Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stan drogi Zylina Bratysława?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 21.07.2015 22:46

Nic się nie zmieniło, ograniczenia nadal obowiązują. Jest jeszcze jedna ciekawostka - w okolicach węzłów lub zjazdów/wjazdów na MOP-y itp. na prawym pasie jest ograniczenie do 80 km/h :!: Trzeba uważać, tym bardziej, że właśnie w takich miejscach widziałem 2 patrole i można się wpakować. Co do aktywności lotnych brygad się nie wypowiem, bo jechałem grzecznie, zgodnie z przepisami i nie miałem zamiaru dać pretekst do zatrzymania.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 26.07.2015 21:10

Od Cieszyna do Żyliny to stwierdziłbym ze szału nie ma. Po jednym pasie w każda str idzie dużo ciężarówek wiec sie nie podgoni. Za przejsciem cz/sk w Mostach remont i tez delikatne zwolnienie. Przekraczajac granicę też trzeba uważac bo czesto stoją na samym przejsciu i dalej za, przy wieżyczce. Na tym odcinku policjantów mozna tez spotkać w miejscowości Radola gdzie pilnują świateł. Później w żylinie jak wpadnie sie na autostradę to juz nie jest tak źle bo ciężarowi mają zakaz wyprzedzania wiec raczej idzie płynnie. Na policyję trzeba uważac bo jeżdzą i oznakowanymi i nieoznakowanymi. W razie zatrzymania to targowac sie z mandatem. Zazwyczaj 30e biorą w łape i puszczaja ;)
Toruniak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toruniak » 14.08.2016 17:42

Witam.
Jechałem tą trasą 11 sierpnia 2016. Trochę wolno idzie od granicy Polski do Žliny. Sama autostrada bez przykrych niespodzianek. Przed Bratysławą jest ograniczenie prędkości na autostradzie ze względu na utworzone cztery pasy ruchu ze standardowych trzech. Da się wytrzymać.
Po tym jak kilka lat temu nasi sąsiedzi podczas postoju na stacji benzynowej pod Bratysławą poprzecinali mi nożem trzy opony postanowiłem omijać Słowację. W tym roku niestety przez Czechy i Austrię nie było sensu jechać ze względu na bardzo duży ruch i remonty o których pisali forumowicze.
Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stan drogi Zylina Bratysława? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone