Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie o Egipt do bywalców

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012
Pytanie o Egipt do bywalców

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 10.02.2014 11:46

Witajcie, mam możliwość wyjazdu do Egiptu (Półwysep Synaj - Sharm el Shejk) , ale w grę wchodzi pierwsza połowa lipca (z dziećmi). Wiem , że jest gorąco, ale chciałem podpytać tych którzy byli tam w wakacje: jakie macie opinie, warto jechać, czy raczej sobie odpuścić mega upał, czy da radę wytrzymać ). Myślę o przynajmniej 2 wycieczkach (Izrael i Piramidy)
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 10.02.2014 20:41

''Egipcjanie'' zbudzcie się. :-)
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 11.02.2014 19:13

Dobry temat, bo też ostro myślę i szukam czegoś fajnegoi bezpiecznegow tych niespokojnych czasach. Nawet czas nam się mniej więcej pokrywa. Sęk w tym że mnie tam też jeszcze nie widzieli, wiec Egipcjanie zbudzcie się :)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 11.02.2014 20:12

W Egipcie byłem dwa razy, w lipcu i w sierpniu. Parę uwag.

Upał to pojęcie względne. Mnie jakoś szczególnie nie przeszkadzał. Najgorzej było w głębi lądu, w Dolinie Królów niemal 50 stopni, tam faktycznie temperatura dawała się we znaki.

Pamiętać bezwzględnie trzeba o nakryciu głowy i szyi, o ciemnych okularach i częstym smarowaniu się kremem o odpowiednim filtrze (miejsca najbardziej narażone na oparzenia - np. nos, uszy, szyję - smarowaliśmy chyba kremem z filtrem 50). Najlepiej mieć zapas wody, by nie musieć pić takiej z niewiadomego źródła. Przy dłuższym snurkowaniu warto założyć koszulkę, by uniknąć oparzeń górnej części pleców. Pomimo piasku na plaży potrzebne są buty, piasek tak się nagrzewa, że również można się poparzyć.

Wydaje mi się, że bardziej dokuczliwe bywają upały chorwackie czy andaluzyjskie, w egipskich kurortach w wielu miejscach hula na okrągło klimatyzacja (pokoje, restauracje, autobusy).

Kiedyś popełniłem relację z wyjazdu do Sharm, możesz zerknąć: egipt-2010-czyli-zanim-nadeszly-plagi-t30864.html

Pozdrawiam
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 11.02.2014 20:18

Nie przejmowałbym się temperaturą na plaży po tam jest inaczej.37 w Egipcie, to 27 w CRO.

Ale nie wyobrażam sobie zwiedzania piramid w sezonie z dzieciakami. Ogólnie piramidy na zdjęciach wyglądają zdecydowanie lepiej, przede wszystkim dlatego że w Kairze przez większość roku jest mega smog. Piramidy widzisz jakby było zachmurzenie w rzeczywistości to spaliny.... do tego na każdym kroku chcą ci coś sprzedać.

Po pół godziny gdy już przejdziesz "chrzest" zaczynasz ignorować tych wszystkich wciskaczy.

W Egipcie jedyną mega atrakcją jest morze i tutaj mało który kraj można porównać. Jest fascynujące, ale ogólną ocenę bym wystawił na max 3, a byłem w naprawdę dobrym hotelu Prima Life Makadi z pyszną kuchnią szefował Włoch:)

Jeżeli naprawdę chcecie tam jechać... koniecznie hotel z rafą i to zadbaną. Hotel który wskazałęm jest świetny dla dzieci, plaża, baseny, animacje, opiekunki za free.

Byliśmy 2 razy i jakoś w ogóle mnie tam nie ciągnie... na pewno długo tam nie pojadę.

CRO fascynuje dużo bardziej... :mrgreen:
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 12.02.2014 13:14

Dzięki bardzo Krzychoo i przemo99 (nasi "Egipcjanie" :lol: ) ! pozdrowienia dla labusm :papa:
Rozważam Półwysep Synaj i Tabę z uwagi na bliskość Izraela i możliwość wycieczek : Jerozolima 300 zł /osoba z biurem i samodzielnie Eljat plus inne atrakcje. Cro jest super więc zawsze pozostanie do wyjazdów, Egipt raczej jednorazowo :D
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 12.02.2014 13:39

Krzychoo - bardzo fajna relacja z Egiptu i okolicy ("moje" tereny) :D
Coś o miejscowości Taba masz do powiedzenia ?
Pozdrawiam :papa: :hut:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.02.2014 21:03

MARK1 napisał(a):Krzychoo - bardzo fajna relacja z Egiptu i okolicy ("moje" tereny) :D
Coś o miejscowości Taba masz do powiedzenia ?
Pozdrawiam :papa: :hut:


Koleżanka moja leci do Taba 26.02 - po powrocie moge podpytac :)
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 12.02.2014 21:13

gusia-s napisał(a):Koleżanka moja leci do Taba 26.02 - po powrocie moge podpytac :)

Bardzo proszę. Jeśli możesz prześlij mi na maila lub pryw. wiadomość. Dziękuję :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.02.2014 21:15

oki :)
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 13.02.2014 10:29

Pisz, tu Gusiu, może być ciekawie
Jak z bezpieczeństwem ?
Ta nacja jest trochę nieprzewidywalna
W 2011 miałem w lutym lecieć, a w styczniu się zaczęło i niestety musieliśmy szybko zmieniać rezerwację na Kretę w majowy weekend
Na szczęście biuro nie robiło problemów.
Dziś, trzy lata po Wiośnie Arabskiej, może już się wyszumieli na tyle, żeby było spokojnie.
Piszcie
timur74
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) timur74 » 13.02.2014 11:58

w egipcie bylismy w sumie 3 razy w sharmie byliśmy dwa razy,raz hurgadzie(bardziej podobało mi sie w sharmie) -w sharmie raz w czerwcu a drugi raz w lipcu
co do upału-pamietam ze raz bylismy w sharmie w nocy i na wyświetlanym zegarze pokazywalo 36 stopni he ,he robi wrazenie ale będąc w dzień na terenie hotelu masz baseny lub morze do ochłodzenia się -wybieralismy zawsze hotel z duzymi basenami i zjezdzalniami aby dzieci miały zabawe a nie powiem ze sam miałem radoche-a przez pobyt tygodniowy raz widziałem tylko małą chmure na niebie !!!
sharmy do piramid jedzie sie okolo 8 godz autobusem(małej nie braliśmy za pierwszym razem miała 5 lat i została z znajomymi którzy juz byli)jest to meczące -piramidy same to jakies 1-1,5 zwiedzania maks ,mozna powiedziec ze bardziej bieganie po pierwsze ze upał,duchota,zar sie leje z nieba a po drugie ciągle odganianie sie od sprzedawcow a pózniej jazda i zatrzymywanie sie w miejscach aby kierowca i tłumacz mógł zarobić(papirusy albo perfumerie-to jest zawsze w kazdych wycieczkach)
izrael nie robiliśmy-wolilismy zrobic doline królów
moja rada na wycieczki-dalsze(kair,dolina królów,izrael brac od rezydenta a blizsze delfinarium,quady,safari itp od miejscowych biur -dlaczego znajomi brali wycieczke od biura z miasta do kairu,nie powiem bo prawie o polowe tansze ale podrozowali starym autobusem,z psujaca sie klima,tłumacz-przewodnik ledwo mówił po polsku)
na wycieczki brać duzo wody,okulary,ochrone głowy,krem,dobre buty i drobne na bakszysz
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 13.02.2014 18:24

Dziękuję za porady - pozdrawiam :papa:
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 16.02.2014 22:50

Niestety - dziś atak na turystów w okolicach Taby :cry:
Zginęło kilka osób . Dotychczas było bezpiecznie w okolicach ośrodków.Kilka lat tamu był atak na Hotel, w tym rejonie, ale to bardziej bezpośrednio na obywateli Izraela , którzy tam przebywali (co jest oczywiście godne potępienia - każdy atak niezależnie od narodowości, która ginie). Teraz jednak wydaje się, że celem byli po prostu turyści (akurat Koreańczycy)
Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie... Jednak może to znacznie ograniczyć możliwość wyjazdów. Raczej ośrodki turystyczne były bezpieczne. Co prawda atak nastąpił w czasie wycieczki poza ośrodkiem, pozostaje jednak obawa, że ta "granica" może się przesunąć. Dodatkowy problem to umieszczenie większej ilości wojska na Synaju dla ochrony - z powodów politycznych może to być niewykonalne.
Proponuję obserwację wydarzeń i aktualizowanie informacji (Ukraina, Bośnia, teraz tu , oczywiście wszędzie inaczej, a jednak podobnie dla odwiedzających :(
Pozdrawiam
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 17.02.2014 11:32

No i ja właśnie w tym widzę problem, że Oni - tambylcy są nieobliczalni, nieprzewidywalni.
Niby jest już dobrze, spokojnie , bezpiecznie, nasze MSZ zdejmuje alerty i ostrzeżenia przed wyjazdami do Egiptu, człowiek znów zaczyna myśleć jak się do tego Raju dostać, a tu się okazuje , że ja chcę uświadczyć Raju w Egipcie, a Oni chcą mnie do tego Raju wysłać - tyle że do nieba .
I zaczynam się martwić tą rozbieżnością
Następna strona

Powrót do Afryka



cron
Pytanie o Egipt do bywalców
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone