Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.05.2019 08:12

Ok wszystko fajnie i pięknie.
Konto Revolut musimy podpiąć pod swoją kartę bankomatową itd.
Jeżeli mamy w Polsce jedno konto ROR na którym mamy powiedzmy kilkadziesiąt tysięcy złotych - czy nie ryzykowne jest podpinać Revoluta pod takie konto ??? Spokój na wakacjach bezcenny ?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 17.05.2019 08:31

@wikol mam konto inteligo w PKO BP i w tym banku mam 3 numery kont. Jedne wspóle z żoną i do tego mamy dwie karty. Drugie moje a trzecie to kiedyś używałem do sprzedaży na allegro. Do każdego z tych kont mam kartę płatniczą z kodem cvv. Jedną z tych kart z tego wspólnego konta mam podpiętą do Revolut na stałe. Nie trzymam tam nigdy większych pieniędzy w końcu to konto do którego ma dostęp żona :mrgreen:

Wiadomo, że zawsze warto stosować zasadę ograniczonego zaufania ale powiedz mi jedno.
Revolut istnieje od 2013r. Wpierw miał tylko gwarancję brytyjską. Teraz od roku jest oficjalnie w PL a
Niedawno uzyskał eugopejską gwarancję depozytów bodajże do 100tyś euro.
To już nie jest firma krzak. To nie lokalny amber gold tylko ogromna międzynarodowa firma mająca miliony klientów.

A więc powiedz mi jedno. Czy znalazłeś w internecie chociaż jedną potwierdzoną informację, że komuś coś zginęło z prywatnego konta podpiętego do Revolut?
Ja nie. Bardziej bym się martwił o jakieś sklepiki zagraniczne w których często robię zakupy a też wymagają podania numeru karty.

A więc bez znaczenia czy to Revolut czy jakakolwiek inna usługa w której podaje się dane karty po prostu nie przypinamy karty z konta na którym trzymamy oszczędności życia. To logiczne.
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 17.05.2019 09:35

Marcinusik napisał(a):
Limit 800zł resetujący się w dzień w który założyliśmy konto. Potem ewentualnie 2% prowizji. To nie negatyw tylko normalna opcja, firma musi jakoś zarabiać.

Ale :D
Revolut założyłem 27 dnia miesiąca. Potem żonie 25 dnia miesiąca. Wyjazd był od 19 do 30. Czyli na całym wyjeździe mogliśmy wybrać 5500kun. To wystarczająca kwota biorąc pod uwagę, że duża część rzeczy była płacona kartą.



Nie wiem jak to zrobiłeś, mi bankomat (splitska banka i zaba) nie chciał wydać banknotu o nominale 50 kun, "bezprowizyjnie" wypłaciłam 1300 kun. A może tak trafiłam, na brak pieniędzy w bankomacie :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.05.2019 09:42

Marcinusik napisał(a):@wikol mam konto inteligo w PKO BP i w tym banku mam 3 numery kont. Jedne wspóle z żoną i do tego mamy dwie karty. Drugie moje a trzecie to kiedyś używałem do sprzedaży na allegro. Do każdego z tych kont mam kartę płatniczą z kodem cvv. Jedną z tych kart z tego wspólnego konta mam podpiętą do Revolut na stałe.

Też mam konto w PKOBP ale nie Inteligo tylko zwykłe KontoZaZero.
Ok pomyślę nad tym Revolutem bo z każdym rokiem jest to coraz ciekawsze rozwiązanie.
W takim razie trzeba otworzyć subkonto z dodatkową kartą - jednak bank będzie pobierał opłaty za tą dodatkową kartę jeżeli nie wykonam operacji na karcie >300zł. W przeciwnym razie opłata miesięczna za konto 8zł.
Mam też konto w Mbank ale tam za wyrobienie karty też się płaci, i za używanie tej karty również chyba że jest to główne konto / pensja, oszczędności itd
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 17.05.2019 10:39

@vikol to po prostu otwórz sobie to subkonto przed wyjazdem tak, żeby zdążyli Ci kartę wydać. Potem niech Ci żonka czy ktoś zasili to konto kwotą ponad 300zł a po przyjeździe możesz je zamknąć :P

Ja nie reklamuję tego konta. Nie mam nic z tego :D Nie jestem pracownikiem Revolut.
Po prostu z tego korzystam i jestem w 100% zadowolony.

Może sprawdź najpierw jakie Twój bank pobiera opłaty za granicą. Są konta na tyle przyjazne, że czasem nie ma sensu się bawić na siłę w Revolut. Musisz się dowiedzieć o prowizję za wybranie z bankomatu i jakie są opłaty za przewalutowanie bo te często są duże ze względu na podwójne przewalutowanie, które zazwyczaj stosują banki. Najpierw Twoje PLN zamieniają na Euro po cenie zakupu Euro a potem jeszcze za Euro bank kupuje Kuny za cenę kupna kun. Przez to spready wychodzą naprawdę duże i zamiast zapłacić 0.57zł za kunę płacisz 0.65zł. Czyli tak jak byś w kantorze kupił który jak wiemy zarabia tylko i wyłącznie na spreadach (różnica kupno-sprzedaż) i raczej rzadko jest to opłacalne gdy wymieniamy mniejsze kwoty.

Ja na przykład w swoim banku muszę płacić za każde wyjęcie z bankomatu za granicą 3% ale nie mniej niz 10zł :evil:
To dużo. Szczególnie, że w tamtym roku będąc w Pakostane w restauracjach wszędzie wołali "no card, only cash". Więc wybierałem sobie co chwila a to 200 a to 400kun i nic za to nie płaciłem a tak za każde wybranie poszła by dyszka :/
Do tego poszło by przewalutowanie i mógłbym tylko pomarzyć o kursie 0.57-0.58zł w którym robiłem wszystkie transakcje Revolutem.

Tak więc wszystko z głową nic na siłę ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.05.2019 11:00

Marcinusik napisał(a): ... Ja na przykład w swoim banku muszę płacić za każde wyjęcie z bankomatu za granicą 3% ale nie mniej niz 10zł :evil:
To dużo. Szczególnie, że w tamtym roku będąc w Pakostane w restauracjach wszędzie wołali "no card, only cash". Więc wybierałem sobie co chwila a to 200 a to 400kun i nic za to nie płaciłem a tak za każde wybranie poszła by dyszka ...


Ja zawsze wypłacałem tyle, aby te 3% to było właśnie około 10zł, np 500-600kn
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 17.05.2019 11:03

Marcinusik napisał(a):Ja nie reklamuję tego konta. Nie mam nic z tego :D Nie jestem pracownikiem Revolut.
Po prostu z tego korzystam i jestem w 100% zadowolony.

ZDECYDOWANIE POPIERAM RĘKAMI I NOGAMI POWYŻSZĄ WYPOWIEDŹ!
Revoluta używam od chyba 2 lat, na delegacjach służbowych i na wyjazdach urlopowych i jeśli o mnie chodzi - NIC się nie umywa.
Żaden bank, nawet najlepszy, żadne konta walutowe, nic.
Revolut. Do tego kartę spinamy z Google Pay i płacimy zbliżeniowo telefonem :)

Marcinusik napisał(a):Może sprawdź najpierw jakie Twój bank pobiera opłaty za granicą. Są konta na tyle przyjazne, że czasem nie ma sensu się bawić na siłę w Revolut. Musisz się dowiedzieć o prowizję za wybranie z bankomatu i jakie są opłaty za przewalutowanie bo te często są duże ze względu na podwójne przewalutowanie, które zazwyczaj stosują banki. Najpierw Twoje PLN zamieniają na Euro po cenie zakupu Euro a potem jeszcze za Euro bank kupuje Kuny za cenę kupna kun. Przez to spready wychodzą naprawdę duże i zamiast zapłacić 0.57zł za kunę płacisz 0.65zł. Czyli tak jak byś w kantorze kupił który jak wiemy zarabia tylko i wyłącznie na spreadach (różnica kupno-sprzedaż) i raczej rzadko jest to opłacalne gdy wymieniamy mniejsze kwoty.

Może i są, ale kurs walut nigdzie nie jest lepszy niż w Revolucie, to raz, a dwa, że tak naprawdę cały "koszt" założenia Revoluta to 2 minuty na ściągnięcie i skonfigurowanie apki oraz 9 zł jednorazowo na kilka lat za wysłanie podstawowej karty plastikowej Mastercard.
W moim osobistym skromnym odczuciu - warto zamówić, nawet jak się nie będzie używać.
Do tego co kilka tygodni organizują jakieś promo, że np .można zamówić kartę za darmo.


Bezpieczeństwo - jak napisałem - od 2 lat lub coś koło tego używam, mam cały czas podpietą debetówkę z ING (wielowalutową), nie zdarzyóło się nic złego. Zresztą wystarczy poszperać po necie. Nie słyszałem osobiście o przypadkach jakiegokolwiek naruszenia bezpieczeństwa.
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 17.05.2019 11:08

wikol napisał(a):Ok wszystko fajnie i pięknie.
Konto Revolut musimy podpiąć pod swoją kartę bankomatową itd.
Jeżeli mamy w Polsce jedno konto ROR na którym mamy powiedzmy kilkadziesiąt tysięcy złotych - czy nie ryzykowne jest podpinać Revoluta pod takie konto ??? Spokój na wakacjach bezcenny ?

Po pierwsze - NIE musimy. Możesz zasilać Revoluta przelewami bankowymi, ale wtedy nie masz wygody natychmiastowego doładowania konta.
Po drugie - większość kart obecnie ma wbudowany mechanizm 3D Secure, co oznacza, że nawet jeśli z Revoluta chcesz zasilić konto, to i tak bank wysyła ci SMSa, który musisz wpisać, aby zrobić zasilenie.

Poza tym są jeszcze rozwiązania co najmniej dwa.
1) otworzenie rachunku oszczędnościowego pod to konkretne konto gdzie jest kilkanaście i przelanie większości na oszcz. a na bieżącym zostawienie tylko małej ilości kasy
2) założenie innego, darmowego konta (są takie bez problemu do znalezienia, polecam bloga https://livesmarter.pl/) z darmową karta na potrzeby tylko i wyłącznie zasilania Revoluta
;)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.05.2019 11:08

Marcinusik napisał(a):@vikol to po prostu otwórz sobie to subkonto przed wyjazdem tak, żeby zdążyli Ci kartę wydać. Potem niech Ci żonka czy ktoś zasili to konto kwotą ponad 300zł a po przyjeździe możesz je zamknąć :P


Doładnie o tym samym pomyślałem :)

Marcinusik napisał(a):Ja na przykład w swoim banku muszę płacić za każde wyjęcie z bankomatu za granicą 3% ale nie mniej niz 10zł :evil:
To dużo. Szczególnie, że w tamtym roku będąc w Pakostane w restauracjach wszędzie wołali "no card, only cash". Więc wybierałem sobie co chwila a to 200 a to 400kun i nic za to nie płaciłem a tak za każde wybranie poszła by dyszka :/
Do tego poszło by przewalutowanie i mógłbym tylko pomarzyć o kursie 0.57-0.58zł w którym robiłem wszystkie transakcje

Też mam wyjęcie z bankomatu 3%, nie mniej niż 10zł.
Kilka lat temu miałem firmową kartę banku należącą do Zagrebacka Banka i wszystkie wypłaty były 0% ale wtedy ta karta i konto było darmowe niezależnie od operacji na koncie. Mogło sobie konto i karta leżakować cały rok nieużywana za 0zł.
Teraz się wszystko pozmieniało na gorsze jeśli chodzi o opłaty itd.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 17.05.2019 11:27

piotrulex napisał(a):
Ja zawsze wypłacałem tyle, aby te 3% to było właśnie około 10zł, np 500-600kn


Można i tak ;) Ale to nic nie zmienia. Nadal za każdym razem wydajesz 10zł. Jedni powiedzą "to nie dużo" ale ja powiem, że biorąc pod uwagę że takie 500kun wydaje się na rodzinę 2+2 bez problemu w jeden dzień to przy 11 dniach mamy już 110zł ;) Do tego na ten moment sam kurs PLN do Euro wynosi 0,60zł. Dolicz do tego spready z PLN na Euro i na Kuny.
Wszyscy muszą zarabiać ;)

Niektórzy mówią "eee tam to jakieś 4-5groszy różnicy na kunie ;) No fakt.
Ale :P

W aplikacji sprawdziłem ile wydałem/wybrałem kun w chorwacji. To można prosto sobie sprawdzić.
A więc ja wydałem dokładnie 3265kun. Moja żona około 3700kun.
Jeśli zamiast płacić Revolutem płacił bym moją kartą gdzie kurs jest średnio o 4-5groszy gorszy to dodatkowo stracił bym 278-348zł
Do tego jeszcze tankowanie w Austrii i drobne zakupy na stacjach gdzie oszczędziłem kolejne 2 dyszki :P

110zł + 348 + 20zł = 478zł oszczędzone.
Założenie konta trwało kilka minut. Żadnych opłat (kartę dostałem za darmo)

478zł czy to dużo. Dla mnie to sporo jak za taki wysiłek :P
A powiedzmy sobie szczerze. te 6000kun na 11dni dla rodziny 2+2 to i tak nie jest dużo. Ludzie potrafią wydac o wiele więcej więc i oszczędności będą większe.

Dlatego jak ktoś ma słabe konto prywatne to Revolut jest spoko. Jak ktoś ma jakieś konto walutowe czy po prostu dobre konto za które płaci i ma większość opcji bez opłat to niech sobie Revolutem głowy nie zawraca ;)
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 17.05.2019 11:32

Marcinusik napisał(a):Jak ktoś ma jakieś konto walutowe czy po prostu dobre konto za które płaci i ma większość opcji bez opłat to niech sobie Revolutem głowy nie zawraca ;)

Jedna uwaga - w większości banków rachunki w kunach raczej nie istnieją.
Więc nawet jeśli ktoś ma "dobre" konto walutowe, to płacąc w Chorwacji poleci dodatkowo na przewalutowaniu czy to EUR/HRK czy USD/HRK.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 17.05.2019 12:06

raven66 napisał(a):Więc nawet jeśli ktoś ma "dobre" konto walutowe, to płacąc w Chorwacji poleci dodatkowo na przewalutowaniu czy to EUR/HRK czy USD/HRK.


Chyba, że ma Pekao z żubrem, wtedy nie płaci NIC za przewalutowania i wypłaty z bankomatów Zagrebacka Bank :wink: Tak było rok i dwa lata temu a kurs oscylował-0,57-0,58. Niemniej Revoluta też mam założonego i również polecam.

Może Wy się orientujecie jak wygląda sprawa zakupu waluty w R i przelanie jej na subkonto w polskim banku ?

ps. Jak ktoś chce zupełnie darmowe konto z kartą to polecam Nest Bank. Od jakiś 3 lat jest moim drugim kontem i w życiu nawet grosza nie zapłaciłem za obsługe.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.05.2019 12:14

ApropoDefacto napisał(a):Chyba, że ma Pekao z żubrem, wtedy nie płaci NIC za przewalutowania i wypłaty z bankomatów Zagrebacka Bank :wink: Tak było rok i dwa lata temu a kurs oscylował-0,57-0,58. Niemniej Revoluta też mam założonego i również polecam.

Tak było nawet 5-6 lat temu. UniCredito robił dobrze klientom PKOSA. Mimo że nie jest już częścią UniCredito to dalej jest darmowo w macierzystych bankomatach.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 17.05.2019 12:15

ApropoDefacto napisał(a):Chyba, że ma Pekao z żubrem, wtedy nie płaci NIC za przewalutowania i wypłaty z bankomatów Zagrebacka Bank :wink: Tak było rok i dwa lata temu a kurs oscylował-0,57-0,58. Niemniej Revoluta też mam założonego i również polecam.

Dokładnie dlatego napisałem, żeby sprawdzić w swoim banku co i jak bo może się okazać, że Revolut zbędny.
Pamiętam w tamtym roku jakie wojny były między użytkownikami konta "przekorzystnego" a ludźmi zakładającymi Revolut :mrgreen:
Po tych wojnach admin wydzielił specjalny wątek dla Revolut co by na noże nie poszło :oczko_usmiech:

ApropoDefacto napisał(a):Może Wy się orientujecie jak wygląda sprawa zakupu waluty w R i przelanie jej na subkonto w polskim banku ?

Co to waluta w "R"?


Roksana.concept napisał(a):
Nie wiem jak to zrobiłeś, mi bankomat (splitska banka i zaba) nie chciał wydać banknotu o nominale 50 kun, "bezprowizyjnie" wypłaciłam 1300 kun. A może tak trafiłam, na brak pieniędzy w bankomacie :)


Nie rozumiem? Ale co to ma z limitem i okresem resetowania limitu wspólnego? Czego nie wiesz jak zrobiłem? :D
Napisałem, że mając dwie karty (swoją i żony) i okres resetujący się w środku wyjazdu można wybrać bez prowizji około 5500kun (3200zł) A ty piszesz, że nie wiesz jak to zrobiłem bo Tobie bankomat nie wydał 50kun :D Nic nie zrozumiałem :P

Ja w Pakostane nawet 100kun nie mogłem wybrać w bankomacie który miałem pod kwaterką. Minimum to 200 kun ;) i trzeba było wybierać 200,400,600 kun ;)
Ostatnio edytowano 17.05.2019 12:31 przez Marcinusik, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.05.2019 12:28

Marcinusik napisał(a):Pamiętam w tamtym roku jakie wojny były między użytkownikami konta "przekorzystnego" a ludźmi zakładającymi Revolut :mrgreen:
Po tych wojnach admin wydzielił specjalny wątek dla Revolut co by na noże nie poszło :oczko_usmiech:

Pamiętam, że ja wydzieliłem posty. :wink:
Tak jak przed chwilą 2 inne. :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 59
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone