Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stan drogi Zylina Bratysława?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawellox
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawellox » 13.07.2014 19:05

WITECZKA.

Wyjazd już tuż tuż, więc mam pytanko o tą drogę.
https://goo.gl/maps/AlIKN

Czy odcinek od granicy Polskiej do zjazdu Ostrava jest płatny ?

I jak ogólnie wygląda ta trasa, jeżeli ktoś jeździ podobnie. Mam nocleg w Zalakaros, tam wypad na baseny termalne.

I gdzie najlepiej jest kupić winietę na Słowację na tym odcinku, Węgry planuję kupić w Rajce.

Jakieś uwagi odnośnie trasy słucham ?

Jest też druga możliwość, przejazd przez Cadca i Żylina, co wybrać ???
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 13.07.2014 20:40

granaux napisał(a):Wracałem z cro tydzień temu. Żadnych problemów, remontów i wahadeł. Jedyny problem- Słowacy zrobili pseudo-3 pasmowy odcinek autostrady przy wyjeździe z Bratysławy w kierunku Żliliny (ok 30 km), pseudo, bo brak pasa awaryjnego, natomiast jest ograniczenie do 110 km/h i z tego co wiem ichnia policja w nieoznakowanych radiowozach lubi sobie tam kosić szmal (relacja od 2 znajomych, podobno można negocjować wysokość "pokuty")


Jechałem Bratysława - Zilina 10 lipca...to naprawdę pseudo trzy pasy, bo jest ciasno. A ograniczenie do 110 jest w godzinach 5-19 (z tego co pamiętam). Godziny były podane pod znakiem ograniczenia. Zwróciłem na to uwagę, bo zastanawiałem się czy Hołek po 19 zmieni ograniczenie w nawigacji...i tak było. Jak ruszyliśmy po jedzeniu ograniczenie było już 130 km/h.
Pozdrawiam
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 14.07.2014 14:10

Ja jechałem 5.07 i ograniczenie jest w tych godzinach i były roboty drogowe. Poza tym uważajcie bo sporo tam "tajnych" patroli polujących na tych co nie zauważyli ograniczenia. Skoda Octawia albo Superb jedzie 110 skrajnym lewym pasem a jak ją wyprzedzisz to masz problem. Ja pozdrawiam kierowcę srebrnego Passata z rejestracją DW.... spieszyło mu się więc zjechałem mu z lewego pasa. Skoda, która jechała przede mną a którą miałem wyprzedzać (nawet już długimi mu mrugałem) też mu ustąpiła po czym wskoczyła przed niego na sygnale. Ciekawe jak się skończyło.
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 14.07.2014 18:15

Ograniczenie prędkości i 3 pasy są 30-50 km od Bratysławy pozostałe część rasy dwa pasy i różne ograniczenia . Obecnie przed Bratysława jadąc z Polski roboty drogowe wymiana jednego pasa .
pawellox
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawellox » 17.07.2014 11:59

Dziękuję, to pytanko. Którędy dojechać z Warszawy do Zalakaros-Węgry ???
Czechy ?
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 17.07.2014 21:25

Pawellox, ja jechałem tak
Warszawa-Częstochowa-Bielsko-Biała-Cieszyn-Żylina-Bratysława-Rajka(M1)-M0 obwodnica Budapesztu-M7-Zjazd nr 191-kawałek starą drogą 7 i z niej w prawo przez Galambok na Zalakaros
pawellox
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawellox » 22.07.2014 14:40

Piotreks

Faktycznie, lepiej dołożyć kilka km. i jechać samą autostradą Węgierską, niż wlec się, przez wioski z ograniczeniami prędkości, wychodzi więcej km. ale... komfort jazdy.

To będzie do przemyślenia, warto.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2014 22:57

3 pasy (póki co namalowane na żółto - do rozbudowy w planach) sa na odcinku Trnava - Bratysława. W obie strony. I na tym odcinku w godzinach od 5 do 19 obowiązuje ograniczenie do 110 km/h.

Za to w samej Bratysławie obowiązuje 90 km/h na autostradzie. Sa co prawda znaki na wjeździe, ale po postoju na MOP-ie (np. bardzo popularnym Zlate Piesky) możan się zapomnieć.
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 22.07.2014 23:16

Czy na przejściu granicznym z Czech do Słowacji w kierunku Żyliny jest czynny punkt z winietami? Kilka lat temu kupowałem tam winietę a potem punkt był zamknięty, jak wygląda sytuacja na dziś?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 22.07.2014 23:19

piosz napisał(a):Czy na przejściu granicznym z Czech do Słowacji w kierunku Żyliny jest czynny punkt z winietami? Kilka lat temu kupowałem tam winietę a potem punkt był zamknięty, jak wygląda sytuacja na dziś?


To ja też się podłączę pod pytanie. Pisał Raul73 przed urlopami, że jest czynny całą dobę. I jeszcze jedno: jak jest stan drogi z Cieszyna do Żyliny?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2014 23:22

piosz napisał(a):Czy na przejściu granicznym z Czech do Słowacji w kierunku Żyliny jest czynny punkt z winietami? Kilka lat temu kupowałem tam winietę a potem punkt był zamknięty, jak wygląda sytuacja na dziś?


Tak, jest czynny 24 h. 2 tygodnie temu kupowałem tam winietę.

Trochę dalej, na stacji Slovnaft z małą Wieżą Eiffel'a też mozna kupić winiety, ale tylko w ciągu dnia (pn-pt od 6 do 22, sb i nd od 7 do 20).

Można też na Slovnafcie w Żylinie - całodobowo. Tylko trzeba uważać, żeby jej nie przejechać, bo jest zaraz za zjazdem z Estakady na Bratysławę, słabo widoczna zza drzew.
Ostatnio edytowano 22.07.2014 23:24 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2014 23:23

jara napisał(a):I jeszcze jedno: jak jest stan drogi z Cieszyna do Żyliny?



Bardzo dobry.

Nie ma żadnych remontów, jedzie się płynnie.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 22.07.2014 23:24

Raul73 napisał(a):
jara napisał(a):I jeszcze jedno: jak jest stan drogi z Cieszyna do Żyliny?



Bardzo dobry.

Nie ma żadnych remontów, jedzie się płynnie.


Dziękuję. :D
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 22.07.2014 23:45

Dzięki za dobre wieści. Planowałem kupić winietę w Ćadcy na stacji benzynowej ale w takim przypadku kupie już na granicy.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 20.07.2015 19:37

Podbiję trochę temat jako, że trasa ta interesuje mnie na przyszłość :D
Jakie zmiany na trasie? Nadal obowiązują ograniczenia do 110 od 5 do 19-tej?
Jaka jest aktywność kosiarzy portfeli? :mrgreen:
pzdr :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



Stan drogi Zylina Bratysława? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone