Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Starigrad Paklenica czy warto?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
guma
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma » 13.07.2015 19:57

Czy warto sie tam wybrać?
Z polecenia znajomych szukałem czegoś bardziej w okolicach Szybenika. Doradźcie czy warto (rodzina 2+1).
Z góry dziękuję.
Leszek W
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 13.07.2015 20:05

Starigrad Paklenica niewiele ma z Szybenikiem wspólnego. Zależy, czego szukasz. Dwa lata temu byłem pod tym adresem: http://paklenica-sport.com/. Przy morzu, długa, plaża z płycizną dla dzieciaków. Nie pamiętam ceny, ale jak na szczyt sezonu (początek sierpnia) była atrakcyjna. Blisko Zadar, Pag, NP Paklenica. Ogólnie byliśmy zadowoleni.
guma
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma » 13.07.2015 20:09

Wiem, wiem że daleko od Szybenika. Problem w tym, że w interesującym mnie terminie nie ma nic wolnego (chyba 100 zapytań wyslanych). Za to tam jest wolne, dlatego nad tym miejscem sie zastanawiam:)
Leszek W
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 13.07.2015 20:12

W niedzielę jadę do Grebasiticy, jeszcze tydzień temu były oferty z tej miejscowości.
guma
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma » 13.07.2015 20:19

Gdzie dokładnie szukać?Jak mozesz to podaj adres strony. Przepraszam, ale od soboty szukam i jestem trochę zrezygnowany. Niestety u mnie w pracy ciężko o wcześniejsze zaplanowanie urlopu...
Leszek W
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 13.07.2015 20:24

Poszło na PW
guma
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma » 13.07.2015 20:33

Dzięki wielkie:)
Już działam.
anegata
Autostopowicz
Starigrad Paklanica - warto jechac ?(1 raz)

Nieprzeczytany postnapisał(a) anegata » 17.07.2016 16:21

witam,
proszę o opinie , mamy wstepną kwaterę na ul. Ul. Kneza Mogorovića. czy tam jest takie piekne lazurowe morze jak opowiadaja znajomi , ze w Chorwacji tak cudnie.
Jedziemy pierwszy raz i nie chce sie rozczarowac,
co wziac oprocz preparatu na komary, slońce oraz butów do kąpania.
dziekuję ślicznie
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2016 16:28

starigrad-paklenica-t44930.html

+ podobne wątki na dole strony :idea:
grzego
Autostopowicz
Miejscówka do zwiedzenia Risnjak, Pn.Velebitu i Paklenicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzego » 20.02.2017 18:59

Witam,
chciałbym wraz z żoną odwiedzić w najbliższe wakacje 3 parki narodowe: Risnjak, Sjeverni Velebit i Paklenica. Jeszcze nie mam mapek, więc planuję takie całodniowe jednodniowe wycieczki. Ponieważ musimy pojechać z dwójką dzieci, to chcielibyśmy wziąć babcię ;). Potrzebuję więc wskazania jakiejś fajnej miejscówki, gdzie możnaby z dziećmi na plaży fajnie posiedzieć, ale z drugiej strony, żeby było w miarę niedaleko do tych 3 parków (do najodleglejszego jak będzie 2,5h w jedną stronę to jeszcze będzie ok). Dobrze by było, aby miejscowość nie była totalną dziurą, żeby można było też wieczorem gdzieś przyjemnie pospacerować. Kilka lat temu byliśmy w Primosten i tego typu miejscowość byłaby idealna (bardzo fajna plaża i zarąbiste stare miasteczko na wieczór). Ja na razie znalazłem Omišalj na wyspie Krk, ale tamta plaża jest nie za bardzo. Może ktoś poleci coś lepszego?

Dodatkowo mam prośbę: czy ktoś będzie się wybierał przed majem do Chorwacji i nie kupiłby mi 3 map wydawnictwa Smand:

14 - Gorski Kotar IV,
16a - National Park Northern Velebit
19 - National Park Paklenica.

Najtaniej udało mi się znaleźć w necie za 35 Eur za wszystkie 3. A podejrzewam, że w Chorwacji są o wiele taniej (widziałem na stronie jednego parku narodowego, że sprzedawali za 25 kun jedną mapę).
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2017 19:14

Jak chcesz zwiedzać w/w Parki, to miejscówka na wyspie Krk bardzo zły pomysł.
grzego
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzego » 20.02.2017 23:33

Janusz Bajcer napisał(a):Jak chcesz zwiedzać w/w Parki, to miejscówka na wyspie Krk bardzo zły pomysł.

Ze względów logistycznych? Czy innych?

P.S. Moje pytanie zostało tu przeniesione z "Regiony i miejscowości turystyczne", czy sam tak je umiejscowiłem?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2017 23:36

Tak, post został przeniesiony.

Zobacz na mapie gdzie wyspa Krk, a gdzie Parki.
Starigrad Paklenica to moim zdaniem najlepsza miejscówka do ich zwiedzania.
grzego
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzego » 22.02.2017 09:40

Z Omišalj na wyspie Krk musielibyśmy zrobić ok 660 km do 3 parków, ze Starigrad Paklenica ok . 670 km, czyli tak samo. Z Polski mam ponad 200km więcej do Starigradu (w obie strony). W Starigradzie , z tego co widzę, nie ma gdzie pospacerować wieczorami. Wniosek - miejscówka wyraźnie gorsza.

Szkoda, że przeniosłeś pytanie do tego wątku - on nijak ma się do mojego pytania. A tak, może ktoś by coś ciekawego zaproponował...
majchrzy
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 22.02.2017 09:53

Byliśmy z rodzinką w Starigrad Paklenicy 4 lata temu. Mała mieścina ale bardzo malownicza. Nawet w sierpniu w miarę spokojnie, miejsce na plaży zawsze się znajdzie. Wieczorami można wyjść do knajpki w małym porcie, krótki spacer i to w zasadzie tyle. Nam się podobało zależy kto czego szuka.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019