Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 21.05.2019 14:30

Marcinusik napisał(a):.... Ale tu nie ma problemu. Jeśli zostaną Ci jakieś kuny, nue wiem załóżmy 20 czy 30 to po prostu zamieniasz z powrotem na złotówki. Tu nie ma takich różnic kupno-sprzedaż jak w kantorze. .............
.....Tak więc tym o czym napisałeś w ogóle bym sobie głowy nie zawracał..............

zgadzam się jak najbardziej :D Nawet przy większych zakupach, ale z rodzaju tych wakacyjnych, są to nadal grosze i ważne to, aby te plusy ujemne nie przesłaniały nam plusów dodatnich :twisted: :twisted: :D
Moje pytanie było, że tak powiem, jedynie w kwestii formalnej :D Coś zostanie to zamienię z powrotem, albo będzie na następny wyjazd spokojnie czekało (przy tej wielkości i oprocentowaniach, to nie ma różnicy) :hut:
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 22.05.2019 16:58

Dziś dla testu zrobiłem płatność za winiety Czechy i Węgry za pomocą Revoluta.
Po prostu bajka - klik klik i po kursie praktycznie jak z nbp.
Piękna sprawa
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 22.05.2019 17:20

stachmat napisał(a):Dziś dla testu zrobiłem płatność za winiety Czechy i Węgry za pomocą Revoluta.
Po prostu bajka - klik klik i po kursie praktycznie jak z nbp.
Piękna sprawa


No i super ;)
Ale w sensie, że kupowałeś online tak?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.05.2019 21:24

stachmat napisał(a):Dziś dla testu zrobiłem płatność za winiety Czechy i Węgry za pomocą Revoluta.
Po prostu bajka - klik klik i po kursie praktycznie jak z nbp.
Piękna sprawa

Zakup koron i forintów czy z PLN...
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 23.05.2019 05:37

Kupiłem online.
Miałem tylko PLN i na słowackiej stronie były Euro a na węgierskiej forint.
Przeliczyło i git.
Wyszło 60 i 63zl odpowiednio za miesięczne.
Wprowadziłem błąd że czeska, chodziło o Słowacją.
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 23.05.2019 12:43

Dostałem takie info w aplikacji:
"We're facing an issue which is causing some card payments to fail. We're on the case and we will let you know as soon as everything is working again. Please carry an alternative bank card with you. We're really sorry for the inconvenience."

Czyli:
"Mamy do czynienia z problemem, który powoduje, że niektóre płatności kartami nie działają. Zajmujemy się sprawą i poinformujemy Cię, gdy wszystko będzie działać ponownie. Proszę mieć przy sobie alternatywną kartę bankową. Bardzo nam przykro z powodu niedogodności."

Ciekawe jak długo... Ktoś jeszcze dostał taki komunikat?
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 24.05.2019 12:06

Już ponad miesiąc mieszkam w Chorwacji i korzystam z Revolut. Nie raz mnie już poirytowała, raz na 4-5 transakcji płatność nie przechodzi, kasa blokowana jest na koncie z komunikatem, że oczekuje a sprzedawca może ją zwrócić w ciągu 7 dni. W ciągu kilku jest odblokowywana ... ale może to być problem jak turysta wpłaci sobie na Revolut 500 euro i chce zapłacić 400 euro za hotel. Jak transakcja nie przejdzie to te cztery stówy ma zablokowane i wzrok recepcjonisty na sobie. Tobie zostaje stówa i spocone pachy.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.05.2019 12:30

Tutaj pewnie 90% używa karty Revoluta do mikropłatności np. za bramki, restauracje czy inne duperele. Mają pewnie 300-500zł na koncie Revoluta.
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 24.05.2019 13:09

namo napisał(a):Już ponad miesiąc mieszkam w Chorwacji i korzystam z Revolut. Nie raz mnie już poirytowała, raz na 4-5 transakcji płatność nie przechodzi, kasa blokowana jest na koncie z komunikatem, że oczekuje a sprzedawca może ją zwrócić w ciągu 7 dni. W ciągu kilku jest odblokowywana ... ale może to być problem jak turysta wpłaci sobie na Revolut 500 euro i chce zapłacić 400 euro za hotel. Jak transakcja nie przejdzie to te cztery stówy ma zablokowane i wzrok recepcjonisty na sobie. Tobie zostaje stówa i spocone pachy.

Doładowanie za pomocą podpiętej karty debetowej trwa 5-10 sekund...
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 24.05.2019 16:08

Zrobiłem test bojowy - na koncie było:
PLN: 10
USD 1,48 (5,66 zł)
EUR 2,32 (9,95 zł)
w sumie ~25,61 zł

Chciałem zapłacić za zakupy 24,00 zł - NIE przeszło.

Czyli przynajmniej na jednym koncie musi być powyżej kwoty transakcji.

Ale, jak pisał wcześniej @Marcinusik, spokojnie można zamieniać tam i z powrotem. Różnice są groszowe, więc o ile nie zrobimy 100 wymian naraz PLN <> EUR <> PLN <> EUR i tak 100 razy, to tracimy jakieś ułamki.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 24.05.2019 17:46

wikol napisał(a):Mają pewnie 300-500zł na koncie Revoluta.


W sumie to zastanawiałem się dla kogo jest usługa z limitem wypłat miesięcznych z bankomatu 2400 zł? :-) Na Zrce to w jeden wieczór braknie hajsu :-) Lepsze jest Monese, nie ma takich limitów.
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 24.05.2019 17:57

namo napisał(a):
wikol napisał(a):Mają pewnie 300-500zł na koncie Revoluta.


W sumie to zastanawiałem się dla kogo jest usługa z limitem wypłat miesięcznych z bankomatu 2400 zł? :-) Na Zrce to w jeden wieczór braknie hajsu :-) Lepsze jest Monese, nie ma takich limitów.

Nie chcesz limitu wypłat, to wykup sobie subskrypcję premium.
A limit dotyczy TYLKO wyciągania gotówki, płatności bezgotówkowe nie mają limitu (a przynajmniej nie jakiegoś istotnego dla normalnego użytkownika).
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 24.05.2019 21:30

namo napisał(a):
wikol napisał(a):Mają pewnie 300-500zł na koncie Revoluta.
z

W sumie to zastanawiałem się dla kogo jest usługa z limitem wypłat miesięcznych z bankomatu 2400 zł? :-) Na Zrce to w jeden wieczór braknie hajsu :-) Lepsze jest Monese, nie ma takich limitów.


Namo w Monese nie ma limitów jak zapłacisz 15 funtów miesięcznie ;)
Jeśli nic nie płacisz to nie masz żadnych darmowych wypłat.
Do tego chore prowizje podczas płatności bezgotówkowych.

Monese chciało by być revolutem ale sporo mu brakuje ;) Masa opłat, których nie unikniesz nie kupując konta premium. W revolut spokojnie można sobie poradzić na darmowym koncie.

Pozatym powiedzmy sobie szczerze. Revolut to gadżet na wakacje kiedy nasze prywatne konto bankowe jest mało przyjazne za granicą.
To nie jest rozwiązanie na stały pobyt w Chorwacji tak jak w Twoim przypadku.

Ja mając z żoną dwie karty i date resetu w środku wyjazdu podczas 11 dni pobytu nie zapłaciliśmy nawet grosza prowizji.
A teraz kiedy można mieć saldo w kunach to już w ogóle bajka.
stasiu1971
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.05.2019
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stasiu1971 » 25.05.2019 23:53

przeczytałem artykuł o Revolut i sobie to odpuszczę , bo w moim przypadku nie warto na jeden 10 dniowy wyjazd zaprzątać sobie tym głowy , tym bardziej że nie mam konta w Polskim banku -------> https://zaradnyfinansowo.pl/revolut/ , ale dzieki za info , pozdrawiam
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 26.05.2019 21:02

Pytanie do specjalistów w temacie
Od końca ostatnich wakacji kupowałem euro przez Revolut mniejsze lub większe sumy. Uzbierało się na kolejne wakacje. I teraz nie wiem czy wymienić to na Kune HR czy zostać z tym euro. Jak macie jakieś porady to proszę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 62
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone