Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Starigrad Paklenica czy to dobra miejscowosc na wyjazd z dzi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PATRYCJA2901
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.02.2011
Starigrad Paklenica czy to dobra miejscowosc na wyjazd z dzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) PATRYCJA2901 » 12.02.2011 23:36

witam.czy to dobra miejscowosc na wyjazd z małymi dziećmi -Starigrad Paklenica?moge jakies informacje o tej miejscowosc jakies opinie termin to druga polowa sierpnia...jaka tam pogoda?jakie plaze
Użytkownik usunięty
Re: Starigrad Paklenica czy to dobra miejscowosc na wyjazd z

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.02.2011 09:55

PATRYCJA2901 napisał(a):witam.czy to dobra miejscowosc na wyjazd z małymi dziećmi -Starigrad Paklenica?moge jakies informacje o tej miejscowosc jakies opinie termin to druga polowa sierpnia...jaka tam pogoda?jakie plaze


Witam.

Jest kilka relacji na forum ze Starigrad-Paklenica - jedna nawet teraz się toczy.
Ogólnie dla dzieciaków region jest dobry. Plaże są żwirkowe, woda płytka, kanał Velebitski mocniej się ogrzewa.
My dwa lata temu byliśmy w sąsiednim Seline (Starigrad nam nie podszedł), gdzie plaże są jeszcze bardziej jednostajnie płaskie i płytkie.
Zajrzyj tutaj jeżeli chodzi o Seline i nasz wyjazd.

Znalazłem jeszcze kilka linków do opisów innych osób:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=255 ... ght=seline
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=291 ... ght=seline

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 13.02.2011 15:52 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 13.02.2011 12:33

Byliśmy w ubiegłym roku .
Uważam, że wybór miejscowości do plażowania z dziećmi jest dobry , z tym że plażą nie w centrum tylko nad zatoczką od strony Seline .
Plaża płaska i do woda jest coraz głębsza a nie od razu 1 lub 2 m
Podobna plaża jest też w Tribunj z tym że rejon od strony Vodice bo w Zamalinie wchodzi się z drabinki do wody .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.02.2011 15:44

Śmiało śmigaj z maluchami do Starigradu :D
Tu jest moja relacja z pobytu w zeszłym roku https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=30910
Jeśli masz pytania to zadawaj, postaram Ci się pomóc.

Bardzo ciekawa jest relacja Interseal, ale sam już Cię zaprosił do swojej relacji. Pokazuje całkiem inny świat niż ja widziałam, szkoda, że tą relację odkryłam dopiero zimą, tyle miejsc godnych zobaczenia ominęłam :(
marcelka0507
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcelka0507 » 18.02.2011 22:06

piekara114 napisał(a):Śmiało śmigaj z maluchami do Starigradu :D
Tu jest moja relacja z pobytu w zeszłym roku https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=30910
Jeśli masz pytania to zadawaj, postaram Ci się pomóc.

Bardzo ciekawa jest relacja Interseal, ale sam już Cię zaprosił do swojej relacji. Pokazuje całkiem inny świat niż ja widziałam, szkoda, że tą relację odkryłam dopiero zimą, tyle miejsc godnych zobaczenia ominęłam :(


mam ogromną prośbę właśnie wybieram się do Starigradu lub okolic miała bym do ciebie kilka pytań na priv z góry wielkie dzięki adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2011 22:12

marcelka0507 napisał(a):mam ogromną prośbę właśnie wybieram się do Starigradu lub okolic miała bym do ciebie kilka pytań na priv z góry wielkie dzięki adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Napisałam do Ciepbie na priva :papa:
marcelka0507
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcelka0507 » 18.02.2011 22:20

piekara114 napisał(a):
marcelka0507 napisał(a):mam ogromną prośbę właśnie wybieram się do Starigradu lub okolic miała bym do ciebie kilka pytań na priv z góry wielkie dzięki adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Napisałam do Ciepbie na priva :papa:


Dzięki wielkie i ja już również biorę się do pisania :D
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 23.02.2011 09:18

Patrycja widze ze nas wiecej bedzie w Starigradzie,my tez z dziecmi,wyjezdzamy z Polski 12 sierpnia :D
mnowak355
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.05.2009
szukam "rajskiej" plaży

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnowak355 » 09.06.2011 16:37

Witam
Widzę że jesteście w temacie. Zarezerwowaliśmy pobyt między Starigradem a Seline. Marzy mi się jednak poplażować chociaż jeden lub kilka dni na jakiejś naprawdę fajnej, cichej tzw. rajskiej plaży. Mam prośbę do wszystkich którzy znają jakieś fajne miejsce o podpowiedź. Jestem tak zdeterminowany że mogę dojechać nawet parenście kilometrów. Proszę o jakiś namiar a tegoroczne wakacje uznam za idealne.
Pozdrawiam
annatb
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.02.2012
Seline

Nieprzeczytany postnapisał(a) annatb » 18.06.2012 12:05

My plażujemy w Seline 7-21 lipiec z czwórką dzieci i tez mam nadzieję na miły i spokojny wypoczynek :)
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010
Re: szukam "rajskiej" plaży

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 18.06.2012 12:17

mnowak355 napisał(a):Witam
Widzę że jesteście w temacie. Zarezerwowaliśmy pobyt między Starigradem a Seline. Marzy mi się jednak poplażować chociaż jeden lub kilka dni na jakiejś naprawdę fajnej, cichej tzw. rajskiej plaży. Mam prośbę do wszystkich którzy znają jakieś fajne miejsce o podpowiedź. Jestem tak zdeterminowany że mogę dojechać nawet parenście kilometrów. Proszę o jakiś namiar a tegoroczne wakacje uznam za idealne.
Pozdrawiam


Rajskie plaże, tzn. piaszczyste dno i mało ludzi znajdziesz na pewno na Wyspie Pag, ale to trochę dalej niż parenaście km i plaże te mogą nie posiadać cienia (niektóre są płatne). Ale na pewno warto taką plażę zaliczyć.
Ostatnio edytowano 18.06.2012 12:21 przez leszel, łącznie edytowano 1 raz
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010
Re: Seline

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 18.06.2012 12:20

annatb napisał(a):My plażujemy w Seline 7-21 lipiec z czwórką dzieci i tez mam nadzieję na miły i spokojny wypoczynek :)


Jak z dziećmi to polecam muzeum Winnetou w Starigradzie. Trzeba się spytać o możliwość wejścia w recepcji hotelu Alan (wstęp w zasadzie bezpłatny, leży taca na wolne datki). Jak dzieci widziały filmy to będzie to dla nich niesamowita frajda. Są tam zachowane pokoje w których nocowali główni aktorzy, dużo zdjęć i trochę rekwizytów.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: Starigrad Paklenica czy to dobra miejscowosc na wyjazd z

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.09.2016 09:57

Wiem że posty tutaj stare jak świat, ale po ogromnym rozczarowaniu Starigradem postanowiłam wtrącić swoje "dwa grosze".
Jeśli widzieliście już Hvar, Korculę, Peljesac, Riwierę Makarską i Pag, NIE JEDŹCIE do Starigradu. W tym roku zatrzymaliśmy się tam na jedną noc w drodze powrotnej do domu ( z ciekawości ) i stwierdziliśmy że nawet za dopłatą nie zostalibyśmy tam ani dnia dłużej. Czuliśmy się jak nad jeziorem, to co nazywane jest plażą przypominało kamienisto-betonowe "coś", szkoda czasu i pieniędzy ( chyba że ktoś nastawia się na chodzenie po górach, lub bazę wypadową , to jak najbardziej ). Wiem że każdy ma inny gust i czego innego potrzebuje, ale nas to miejsce rozczarowało. Pewnie dlatego że mieliśmy porównanie z innymi regionami. Dlatego jeśli byliście już wcześniej tam gdzie wspomniałam i podobało się Wam, to nie dajcie się skusić na Starigrad, bo po prostu się rozczarujecie :(
ciekwaski
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.09.2016
Re: Starigrad Paklenica czy to dobra miejscowosc na wyjazd z

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciekwaski » 09.09.2016 20:00

Masz rację Starigrad to nie jest miejsce do turystyki plaże kamieniste o wielkości kamieni jak strusie jaja, ceny bardzo wysokie walory turystyczne żadne, olbrzymi wiatr i zasolenie wody uniemożliwiające pływanie, jak najdalej od Starigradu Tribanij.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009
Re: Starigrad Paklenica czy to dobra miejscowosc na wyjazd z

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 10.09.2016 08:33

ciekwaski napisał(a):Masz rację Starigrad to nie jest miejsce do turystyki plaże kamieniste o wielkości kamieni jak strusie jaja, ceny bardzo wysokie walory turystyczne żadne, olbrzymi wiatr i zasolenie wody uniemożliwiające pływanie, jak najdalej od Starigradu Tribanij.

u mnie odwrotnie; im większe zasolenie wody, tym łatwiej pływam:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Starigrad Paklenica czy to dobra miejscowosc na wyjazd z dzi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone