Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 29.07.2018 16:17

Ktoś wpłacal na Revolut przelewem??Ile to u was trwało?
dangru
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 29.07.2018 16:26

KrzysTurbo napisał(a):Ktoś wpłacal na Revolut przelewem??Ile to u was trwało?


2 dni robocze.
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 29.07.2018 17:05

dangru napisał(a):
KrzysTurbo napisał(a):Ktoś wpłacal na Revolut przelewem??Ile to u was trwało?


2 dni robocze.


Dziękuję
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.07.2018 20:41

erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 30.07.2018 10:21

Korzystał ktoś z was z ubezpieczenia zdrowotnego dostępnego w Rewolut? Jak przy zwrocie kosztów leczenia? Czy opłata za lekarza musi być robiona kartą Revoluta czy wystarczy jakiś paragon czy faktura?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 30.07.2018 11:01

Garo&Justa napisał(a):Ile, tak szczerze, zaoszczedziliscie używając Revoluta

Każdemu wyjdzie inaczej ;) To zależy jakie ma konto w banku i jakie opłaty. Ja mam PKO BP Inteligo i każde wybranie z bankomatu to 3.5% (minimum 10zł :O )
Przewalutowanie 3% no i kurs visa troche gorszy niż revolut więc biorąc pod uwagę same prowizje to wydam na wyjeździe jakieś 6-7% mniej. Czy to warte zainteresowania? Przy 10000zł to 600-700zł. Pewnie tyle nie wydam ale myślę, że te 400-500zł oszczędzę w porównaniu do zwykłej karty.
Jest to jakiś namacalny pieniądz. Do tego używanie revolut dla mnie niesie dodatkowe korzyści w postaci bezpieczeństwa. Na koncie revolut zazwyczaj bede miał jakieś kilka set złotych w zależności od potrzeby. W razie zgubienia czy kradzieży to nie taki ból jak podstawowa karta. Zabezpieczenie poprzez lokalizację telefonu też może uratować tyłek w razie zgubienia karty ;)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 30.07.2018 19:34

Garo&Justa napisał(a):Ile, tak szczerze, zaoszczedziliscie używając Revoluta

Tak jak policzyłem to około 350zł
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.07.2018 00:23

Garo&Justa napisał(a):Ile, tak szczerze, zaoszczedziliscie używając Revoluta

2 tygodnie wakacji.
9500kn + 50e tankowanie w Austrii.
Winiety też płacone revolutem 36e.
Zaoszczędziłem ok. 400zł względem karty Visa banku Millennium.
rybnic
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnic » 31.07.2018 07:48

Witam, czy ktoś miał podobny przypadek:
21.07 Jadąc do Chorwacji autostradą bramki Zagrzeb Lucko - Benkovac płacąc kartą ( oczywiście Revolut)
na bramkach zostaje ściągnięte :-) 148kn
po trzech dniach dostaję wiadomość że w/w kwota została zwrócona na konto.
Pozdrawiam.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 31.07.2018 09:19

Marcinusik napisał(a):
Lechoo napisał(a):
kaeres napisał(a):
dzięki za info. Faktycznie kwoty są spore i pozwalają np na pełne tankowanie. W moim przypadku to 1/3 trasy za free

Pytałem juz wcześniej ale nie było odpowiedzi.
Jeżeli jako powiązaną kartę z Revolutem zrobię kartę kredytową BzWbk (Silver) i ona będzie doładowywać Revoluta - czy z tytułu doładowań Bezet pobiera jakieś opłaty?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 31.07.2018 10:17

Garo&Justa napisał(a):Pytałem juz wcześniej ale nie było odpowiedzi.
Jeżeli jako powiązaną kartę z Revolutem zrobię kartę kredytową BzWbk (Silver) i ona będzie doładowywać Revoluta - czy z tytułu doładowań Bezet pobiera jakieś opłaty?

Ja chyba Ci odpisywałem ;) Myślę, że najprościej zrobić doładowanie na 20zł i sprawdzić ;) Doładowanie kartami kredytowymi/debetowymi w Revolut zawsze jest bezpłatne. To Twój bank jedynie może coś naliczyć więc to pytanie do nich.
Może ktoś tu ma to konto z tą kartą ale nie wydaje mi się aby coś doliczali.
Ktoś jedynie podał info, że bank pocztowy mu jakiś procent naliczył ale tylko za pierwszym razem. Potem już nie.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 31.07.2018 16:22

bolder napisał(a):orientuje się ktoś czy revolut tam przejdzie płatność kartą w nocy w automacie? jeździ ktoś do Chorwacji na lpg? 8)


Jest wątek o karcie.
I poczytaj FAQ na stronie Revoult

https://www.revolut.com/pl/help/przewodnik-po-revolut/wysy%C5%82ka-pieni%C4%99dzy-i-jak-je-wydawa%C4%87-z-revolut/jakie-podmioty-nie-s%C4%85-obs%C5%82ugiwane-przez-revolut
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 31.07.2018 16:53

Dzięki, faktycznie pisałeś o tych 20 zł.
Pytam o opłaty dlatego że jak ich nie ma to luz ale kiedy się pojawią to nie ma sensu mieć Revoluta
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 31.07.2018 17:03

rybnic napisał(a):Witam, czy ktoś miał podobny przypadek:
21.07 Jadąc do Chorwacji autostradą bramki Zagrzeb Lucko - Benkovac płacąc kartą ( oczywiście Revolut)
na bramkach zostaje ściągnięte :-) 148kn
po trzech dniach dostaję wiadomość że w/w kwota została zwrócona na konto.
Pozdrawiam.


Witam
Dokładnie 21.07.2018 bramki do płacenia kartą opłata 132kn pobrana i szlaban do góry . Po tygodniu mam zwrot tej opłaty na konto . Niby na moja korzyść , ale wolałbym wiedzieć dlaczego ???.
Jedyne to na stronie pomocy REVOLUT jest info ze jeśli sprzedawca w ciągu 7 dni nie zaakceptuje twojej wpłaty to środki mogą być zwrócone na twoje konto. Tak do końca to nie jestem pewien czy to załatwia sprawę ....
pozdrawiam Wojtek
juveadamo
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 09.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) juveadamo » 31.07.2018 18:59

U mnie podobna sytuacja tylko, że dostałem zwrot za zakupy w konzumie na kwotę 50 kun
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone