Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cocu1978
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cocu1978 » 13.05.2014 12:49

Stiopa napisał(a):Mam, ale nie dla 2 osób.


Mogę prosić o namiary na ten apartament? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam!
cocu1978
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cocu1978 » 13.05.2014 12:52

rafrob napisał(a):Ja tez jestem po 2 tygodniowych wczasach w Rogoznicy, mogę polecic apartament w którym przyszło nam mieszkac, jezeli jest ktos zainteresowany. Apartament na 2 rodziny z dziecmi, dwie oddzielne sypialnie z klimatyzacja, kuchnia w pelni wyposazona, lazienka z pralka, w pokojach nowe meble i czysto. Cena w sierpniu wynosila 95 euro. Aparatament 20 m od morza z widokiem na marine frapa. Plaza zwirkowa dla dzieci pod domem, z tarasu mozna wolac na obiad :) My jestesmy bardzo zadowoleni, w szczegolnosci ze znalezlismy kwatere po prostu na jakiejs stronie. pozdrawiam


Bardzo proszę o podesłanie namiarów :-) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 15.05.2014 12:35

Plaże w Rogoznicy wyglądają tak ;)
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Nawiasem mówiąc - fajna stronka. Rozważałam wyjazd do Primośten, ale właśnie ta strona przekonała mnie do Rogoznicy (jeszcze nie w 100% - zobaczy się na miejscu).

Pytania moje do osób, które były w w/w miejscowościach...
- czy w Rogoznicy znajdzie się jakaś żwirkowa plaża (nie skały, ze względu na dzieciaki) z odrobiną cienia? (na zdjęciach nie bardzo widać)
- czy Rogoznica jest dużo mniejsza od Primośten?
- czy w Primośten oprócz dwóch głównych plaży (Raduca) znajdzie się jeszcze blisko coś żwirkowego, z cieniem?
- i subiektywnie: gdzie fajniej? ;)

Mam nadzieję że ktoś pomoże rozwiać moje wątpliwości :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.05.2014 13:14

1. masz kilka plaż dla dzieci. Cień znajdziesz na wyspie oraz na plaży za Mariną, na półwyspie.
2. Rogoznica jest bardzo rozciągnięta, więc mniejsza nie jest. Spacery w każdym razie mogą wykończyć.
Primosten ma trochę bardziej słynne stare miasto. Rogoznica jest pod tym względem skromniejsza, za to ma Smocze Oko i kilka innych atrakcji, których w Primosten nie znajdziesz.
3. nie wiem
4. w Primosten mi się nie spodobało. Kawałek dalej trafiliśmy na Rogoznicę i razem z dzieckiem zadecydowaliśmy, że to jest to. Rok później to samo potwierdziła żona i też wolała Rogoznicę.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 15.05.2014 13:21

My z dziećmi plażowaliśmy na Sepurine, ale cień tylko do południa, a potem to już tylko parasolek :-) . Primosten był odskocznią po całodniowym plażowaniu lub zwiedzaniu. Mamy tam swoje ukochane kąty, ale mieszkać tam nigdy nie chcieliśmy... :roll:
Byliśmy długo zakochani w Rogoźnicy i kilka razy była powtórka z rozrywki :oczko_usmiech: , teraz ruszyliśmy na dalsze podboje :-)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 15.05.2014 13:22

My w Rogoznicy byliśmy już 2 razy i pewnie jeszcze wrócimy. Ja polecam to miejsce.
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 15.05.2014 13:39

Dzięki za informacje :)

weldon napisał(a):2. Rogoznica jest bardzo rozciągnięta, więc mniejsza nie jest. Spacery w każdym razie mogą wykończyć.

Idealnie, o to nam chodzi. Na mapach widzę, że w Rogoznicy jest gdzie spacerować, oj jest, i to też duuuży plus. (Wykończone dzieci lepiej śpią ;))

Pytając o "wielkość" miałam na myśli raczej "city" samo w sobie... w sensie: wydawało mi się, że Primośten jest miastem większym (większe centrum, więcej mieszkańców?), bo szerzej opisywanym w przewodnikach. Może rzecz w tym:
weldon napisał(a):Primosten ma trochę bardziej słynne stare miasto.


Chyba ewidentnie uderzymy najpierw do Rogoznicy... jak okaże się słaba, to do Primośten rzut beretem... ale sądzę że będzie OK. Zachęciliście jeszcze bardziej :) Thx. Dodam że to nasz trzeci wyjazd do Cro - jeśli chodzi o wybrzeże zaliczyliśmy już okolice Vodic, Makarską Riwierę, Hvar, Brać... i Crikvenicę (życiowa pomyłka).
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 09.06.2014 14:32

Jeszcze jedno pytanko odnośnie Rogoznicy, jeśli ktoś byłby łaskaw udzielić info :)
Czy można gdzieś tam wbić się na rejsik typu "oglądanie dna morskiego" lub podobny, tak żeby trwał powiedzmy do godziny i nie znudził się 3-latkom? Chodzi o to, żeby się przepłynąć z maluchami, ale nigdzie daleko. Widziałam takie atrakcje np. w Vodicach czy Breli, a już np. w Supetarze nie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2014 17:22

W Rogoznicy tego nie było, ale to było w 2011, więc może coś się zmieniło.
Z tego co czytałam, to więcej jest opinii na nie, bo średnia widoczność w tym jest, ale pewnie dla nie nurkującego, nawet z maską, trzylatka, to będzie to zapewne interesujące.

A może mini rejski na wysepkę Krapanj (z Brodaricy) i tam plażowanie i dojście suchą noga do fortu w Sibeniku - opisywała to agata26061
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.06.2014 17:26

Vesna napisał(a):Widziałam takie atrakcje np. w Vodicach czy Breli,
Bo to prywatna inicjatywa i jest tam, gdzie ktoś zainwestuje.
Nie widziałem, ale też nie szukałem tego - możliwe, że w Marinie zaczęli organizować takie atrakcje, obok basenu itp.

Rano, ale to trzeba przejść w kierunku Lozicy, sporo rybaków wypływa na morze i możliwe, że dali by się namówić na jakiś rejsik. Tak samo w tej okolicy jest sporo pontonów i kajaków przyczepionych do bojek i sporo ludzi pływa po zatoce.

Przed wjazdem na groble, przy rondzie, jest biuro turystyczne gdzie można wypożyczyć skutery, chyba rowery też, zorganizować wycieczkę - tam musicie się dowiedzieć.

Paralotnie i podobne atrakcje były bliżej Trogiru, w Kastelach bodajże, więc nie jest wykluczone, że w tamtych okolicach będzie łatwiej o jakiś rejs.
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 10.06.2014 08:20

piekara114 napisał(a):W Rogoznicy tego nie było, ale to było w 2011, więc może coś się zmieniło.
Z tego co czytałam, to więcej jest opinii na nie, bo średnia widoczność w tym jest, ale pewnie dla nie nurkującego, nawet z maską, trzylatka, to będzie to zapewne interesujące.

Hehe, no widoczność zaiste średnia (mam już za sobą taką atrakcję), ale chodzi o to żeby się przepłynąć, fale popruć, a przy okazji może zobaczyć jakieś morskie żyjątka. Moje córy chcą popłynąć motorówką, bo promem już płynęły, a motorówą jeszcze nie ;)

Dzięki za info, im bliżej wyjazdu, tym bardziej nie wiem czy uderzać do Rogoznicy, czy jednak do Primośten... ale temat już tutaj przewałkowałam wszerz i wzdłuż, i chyba dopiero na miejscu zadecydujemy gdzie się zatrzymamy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2014 08:53

Vesna napisał(a):
Dzięki za info, im bliżej wyjazdu, tym bardziej nie wiem czy uderzać do Rogoznicy, czy jednak do Primośten...

Zdecydowanie Rogoźnica, która w kwestii urlopu jest bardziej przyjazna od piękniejszego Primostenu...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.06.2014 09:20

Wg mnie też Rogoznica, a Primosten może na jeden dzień plażowania - parkingi płatne albo na wieczór na spacer. Ja szukałam w Primosten w ciemno w 2011 i uciekłam jak w centrum zobaczyłam ruch jak na Marszałkowskiej w godz. szczytu, a to była godz. 10, 11 (lipiec) więc teoretycznie większość powinna być na plaży, a tu była i na plaży i na ulicach. Dla mnie horror. Może w wrześniu jak igłąpini pisała, ale nie w sezonie
mojito
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mojito » 10.06.2014 09:37

Primosten dla tych co lubią gwar, tłok i hałas:) znajdą się ciche kąty ale na plaży ścisk, nie wspominając o starówce...
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 12.06.2014 09:49

mojito napisał(a):Primosten dla tych co lubią gwar, tłok i hałas:)

Uchowajcie bogowie :)

Ostatni tydzień czerwca - może jeszcze nie byłoby tak źle... Zdecydowanie więcej plusów widzę w Rogoznicy, tylko musimy znaleźć plażę z łagodnym zejściem dla dzieciaków i z kawałkiem cienia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone