Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SPONTANICZNY WYJAZD DO CHORWACJI

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mat07
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.07.2017
SPONTANICZNY WYJAZD DO CHORWACJI

Nieprzeczytany postnapisał(a) mat07 » 19.07.2017 14:19

Planuje spontaniczny wyjazd w poniedziałek (24.07) do Chorwacji, bez zamawianych noclegów. Ktoś kiedyś miał taki spontaniczny wyjazd? Czy będę miał problem ze znalezieniem noclegu ? Myślałem nad jakimś miejscem między Splitem a Omisiem.
Bardzo proszę i jakiekolwiek wskazówki, porady :)
Max Power
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 19.07.2017 14:31

Myślę, że to fajny pomysł (spontaniczne wyjazdy są często najlepsze). Wybrzeże jest długie i pełne ciekawych miejscowości i zawsze jakąś kwaterę powinno się znaleźć. Powodzenia!
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 19.07.2017 14:33

Też wyjeżdżam w poniedziałek :D

Jak już dotrzesz na miejsce to warto się zorientować, czy jest w danej miejscowości biuro turystyczne albo punkt informacji turystycznej. Gdybyś miał problem ze znalezieniem noclegu to oni mogą pomóc.
Nocleg powinieneś znaleźć, ale oczywiście nie będziesz miał komfortu wybrzydzania albo ostrego targowania :P
CptRobson
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) CptRobson » 19.07.2017 15:05

Hej, powiem Ci, że nie masz się czego obawiać, a po powrocie będziesz miał mega satysfakcje.
Byłem dwa razy spontanicznie po prostu pomyślałem, że pojedziemy do Chorwacji i już następnego dnia pakowaliśmy się. Poczytałem trochę na tym forum o drodze, winetach itp. Co mogę Ci poradzić:

1. Ściągnij sobie nawigacje niewymagającej internetu, tak żeby mieć ściągnięte mapy każdego kraju przez który będziesz jechał. Ja korzystałem z nawigacji Sygic (co śmieszne ściągałem mapy tuż przed wyruszeniem w drogę).

2. Jedź przepisowo - zwłaszcza przez Austrię

3. Jak będziesz jechał w nocy zaopatrz się w energetyki na drogę - ja jechałem całą drogę sam i trochę mi pomagała kofeina.

4. Winety spokojnie kupisz po drodze - pamiętam, że na początku to mnie mocno stresowało, że wjadę na trasę bez naklejki ale spokojnie na stacji benzynowej czy w roadhousie da sie kupić. Dobrze mieć też gotówkę bo np ostatnio na granicy w Austrii nie chciała mi kobitka przyjąć karty.

5. Jak dojedziesz to trzeba się przejść po okolicy i pytać o nocleg można wszędzie - nie wstydź się Chorwaci są bardzo fajnie do nas nastawieni. Co prawda moje pierwsze poszukiwania były ciężkie - pierwsze 4 miejscówki słabe i 50euro za dobę w końcu zaczepiłem młodego chłopaka i po angielsku udało nam się dogadać, że szukam miejscówki czystej, dla dwóch osób z łazienką. Poszedł do sąsiada, gościa po 60 i od razu pokazali mi fajne miejsce z klimatyzacja, aneksem, parkingiem czysto i pięknie. Z negocjacją też jest spoko mówi że 40 euro to powiedz że dasz 30 euro u mnie od razu się zgadzali na niższą cenę.

Za drugim razem chciałem jechać w inne miejsce nic tam fajnego nie znalazłem więc wróciłem tam gdzie ostatnio zapytać czy mają miejsce okazało się że niestety ale to nic bo pójdą mi poszukać, obeszli 3 sąsiadów nic, w końcu u 4 sąsiadki okazało się że jest miejsce ale 60E za dobę jak powiedziałem że tyle nie dam to nie chciała się targować bo za tyle to ona Niemcom bez problemu sprzeda ale mam sie nie martwić bo dzwoni po syna i on ma w tej cenie lokum. Syn przyjechał i zabrał nas dość spory kawałek w górę miasta i udało się cały parter domu dostać w niskiej cenie, a parking miałem na dole u jego mamusi.. :)

6. Jak masz kartę kredytową to zabierz ją ze sobą, a Euro wymień sobie na nocleg + jakaś dodatkowa kasa do wymiany na kuny na miejscu. Kartą płacisz na bramkach płatnych autostrad (najszybciej) i nie musisz stać w kolejkach, ja kartą płaciłem praktycznie wszędzie, a za kuny tylko lody i inne pierdoły.

Jak masz jakieś pytania to daj znać, bo napisałem tak na szybko co mi do głowy przyszło.
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 19.07.2017 22:06

mat07 napisał(a):Planuje spontaniczny wyjazd


to już nie spontaniczny
mat07
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mat07 » 21.07.2017 19:28

A więc będę jechał przez słowację , Węgry. Trasa powinna być dość spoko. Tylko nie wiem czy między splitem a Omisiem jest czego szukać... Czy wybrać jakieś inne miejsce... Pięniądze lepiej wymienić na Euro i tam na kuny ? czy w PL od razu na kuny?
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 22.07.2017 06:16

mat07 napisał(a):A więc będę jechał przez słowację , Węgry. Trasa powinna być dość spoko. Tylko nie wiem czy między splitem a Omisiem jest czego szukać... Czy wybrać jakieś inne miejsce... Pięniądze lepiej wymienić na Euro i tam na kuny ? czy w PL od razu na kuny?

Ożeż ty! Chorwacja to cywilizowany kraj. Zjedziesz z autostrady na Jadrankę i będziesz miał pozytywny ból głowy, które miejsce wybrać. Kilka euro w kieszeni i karta debetowa pozwolą tobie miło spędzić czas :hut: Z wymianą pieniędzy jak i z wypłatą z bankomatu nie ma najmniejszego problemu.
Ps. W kantorze wymienisz także złotówki i nie tylko. Jednak najbardziej opłacalną walutą jest euro. Kurs kuny do euro w Polsce i Chorwacji jest bardzo podobny. Dla lepszego samopoczucia możesz kupić w Polsce kuny. Ale nie za wszelką cenę :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2017 07:44

sponatniczny wyjazd robi się coraz mniej spontaniczny, do poniedziałku będziesz miał wszystko oblukane :roll: :mrgreen:

mat07 napisał(a):A więc będę jechał przez słowację , Węgry. Trasa powinna być dość spoko. Tylko nie wiem czy między splitem a Omisiem jest czego szukać... Czy wybrać jakieś inne miejsce...


zależy czego będziesz szukał :?: jak kwatery to zapuściłbym się i dalej w stronę Pisaka, po drodze nawet sezonie zawsze widziałem info z wolnymi app. w Mimicach i Marusici
mat07
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mat07 » 22.07.2017 08:11

te kiero napisał(a):sponatniczny wyjazd robi się coraz mniej spontaniczny, do poniedziałku będziesz miał wszystko oblukane :roll: :mrgreen:



Dla mnie już brak noclegu jest bardzo spontaniczny :D

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
SPONTANICZNY WYJAZD DO CHORWACJI
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone