Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 16.04.2019 20:33

Raphael napisał(a):Revolut nie dopuszcza wgrania skanu, ale przy zakładaniu konta wymaga aby zrobić zdjęcie dowodu (z poziomu aplikacji) i po tym zrobić sobie selfie (też z poziomu aplikacji), dla potwierdzenia że Iksiński to Iksiński.


Czyli kolekcjonerskie DO rozwiązuje problem.
pitor
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitor » 06.05.2019 19:50

Cześć. Wczoraj wróciłem z zagranicznego majowego wypadu do Holandii i miałem okazję testować kartę Revoluta przed właściwym wyjazdem do Chorwacji w sierpniu. Karta się sprawdziła, jest bardzo wygodna w użyciu ALE...
No właśnie...Dwie rzeczy mnie zaskoczyły.
Pierwszą byly dobowe limity doładowań karty Revoluta za pomocą karty debetowej. Support nie był w stanie określić wysokości tego limitu , a wiadomo, że na początku zagranicznego wyjazdu kasa z konta znika w szybkim tempie- hotel, paliwo, obiad itp. Ledwo zmieściłem się w limicie ale w odwodzie była kredytówka choć na pewno z mniej korzystnym kursem niż Revolut. Tak więc na pierwszy rzut polecam dokonać przelewu ze swojego banku z odpowiednią kwotą i właściwym wyprzedzeniem.
Natomiast druga rzecz to zupełne zaskoczenie. Mianowicie na karcie R mam włączone zabezpieczenie lokalizacyjne. Karty używałem zawsze w pobliżu telefonu i wszystko działało nawet w czasie płacenia tego samego dnia w lokalizacjach oddalonych o kilkaset km- po prostu w drodze powrotnej. Natomiast zabezpieczenie lokalizacyjne odpaliło na bramce zjazdowej z autostrady w Polsce już właściwie pod domem. Dziwne, bo telefon i karta były w jednej lokalizacji jak przez kilka wcześniejszych dni i wtedy nie było problemów. Na pewno nie chodzi o sposób płatności paskiem magnetycznym bo mam tą opcję włączoną ale transakcja została odrzucona. Zapłaciłem debetową z banku.
Pomimo tych dwóch incydentów karta spisała się wyśmienicie i na pewno jedzie ze mną do Chorwacji.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 06.05.2019 20:06

pitor napisał(a):Natomiast druga rzecz to zupełne zaskoczenie. Mianowicie na karcie R mam włączone zabezpieczenie lokalizacyjne. Karty używałem zawsze w pobliżu telefonu i wszystko działało nawet w czasie płacenia tego samego dnia w lokalizacjach oddalonych o kilkaset km- po prostu w drodze powrotnej. Natomiast zabezpieczenie lokalizacyjne odpaliło na bramce zjazdowej z autostrady w Polsce już właściwie pod domem. Dziwne, bo telefon i karta były w jednej lokalizacji jak przez kilka wcześniejszych dni i wtedy nie było problemów. Na pewno nie chodzi o sposób płatności paskiem magnetycznym bo mam tą opcję włączoną ale transakcja została odrzucona. Zapłaciłem debetową z banku.

Prośba, czy mógłbyś to opisać przystępniej dla nowicjuszy? :) niestety nie mam pojęcia o czym mówisz, a widzę że sprawa jest warta zainteresowania.
Jak, gdzie włącza/wyłącza się to zabezpieczenie i do czego ono służy? itp itd
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 06.05.2019 23:07

Może system uznał, że korzystanie z karty w Polsce nie ma sensu... no bo nie ma :roll:
pitor
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitor » 08.05.2019 09:40

komanch napisał(a):Prośba, czy mógłbyś to opisać przystępniej dla nowicjuszy? :) niestety nie mam pojęcia o czym mówisz, a widzę że sprawa jest warta zainteresowania.
Jak, gdzie włącza/wyłącza się to zabezpieczenie i do czego ono służy? itp itd


W opcjach karty (zakladka KARTY--> BEZPIECZENSTWO) jest możliwość włączenia sprawdzania lokalizacji telefonu. Dotychczas rozumiałem to tak, że jeżeli tel. jest w innej lokalizacji (GPS) niż terminal płatniczy to system odrzuca taka platnosc traktujac ja jako probe nieuprawnionego korzystania z karty
Ostatnio edytowano 08.05.2019 09:50 przez pitor, łącznie edytowano 1 raz
pitor
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitor » 08.05.2019 09:46

greenrs napisał(a):Może system uznał, że korzystanie z karty w Polsce nie ma sensu... no bo nie ma :roll:


Wracasz z wyjazdu poza PL a na koncie Revolut zostaje Ci trochę złotówek. Możesz je przelać sobie na konto lub wykorzystać tą kartę do płacenia aż ją "wyzerujesz". Ot sens używania w PL.

Przed wyjazdem płaciłem tą kartą w PL i nie było problemów. Podejrzewam, że przy płaceniu na bramkach trafił się jakiś problem z zasięgiem sieci kom.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 08.05.2019 09:55

greenrs napisał(a):Może system uznał, że korzystanie z karty w Polsce nie ma sensu... no bo nie ma :roll:


e tam nie ma :) ja płace za zakupy online revolutem
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 14.05.2019 07:55

Ile czasu czekaliście na kartę? Zamówiłem 2 maja i nadal nie ma...
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.05.2019 07:58

Mi przyszła chyba po 4 dniach. Dostałeś maila że leci do Ciebie, albo cokolwiek na jakim etapie jest?
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 14.05.2019 08:12

Dostałem maila zaraz po zamówieniu: "Twoja karta Revolut jest już w drodze!... Przewidywany termin dostawy to 09 May 2019"
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.05.2019 08:19

Czy spinacie kartę bankomatową swojego głównego konta PL do konta Revolut ?
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 14.05.2019 12:27

Ja tak mam, to ułatwia zasilanie Revoluta
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.05.2019 14:22

wikol napisał(a):Czy spinacie kartę bankomatową swojego głównego konta PL do konta Revolut ?


Tak bo to najłatwiejszy sposób na szybkie doładowanie
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 14.05.2019 14:57

Orientuje się ktoś, ile kosztuje przelew np. euro (z subkonta) w revolut na swoje subkonto euro w pekao ? Czy jest taka możliwość ?

Mimo konta w pekao, karta R przetestowana rok temu w Chorwacji. Sprawowała się bardzo dobrze, problemów nie było żadnych.

Ps. Też miałem info o konieczności dosłania skanu dowodu, nie dosyłałem nic i wszystko śmiga normalnie.
HUNCO
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 15.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) HUNCO » 14.05.2019 16:23

Cieszy fakt, że wreszcie została dodana waluta chorwacka do obsługiwanych walut :-) Będzie można spokojnie założyć sobie subkonto w forintach i kunach na wakacje :-) Na wszelki wypadek aktywuję sobie opcję wielowalutową w mBank
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone