon S1 IS - mimo niewielkiej, jak na obecne standardy martycy (3,2 mln pixeli) kusi optyczną stabilizacją obrazu, świetną jakośćią filmów, bardzo dobrymi zdjęciami, odchylanym ekranem LCD i rasowym wyglądem
Canon G5 - starszy model, nadal w bardzo dobrej kondycji, potaniał po wprowadzeniu następcy - G6. Matryca 5 mln.

Aparaty 2000 - 3000 zł
Canon D300 - jedyna cyfrowa lustrzanka, której cena spadła poniżej 3000 zł (Allegro). Bezsprzeczny hit tej kategorii cenowej.
Minolta A2/A200 - bardzo zaawansowane technologicznie cyfrówki ze stabilizacją matrycy, 8 mln pixeli i zoomem x7. Cena poniżej 3000 zł na Allegro.
Nikon 8400 - następca bardzo dobrego modelu 5400, matryca 8 mln, odchylany ekran LCD, świetna jakość zdjęć

Aparaty 3000 - 4000 zł
Canon PowerShot Pro1 - bardzo dobra propozycja, zwłaszcza ze względu na świetną optykę. Matryca 8 mln, zoom x 8
Nikon 8800 - 8 mln pixeli, zoom x8. Najbardziej zaawansowany compact Nikona
Olympus C8080 - podobne zalety co w wyżej wymienionych modelach, zoom "tylko" x 5

Aparaty powyżej 4000 zł (raj cyfrowych lustrzanek)
Canon EOS 20d - jeden z topowych modeli Canona
Nikon D70 - jedna z lepszych lustrzanek cyfrowych
Minolta Dynax D7 - najnowsza propozycja Minolty
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 21.12.2004 19:55

Witam Robercie !!!!! U mnie Gwiazdor już był !!!!!

Fuji poszło z resztą poszalałem, i chyba sie domyślasz !!!! :lol:
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 21.12.2004 20:49

Jurek , szyfrem gadasz , pewnie znowu umawiacie się na picie beze mnie :cry: zapamiętam to sobie !!! :wink:
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 21.12.2004 21:08

bazyl napisał(a):Jurek , szyfrem gadasz , pewnie znowu umawiacie się na picie beze mnie :cry: zapamiętam to sobie !!! :wink:

Tutaj wszystko jest jasne...
Tłumaczę szyfr :wink:

"Witam" - cześć
"Robercie" - wiadomo
"U mnie Gwiazdor już był" - chyba nie chodzi o jakiegoś aktora, chociaż też się przebiera...
"Fuji poszło" - sprzedałem
"z resztą poszalałem," - wydałem troszeczkę kasy
"i chyba sie domyślasz" - oczywiście kupiłem Canon EOS 20d, Nikon D70 i Minolta Dynax D7 bo nie mogłem się zdecydować na żaden z nich :wink:
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 21.12.2004 21:58

Józek tłumaczenie na 6- trafiłeś prawie jak Robin Hood :P
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 21.12.2004 22:03

Oj Bazyl !!! Tęsknie za Wami !!!! W tygodniu jest mnie ciężko namówić na
wybryki !!! Chyba że 1 maja jest w środku tygodnia !! :lol:
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 21.12.2004 22:09

Jurek napisał(a):Witam Robercie !!!!! U mnie Gwiazdor już był !!!!!

Fuji poszło z resztą poszalałem, i chyba sie domyślasz !!!! :lol:

Jurek!!! Zaraz chyba omdleję z wrażenia! Masz NIKONA!!!! Rany, chłopie, ale Ci zazdroszczę. Dasz potrzymać? Tak choć 2 minutki, żeby Jola zdążyła mi zdjecie z Nim zrobić. Dasz... plisss
No dobra, wiem że dasz, bo już wcześniej obiacałeś :lol:
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 21.12.2004 22:16

Własnie przebijam się przez 208 stron instrukcji. :? Ale widzę że praktyka na
F70 bardzo dużo dała. Sprzęcicho jest niesamowite. Teraz tylko czekam na wiosnę !!!!! A potem lato !! 8)
Wszystko co napisałeś jest aktualne !!!!!!!!! :wink:
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 21.12.2004 22:20

Jurek napisał(a):Własnie przebijam się przez 208 stron instrukcji. :? Ale widzę że praktyka na
F70 bardzo dużo dała. Sprzęcicho jest niesamowite. Teraz tylko czekam na wiosnę !!!!! A potem lato !! 8)
Wszystko co napisałeś jest aktualne !!!!!!!!! :wink:

Rozumiem, że na razie masz body i standard szkło. Chyba, że...
Jak rozgryziesz to i owo podeślij jakąś fotkę, cobym miał do czego się ślinić :D
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 21.12.2004 22:30

volumen napisał(a):
Jurek napisał(a):Własnie przebijam się przez 208 stron instrukcji. :? Ale widzę że praktyka na
F70 bardzo dużo dała. Sprzęcicho jest niesamowite. Teraz tylko czekam na wiosnę !!!!! A potem lato !! 8)
Wszystko co napisałeś jest aktualne !!!!!!!!! :wink:

Rozumiem, że na razie masz body i standard szkło. Chyba, że...
Jak rozgryziesz to i owo podeślij jakąś fotkę, cobym miał do czego się ślinić :D


Szkło jest AF-S DX Zoom Nikkor 18-70 mm 3,5-4,5G IF ED
Szkło które było by super do tego sprzęty jest nie do wzięcia !!! 8000 zł !!!
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 21.12.2004 22:32

Jurek , masz body ? ku.... to pewnie skórzane stringi z ćwiekami do wewnątrz też .... chłopie , zaskakujesz mnie z każdą chwilą :wink:
Stefek
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefek » 02.06.2005 13:16

bazyl napisał(a):Jurek , masz body ? ku.... to pewnie skórzane stringi z ćwiekami do wewnątrz też .... chłopie , zaskakujesz mnie z każdą chwilą :wink:


:lol: Umarłem ze śmiechu :lol:

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Subiektywny wybór aparatu cyfrowego na prezent gwiazdkowy.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone