Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumuńskie wyrypy: 2022

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.04.2012 19:23

Franz napisał(a):
Lidia K napisał(a):Dlatego poruszyłam problem tu, w relacji rumuńskiej, chociaż również w innych jego relacjach zdjęcia wyglądają czasami dokładnie tak samo.

A mogłabyś mi jeszcze dalej pomóc i wskazać z grubsza, które zdjęcia w których wątkach też tak kiepsko u Was wyglądają? Może i tam bym coś spróbował poprawić.

Wojtku, po pierwsze przepraszamy za rozpoczęcie tej dyskusji tu na forum, najwyraźniej zdecydowana większość zaglądających do Twoich relacji nie zauważyła żadnej zmiany w wyglądzie zamieszczanych zdjęć, albo też nawet jeżeli, w ogóle nie jest to istotna sprawa. Dla nas była.

Mogliśmy zwrócić się do Ciebie mailowo :oops: bo rzeczywiście ostatnie strony to dyskusja nie związana z tematem relacji.

Po drugie, odpowiadam za Małgosię która właśnie pakuje rzeczy niezbędne do wyjazdu :wink: i trochę jest zajęta, ale oboje zdanie mamy takie samo.

Jak już pisałem, we wszystkich Twoich wątkach jakiś czas temu zdjęcia zaczęły wyglądać inaczej. Czasem jest lepiej, mniej rzuca się to w oczy, czasem gorzej, czasem w danej serii zdjęć jedno jest wyraźnie gorsze od pozostałych, czasem wszystkie są jak dla nas "dziwne" . Co utkwiło nam w pamięci najbardziej... przede wszystkim Zavratnica :roll: , ale też relacja cypryjska :idea: , końcówka relacji z Korsyki, tu w Rumunii, czasem w Pirenejach. Ogólnie było tego bardzo dużo.

Dlatego może lepiej byłoby skończyć temat zdjęć w tym wątku, i, jeżeli chcesz, przejść do kontaktu pozaforumowego. Z tym, że do wyjazdu pozostało nam kilkanaście godzin, więc Małgosia odpisze po długim weekendzie. Mail do niej jest w profilu.

Pozdrawiamy
M i P
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.04.2012 00:28

kulka53 napisał(a):Co utkwiło nam w pamięci najbardziej... przede wszystkim Zavratnica :roll: , ale też relacja cypryjska :idea: , końcówka relacji z Korsyki, tu w Rumunii, czasem w Pirenejach. Ogólnie było tego bardzo dużo.

Czyli - krótko mówiąc - wszystkie te, z których byłem najbardziej dumny. Gdzie udało mi się połączyć zachowanie kolorów nieba z wyciągnięciem głębokich cieni. Co - jak się okazuje - nie na wszystkich monitorach dobrze wygląda...

kulka53 napisał(a):Dlatego może lepiej byłoby skończyć temat zdjęć w tym wątku

Jasne.

kulka53 napisał(a):Z tym, że do wyjazdu pozostało nam kilkanaście godzin, więc Małgosia odpisze po długim weekendzie. Mail do niej jest w profilu.

Nie wiem, dokąd się wybieracie - zapewne dowiemy się tego wkrótce na forum - ale widzę, że mniej Wam do wyjazdu zostało, niż nam. My dopiero w sobotę.

Zatem - dobrej pogody i wspaniałych wrażeń,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.04.2012 09:08

Wojtku, a Wy jakie piękne miejsca odwiedzicie tym razem?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.04.2012 09:16

dangol napisał(a):Wojtku, a Wy jakie piękne miejsca odwiedzicie tym razem?

Miała być Majorka, ale za późno się zabrałem za załatwianie i zabrakło miejsca w samolocie, więc awaryjnie zdecydowaliśmy się na Toskanię.

Lidia K napisał(a):Po słońce i wrażenia - kierunek: Toskania i okolice :cool:

Tak starannie zamazujecie rejestrację na swoich zdjęciach, że nie będę wiedział, czy się gdzieś nie miniemy. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.04.2012 10:05

Po dwóch toskańskich relacjach ulubionego autorstwa, Toskania na pewno pojawi się na mojej liście preferencji. Myślałam już kiedyś o tym kierunku, ale teraz szanse na "muszę tam być", na pewno wzrosną. No i można tam dotrzeć autem, co w przypadku mojego G. ma niebagatelne znaczenie. Kanarki odkladają się w czasie m.in. z tego powodu... Jakoś mój małżonek nie lubi, aby zupełnie nie mieć wpływu :wink: na bezpieczeństwo podróży...

Życzę udanego weekendu i być może spotkania z Kulkami
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.04.2012 10:12

Wojtku, przepraszam za OT, ale i tak wątek o zdjęciach ;)

Ty, zdaje się, znasz się na takiej goeschen frakturze ;)
Nie pokusiłbyś się odcyfrować tego napisu pod zdjęciem?

Z góry dziękuję :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 26.04.2012 10:16

Franz napisał(a):Tak starannie zamazujecie rejestrację na swoich zdjęciach, że nie będę wiedział, czy się gdzieś nie miniemy. ;)



Poszło info na maila :D

Do zobaczenia :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.04.2012 11:11

dangol napisał(a):<...>

Napisałem dłuższą odpowiedż i mi się karta zamknnęła. Nie zdążę już teraz powtórzyć, więc na razie tylko: :P

weldon napisał(a):Ty, zdaje się, znasz się na takiej goeschen frakturze ;)
Nie pokusiłbyś się odcyfrować tego napisu

To jest takie małe, że moje okulary mają z tym problem. Właśnie jadę do Katowic na przegląd samochodu. Wieczorem spróbuje to jakoś powiększyć i może wyostrzyć.

Lidia K napisał(a):Poszło info na maila :D

I vice versa. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.04.2012 12:16

Franz napisał(a):Wieczorem spróbuje to jakoś powiększyć i może wyostrzyć.

Oczka już nie te, ale to wygląda trochę jak:

Aus dem eroberten Warschau: Ein deutsches Maschinengewehr zur Sicherung der Strassen in Richtung nach der seinerzeit von ben Russen belegten Vorstadt Praga aufgestelln.

Ale niekoniecznie - kiepski jestem z tej giermańskiej cyrylicy :/
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.04.2012 14:02

weldon napisał(a):Aus dem eroberten Warschau: Ein deutsches Maschinengewehr zur Sicherung der Strassen in Richtung nach der seinerzeit von ben Russen belegten Vorstadt Praga aufgestelln.

Ale niekoniecznie - kiepski jestem z tej giermańskiej cyrylicy :/

Nie potwierdzę ani nie zaprzeczę na razie. Siedzę przy kawie serwisowej i czekam na samochód. Jeszcze trochę poczekam...
Ale pewnie daleś sobie radę lepiej - a na pewno szybciej - ode mnie. :)

P.S. Wlaśnie widzę, że nie mają tu literki "l" z kreską. Przynajmniej tam, gdzie się jej spodziewalem.

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.04.2012 14:12

"l" z kreską to dla mnie "ły" :D


Moja znajomość tego języka kończy się na zwrotach z Czterech Pancernych.
Ten tekst to wynik wspólnej pracy kilku osób, ślęczących nad powiększeniami :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.04.2012 14:38

weldon napisał(a):"l" z kreską to dla mnie "ły" :D

Latwo Ci pisać. :lol:

weldon napisał(a):Aus dem eroberten Warschau: Ein deutsches Maschinengewehr zur Sicherung der Strassen in Richtung nach der seinerzeit von ben Russen belegten Vorstadt Praga aufgestelln.

Zakladam, że skoro przez gotyk przebrnęliście, to z tlumaczeniem na polski już kopotu nie ma. Na wszelki wypadek - gdyby to zainteresowalo kogoś jeszcze, podam je tutaj:
Z podbitej Warszawy: Niemiecki karabin maszynowy wycelowany w celu zabezpieczenia ulic w kierunku zajętej wówczas przez Rosjan dzielnicy Praga.

Aha, i prawidlowo ostatnie slowo powinno brzmieć nie "aufgestelln", tylko "aufgestellt".

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.04.2012 14:42

Dzięki :D


Danke ... znaczy :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.04.2012 15:37

weldon napisał(a):Dzięki :D


Danke ... znaczy :lol:

Danki nie mam. ;)

Keine Ursache.

Już chcialem pochwalić, jaki tu szybki internet mają, kiedy się wsystko powiesilo...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.04.2012 19:01

weldon napisał(a):Aus dem eroberten Warschau: Ein deutsches Maschinengewehr zur Sicherung der Strassen in Richtung nach der seinerzeit von ben Russen belegten Vorstadt Praga aufgestelln.

Powiększyłem, wyostrzyłem - mogę potwierdzić.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rumunia - România


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rumuńskie wyrypy: 2022 - strona 79
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone