Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andkwu
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 07.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andkwu » 26.07.2018 23:35

Opowiem o mojej przygodzie z kartą.
Z kartą nie miałem żadnych problemów. Kupno winiety słowackiej i węgierskiej. Tankowanie w Węgrzech jak i bramki po drodze w Chorwacji. Wszystkie sklepiki restauracje no porostu ideał. Czasami wyskoczyła informacje o przewalutowanie na funty ale robiłem nie i wszytko ok. Doładowanie karty też instant. Jedynie co to zabezpieczenie kart visa z Inteligo słusznie wymaga pełnego logowania do konta i podania numeru zdrapki. Jestem zadowolony.
Na koniec przygoda.
Na wycieczce do Splitu zaczęło nam brakować kasy w gotówce. Postanowiłem wypłacić 2000 Kun. Podchodzę do bankomatu, wszystko jak zawsze czyli odmawiam przewalutowania. Karta wychodzi z bankomatu, komórka szczęśliwie pokazuje że pobrano z konta a klapka od wydania gotówki jak była tak została zamknięta.
Oczy wielkie, szybko do banku a tu Pani mówi że spokojnie pieniądze wrócą za parę dni na konto 8O
Za parę dni to ja z głodu i moja rodzina padnie.
Panika dzwonienie po bankach i Viza. A tu numery 0800 których nie dało się wybrać w roamingu.
Wielkie zdziwienie gdy widzę że nie po paru dniach ale po 10 minutach pieniądze były na koncie.
Pozdrawiam i polecam Revolut
Aktualnie kurs Revolut 0.57 w Polsce kupowałem kuny po 0.63
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007
Bramka only cards

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 26.07.2018 23:59

Pamiętajcie płacąc na bramce only cards w Zagrzebiu żeby w aplikacji mieć zaznaczoną płatność paskiem magnetycznym bo będzie zdziwienie. Szybkie bramki wczytują kartę z paska nie z chipu.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.07.2018 00:17

Karta jest gotowa. Ja...chyba też, przebrnęłam przez wątek. Jadę z Revolutem :D
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 27.07.2018 01:49

Tez przed chwilą zamówiłem. Czy to coś zmienia że mam niemieckie konto i z tego wpłacam na kartę w €?

Dziękuję i pozdrawiam
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 27.07.2018 04:52

KrzysTurbo napisał(a):Tez przed chwilą zamówiłem. Czy to coś zmienia że mam niemieckie konto i z tego wpłacam na kartę w €?

Dziękuję i pozdrawiam

Nie, po prostu domyślną walutą będzie u Ciebie Euro.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 27.07.2018 10:11

KrzysTurbo napisał(a):Tez przed chwilą zamówiłem. Czy to coś zmienia że mam niemieckie konto i z tego wpłacam na kartę w €?

Dziękuję i pozdrawiam

Z Revolut korzystają ludzie z całego świata więc nie ma problemu ;) Saldo główne tal jak napisał Thomas81 będziesz miał w euro i tyle ;)
Cieszę się, że coraz więcej osób pisze, że wszystko ok. :papa:
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 28.07.2018 09:30

W Chorwacji działa bardzo dobrze. Płacę głownie kartą i jest korzystny kurs w okolicach 0,589 zł za HKn. Nigdy nie pytało o przewalutowanie przez GBP.
Raz wybrałem z gotówkę z bankomatu Euronetu i wówczas chciało przeliczyć przez funty, sugerując że mam wtedy gwarantowany kurs. Oczywiście zrezygnowałem z tego i gotówkę dostałem także po tym samym kursie, czyli w okolicach 0,59. Podsumowując - polecam.
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 28.07.2018 19:26

Skorzystałeś z Euronetu, oj to będzie prowizja.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 28.07.2018 19:39

Pik71 napisał(a):Skorzystałeś z Euronetu, oj to będzie prowizja.


Już drugi raz ktoś pisze, że wybrał z euronetu i nic nie doliczyło.
Albo Revolut coś zadziałał w tej materii albo te osoby co zgłosiły doliczone kwoty pewnie nie potrafiły odrzucić przewalutowania.
Pisząc "będzie prowizja" co masz na myśli? Kiedy niby ma być? Gdyby coś euronet doliczył znikło by od razu z konta i @marek_k od razu by to zobaczył. Skoro nie znikło to już nie zniknie. To nie bank który potem sobie narzuca jakieś dziwne prowizje. ;)
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 28.07.2018 21:30

Pik71 napisał(a):Skorzystałeś z Euronetu, oj to będzie prowizja.


Wg obsługi mojego dziadowskiego banku - Eurobank wypłata gotówki z bankomatu na terenie UE kosztuje 5zł plus 3% przewalutowanie.

Wydaje mi się że to i tak taniej niż kombinacja euro => kuna, nie mówiąc już o wymianie u nas w kantorze na kuny za 67gr.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 29.07.2018 10:51

CzechuXX napisał(a):
Pik71 napisał(a):Skorzystałeś z Euronetu, oj to będzie prowizja.


Wg obsługi mojego dziadowskiego banku - Eurobank wypłata gotówki z bankomatu na terenie UE kosztuje 5zł plus 3% przewalutowanie.

Wydaje mi się że to i tak taniej niż kombinacja euro => kuna, nie mówiąc już o wymianie u nas w kantorze na kuny za 67gr.


No to załóż Revolut :mrgreen: Nie będzie 5zł, nie będzie 3% i nie będzie spreadów ;)
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 29.07.2018 11:19

Słyszałem że na revolut też można się naciąć w bankomacie. Niektóre bankomaty uznawają ją jako brytyjską i doliczają kosmiczną prowizję.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 29.07.2018 11:48

Ile, tak szczerze, zaoszczedziliscie używając Revoluta
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 29.07.2018 12:05

CzechuXX napisał(a):Słyszałem że na revolut też można się naciąć w bankomacie. Niektóre bankomaty uznawają ją jako brytyjską i doliczają kosmiczną prowizję.

Będąc w Mostarze kilka dni temu, podszedłem do bankomatu, żeby wybrać ichniejszą walutę. I bankomat rozpoznał kartę jako zagraniczną i zaproponował, przy wypłacie 50 BAM, prowizję 7 BAM. Komunikat był jasny na cały ekran i przyciski "accept" i "reject", więc anulowałem wypłatę. Bankomat znajdował się mniej więcej tutaj: https://goo.gl/maps/1MSoNUdigc22. Dwadzieścia metrów dalej po prawej stronie był bankomat Union Bank: https://goo.gl/maps/qZk2oEanF692 i tutaj już prowizji nie było.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 29.07.2018 15:34

Po tygodniowym użytkowaniu karty Revolut w Chorwacji mogę powiedzieć, że nigdzie nie było najmniejszego problemu z płatnościami czy wypłatami. Kurs Kuny to 0.58-0.59.
Przelicznik z Euro 7.39-7.40
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone