Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 17.05.2019 12:21

ApropoDefacto napisał(a):
raven66 napisał(a):Może Wy się orientujecie jak wygląda sprawa zakupu waluty w R i przelanie jej na subkonto w polskim banku ?

Normalnie - doładowywujesz w PLN konto Revoluta, robisz przewalutowanie, robisz przelew z Revoluta na konto walutowe w polskim banku bez opłat (chyba, że chcesz Turbo) - idzie 2,3 dni robocze. Sprawdzone i przetestowane osobiście dla EUR, USD i GBP.
Ale pewnie pozostałe bez problemu też łyknie (chociaż innych nie sprawdzałem).
lesko77
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesko77 » 17.05.2019 12:35

raven66 napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
raven66 napisał(a):Może Wy się orientujecie jak wygląda sprawa zakupu waluty w R i przelanie jej na subkonto w polskim banku ?

Normalnie - doładowywujesz w PLN konto Revoluta, robisz przewalutowanie, robisz przelew z Revoluta na konto walutowe w polskim banku bez opłat (chyba, że chcesz Turbo) - idzie 2,3 dni robocze. Sprawdzone i przetestowane osobiście dla EUR, USD i GBP.
Ale pewnie pozostałe bez problemu też łyknie (chociaż innych nie sprawdzałem).


Z tym przelewem waluty do polskiego banku to tak nie do końca bez opłat.
Bez opłat tylko w EUR ale dla innych walut mogą wystąpić opłaty banków pośredniczących (mogą ale nie muszą - robiłem kilka przelewów w CHF i tylko raz pobrało mi opłatę 25CHF).
Niestety wszystko jest zgodne z regulaminem i przepisami bankowymi - prowizja banku pośredniczącego (w moim przypadku szwajcarskiego - sprawdzałem) nie do odzyskania.
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 17.05.2019 13:04

Dlatego napisałem, że osobiście sprawdzałem dla EUR (w ING) oraz dla USD i GBP (w Kantor Allior).
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 17.05.2019 13:53

przelewałem tylko eur na rachunki w euro i zawsze bez opłat
Piegus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piegus » 18.05.2019 17:13

Dziękuję za odpowiedź, pierwszy pin ustawiałam w aplikacji, pamiętam go i wpisuję prawidłowy, w aplikacji w zakładce "KARTA" wyświetla mi komunikat po wybraniu "sprawdź pin" - "możesz zmienić pin w dowolnym bankomacie".
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 18.05.2019 18:20

Teraz jest promocja - można zdobyć kartę za darmo, rejestrując się z mojego linka: https://revolut.com/r/roberttnt
Żeby było jasne - ja z tego nic nie mam, żadnych premium, żadnych bonusów.
Polecam, bo uważam, że jest to bardzo dobry produkt, a jak ktoś się wahał do tej pory, to teraz może wypróbować zupełnie bez opłat.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 18.05.2019 21:26

raven66 napisał(a):Teraz jest promocja - można zdobyć kartę za darmo, rejestrując się z mojego linka: https://revolut.com/r/roberttnt
Żeby było jasne - ja z tego nic nie mam, żadnych premium, żadnych bonusów.
Polecam, bo uważam, że jest to bardzo dobry produkt, a jak ktoś się wahał do tej pory, to teraz może wypróbować zupełnie bez opłat.

Nawet jak byś coś z tego miał to co w tym złego ;) Ktoś dostaje darmową kartę i Ty byś coś dostał ;)
Czasem są takie promocje w Revolut, że jak się poleci kilku znajomym Revolut i zarejestrują się z Twojego linka to masz tam jakieś bonusy. Ostatnio było coś chyba, że dostawało się metalową kartę za free i też nie widzę w tym nic złego :D

Ale fakt, że teraz jest w apce opcja aby dać reflink z którego po zarejestrowaniu mamy darmową wysyłkę karty ;)
A oto dowód, że raven66 nie kłamie :P Screen zrobiony przed chwilką (chodzi o to co jest po środku napisane)
Załączniki:
60487167_2221425408171829_5621435535546384384_n.jpg
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 18.05.2019 21:53

Dla mnie Revolut nieco traci sens od momentu możliwości założenia w mBanku konta w HRK i podpięcia do niego karty debetowej. Zostaje zastosowanie awaryjne w razie braku gotówki na rachunku, bo wtedy można szybko doładować Revoluta z innego banku (szkoda, że o karcie City można już zapomnieć), no i do przelewów chociażby zaliczki za kwaterę (tak zrobiłam w tym roku).
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 18.05.2019 23:16

makono napisał(a):Dla mnie Revolut nieco traci sens od momentu możliwości założenia w mBanku konta w HRK i podpięcia do niego karty debetowej. Zostaje zastosowanie awaryjne w razie braku gotówki na rachunku, bo wtedy można szybko doładować Revoluta z innego banku (szkoda, że o karcie City można już zapomnieć), no i do przelewów chociażby zaliczki za kwaterę (tak zrobiłam w tym roku).


No to pewnie, że przy takiej opcji nie ma sensu. Chyba, że do płatności w krajach tranzytowych ;) Ale biorąc pod uwagę, że 90% wydaje się w Cro to też nie koniecznie.

Tylko pytanie jaki kurs Ci podadzą i ile wyjdzie finalnie gdy złotówki zamienisz na kuny. Ale to już OT więc jeśli Twój bank wymieni Ci PLN na HRK w dobrym kursie a w tabeli opłat i prowizji nie ma żadnych "kruczków" to Revolut zbędny.

Dla mnie Revolut to zbawienie przy prowizjach PKO BP Inteligo ;)

Tak jak już wiele razy pisałem. Revolut jest świetny jako karta płatnicza za granicą jeśli nasze konto jest badziewne.

Chociaż jest jeszcze jeden i to spory plus. Czy to podczas podróży czy na miejscu w Cro nie musimy mieć przy sobie swojej karty do konta na którym trzymamy niekiedy grube tysiaki ;) Zgubienie czy kradzież takiej karty to raczej smutna historia :/

W przypadku kiedy mamy Revolut i posługujemy się tą kartą to po pierwsze mając włączoną lokalizację po zgubieniu czy to kradzieży nawet jak tego od razu nie zauważymy złodziej po prostu może sobie nią podłubać w zębach. A nawet jeśli zabezpieczenie nie zadziała bo złodziej będzie 50m od nas to zrobi sobie zakupy co najwyżej za to co akurat mamy doładowane na koncie. Jeśli zauważymy, że zgubiliśmy czy nam skradziono to w 5 sekund bez żadnego dzwonienia po prostu blokujemy wszystkie metody płatności i już.
Generalnie swoją prywatną kartę możemy schować gdzieś na kwaterze (jeśli jest gdzie i mamy zaufanie do gospodarzy :P ) i nie ryzykować. To naprawdę fajna opcja.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.05.2019 07:14

makono napisał(a):Dla mnie Revolut nieco traci sens od momentu możliwości założenia w mBanku konta w HRK i podpięcia do niego karty debetowej. Zostaje zastosowanie awaryjne w razie braku gotówki na rachunku, bo wtedy można szybko doładować Revoluta z innego banku (szkoda, że o karcie City można już zapomnieć), no i do przelewów chociażby zaliczki za kwaterę (tak zrobiłam w tym roku).

Ale nie każdy ma konto MBANK jako główne konto. Otwierać specjalnie Mbank na wakacje, płacić za wyrobienie karty, potem je zamykać bo policzą za obsługę gdy nieużywamy karty poza wakacjami.
Lepiej założyć darmowe konto NestBank z darmową kartą nawet jak się jej nie używa cały rok i pod to konto podpiąć Revoluta.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 19.05.2019 09:37

Mam pytanie co do kwestii płatności w weekendy.
Jeśli na Węgrzech płacimy w forintach, a mamy na karcie tylko PLN to przelicza po kursie +2% tak?
Jeśli mamy np forinty (wymienione wcześniej) i płacimy w weekend w forintach to jest 1:1
Jednakże skąd Revolut wie, z którego subkonta ściągać bo np będziemy mieli 1000 forintów i 1200 czeskich koron. Kiedyś była informacja, że ściąga z tej waluty której jest najwięcej na subkontach?

I jeszcze jedno - tak z ciekawości - gdzie sprawdzić kiedy była aktywacja Revoluta - do rozdziału okresu rozliczeniowego na kolejne miesiące - do resetu kwoty wypłaty z bankomatów?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 19.05.2019 09:58

stachmat napisał(a):Mam pytanie co do kwestii płatności w weekendy.
Jeśli na Węgrzech płacimy w forintach, a mamy na karcie tylko PLN to przelicza po kursie +2% tak?
Jeśli mamy np forinty (wymienione wcześniej) i płacimy w weekend w forintach to jest 1:1
Jednakże skąd Revolut wie, z którego subkonta ściągać bo np będziemy mieli 1000 forintów i 1200 czeskich koron. Kiedyś była informacja, że ściąga z tej waluty której jest najwięcej na subkontach?

I jeszcze jedno - tak z ciekawości - gdzie sprawdzić kiedy była aktywacja Revoluta - do rozdziału okresu rozliczeniowego na kolejne miesiące - do resetu kwoty wypłaty z bankomatów?


Ściąga z tego konta gdzie jest najwięcej - czyli jeżeli będzie musiał zapłacić 1001 forintów to ściągnie Ci z czeskich koron, no chyba, że na koncie złotówkowym będziesz miał 1201 zł :) Tak to rozumiem z tego co przeczytałem w internecie.

Reszta tak jak napisałeś.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 19.05.2019 14:37

No nie jest to najlepsze rozwiązanie. Mając kilka walut, gdzie na jednej kilka sztuk jest bardziej wartościowe niż kilkaset innych to weekend jest zawsze problematyczny.
Czy jedynym obejściem jest posiadanie jednej waluty na Revolucie i ciągłe zmiany?
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 19.05.2019 14:45

Znalazłem jeszcze takie info na Revolut i rozumiem to jednak tak, że najpierw bierze walutę transakcji, nieważne jaki jest stan subkont:

Twoje saldo zostanie automatycznie przeliczone na walutę transakcji po najlepszym możliwym kursie, dlatego nie musisz wcześniej kupować walut. Waluta do użycia jest wybierana przez kartę w następującej kolejności:

a) Waluta płatności (np. jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii i dokonujesz transakcji w euro, obciążone zostanie Twoje konto w euro)
b) Twoja waluta podstawowa (PLN) określana na podstawie adresu domowego
c) Kolejna aktywna waluta z wystarczającym saldem
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 19.05.2019 14:54

Marcinusik napisał(a):A oto dowód, że raven66 nie kłamie :P Screen zrobiony przed chwilką (chodzi o to co jest po środku napisane)

łooooo, panie!! ja nie zwykłem kłamać :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone