Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pytanie o wyspe Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolka40
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.01.2006
pytanie o wyspe Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolka40 » 02.01.2006 16:08

chcialabym w tym roku zwiedzic Hvar i prosze o wszelkie wskazowki i informacje
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 02.01.2006 17:14

Trochę informacji na mojej stronie
www.mojachorwacja.boo.pl
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 02.01.2006 20:31

a tutaj zdjecia http://www.petris.dobrebopolskie.com/

oraz z dojazdu.
mayorbien
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mayorbien » 04.01.2006 21:30

jolka40 napisał(a):chcialabym w tym roku zwiedzic Hvar i prosze o wszelkie wskazowki i informacje


Jolka40, jeżeli potrzebujesz informacji to pytaj ale napisz jakie dokładnie ciebie interesują.

Jeżeli znasz angielski to polecam: http://www.hvar.hr
Hiroshi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 02.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hiroshi » 13.01.2006 11:15

szukaj małych miejscowości tam jest pieknie woda bajka, mało ludzi a na wieczórj jak chcesz zawsze mozna gdzies do wiekszego miasteczka podskoczyć, Hvar jest piekny jak znajdziejsz jeszcze kwatere z tarasem i widokiem na jakś zatoczke to normalnie czlowiek nie chce sie z tamtad ruszac , sniadania w pieknych oklicznoscicha przyrody wieczorne zachody slonca przy lampce winka ech juz sie rozmarzylem a mamy ciagle zimę w Polsce :(
Olou
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olou » 13.01.2006 14:48

petris napisał(a):a tutaj zdjecia http://www.petris.dobrebopolskie.com/

oraz z dojazdu.

Petris, super zdjęcia, dziękuję. Napisz jaka miejscowość podobała ci się najbardziej w tej części wyspy. Chodzi mi o Zawalę, Ivan Dolac i Św. Nedjelę biorąc pod uwagę plaże, atmosferę itp.
Pozdrawiam Olou
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 13.01.2006 17:02

My byliśmy w Iv.Dolac ,jest tam kilka plaż, całkiem ,całkiem jak widac na zdjeciach.Zavale znam tylko od strony morza.Tez ładna miejscowosc.Po Sv.Nedjeli troche pochodziłam ,maja ładne apartamenty, plaze takie sobie. Zreszta Hvar słynie z malutkich plaz ,brzegi wysokie,za to woda z tej strony tak przejrzysta ,nurkujac myslisz ,ze juz niedaleko do dna a tu jeszcze z 5 metrów.Poczytaj opinii innych bywalców, mnie sie bardzo podobał Ivan Dolac ,mieszkalam nad samym morzem przy 2 plazach miejskich.
Pozdrowienia petris
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 13.01.2006 18:16

Zavala bardzo ładna miejscowość z fajnymi skalnymi plażami i klifowym brzegiem, Sv. Nedelja też ładna z super skalistym wybrzeżem (ja takie lubię), przez Ivan Dolac tylko przejeżdżałem to wiele nie powiem. Ogólnie jestem wielbicielem tamtej strony Hvaru :)
pzdr
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 13.01.2006 18:40

Obrazek
Widok z morza Sv.Nedjeli
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 13.01.2006 18:43

Obrazek
Widok z morza Sv.Nedjeli

http://kujbas.republika.pl
kamil99
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil99 » 13.01.2006 22:58

Dla mnie Hvar jest troszeczkę przereklamowany. Bylem w HR 5 razy i uważam, że jest:
-strasznie drogo, w porównaniu do innych miejsc,
- nic nowego nie zobaczylem,
a poza tym pelny luz, pozdrawiam wszystkich Cro maniaków:)
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 14.01.2006 00:10

Apartamenty przed sezonem 20 w sezonie 30-35.euro na dwie osoby
camingi 7 od osoby a zywnosc tak jak wszedzie.
W Chorwacjii jest drożej w porownaniu z innymi latami w 2000 do 2003 przebywałam cały czerwiec.w nastepnych latach juz trzy tygodnie.w zeszlym roku na Hvarze tylko 2.Ceny rosna jak na całym swiecie.Normalka :) :) :)
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 04.02.2006 12:36

Zapisuję się do wątku, bo planuję Hvar w tym roku. Jeszcze nie wiem gdzie i kiedy, ale raczej na Hvar.
Aktualnie szukam średnich cen apartamentów, bo to co do tej pory znalazłem to jest ciut drogo (min 20EU za osobę). Większość stron apartamentów, które znalazłem nie podaje cen.
PS.
Petris, użyj jakiegoś programu do zmiany wielkości zdjęcia (np irfanview), bo w takim rozmarze Twoje fotografie raczej nie nadają sie do oglądania na monitorze (znaczy się za duże są).
Ale stronę masz ładną, ładne fotografie i w normalnym rozmiarze :-)
pozdr.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 04.02.2006 15:01

krzysiekrz napisał(a):Zapisuję się do wątku, bo planuję Hvar w tym roku. Jeszcze nie wiem gdzie i kiedy, ale raczej na Hvar.
Aktualnie szukam średnich cen apartamentów, bo to co do tej pory znalazłem to jest ciut drogo (min 20EU za osobę). Większość stron apartamentów, które znalazłem nie podaje cen.
PS.
Petris, użyj jakiegoś programu do zmiany wielkości zdjęcia (np irfanview), bo w takim rozmarze Twoje fotografie raczej nie nadają sie do oglądania na monitorze (znaczy się za duże są).
Ale stronę masz ładną, ładne fotografie i w normalnym rozmiarze :-)
pozdr.




Dzieki :) juz się poprawiłam. :)
Inne zdjecia były juz w mniejszym rozmiarze.
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 04.02.2006 15:24

No to korzystając z okazji, chciałbym się zapytać o ceny na Hvarze, bo tak sobie szukam i jakoś drogo jest. 2 lata temu w Orebiczu płaciłem 50E za duży (prawie 100m2) apartament 4-osobowy (+dwójka dzieci) blisko plaży i centrum miasteczka (pod koniec sierpnia). Teraz w internecie w miejscowości Hvar nie znalazłem ceny nizszej niż 80E za dużo mniejsze 4-osobowe apartamenty. Czy takie są ceny, czy szukać dalej? Ja rozumiem, że Hvar jest bardzej znany, ale zeby 2x drożej to lekka przesada? Czy w mniejszych miejscowościach na Hvarze będzie taniej ?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone