Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sprzęt Fuji - użytkownicy, porady, dylematy.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.05.2011 07:58

Lidia K napisał(a):"Świecą" bo to jest przynęta.

Świecą, bo to jest ISO100.

Ostatnio robiłem próby z szumami akurat (notabene przekonałem się do ISO400/DR400, a nawet ISO800 8O ), ale,
przy okazji, zauważyłem straszną różnice w rozpiętości tonalnej pomiędzy ISO100 a 200.

To już kiedyś pisałem, że przy CMOSie ISO100 jest interpolowane, ale, ponieważ go nie używam,
nie wiedziałem, że aż tak.

Porównajcie:

ISO100 vs. ISO200.

Przy ISO400 i 800 większych różnic już nie było.
Może trochę większe zaszumienie, ale wcale, w tych warunkach, nie przeszkadzające.
Jakby co - mogę dorzucić.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 23.05.2011 08:08

Porównałem ! ... faktycznie różnica spora !
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.05.2011 10:23

weldon napisał(a):
Lidia K napisał(a):"Świecą" bo to jest przynęta.

Świecą, bo to jest ISO100.

To już kiedyś pisałem, że przy CMOSie ISO100 jest interpolowane, ale, ponieważ go nie używam,
nie wiedziałem, że aż tak.

Porównajcie:

ISO100 vs. ISO200.



Przekonały mnie te dwa ujęcia. Nie pomyślałam, żeby to sprawdzać. Zwłaszcza, że poranne zdjęcia białych kwiatów w ostrym słońcu tłumaczyły świecenie.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.06.2011 19:48

Hej, użyszkodniki Fufu :lol:

Nie chcecie zapisać się do klubu?

Zawsze to jakaś legitka, więc może uda się gdzie wcisnąć na waleta dzięki temu? :mrgreen:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.09.2011 09:14

Uwaga! Użyszkodnicy FuFu w:

Warszawie
Wrocławiu
Katowicach
Poznaniu
Krakowie

Konkurs Wygraj aparaty Fujifilm X10. Znajdź X i zrób mu zdjęcie.

Wybieracie się?

Pozdrawiam :)
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 08.10.2011 21:24

Kliknę sobie tutaj.
Zapiszę aby śledzić wątek

Zapewne czegoś się nauczę więcej o HS-ie
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 14.10.2011 12:17

Fajny sprzęt wypuszczają:
FUJI X10
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.10.2011 12:21

Crayfish napisał(a):Fajny sprzęt wypuszczają:
FUJI X10

Oglądałem go ostatnio. Pasuje do moich dłoni jak ulał ;)

Trochę sampli przeglądaliśmy, ale jeszcze z egzemplarza przedprodukcyjnego.
Na razie jakość nie powala, ale zapowiada się, że może, jak skończą, będzie rewelacja.

Najgorzej, że cena ... powala :(
Szczerze mówiąc, jak się utrzyma na tym poziomie, co Krzysiek zapowiada, to lepiej poczekać na X-S1.

Pozdrawiam
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 14.10.2011 17:32

....
"Kolejną zapowiedzianą nowością był pierwszy bezlusterkowiec Fujifilm, o którym wiemy na razie tyle, że zostanie on wyposażony w matrycę o dużej rozdzielczości, która ma przewyższać jakością obrazu (zwłaszcza niskim poziomem szumów) sensory pełnoklatkowe. "

8O
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.10.2011 17:50

"...aparat kompaktowy bazujący na znanej z modelu X10 matrycy EXR CMOS" - tego zdania nie rozumiem, no bo jak można napisać o matrycy znanej z aparatu którego jeszcze nie ma na rynku :D

Ten bezlusterkowiec, jakby dali mocowanie Nikona, to mógłby namieszać.

Zresztą, w najgorszym przypadku, pewnie zaraz konwertery dorobią i się zrobi ciekawie.
Najwyżej odpadnie ostrzenie automatyczne :)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 05.11.2011 22:44

Moi Drodzy

Wiem, że fotograf ze mnie żaden.
Ba! Nawet nie wiem, jaki mam aparat (sprawdziłam: Fuji).

Robię zdjęcia przy ustawieniu na AUTO.
Ale wiem, że ... pomimo mojej głębokiej niewiedzy ... ten aparat "robi coś nie tak".

Co?
Podpadł mi w czterech sprawach.

Po pierwsze: zgasłe kolory.
Np. widzę w okienku rozświetlone słońcem liście - pstrykam - i ... liście "gasną". Widzę w okienku żywą czerwień krzewów - pstrykam - i ... czerwień blednie.
Zrzucam fotki na dysk i ... d...a blada. Dosłownie.
Do kitu takie pstrykanie

Po drugie: migający ekran
W aparacie jest "czujka", która przy robieniu zdjęcia sama przestawia się na ekran lub okienko - w zależności, gdzie oko przyłożę :oczko_usmiech: .
Ostatnio coraz częściej aparat mi szaleje i w chwili, kiedy chcę zrobić zdjęcie ... miga mi na zmianę: ekran/okienko/ekran/okienko ... i nie da się zrobić zdjęcia.

Po trzecie: OFF nie działa
A dokładniej ... nie zawsze. Najczęściej po takim miganiu, o jakim wspomniałam w punkcie drugim, wyłączam aparat (żeby się uspokoił z tym miganiem) a on ... miga na OFFie.
Przecież powinien być wyłączony !

Po czwarte: zaczął mi przekłamywać
A dokładniej: dziś pokazał mi, że potrafi robić zdjęcia ... samowolnie przesuwając ujęcia.
Np. wyzoomowałam w pionie jesienne krzaczorki, bo obok stali jacyś ludzie z wózkiem i nie chciałam ich mieć w kadrze. Pstryk i ... łokcie zostały w ujęciu. Myślałam, że coś źle widzę :oczko_usmiech: , więc powtórzyłam zdjęcie pokazując je synkowi. Potwierdził, że aparat przekłamuje.

Jak myślicie? Cztery podpadki ... to o cztery za dużo?

Aparat to FUJI - FINEPIX HS 10

Co z tym fantem robić mam?
(poza tym, żeby samej zgłębić tajniki robienia zdjęć :lool: )

Bo jesień wokół piękna, ale nie na moich fotkach ... :roll:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.11.2011 23:56

a to ja napisał(a):Jak myślicie? Cztery podpadki ... to o cztery za dużo?

Aparat to FUJI - FINEPIX HS 10


Faktycznie z tego co piszesz, to coś z nim nie tak.
"Zgasłe kolory" ... to można by jeszcze wytłumaczyć ustawieniami.
Ale reszta "atrakcji" to już zdecydowanie coś nie tak, czyli wady/usterki.
Moim zdaniem serwis i tyko serwis ... Tobie pozostał.
Jeśli aparat jest na gwarancji, to nie problem, gorzej jak po ... chociaż dzisiaj gwarancja to 2 lata ... a HS-10 na naszym rynku jeszcze tyle nie ma. :)
Mój mam od maja zeszłego roku i jak do tej pory bez zarzutu ... ale Małgosia (Kulki) miała kłopoty i właśnie serwisem się skończyło.
Poczekaj na nią, pewnie tutaj zajrzy. :)

Pozdrawiam
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 06.11.2011 00:26

a to ja napisał(a):Po drugie: migający ekran
W aparacie jest "czujka", która przy robieniu zdjęcia sama przestawia się na ekran lub okienko - w zależności, gdzie oko przyłożę :oczko_usmiech: .
Ostatnio coraz częściej aparat mi szaleje i w chwili, kiedy chcę zrobić zdjęcie ... miga mi na zmianę: ekran/okienko/ekran/okienko ... i nie da się zrobić zdjęcia.


Akurat z tym poradzić sobie łatwo, na pewno nie warto iść z tym do serwisu. W menu ustawień jest opcja EFV/LCD WYB. WYŚWIETLACZA. Zaznacz tam WYŁĄCZ. Wtedy automatyczne wyłączanie ekranu LCD nie będzie się załączać przy machnięciu palcem czy paskiem przy wspomnianej "czujce", Też mnie to strasznie wnerwiało. Po wyłączeniu tej technicznej nowinki od razu lepiej. Oczywiście nadal można zmieniać wyświetlacz, tyle że manualnie - przyciskiem EFV/LCD niedaleko "czujki".

Pozdrawiam
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 06.11.2011 01:16

Krzychooo napisał(a):Akurat z tym poradzić sobie łatwo, na pewno nie warto iść z tym do serwisu. W menu ustawień jest opcja EFV/LCD WYB. WYŚWIETLACZA. Zaznacz tam WYŁĄCZ. Wtedy automatyczne wyłączanie ekranu LCD nie będzie się załączać przy machnięciu palcem czy paskiem przy wspomnianej "czujce".

Z opisu a to ja ... wydaje mi się , że nie chodzi tu o zwykłe przełączanie się po przykryciu "sensora" ! ... tyko niekontrolowane przełączanie/migotanie.
Ale ja na sprzęcie się nie znam ... :?

Krzychooo napisał(a):Też mnie to strasznie wnerwiało. Po wyłączeniu tej technicznej nowinki od razu lepiej. Oczywiście nadal można zmieniać wyświetlacz, tyle że manualnie - przyciskiem EFV/LCD niedaleko "czujki".

Rozumiem, że to może denerwować , ja co prawda mam ten wynalazek już w drugim aparacie ... i mnie to nie przeszkadza ... a jednak oszczędza baterie.

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.11.2011 07:15

Dorota, a jakie masz akumulatorki i wersję oprogramowania?

To drugie pewnie nie jest tak ważne, ale on jest energożerny strasznie
i robi różne hopki na zbyt słabym zasilaniu.

Niemniej, zwłaszcza, jak jest na gwarancji, to lepiej oddać do serwisu,
tylko zarejestruj najpierw aparat i naprawę na ich stronie.

Z kolorami to trzeba by zdjęcie zobaczyć, najlepiej z exif'em, ale teraz to chyba nie ma sensu.
Lepiej sprawdzić to, jak wróci z serwisu.

Pozdrawiam

Piotrek :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Sprzęt Fuji - użytkownicy, porady, dylematy. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone