Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja + Korsyka+Cypr + Elba

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 03.06.2020 14:47

Pierwsze zdjęcie jeszcze w miarę ładne - parę parasolek, ale piękny kolor morza... zjeżdżam w dół i 8O nie dziwię się Waszej decyzji ;)
Podoba mi się komunikat na tablicy: do not cook seafood in the apartment :lol:
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 03.06.2020 15:42

Magda O. napisał(a):Pierwsze zdjęcie jeszcze w miarę ładne - parę parasolek, ale piękny kolor morza... zjeżdżam w dół i 8O nie dziwię się Waszej decyzji ;)
Podoba mi się komunikat na tablicy: do not cook seafood in the apartment :lol:


Owoce morza są dobre ale zapach smażenia ciężko wywietrzyć. :D Na szczęście kuchnie gazowe były na zewnątrz i można było z nich korzystać.

Pozdrawiam
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 04.06.2020 21:12

W Czarnogórze zatrzymujemy się na kampingu Maslina w Buljaricy. Znamy już ten kamping z naszego zeszłorocznego pobytu. Zauważamy, że został wykonany remont łazienek. Wygląda to bardzo dobrze. Nasze trzy dni w Czarnogórze minęły na błogim lenistwie. Większość atrakcji zwiedziliśmy rok temu.

Kamping prawie pusty, główny plac bez kamperów.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 05.06.2020 02:48

Wybrać na wizytę Ksamil i Sarandę, to tak jakby w Bułgarii pojechać do Złotych Piasków i narzekać na kicz i tłok :D Faktycznie, najgorszy wybór w tym kraju jaki jest możliwy ;)
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 05.06.2020 03:04

Niekoniecznie - jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda północ greckiego Epiru zaanektowana przez Albanie w 1922r po wojnie grecko-tureckiej to wybiera się właśnie do Aγιοι Σαράντα czy Εξαμίλια - no i jeszcze koniecznie Αργυρόκαστρο :wink:
Warto zaznaczyć że traktat paryski w 1919 r. przyznawał Północny Epir Grecji
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 05.06.2020 04:17

husband napisał(a):Po kilku dniach odpływamy z Kefalonii. Jedziemy do Fiskardo, skąd odpłyniemy w kierunku Lefkady do portu w Nidrii. Standardowo prom płynie do Vasilliki, ale tam ponoć był remont nabrzeża, więc promy płyną do Nidrii.


Mylisz się. Promy pływały do Fiskardo z Nidri. W latach bodaj 2016-2017 pływały z Vasiliki bo w Nidri remontowany był port. Od 2018 r wszystko wróciło do normy ku uciesze turystów bo do Vasiliki trzeba było całą Lefkade przejechać a jakie tam drogi są to kto był to wie :wink: Podobnie jest z przejazdem przez Kefalonie jeśli ktoś jedzie na południe - ja lubię południową część wyspy. Drogi niestety fatalne i warte rozważenia czy nie płynąć z Astakos czy Kyllini do Sami czy Poros. I tu promy z Kefalonii pływają rano co przy drodze powrotnej jest raczej sporym atutem - z Fiskardo po południu. Fakt - jeśli ktoś nie widział Myrtos to i tak pojedzie na północ więc w takiej sytuacji Fiskardo jest ok :D
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 05.06.2020 07:24

quickstarter napisał(a):
husband napisał(a):Po kilku dniach odpływamy z Kefalonii. Jedziemy do Fiskardo, skąd odpłyniemy w kierunku Lefkady do portu w Nidrii. Standardowo prom płynie do Vasilliki, ale tam ponoć był remont nabrzeża, więc promy płyną do Nidrii.


Mylisz się. Promy pływały do Fiskardo z Nidri. W latach bodaj 2016-2017 pływały z Vasiliki bo w Nidri remontowany był port. Od 2018 r wszystko wróciło do normy ku uciesze turystów bo do Vasiliki trzeba było całą Lefkade przejechać a jakie tam drogi są to kto był to wie :wink: Podobnie jest z przejazdem przez Kefalonie jeśli ktoś jedzie na południe - ja lubię południową część wyspy. Drogi niestety fatalne i warte rozważenia czy nie płynąć z Astakos czy Kyllini do Sami czy Poros. I tu promy z Kefalonii pływają rano co przy drodze powrotnej jest raczej sporym atutem - z Fiskardo po południu. Fakt - jeśli ktoś nie widział Myrtos to i tak pojedzie na północ więc w takiej sytuacji Fiskardo jest ok :D


Dzięki za uściślenie, teraz już wszystko wiadomo. Mogło to być nawet jeszcze wcześniej.Byłem w 2014 roku na Kefalonii i płynąłem z Fiskardo do Vasiliki.

Obrazek


Obrazek


Lefkada jest mała więc przejazd czy to z Nidrii czy Vasiliki nie stanowi żadnego problemy. Mieszkałem w okolicach Lefkada Town więc np. do Porto Kastsiki i tak trzeba było jechać przez całą wyspę.

Obrazek


Południe Kefalonii dla mnie jest mniej ciekawe, wypłaszczone i bez większych emocji. Mieszkałem tam poprzednim razem. Miałem fajną miejscówkę, z okna widziałem Zante i odpływający rano prom. Przeważnie jeździłem na północ wyspy, drogi normalne … widziałem gorsze :D

Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 05.06.2020 07:26

Pudelek napisał(a):Wybrać na wizytę Ksamil i Sarandę, to tak jakby w Bułgarii pojechać do Złotych Piasków i narzekać na kicz i tłok :D Faktycznie, najgorszy wybór w tym kraju jaki jest możliwy ;)



… a w Krużewnikach był ? :D :papa:
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 05.06.2020 08:14

Jak je znajdę na mapie, to będę ;)
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 05.06.2020 09:04

Miałem na myśli głównie drogę w kierunku Fiskardo przez Moni Agiou Gerasimou i Faraklate - to nowa w miare droga więc bez dziur ale nie szersza niż 3 metry :wink: Minąć się z kimkolwiek problem a już odcinki gdzie nie ma gdzie zjechać kosmos - cofanie po 200 metrów :D Tylko raz nią jechałem i później korzystałem z drogi wzdłuż wybrzeża.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.06.2020 21:30

husband napisał(a): Ograniczę się tylko do miejscowości Ksamil i Saranda oraz mijanych miasteczek wzdłuż całej Albanii w kierunku Czarnogóry. Nie wiem dlaczego, ale nie przypadł nam do gustu ten kraj. Czegoś brzydszego nie widziałem, tego luksusu przeplatającego się z brudem i ogólną biedą. Żebrakami przy drogach i naciągaczami na plażach. Luksusowe hotele niczym z Monte Carlo w pierwszej linii brzegowej, a dalej walące się rudery i betonowe szkielety budowli znajdujące się wszędzie.

Spędziłem tydzień w Sarandzie i podpisuję się pod tym obiema rękami.
Jedynym plusem tego pobytu były dla mnie ceny....te naprawdę są fajne. :wink:
Nie ma tam jednak nic do czego by się chciało wracać..
To moja opinia o Sarandzie, nie Albanii, bo tej widziałem tyle co nic.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 06.06.2020 21:44

Kolejny etap podróży. Z Czarnogóry przenosimy się do Chorwacji. Nasz cel to ulubiony kamping w Krvavicy. Mała miejscowość przed Makarską. Tam spędzamy kilka dni. Pisałem o tym wcześniej w relacji.

Po drodze jednak zatrzymujemy się w Dubrowniku, ... który to już raz tam jesteśmy :D Moja refleksja osobista... to co tam się teraz dzieje z cenami przyprawia o zawrót głowy. Może to sprawa wejścia do UE, może wynik filmu "gra o tron" lub "gwiezdnych wojen" gdzie kręcono te filmy.

Kilka dni odpoczynku w Hr, było super, lubię tu wracać.

Z Chorwacji jedziemy do Słowienii. Zawsze staramy sie coś zobaczyć w tym kraju, chociaż jest niewielki :D Tym razem ponownie odwiedzamy Jaskinie Szkocjańskie i jezioro Bled.

Wstawię zdjęcia z pierwszych odwiedzin, bo poprzednie relacje znikły z powodu zawirowań z darmowymi hostingami zdjęć. Będę się starał umieszczać wszystkie podróże w tej relacji :D

Wejście główne i widok z góry


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


I sama jaskinia ...

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Wyjście z jaskini w środku wąwozu. potem schodami do góry.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 07.06.2020 08:48

Jezioro Bled

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Ze Słowenii wracamy do Polski. Tak się kończy nasza pętla bałkańska.


Podsumowanie

Obrazek

To były udane trzy tygodnie obfitujące w nowe doświadczenia i przygody. Wykonaliśmy założony plan podróży. Przejechaliśmy łącznie przez granicę 12 krajów pokonując ponad 5 tys. km. Nocowaliśmy na campingach, na tych bardzo dobrych w Grecji z basenem, jak i tych na dachu budynku jak w Albanii . Przez cały wrześniowy okres podróży towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda bez deszczu. Odwiedziliśmy piękne plaże, dwie jaskinie, wypróbowaliśmy lokalne przysmaki i dania. Taką formę odpoczynku lubimy i preferujemy...

Dziękujemy wszystkim, którzy śledzili naszą podróż. POZDRAWIAMY SERDECZNIE :papa:

Koniec.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 08.06.2020 15:22

Bardzo fajna relacja, dziękuję :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.06.2020 18:15

:D
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sarajewo + Bałkańska pigułka + Grecja + Korsyka+Cypr + Elba - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone