Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 15.05.2019 08:09

MaReEK napisał(a):Ile czasu czekaliście na kartę? Zamówiłem 2 maja i nadal nie ma...

Karta przyszła 14 maja czyli po 12 dniach. Zadeklarowany termin dostawy przez Rovolut to 9 maja...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 15.05.2019 08:56

HUNCO napisał(a): Na wszelki wypadek aktywuję sobie opcję wielowalutową w mBank


Piszą że płatność bez prowizji ale ciekawy jaki spread mBank liczy....Pewnie i tak wyjdzie gorzej niż na revolut

Trochę OT - z ciekawości aktywowałem sobie mKantor.

mBank za 1HRK chce 0,5954
Revolut za 1HRK chce 0,5795
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.05.2019 09:35

2 grosze różnicy czyli różnica nieodczuwalna. Na bramkach za 199HRK różnica 3zł w kursie.
Warto się w to bawić ? Na całych wakacjach może 150zł zaoszczędzimy.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 15.05.2019 09:48

wikol napisał(a):2 grosze różnicy czyli różnica nieodczuwalna. Na bramkach za 199HRK różnica 3zł w kursie.
Warto się w to bawić ? Na całych wakacjach może 150zł zaoszczędzimy.


Nie wiem jeszcze bo nie doczytałem czy mBank przypadkiem jeszcze jakiejś prowizji nie doliczy przy płaceniu. Ja generalnie używam Revolut a z mBanku go doładowuje :)
czyrek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyrek » 15.05.2019 11:09

ja sprawdziłem mBank na majówce w tym roku, Chorwacja i kraje tranzytowe, działa tak jak piszą i jest super, jedyna wada - przez aplikacje można kupić tylko trzy waluty, reszta przez logowanie w przeglądarce, poza tym super polecam.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 15.05.2019 11:44

czyrek napisał(a):ja sprawdziłem mBank na majówce w tym roku, Chorwacja i kraje tranzytowe, działa tak jak piszą i jest super, jedyna wada - przez aplikacje można kupić tylko trzy waluty, reszta przez logowanie w przeglądarce, poza tym super polecam.


Rozumiem, że przy płatności nie ma prowizji..a jak przy wyciąganiu z bankomatu?
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 15.05.2019 13:01

mam dwie karty revolut. Czy lepiej wypłacić na miejscu w Chorwacji 2x800zł w Kunach (800zł można wypłacić bez prowizji, potem 2%)? czy lepiej w polsce Euro i zamienić na kuny w Chrowacji? który sposób lepszy/tańszy? na miejscu i na bramkach, stacjach mam zamiar płacić revolutem
czyrek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyrek » 15.05.2019 14:26

toomas napisał(a):
czyrek napisał(a):ja sprawdziłem mBank na majówce w tym roku, Chorwacja i kraje tranzytowe, działa tak jak piszą i jest super, jedyna wada - przez aplikacje można kupić tylko trzy waluty, reszta przez logowanie w przeglądarce, poza tym super polecam.


Rozumiem, że przy płatności nie ma prowizji..a jak przy wyciąganiu z bankomatu?


płatności bez prowizji, wypłaty z bankomatu 3 razy miesiącu bez opłat
Piegus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piegus » 15.05.2019 14:44

czytając posty doszłam do wniosku że założę revolut, dziś sprawdzałam kartę po ustawieniu płatności zbliżeniowych przelew na 1zł poszedł bez problemu, jednak jak włożyłam kartę do terminala i chciałam wpisać pin - pokazało mi błędny pin, wprowadzałam ten który jest podany w aplikacji, czy miał ktoś taką sytuację?
W aplikacji mam informację że mogę dokonać zmiany pinu w dowolnym bankomacie.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 16.05.2019 00:21

W 2018 minimalnie o promile korzystniejszy był kurs bankomatowy w Cro z Revoluta w Splitska Banka i Zagrebacka Banka niż wymiany Euro w ! Bankach w Cro. Nawet po doliczeniu 2 %. Kantorowy w Cro się nie opłaca w stosunku do Revolut ale i tak pewnie będzie korzystniejszy niż za kuny kupione w Polsce. Wymiana w bankach bodajże powyżej równowartości 500E wymaga posiadania Paszportu - dowodu mnie nie honorowali,powyżej tej kwoty jest prowizja. W kantorach wymiana Kun za Euro bez dokumentu, waluty typu Dolar Frank Szwajcarski żądają Paszportu. Inną sprawą jest złodziejski kurs w kantorach w Trogirze Splicie czy Dubrowniku , Centrum, Porcie , Lotnisku itp. 8-10procent gorszy kurs niż w kantorze kilometr dalej czy w Banku czy innym kantorze.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.05.2019 07:47

Piegus napisał(a):W aplikacji mam informację że mogę dokonać zmiany pinu w dowolnym bankomacie.


Pin dla Revoluta zmieniasz w aplikacji na dole w zakładce "Karty" a nie w bankomacie, tyle że istniejący pin musisz znać. Już nie pamiętam czy pierwszy pin przyszedł razem z kartą czy oddzielnie smsem lub mailem. Może ktoś kto niedawno odbierał Revoluta Ci podpowie. :roll:
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 16.05.2019 09:18

Pin ustawia się podczas rejestrowania konta.


Widzę, że wątek żyje nadal i standardowo narzekają i odradzają ludzie nie mający Revolut :mrgreen:

Ja jestem od samego początku w tym wątku i korzystam z Revolut od ponad roku.

Sprawdza się i w PL i jak najbardziej za granicą.
Płacenie w Czechach, Austrii Słowenii i oczywiście w Chorwacji jak i wybieranie z bankomatów bez żadnego problemu.

Revolut jest dla ludzi którzy mają konto w swoim banku ze sporymi spreadami i opłatami za granicą.

Ja przez 12 dni spędzone za granicą nie zapłaciłem nawet razu żadnej opłaty. Bardzo długo zgłębiałem wiedzę o Revolut tutaj i w necie zanim je założyłem.

Poznałem raczej wszystkie opcje, które pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu z używaniem standardowej karty, którą posiadam.
Jestem świrem jeśli chodzi o takie gadżety i zawsze staram się zgłębić temat na maksa :D

Na całym wyjeździe zaoszczędziłem około 500-600zł.
To dla mnie bardzo dużo.

Bardzo się polubiłem z tą kartą i używam ją nawet czasami w PL, żeby nie zardzewiała :oczko_usmiech: . Na karcie ciągle mam jakieś 200-300zł na wszelki wypadek gdyby coś się wydarzyło z moją kartą czy bankiem i jakoś nic nigdy nie zginęło i żaden wstrętny Anglik czy Rosjanin mi nic nie zajumał :P Na wakacje w tym roku też oczywiście ze mną jedzie :wink:

Jeśli mam być szczery to nie znalazłem żadnego negatywu.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 16.05.2019 15:45

czy wystarczy konto w złotówkach na revolucie czy lepiej założyć jeszcze jedno w kunach i sobie przewalutować ze złotówek? czy po prostu ze złotówkowego będzie samo przewalutowało przy płatnościach i wyciąganiu z bankomatów w Cro?
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 16.05.2019 19:41

Marcinusik napisał(a):(...)
Jeśli mam być szczery to nie znalazłem żadnego negatywu.

Czytałem i przytakiwałem, ale w przypadku tego fragmentu uśmiechnąłem się życzliwie i nie mogę przytaknąć. Zgłębiałeś temat i na pewno wiesz, że negatywy są... trzeba tylko używać z głową.

- limit 800 zł/msc i to nie kalendarzowy
- prowizje weekendowe i dla małochodliwych walut (np UAH)

qra69 napisał(a):czy wystarczy konto w złotówkach na revolucie czy lepiej założyć jeszcze jedno w kunach i sobie przewalutować ze złotówek? czy po prostu ze złotówkowego będzie samo przewalutowało przy płatnościach i wyciąganiu z bankomatów w Cro?

Samo będzie, ale jeśli ustawisz sobie też konto w HRK i będziesz tam mieć kuny, to unikniesz weekendowych prowizji.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 16.05.2019 21:45

Raphael napisał(a):
Marcinusik napisał(a):(...)
Jeśli mam być szczery to nie znalazłem żadnego negatywu.


Raphael napisał(a):Czytałem i przytakiwałem, ale w przypadku tego fragmentu uśmiechnąłem się życzliwie i nie mogę przytaknąć. Zgłębiałeś temat i na pewno wiesz, że negatywy są... trzeba tylko używać z głową.

- limit 800 zł/msc i to nie kalendarzowy
- prowizje weekendowe i dla małochodliwych walut (np UAH)


Raphael ;) Tak jak napisałem temat zgłębiałem długo i skrupulatnie ;)
Napisałem, że nie znalazłem negatywów i chodzi mi o to jak korzystałem z Revolut podczas podróży i urlopu w Cro ;)

Dokładnie tak jak napisałeś. Używam z głową a znając dosyć dobrze wszystkie opcje na kilkunastodniowym wyjeździe nie zapłaciłem nawet grosza żadnej z opłat :D

Limit 800zł resetujący się w dzień w który założyliśmy konto. Potem ewentualnie 2% prowizji. To nie negatyw tylko normalna opcja, firma musi jakoś zarabiać.

Ale :D
Revolut założyłem 27 dnia miesiąca. Potem żonie 25 dnia miesiąca. Wyjazd był od 19 do 30. Czyli na całym wyjeździe mogliśmy wybrać 5500kun. To wystarczająca kwota biorąc pod uwagę, że duża część rzeczy była płacona kartą.

Prowizje weekendowe to 0,5% dla głównych walut i 2% dla tych mniej popularnych. Czy to negatyw? No może bo to jak by nie było opłata...
Z tym, że to opłata całkowicie uzasadniona. Revolut pozwala nam płacić w niskim kursie a jako, że w weekend giełda walut nie pracuje to firma musi się zabezpieczyć na wszelki wypadek jakiegoś wysokiego skoku kursu.

Ale :D
Kuny od tego roku są walutą główną więc to tylko 0,5%. A do tego możemy sobie teraz po prostu zamienić PLN na kuny w piątek wieczorem ;)
Nawet jeśli już w ten weekend zapłacimy czy wybierzemy z bankomatu to za każde wydane 100kun zapłacimy więcej o 0,24zł. Jeśli w weekend wydamy 2000kun to stracimy 4,8zł ;)
Ale jeśli ktoś nie chce tych 0.5% stracić, sprawa prosta. Wybrać sobie kuny w piątek wieczór :D Co też ja zrobiłem w tamtym roku kiedy kuny w weekend były o 2% droższe w weekend ;)
Teraz dzięki możliwości posiadania subkonta w kunach problem jest zerowy ;)

Czyli znając dobrze i korzystając z Revolut często i długo z czystym sumieniem powtarzam. Negatywów nie widzę. Nie zawiodłem się ani razu.

PS W tym roku również wyjazd od 19 do 30 tak, że tego :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone